Jevandjelje po Judi???

Еванђеље није писао Јуда.
Наиме, он га није имао кад писати јер је извршио самоубиство исте ноћи кад је издао Христа.
Његова издаја није нешто што није могао да избегне већ је тако изабрао.
Христос је могао да умре и оним што зовемо природном смрћу и да васкрсне, као што је васкрсао.
То еванђеље је производ гностичких кругова који су покушавали да наметну своје учење црквеним заједницама другог века. (настало је у другом веку, иначе)...
Постоје још нека еванђеља, рецимо Томино, и дуге апокрифне књиге које се базирају на догађајима Новога Завета али њих нису писали чланови цркве за цркву тако да су због тога одбачени од стране исте...
 
Hvala Bogu da medju svim ovim sektasima i, jos gore, ateistima, naletim na nekoga ko ne pljuje po Veri(mislim na Dijeneka). Bilo to jevandjelje po Judi istinito ili ne, vidi se da svi vi, satanisti, niste procitali nijedno drugo. Mozda ne znate da citate?
 
hm, kako vatikan moze da reaguje na sve ono sto nije odobreno nikejskim saborom - demantovanjem i to najostrijim ili ignorisanjem.
jevandjelje po judi, mariji magdaleni, jakovu itd... su mozda i postojala, ali jevandjelje po hristu - ne verujem...
sto se tice cutanja samog pape i vatikana o svemu ovome, uopste se ne potresam, svoju veru cuvam u sebi, svome srcu, dozivljavam je onako kako ja zelim da je dozivim.
poenta u svemu je da smo "zahvaljujuci" ovakvim vestima prestali da slusamo svoje srce i lagano poceli da gubimo veru. sta je ko kad sakrio, rekao, ucinio, vise se misli na to da li je isus imao potomaka, kakav je zaista bio njegov odnos sa marijom magdalenom, da li postoji vise jevandjelja, sta skriva vatikan, to su neka pitanja koja nas danas muce, mozda vise nego ona prava poruka koju nam sveto pismo nosi. da li se secamo svega onoga sto je mnogo bitnije? ljubavi, prastanja, pomoci...
 
hm, kako vatikan moze da reaguje na sve ono sto nije odobreno nikejskim saborom - demantovanjem i to najostrijim ili ignorisanjem.
jevandjelje po judi, mariji magdaleni, jakovu itd... su mozda i postojala, ali jevandjelje po hristu - ne verujem...
sto se tice cutanja samog pape i vatikana o svemu ovome, uopste se ne potresam, svoju veru cuvam u sebi, svome srcu, dozivljavam je onako kako ja zelim da je dozivim.
poenta u svemu je da smo "zahvaljujuci" ovakvim vestima prestali da slusamo svoje srce i lagano poceli da gubimo veru. sta je ko kad sakrio, rekao, ucinio, vise se misli na to da li je isus imao potomaka, kakav je zaista bio njegov odnos sa marijom magdalenom, da li postoji vise jevandjelja, sta skriva vatikan, to su neka pitanja koja nas danas muce, mozda vise nego ona prava poruka koju nam sveto pismo nosi. da li se secamo svega onoga sto je mnogo bitnije? ljubavi, prastanja, pomoci...
Moze li ta ljubav, prastanje, pomoc....da se ispolji u ovom sistemu piramide?
 
na iskrivljen nacin ako iskrivljeno verujes, osecas, zivis. uostalom kada si zadnji put nekoj bliskoj osobi rekao da je volis? kada si zadnji put zagrlio oca, majku? kada si zadnji put pomogao nekom bilo finansijski bilo na drugi nacin? i ne samo ti, vec svako ko neprestano misli o kojekakvim tajnama i zaverama?
 
na iskrivljen nacin ako iskrivljeno verujes, osecas, zivis. uostalom kada si zadnji put nekoj bliskoj osobi rekao da je volis? kada si zadnji put zagrlio oca, majku? kada si zadnji put pomogao nekom bilo finansijski bilo na drugi nacin? i ne samo ti, vec svako ko neprestano misli o kojekakvim tajnama i zaverama?

Vat ar ju toking abaut? Ja neprestano mislim o tajnama i zaverama, toliko da ne mogu da spavam. Svaki dan placem u sebi i pitam se zasto je ovako kako jeste. Srce mi je puno bola.
 
na iskrivljen nacin ako iskrivljeno verujes, osecas, zivis.
Eto ja nisam siguran u to da li ispravno zivim a ti jesi koliko sam shvatio?

uostalom kada si zadnji put nekoj bliskoj osobi rekao da je volis?
Ja to ne iskazujem recima.
kada si zadnji put zagrlio oca, majku?
A ni zagrljaima...Ne moze borac da bude sentimentalan. Nama zaigra srce kad vidimo bol i patnju. Tada bi pomogli svakom makar ga ne poznavali.
Nije ni bitno da li nekog poznajes vec da volis dobro u njemu ako ga poseduje.
kada si zadnji put pomogao nekom bilo finansijski bilo na drugi nacin?
Poslednji put golubovima, oni zasluzuju.

i ne samo ti, vec svako ko neprestano misli o kojekakvim tajnama i zaverama?
Ja sam borac za istinu i trazicu je do groba!
 
Eto ja nisam siguran u to da li ispravno zivim a ti jesi koliko sam shvatio?


Ja to ne iskazujem recima.

A ni zagrljaima...Ne moze borac da bude sentimentalan. Nama zaigra srce kad vidimo bol i patnju. Tada bi pomogli svakom makar ga ne poznavali.
Nije ni bitno da li nekog poznajes vec da volis dobro u njemu ako ga poseduje.

Poslednji put golubovima, oni zasluzuju.


Ja sam borac za istinu i trazicu je do groba!

onda bi trebalo da se spakujes i odes u avganistan. msm kad te vec toliko privlace borbe, patnja, bol.. :roll:
 
onda bi trebalo da se spakujes i odes u avganistan. msm kad te vec toliko privlace borbe, patnja, bol.. :roll:

A mozda bi ti trebala da se probudis. U Avganistanu se vodi borba za kontrolu nad proizvodnjom najveceg zla, heroina. Zna se dobro da su i Talibani i Pashtuni protiv proizvodjaca ali sad je dosao pravi gazda da zavede red.

afghan_opium0430.jpg
 
Nisam citao, ali mislim da nije realno da postoji jer ne znam kad bi ga Juda pisao.

Misljenja sam da Isus nije dosao i zrtvovao se da zavede red (diktaturu???), vec da nas PODSETI ko smo i sta smo, i POSAVETUJE nas sta nam je ciniti. I da nam malo pomogne ciscenjem nasih g....

A na svakom od nas je da potaknut tim primerom ucini nesto sa sobom - slobodnu volju imamo (Hvala Bogu ili zali Boze)
 

Back
Top