Jezici u Zenevi?

Znam da se u tom delu svajcerske govori francuski, a ako neko ima iskustva ''iz odande'' :) pa da mi kaze da li moze sa nemackim holandskim i italijanskim da se sporazume u tom gradu

Mozes sa nemackim i italijanskim, mada, poslednjih godina ti dosta jaca svajcarski nacionalizam medju govornicima germanskih dijalekata (necu da kazem nemackog, jer sam i ja svajcarska nacionalistkinja) da ce te kulirati, kada cuju da govoris nemacki ili ce nadmeno da ubacuju svoj dijalekat kada god stignu. Inace, sto se holandskog tice, ja sam u januaru bikla na Arubi. To je zvanicni jezik, ali ga retko ko koristi u svakodnevnom govoru, govori se neki kreolski, malo lici na spanski i portugalski, a samo u opstini govore holandski.
 
Imas dobre sanse sa nemackim, engleski i italijanskim veruj mi i oni ne znaju engleski kako treba.
Svajcerski nemacki i holandski dele neke slicnosti u govoru. Ali kako moji prijatelji iz nemacke kazu to nisu jezici to su bolesti grla :)
 
Imas dobre sanse sa nemackim, engleski i italijanskim veruj mi i oni ne znaju engleski kako treba.
Svajcerski nemacki i holandski dele neke slicnosti u govoru. Ali kako moji prijatelji iz nemacke kazu to nisu jezici to su bolesti grla :)

Svajcarski. ;) Dele, ali ne dovoljno da mogu da se razumeju. Odn. kada je nesto napisano Svajcarci mogu da shvate iz konteksta o cemu se prica. Izgovor je potpuno drugaciji.
 
Izbrisacu i tebe i tog tvog klona iz mojih prijatelja. Ja ti pisem iz iskustva i ono sto znam, a ti verovatno i jesi ljubomoran i sujetan. Moras da shvatis da ti ne znas sve.

Ja tebe ne razumem nista, i ne kazem da znam sve, uopste mi klonovi nisu potrebni ako imam kome sta da kazem ucinicu licno i udariti sopstveni potpis, ali dobro tvoje je misljenje da sam ja moderan pevac,ali me samo zanima zasto to mislis. posto sam na PP a i cini mi se na nemackom forumu dobio kritike od mister modernog,,, na forumu mi nesto kao fino pred drugima a na PP pljuje ko da ne kazem sta....
 

Back
Top