Jehovini svedoci?

За тебе нема, за неког другог има.

Заповести које се односе на лажна божанства, која обитавају на небу, земљи, у води и у подземљу. У супротном је и фотографија идол и љубљење оног на фотографији је идолопоклонство. Личностима на иконама се нити клања нити служи, и иконе нису тема.
A jel se recimo molis nekom tvom pokojnom rodjaku da ti da zivot i zdtravlje,da ti sacuva setvu i blagoslovi zetvu...!???
...koliko znam ne samo ti nego ni jedan od tvog tima to ne radi nego se tacno zna brate ko je cega zastitnik i njemu se mole,njegovoj ikoni sluze i obedjuju...ma imaju slave bre u njihovu cast !!!

Изазивам ЈС на форуму да покажу један рукопис НЗ у којем има име Јехова
...izazov ti totalno neprikladan,Jahve je jedno od Bozjih imena u SZ-tu dok u NZ-tu ne vidimo ni jednog od tih imena...
A zasto ?
Pa zato sto NZ nije pisan na jevrejski jezik stoga tu pricu slobodno okaci "macki o rep".

Poslednja izmena:
Ne bih da branim moderaciju ali ovaj put mislim da stvarno nisi u pravu.
To sto trazis od njih a narocito to sto izbegavaju konkretne odgovore jeste odgovor i to jako dobar - ljudi koji prate razgovore veoma ih lako i dobro premecuju stoga smatraju da je argumentacija sagovornika koji ih proziva za odgovore automatski korektna i vredna paznje.
U tom smislu i iz tih razloga jeste potpuno neprikladno da se sagovornik neosnovano vredja.

Ne bih da branim moderaciju ali ovaj put mislim da stvarno nisi u pravu.
To sto trazis od njih a narocito to sto izbegavaju konkretne odgovore jeste odgovor i to jako dobar - ljudi koji prate razgovore veoma lako dobro ih premecuju stoga smatraju da je argumentacija sagovornika koji ih proziva za odgovore automatski korektna i vredna paznje.
U tom smislu i iz tih razloga jeste potpuno neprikladno da se sagovornik neosnovano vredja.
U pravu si
Ako neko nece da odgovori , nece .Zbog toga ne treba da mu se nakaci na grbacu, da pritiska i vredja..
Zato sam rekla..ili spustite loptu i normalno komunicirajte ili tema ide pod kljuc
aeterm do sada za sve ove godine retko kada dala odgovore na pitanja o JS, niti je argumentovala osim da ona proucava Bibliju..
zato je besmisleno na "100" strana pritiskati i na kraju vredjati jer nema odgovora na pitanje..iz prostog razloga sto ona nema odgovor

U pravu si
Ako neko nece da odgovori , nece .Zbog toga ne treba da mu se nakaci na grbacu, da pritiska i vredja..
Zato sam rekla..ili spustite loptu i normalno komunicirajte ili tema ide pod kljuc
aeterm do sada za sve ove godine ne da nije dala odgovoe na mnoga pitanja nego nikada nije nista sto pise argumentovala osim da ona proucava Bibliju..
zato je besmisleno na "100" strana pritiskati i na kraju vredjati jer nema odgovora na pitanje koje nikada nece ni biti..iz prostog razloga sto ona nema odgovor
Нека се онда не позива на замишљене списе јер је то такође спам. Зашто јој је допуштено и то и да сиктерише и вређа? Десетине доказаних чињеница на овој теми је изабрала да порекне без икаквих основа и сведе то на ,,немаш појма, пишеш лажи". Рећи некоме да лаже је увреда ако не лаже. Ако не докаже аргументовано да лажем, све што ради је вређање. Нико је не притиска ни на шта док се не јави сама и оптужи ме да лажем, е па није довољно оптужити и само на основу оптужбе пресудити, потребни су докази, а она не приказује доказе него само понавља да их има. Нећу сигурно ћутати и дозвољавати јој да ме вређа унедоглед.

Нека се онда не позива на замишљене списе јер је то такође спам. Зашто јој је допуштено и то и да сиктерише и вређа? Десетине доказаних чињеница на овој теми је изабрала да порекне без икаквих основа и сведе то на ,,немаш појма, пишеш лажи". Ако не докаже аргументовано да лажем, све што ради је вређање. Нико је не притиска ни на шта док се не јави сама и оптужи ме да лажем, е па није довољно оптужити и само на основу оптужбе пресудити, потребни су докази, а она не приказује доказе него само понавља да их има. Нећу сигурно ћутати и дозвољавати јој да ме вређа унедоглед.
Nije spam kad neko misli da postoje neki spisi a realno ne postoje stoga ih ne moze priloziti kao dokaz...

Рећи некоме да лаже је увреда ако не лаже.
Tako je i u tom slucaju imas legitimnog prava sugovornika nazvati lazovom i prozvati ga da prilozi dokaze za tu njegovu tvrdnju...
...ako ti dokaze da onda je korektno da se u najmnaju ruku izvinis ali ako ti ne daje dokaze onda je to cvrst dokaz da je lazov i prevarant tvoj sagovornik a ne ti !!!
I to je to,kraj price,nem apotrebe od dodatnog vredjanja po drugim osnovama.

