Quantcast

Izrada prezentacija za djake i studente

Trap master

Primećen član
Poruka
816
Cao svima,
primetio sam da su poslednjih godina nastavnici u osnovnim i srednjim skolama poceli nenormalno da tovare deci na ledja da rade prezentacije u Powerpointu. I to za sve, nekad je to bilo po neki rad iz informatike i slicno a sada je to praktično postala norma iz gotovo svih predmeta, cak i iz srpskog. Domace zadatke i seminarske radove su prakticno potpuno zamenile prezentacije jer su nastavnici odlucili da klinci bolje pamte kad gledaju slike i kad citaju sa projektora. Problem je u tome sto mnogi roditelji ne umeju da im pokazu kako se to radi a nastavnici su potpuno ali potpuno nezainteresovani, samo zadaju a nista im ne objasne sta i kako.
Iz tog razloga poceo sam i sam da ih pravim prvo za mladjeg brata a posle i za gomilu klinaca i njihove roditelje koji me uspaniceno zovu jer im je nastavnica od jednom rekla da za sutra moraju da pripreme prezentaciju inace not good 😂...
Radim ovo vec izvesno vreme i pomogao sam mnogim klincima i studentima Mislim da svako kome je potrebna obuka ili prezentacija treba da se javi.
Sta mislite o tome? Da li vi često imate prezentacije u skoli i da li mislite da je to bas toliko potrebno?

Poslednja izmena od moderatora:

zaluđenik

Domaćin
Poruka
3.092
Moje mišljenje je da to ne bi smeli da rade, jer ta deca nisu imala obuku za takvu vrstu rada.
Informatika nije obavezni predmet u osnovnoj školi (ili tu sad nešto menjaju, moj klinac je 8. razred i informatika je izborni predmet). Verovatno ima dece koja i znaju, ali su manjina i zato se ne mogu obavezivati sva deca da to rade.
Ne znam kakva je situacija u srednjim školama, i da li u okviru informatike uče primenu korisničkog softvera (naročito komercijalnog MS Office-a). Ako ne uče, ne može (po mom mišljenju) biti obavezno.
S druge strane, vizuelno je svakako privlačnije i prijemčivije za učenje, pa nastavnici koji pripreme prezentacije i pokažu i objasne deci gradivo sigurno imaju neki vid napretka kod svojih učenika (naravno, ako su dobro pripremili te prezentacije).

Trap master

Primećen član
Poruka
816
Slazem se iskreno, nemaju nikakvu obuku nego se to "podrazumeva" a roditeljima se zavrti u glavi od toga. Drzao sam nekim klincima privatan cas da ih naucim i ukapirao koliko ne znaju ni oni ni roditelji.
Uskoro planiram da okacim jedan mali tutorijal online za osnovce da jos u tom periodu nauce bar osnovno jer je ocigledno da ce se to tražiti sve vise i vise...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.