jagnjetina

Evo jednog bez mera, odokativno, nisam probala ali kad je to voleo moj pok. tata koji inače nije podnosio taj miris, ja mu verujem: dinstana sa kajmakom i mladim lukom/prazilukom, zavisi od sezone. Meni nekako uz to ide restovani krompir ali ne mnogo izdinstan, bez aleve, usitnjen viljuškom i sa mladim lukom ili prazilukom, opet, u zavisnosti od sezone. I zelena salata sa dodatim rotkvicama i mladim lukom.
 
I ja je obozavam, a tek jaretinu...Na sekund mi bude zao, kada se setim da su to male zivotinjice:sad2:, ali moj gurmanski duh preovlada i onda navalim.....i sto kaze daca ne zvacem, gutam :lol:
 
Ja imam problema sa "mirisima", ni junetinu hladnu ne mogu da jedem ali vruć ovnić sa ražnja na jednoj visoravni u Bosni... Ljudi, ono je bruka! Što kažu, lepi se za prste! S tim da se i dalje držim crvenih delova i izbegavam bele, ne znam, valjda ima neke veze s tim što sam jednom kao mala preterala i gađenje mi je ostalo u podsvesti.
 
Jao ja najvise volem kad se taman skloni razanj pa onako chaprkam:klap:smor mi onako ladno iseckano na stolu

I meni smor. Juče ga nisam ni okusila, bila sam po gudetini a ono šareno, pa zvezdaško, me nije mamilo al' je zato moje pseto, onako matoro i kljakavo, sve vreme obigravalo oko stola i njušilo uvis! :hahaha: Da mimi's dad zna da je Gizmo dobio jedno parče od rebara, mislim da bih već danas bila razvedena! :whistling:
 
Evo recept za ovcetinu

Uzmite ovcetinu od bubreznjaka, isecite na komade porcijashe. Posolite i ostavite da stoji jedno pola sata. Stavite u djuvec ili neku posudu za rernu i nalijte mleka, onako do pola otrpilike. Poklopite posudu ili prekrijte alu folijom (Jos jedna napomena nikakvo ulje ili mast ne ide ima dovoljno masnoce i tecnosti u ovcetini). Spremajte na laganoj vatri do 200 stepeni. Kada mleko pocne da se bistri oko mesa poredjajte komade oljustenog krompira (najbolje slatkog belog, sto bi neki rekli ivanjickog) i krompir dobro posolite. Takodje rasporedite po tecnosti samo jedan prstohvat nane. Opet poklopite i vratite opet u rernu. Kada tecnost u posudi postane skroz bistra i meso meko a krompir skoro gotov skinite poklopac, pojacatjte temperaturu i ostavite ovcetinu da se malo zapeche.
Isti recept moze i sa jagnjetinom i sa jaretinom za one kojima je miris ovcetine previse jak
 
Joj, ja ne jedem jagnjetinu...a treba sad da idem na odmor u Tursku gde se samo i jede ovca ...valjda ću naći negde piletinu.

Ima jagnjetina taj neki specifičan miris koji mi se ne dopada.
 

Back
Top