Jesmo li svi Srbi, pravoslavci, katolici, muslimani, ateisti i dr?

Jesmo li svi Srbi, Srbi pravoslavci, Srbi katolici, Srbi muslimani, Srbi ateisti i dr?

  • Da.

    glasova: 6 66,7%
  • Ne.

    glasova: 3 33,3%

  • Ukupno glasova
    9
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad se pojavilo jedno drugo shvatanje sustine etnickog razvitka i kada se on poceo traziti u jeziku i duhu naroda onda su zanemarene one granice koje je "nametala" konfesija, a to se kod nas pojavilo ne nikakvim nametanjem... (Moramo da shvatimo da nemastina sama trazi resenja u podelama)... Onda je promoter tih evropskih ideja bio Vuk Karadzic i on je kao i mnogi Srbi smatrao da tamo gde se govori srpski da su sve to srbi i da oni mogu da budu katolici, pravoslavci, muhamedanci, ali to nema veze sa realnim zivotom.. I danas mnogi to tvrde, ali ta tvrdnja ne znaci nista, jer su najjace kohezione snage religije...

Ne znam, mislim da je jezik ono osnovno sto povezuje narod, vera to nikako ne bi mogla da bude.
Svajcarska je zemlja sa dve vere, Nemacka takodje, ali je Svajcarska zemlja sa cetri jezika ( aj da zaboravimo
retororomanski pa i italijanski) ali su nemacki i francuski totalno razliciti jezici, ali su i jedni i drugu govornici,
usput su jedni protestanti, drugi katolici, primerni i ubedjeni Svajcarci.
 
Ne znam, mislim da je jezik ono osnovno sto povezuje narod, vera to nikako ne bi mogla da bude.
Svajcarska je zemlja sa dve vere, Nemacka takodje, ali je Svajcarska zemlja sa cetri jezika ( aj da zaboravimo
retororomanski pa i italijanski) ali su nemacki i francuski totalno razliciti jezici, ali su i jedni i drugu govornici,
usput su jedni protestanti, drugi katolici, primerni i ubedjeni Svajcarci.
Svajcarsku odredjuje specifican geografski polozaj i delom ratnicka/placenicka istorija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top