A jel se recimo molis nekom tvom pokojnom rodjaku da ti da zivot i zdtravlje,da ti sacuva setvu i blagoslovi zetvu...!???
...koliko znam ne samo ti nego ni jedan od tvog tima to ne radi nego se tacno zna brate ko je cega zastitnik i njemu se mole,njegovoj ikoni sluze i obedjuju...ma imaju slave bre u njihovu cast !!!
@Nina Изволи црно на бело како изгледа провокација на коју сам више пута скренуо пажњу на форуму само овом кориснику, који на то реагује тобож некаквим чуђењем. Ја нисам хришћанин, ниједној хришћанској деноминацији не припадам, нисам ни крштен ни помазан, стога категорички одбијам да ме се сврстава у било какав ,,тим", али ево, овај корисник то чини упркос томе што сам му скренуо пажњу више пута на то. И то чини врло плански, знајући да ћу одговорити на то. Питање које ми је поставио није ново и већ смо о томе дискутовали, добро зна да је већ све објашњено и апсолутно никаквог повода за постављање оваквог питања нема осим да провоцира и изазива. Овај пут нећу одговорити како сматрам да је основано и заслужено јер желим да буде видљив његов метод и ово објашњење, нарочито теби.

To sto oni tvrde u vezi tog pitanja je potpuno neosnovano stoga nije ni vredno paznje a kamo li neke ozbiljne rasprave.
ALI ...
insistirati da je Bozje ime Jahve nestalo iz kosmicke scene samo zato sto se nalazimo u vreme NZ-ta jeste jos veci problem nego to sto oni rade .
Ne, bato, to ti samo pokazuje da to ime nije od presudnog značaja za hrišćane.

@Nina Изволи црно на бело како изгледа провокација на коју сам више пута скренуо пажњу на форуму само овом кориснику, који на то реагује тобож некаквим чуђењем. Ја нисам хришћанин, ниједној хришћанској деноминацији не припадам, нисам ни крштен ни помазан, стога категорички одбијам да ме се сврстава у било какав ,,тим", али ево, овај корисник то чини упркос томе што сам му скренуо пажњу више пута на то. И то чини врло плански, знајући да ћу одговорити на то. Питање које ми је поставио није ново и већ смо о томе дискутовали, добро зна да је већ све објашњено и апсолутно никаквог повода за постављање оваквог питања нема осим да провоцира и изазива. Овај пут нећу одговорити како сматрам да је основано и заслужено јер желим да буде видљив његов метод и ово објашњење, нарочито теби.
Izvinjavam se,to mi doslo rutinski...
Molim te gde god da sam napisao tu formulaciju da smatras das mislim na "time kojeg poddrzavas".
Jel sad u redu ?

Ne, bato, to ti samo pokazuje da to ime nije od presudnog značaja za hrišćane.
Pogresno,sve sto je vezano za Boga jeste od presudnog znacaja za hriscane !!!
Primera radi,jedna od onih 10 zapovesti sa kamenih ploca regulise odnos coveka prema Bozjem imenu stoja je to izuzetno ozbiljno pitanje koje nazalost JS-i veoma pogresno tretiraju !!!

Нека се онда не позива на замишљене списе јер је то такође спам. Зашто јој је допуштено и то и да сиктерише и вређа? Десетине доказаних чињеница на овој теми је изабрала да порекне без икаквих основа и сведе то на ,,немаш појма, пишеш лажи". Рећи некоме да лаже је увреда ако не лаже. Ако не докаже аргументовано да лажем, све што ради је вређање. Нико је не притиска ни на шта док се не јави сама и оптужи ме да лажем, е па није довољно оптужити и само на основу оптужбе пресудити, потребни су докази, а она не приказује доказе него само понавља да их има. Нећу сигурно ћутати и дозвољавати јој да ме вређа унедоглед.
..nemoj ti da izigravas Jehovu i osvescujes Jehovine svedoke..reci svoj misljenje o njima i njoihovoj veri ali bez vredjanja i to je to bez da ulazis u konfrotaciju sa njima, u ovomslucaju sa jednim predstavnikom jehovinih svedoka ili dva

U pravu si
aeterm do sada za sve ove godine retko kada dala odgovore na pitanja o JS, niti je argumentovala osim da ona proucava Bibliju..
zato je besmisleno na "100" strana pritiskati i na kraju vredjati jer nema odgovora na pitanje..iz prostog razloga sto ona nema odgovor
Онда нека и она и мантрашки јој брат македонски хришћанин не мантрају сво вријеме како су само они схватили Библију како треба.

Izvinjavam se,to mi doslo rutinski...
Тако је, овде је реч о провокацијама на нивоу рутине, дотле се догурало као последица системских толерисања истих.

Molim te gde god da sam napisao tu formulaciju da smatras das mislim na "time kojeg poddrzavas".
Jel sad u redu ?
Не, није у реду. Одлично знаш да смо о томе већ дискутовали и да то овде није тема, према томе врло је јасно с каквим намерама си изабрао да поставиш то питање овде.

Pogresno,sve sto je vezano za Boga jeste od presudnog znacaja za hriscane !!!
Primera radi,jedna od onih 10 zapovesti sa kamenih ploca regulise odnos coveka prema Bozjem imenu stoja je to izuzetno ozbiljno pitanje koje nazalost JS-i veoma pogresno tretiraju !!!
Да је то име толико битно не би било заборављено.

..nemoj ti da izigravas Jehovu i osvescujes Jehovine svedoke..reci svoj misljenje o njima i njoihovoj veri ali bez vredjanja i to je to bez da ulazis u konfrotaciju sa njima, u ovomslucaju sa jednim predstavnikom jehovinih svedoka ili dva
Конфронтације и увреде не почињу од мене и то одлично знаш јер видиш и сама. Не поричем то да се у конфронтације и вређање упуштам али поричем да сам узрок и да их започињем. Обраћаш се све време погрешној особи.

Своје мишљење сам одавно изрекао. Увреде и конфронтације почињу због нечијег неслагања с мојим мишљењем, и не само мојим. Овим је све речено.

Back