Izrada prezentacija za djake i studente

Trap master

Primećen član
Poruka
816
Cao svima,
primetio sam da su poslednjih godina nastavnici u osnovnim i srednjim skolama poceli nenormalno da tovare deci na ledja da rade prezentacije u Powerpointu. I to za sve, nekad je to bilo po neki rad iz informatike i slicno a sada je to praktično postala norma iz gotovo svih predmeta, cak i iz srpskog. Domace zadatke i seminarske radove su prakticno potpuno zamenile prezentacije jer su nastavnici odlucili da klinci bolje pamte kad gledaju slike i kad citaju sa projektora. Problem je u tome sto mnogi roditelji ne umeju da im pokazu kako se to radi a nastavnici su potpuno ali potpuno nezainteresovani, samo zadaju a nista im ne objasne sta i kako.
Iz tog razloga poceo sam i sam da ih pravim prvo za mladjeg brata a posle i za gomilu klinaca i njihove roditelje koji me uspaniceno zovu jer im je nastavnica od jednom rekla da za sutra moraju da pripreme prezentaciju inace not good 😂...
Radim ovo vec izvesno vreme i pomogao sam mnogim klincima i studentima Mislim da svako kome je potrebna obuka ili prezentacija treba da se javi.
Sta mislite o tome? Da li vi često imate prezentacije u skoli i da li mislite da je to bas toliko potrebno?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moje mišljenje je da to ne bi smeli da rade, jer ta deca nisu imala obuku za takvu vrstu rada.
Informatika nije obavezni predmet u osnovnoj školi (ili tu sad nešto menjaju, moj klinac je 8. razred i informatika je izborni predmet). Verovatno ima dece koja i znaju, ali su manjina i zato se ne mogu obavezivati sva deca da to rade.
Ne znam kakva je situacija u srednjim školama, i da li u okviru informatike uče primenu korisničkog softvera (naročito komercijalnog MS Office-a). Ako ne uče, ne može (po mom mišljenju) biti obavezno.
S druge strane, vizuelno je svakako privlačnije i prijemčivije za učenje, pa nastavnici koji pripreme prezentacije i pokažu i objasne deci gradivo sigurno imaju neki vid napretka kod svojih učenika (naravno, ako su dobro pripremili te prezentacije).
 
Slazem se iskreno, nemaju nikakvu obuku nego se to "podrazumeva" a roditeljima se zavrti u glavi od toga. Drzao sam nekim klincima privatan cas da ih naucim i ukapirao koliko ne znaju ni oni ni roditelji.
Uskoro planiram da okacim jedan mali tutorijal online za osnovce da jos u tom periodu nauce bar osnovno jer je ocigledno da ce se to tražiti sve vise i vise...
 

Back
Top