Једина етнографска подела Срба и Словена

Мени је највише привукло пажњу оно "Ой Сербиянко...", у вокативу (звательный падеж), који је избачен из руског језика као непотребан, из разлога што је увек и без изузетка исти као и номинатив.
Izbacen u knjizevnom jeziku ali ne i u razgovornom.
 
Мени је највише привукло пажњу оно "Ой Сербиянко...", у вокативу (звательный падеж), који је избачен из руског језика као непотребан, из разлога што је увек и без изузетка исти као и номинатив.
Изједначен је с номинативом, уз понеки изузетак. Нпр. кажу: Боже! или скраћују имена, користехипокористике када се обраћају, дозивају: Маш (Маша), Миш (Миша), мам (мама), пап (папа), бабуль (баба, бабушка), деда (дед) Такође, понекад у књижевности, када се користи неки архаични говор и у црквеној терминологији
 
Изједначен је с номинативом, уз понеки изузетак. Нпр. кажу: Боже! или скраћују имена, користехипокористике када се обраћају, дозивају: Маш (Маша), Миш (Миша), мам (мама), пап (папа), бабуль (баба, бабушка), деда (дед) Такође, понекад у књижевности, када се користи неки архаични говор и у црквеној терминологији
Баш тако! Архаични говор!
 
Pa generalno dosta sela u leskovačkom kraju su naseljevana iz Vlasine, recimo kod mene u kraju selo Slišane pokraj Lebana je takođe bilo nastanjeno od strane Bugara pa su ih naši stari (Crnogorci iz Lebana) nazivali pogrdno "Bugaraši" i "Vrcani".
Konkretno Brestovac su nastanili 1878. izbeglice bezemljaši koji su pobegli od zuluma u Trnskom kraju kad je tamo ustanak podigao Sima Sokolov. U tursko doba mnogi Hrišćani su radili na čiflucima za age i begove i kasnije agrarnom reformom su izazvane velike migracije ka napuštenoj i plodnoj zemlji.
Kakvi to “Crnogorci” ? Da te podsetim da na drugoj temi tvrdiš da govoriš piroćanski.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Samo još da pronađeš motiv zašto bi Turci jačali Bugare, a uništavali Srbe kad se zna da im Srbi nisu bili pretnja, a Bugari su bili glavna unutrašnja, kasnije i spoljnja pretnja za Osmansko carstvo. Što bi se reklo niđe logike, mada Dražinići u svašta veruju.
Ne lupaj, Srbi su bili poznati kao buntovnički narod, a Bugari kao verna sultanova raja, da parafraziram tužbu Turcima jednog bugarskog “prosvetitelja” koji se žalio na buntovne niške Srbe.

Kako objašnjavaš činjenicu da je rodonačelnik bugarskog nacionalizma Dragan Cankov, inače katolik bio postavljen za zamenika turskog paše u Nišu?

0727B579-FD4C-4417-98D9-65F7A48BB70C.png
 
Мени је највише привукло пажњу оно "Ой Сербиянко...", у вокативу (звательный падеж), који је избачен из руског језика као непотребан, из разлога што је увек и без изузетка исти као и номинатив.
Južni ruski dijalekti još uvek imaju svih 7 padeža.
 

Back
Top