Jeste li osoba ili živi čovjek?

thedar

Aktivan član
Poruka
1.205
Zdravo
Kad se živi čovjek rodi, registrovanje rođenja dobije rođeni list a tad postaje fizička osoba (pravna fikcija) koja je priznata u legalise (legalnom pravu-statutarnom pravu-trgovačkom pravu) i živog čovjeka nitko više ne prepoznaje, nego samo pravnu fikciju. Pravna fikcija znači, da je nešto fiktivno, da je iluzija , pravni subjekat,koji postoji samo v iluziji.

To je mnogima več znano a mnogima ne. Zato se kaže nuđa,nužnost, da bi morali svi ljudi znati, šta se događa i kako nas imaju za robove.

Poanta svega je, da nad živom čovjekom, živim muškim, ženskama nitko nema avtoritetu nego samo stvarstvo ili Bog. A država, koja je sama pravna fikcija-iluzija ona ima avtoritetu nad fikcijama, koje ona dovodi u smisao. To znači, da država je avtoritet pravni fikciji kao što je fizička osoba (pravna entiteta) ali nema avtoritet nad živim ljudima. Jer ne može nešto što je iluzija i fikcija u zdravom razumu imati avtoritet nad nekome, ko je živ i zaista postoji. Živi čovjek de facto, fizička osoba,pravna fikcija de iure.

Samo kratak video o tome na lahak način:
 
ČOVJEK VS OSOBA.jpg
 
Oba smo.

Do percepcije i zavisno šta je osnova.
Na magičnom sistemu dimenzija(to što zovemo zbiljom/stvarnošću) ili matematički sistem(funkcionalno papirološko statističko cifrenom)...

Glavna "magija" je Vreme.
A u sistemu pripadnost istom..
Ako si živ čovjek ne možeš biti pravni subjekat, ne možeš biti iluzija. U tome je poanta. Iluzija ostaje iluzija a čovjek čovjek. A dogodilo se, da živi ljudi ne vidu razlike između iluzije i nešto što je istina. Tako se ljudi imaju za osobe iz pravnog sustava. Ali pravni susutav nema dodira sa živima in ne može da ima. Tako ne može ni da čuje ili da imajo empatiju do čovjeka, koji je živ. Zato je sve više stiska i bolova kod ljudi. Jer igraju nešto što nisu i žive u iluziji a ne v stvarnom svijetu i po zakonima stvarne prirode.
 
Ako si živ čovjek ne možeš biti pravni subjekat, ne možeš biti iluzija. U tome je poanta. Iluzija ostaje iluzija a čovjek čovjek. A dogodilo se, da živi ljudi ne vidu razlike između iluzije i nešto što je istina. Tako se ljudi imaju za osobe iz pravnog sustava. Ali pravni susutav nema dodira sa živima in ne može da ima. Tako ne može ni da čuje ili da imajo empatiju do čovjeka, koji je živ. Zato je sve više stiska i bolova kod ljudi. Jer igraju nešto što nisu i žive u iluziji a ne v stvarnom svijetu i po zakonima stvarne prirode.
Možes. Sve je iluzija.
Dokumentacija najmanje, ili si deo sistema/entiteta ili nisi. Matriksizacija živih bića je nešto najbliže objektivizaciji materijalne realnosti.

Niko tebe ne doživljava potpuno isto, ni oni koji te najbolje znaju i poznaju. I najironičnije je da ni ti sebe sam, kroz kraće ili duže faze životnog puta.

Od kako postoji prvi um koji se može organizovati, postoji i entitet.
Ljudi nisu nikada bili svoji.
 
Možes. Sve je iluzija.
Dokumentacija najmanje, ili si deo sistema/entiteta ili nisi. Matriksizacija živih bića je nešto najbliže objektivizaciji materijalne realnosti.

Niko tebe ne doživljava potpuno isto, ni oni koji te najbolje znaju i poznaju. I najironičnije je da ni ti sebe sam, kroz kraće ili duže faze životnog puta.

Od kako postoji prvi um koji se može organizovati, postoji i entitet.
Ljudi nisu nikada bili svoji.
Ne možeš biti deo sistema. Jer je sistem izmišljotina, koju ne možeš opipati, ni vidjeti sa bilo kojim čulem. A to što kažeš o ljudima, to je istina jer kod toga bitnost ima svijest, da bi potpuno bio svejstan samoga sebe svoje prirode i prirode oko tebe. Ali to ne umanjiva postojanje istinitog ljudskog entiteta i daje ga u istu razinu kao što je namišljeni, iluziorni entitet u pravnom smislu.
Ako ja tebe tražim i poznajem te, ja te mogu nači i opipati. A države, ili bilo kuju pravnu fikciju ne možeš da nađeš niti je opipaš jer je NEMA.
Ako čovjeku nije jasno postojanje i nepostojanje i sve to mu je isto e onda je to na ruku onima, koji to izkorištavaju za sebe i imajo druge ljude kroz pravnu fikciju za robove. A čovjek, koji nema svijesti o tome tako i ne zna da je rob iako trpi mnogo toga, što nije dobro za njega.
 
Ne možeš biti deo sistema. Jer je sistem izmišljotina, koju ne možeš opipati, ni vidjeti sa bilo kojim čulem. A to što kažeš o ljudima, to je istina jer kod toga bitnost ima svijest, da bi potpuno bio svejstan samoga sebe svoje prirode i prirode oko tebe. Ali to ne umanjiva postojanje istinitog ljudskog entiteta i daje ga u istu razinu kao što je namišljeni, iluziorni entitet u pravnom smislu.
Ako ja tebe tražim i poznajem te, ja te mogu nači i opipati. A države, ili bilo kuju pravnu fikciju ne možeš da nađeš niti je opipaš jer je NEMA.
Ako čovjeku nije jasno postojanje i nepostojanje i sve to mu je isto e onda je to na ruku onima, koji to izkorištavaju za sebe i imajo druge ljude kroz pravnu fikciju za robove. A čovjek, koji nema svijesti o tome tako i ne zna da je rob iako trpi mnogo toga, što nije dobro za njega.
A koji nije izmišljotina?
I opipljivi je izmišljotina percepcije.

Ima je. Subjekti je čine državom. Pa i opipljivom. Od granice, kulture, i sve ostalo što čini državu.
Iako najveća "država" je Zemlja. Jer ma kakvi da smo, svi smo Zemljini Zemljani.

International_Flag_of_Planet_Earth.svg.png


Biti božiji sluga nije biti i rob? I božje carstvo je entitet i nije opipljiv.

Ili biti prirodnjak i živeti van civilizacije? I to je carstvo prirode i nije opipljivo, a opet postoji.

Ili biti svetski putnik? Pripadati negde a nigde? A opet biti koliko toliko svoj? Pripadadaš onome šta prihvataš i veruješ u to, iako je za nekog drugog samo informacija pa i neistina, jer ima drugačije ubeđenje..
 
A koji nije izmišljotina?
I opipljivi je izmišljotina percepcije.

Ima je. Subjekti je čine državom. Pa i opipljivom. Od granice, kulture, i sve ostalo što čini državu.
Iako najveća "država" je Zemlja. Jer ma kakvi da smo, svi smo Zemljini Zemljani.

Pogledajte prilog 1270173

Biti božiji sluga nije biti i rob? I božje carstvo je entitet i nije opipljiv.

Ili biti prirodnjak i živeti van civilizacije? I to je carstvo prirode i nije opipljivo, a opet postoji.

Ili biti svetski putnik? Pripadati negde a nigde? A opet biti koliko toliko svoj? Pripadadaš onome šta prihvataš i veruješ u to, iako je za nekog drugog samo informacija pa i neistina...
Čovjek sada kad je živ kakav jeste nije izmišljotina nego stvaran. Uzmi kruh u ruku i pojedi ga. Ako češ da ga jedeš i osjetiš ga u ustima stvaran je.
A sad uzmi tvoje iluzije kako ti je istinita zemlja ili država i njene granice takođe kao istina. Nek ti država zacrta i piše u svoj zakon, da imaš ti kruh u rukama iako ga nemaš. Jedi ga. Bit češ još gladan.
Nije zemlja isto država. Država je nešto što je izmišljotina a zemlja ti je istina. Ako spominješ Boga o tome je pisano, da imaš i svobodnu volju, tako da i u njega ne treba da vjeruješ. Ono što vjeruješ nema ništa sa istinom i stvarnošču. Možeš da vjeruješ da imaš para ali ako ih nemaš tvoje vjerovanje neče da utiče na istinu jer ona ostaje takva kakva jeste. Zato ne Bog ne država nemaju prava na tvojoj SVIJESTI nego samo ti sam. Ako smatraš, da ti je stvarnost ista nestvarnosti onda ti sam nisi stvaran i nisi budan. Svijest nije program nego je svijest ona koja može da pravi program. Kad ti vidiš da imajo države neke granice to znači da vidiš kroz program, jer u stvarnosti zaista u samoj prirodi među tim zemljama nema nikakvih granica i sve je jedna zemlja.
 
Poslednja izmena:
Čovjek sada kad je živ kakav jeste nije izmišljotina nego stvaran. Uzmi kruh u ruku i pojedi ga. Ako češ da ga jedeš i osjetiš ga u ustima stvaran je.
A sad uzmi tvoje iluzije kako ti je istinita zemlja ili država i njene granice takođe kao istina. Nek ti država zacrta i piše u svoj zakon, da imaš ti kruh u rukama iako ga nemaš. Jedi ga. Bit češ još gladan.
Nije zemlja isto država. Država je nešto što je izmišljotina a zemlja ti je istina. Ako spominješ Boga o tome je pisano, da imaš i svobodnu volju, tako da i u njega ne treba da vjeruješ. Ono što vjeruješ nema ništa sa istinom i stvarnošču. Možeš da vjeruješ da imaš para ali ako ih nemaš tvoje vjerovanje neče da utiče na istinu jer ona ostaje takva kakva jeste. Zato ne Bog ne država nemaju prava na tvojoj SVIJESTI nego samo ti sam. Ako smatraš, da ti je stvarnost ista nestvarnosti onda ti sam nisi stvaran i nisi budan. Svijest nije program nego je svijest ona koja može da pravi program. Kad ti vidiš da imajo države neke granice to znači da vidiš kroz program, jer u stvarnosti zaista u samoj prirodi među tim zemljama nema nikakvih granica i sve je jedna zemlja.
Jeste a opet nije...

Kao i ta zastava, spojeni krugovi.

Kruh neće postojati ukoliko ne umeš sa prirodom pa ga sam proizvedeš, ili ukoliko nema sistema da ti omogući tvoj rad/život za taj kruh.

Ironija je da nije svest samo do nas. Čak i kad si "budan" ti si u vrsti programa.
 
Prvo sam, ali dok se ne odreknem svega i pocnem djelovati biti cu rob drugoga. Kod nas se vec skoro 10 godina poteze pitanje ako je Hrvatska registrirana kao druge drzave kao firma. Ako je to tocno onda nemam veze s tom firmom. Gledam to ovako porezna uprava uredno uzima porez, a da li sam ja napravio kakav ugovor? Naravno da nisam. Slijedeci taj primjer ako je to tocno onda bi mi firma Marka markovica isto moglas uzimati naknadu. Na zalost vecina ljudi su posluznici, a najzalosnije sta ti poslusnici najvise laju, a nista ne poduzimaju.

Dodatak
Kada pisem poslusnici to se odnosi na moje iz firme koji laju iza sefovih leda, a kada dode sef onda su manji od makovog zrna.
 
Poslednja izmena:
Jeste a opet nije...

Kao i ta zastava, spojeni krugovi.

Kruh neće postojati ukoliko ne umeš sa prirodom pa ga sam proizvedeš, ili ukoliko nema sistema da ti omogući tvoj rad/život za taj kruh.

Ironija je da nije svest samo do nas. Čak i kad si "budan" ti si u vrsti programa.
Gle. Ljudi koji hoču prijeko pravne fikcije države utjecati ne tvoju svijest radili su na tome, da ne možeš misliti za sebe. Nešto je stvarati nešto za život svoj ili raditi. Jer ako češ pogledati, da nečeš misliti, da lažem, onda pogledaj definiciju za radnika, koja kaže da je radnik jednako rob. To nisam ja definirao samo ti kažem. Jer iz rada dolazi i radnik iz radnika pa rob. Ti možeš nešto, da stvaraš, ili da radiš. Ni crv ne plati poreze a ti meni ako možeš kaži kako to da onda ako je čovjek tako inteligentan kao što se priča zašto on plati poreze zato, da može da živi in nešto stvara? Kažem ti zato, jer nije sve intelekt nego morta biti svijet. Ako je samo intelekt onda je to program. Naprijedniji je intelekt naprijedniji je program ili umetna inteligencija. Ali ako imaš svijest probudeno onda ta svijest nije više program nego stvarno inteligentno biče koje može u svakom trenu drugačije odreagirati i ne po bilo kakvom programu ili algoritmu. Više ti je svijest budna manje češ djelovati kroz program i tada i vidiš prepoznaješ šta je program a šta nije. Zato je svijest stvaralac a ne radnik. Zamisli samo kako ludo je to, da bi ljudima koji imajo svijest bili avtoritet ljudi bez svijesti ali sa vrlo malo svijesti i još neke pravne iluzije. To stvarna svijest ne može da prihvati i nikada i neče.
Jedan čovjek se proglasi za Kralja. I drugi čovjek se proglasi za Kralja. Koji između tih dvoje kraljeva je pravi Kralj?
 
Prvo sam, ali dok se ne odreknem svega i pocnem djelovati biti cu rob drugoga. Kod nas se vec skoro 10 godina poteze pitanje ako je Hrvatska registrirana kao druge drzave kao firma. Ako je to tocno onda nemam veze s tom firmom. Gledam to ovako porezna uprava uredno uzima porez, a da li sam ja napravio kakav ugovor? Naravno da nisam. Slijedeci taj primjer ako je to tocno onda bi mi firma Marka markovica isto moglas uzimati naknadu. Na zalost vecina ljudi su posluznici, a najzalosnije sta ti poslusnici najvise laju, a nista ne poduzimaju.
Ja ti mogu reči, da sam mnogo ispratio oko Slovenije. I Republika Slovenija je od 1994 registrovana kao korporacija (firma). To znači, da obična firma je živim ljudima postala Bog. Kaže im kako moraju da žive šta je istina šta nije istina, šta da rade kako da rade, šta da uče šta da ne i još je moraju platiti i još više od toga. Firma ima samo jedno bitno poslanstvo a to je profit. Zato je ludo da se ljudi ne budu i saznaju kakvo štetu donose sami sebi ako se smatraju da su pravni subjekat, pravna fikcija a ne živi čovjek.
Evo ovdje a i drugdje možete pronači kako je sve biznis. nek je to država, sudstvo, zdravstvo itd. Sve je biznis a ljudi su postali stoka nestvarne reči, koja se prodaje i kupuje i više od toga:
RS:
https://www.dnb.com/business-direct...ovenija.6baa95b9de78bd9ba1588a23a727018e.html
 
Nešto o osobi kao pravnoj fikciji i zašto država može da uzme našu djecu kad je registriramo kao pravni subjekat. Sve što registrujemo svemu tome se otkažemo, da je naše. Nek bude to auto, kuča, djeca,zemlja itn.
 

Prilozi

  • nisi oseba.jpg
    nisi oseba.jpg
    70,9 KB · Pregleda: 0
  • children property.jpg
    children property.jpg
    108,2 KB · Pregleda: 0
  • registracija.jpg
    registracija.jpg
    57,1 KB · Pregleda: 0
Citao sam to davno a ima i video. Pogledaj ako ti se da. Kuzim sta mislis da je bit.

Ja sam jedan od onih koji se trudi, da ljudi saznaju šta i kako se nešto događa. Ali se u međuvremenu pokazalo, da to baš nije tako lako, zato se pojavljivaju besede kao BUDI SE. Jer zaista ljudi spavaju i mnogima ne možeš da otvoriš prave oči. Jer ne razumiju da nešto je dokumenat a nešto su oni. Oni imaju svoju osobnu izkaznicu da je ona oni i oni ona. Tako, da ako bih policajac ili bilo ko ih pitao da li ste vi osoba na osobnom papiru oni bi kazali DA. To znači, da je crvan kapica iz bajke za njih jednako stvarnom čovjeku. Crvankapica postoji samo u bajki a fizička osoba kao državljanin samo u pravnoj formi, pravnoj fikciji i ne u stvarnosti. Kad čovjek to ne zna onda je rob bez da zna da je rob. Može da osjeti ali ne zna kroz šta netko ima nad njim avtoritet. Ali kad se ljudi bude i saznaju i nešto ih je to več uradilo onda znaju šta se događa i grozljivo je kad vide koliko ljudi još ne zna a sistem prava još je svaki dan mnogo okrutniji i još više ljudi daje na spavanje, kroz školovanje i drugu indoktrinaciju preko svih medija koje ima i preko ljudi, koji nisu budni nego samo igrači u sistemu.
 
Prvo sam, ali dok se ne odreknem svega i pocnem djelovati biti cu rob drugoga. Kod nas se vec skoro 10 godina poteze pitanje ako je Hrvatska registrirana kao druge drzave kao firma. Ako je to tocno onda nemam veze s tom firmom. Gledam to ovako porezna uprava uredno uzima porez, a da li sam ja napravio kakav ugovor? Naravno da nisam. Slijedeci taj primjer ako je to tocno onda bi mi firma Marka markovica isto moglas uzimati naknadu. Na zalost vecina ljudi su posluznici, a najzalosnije sta ti poslusnici najvise laju, a nista ne poduzimaju.

Dodatak
Kada pisem poslusnici to se odnosi na moje iz firme koji laju iza sefovih leda, a kada dode sef onda su manji od makovog zrna.
Državljanin si, imaš prava i obaveze. Porez je deo obaveza. Rođenjem si potpisao taj ugovor. Punoletsvom i pre svega imovinom dodatni... :)
 

Back
Top