Iznenadni gosti

Pinocchio

Elita
Moderator
Poruka
16.169
Retko ko voli iznenadne nenajavljene goste i mislim da je takvih sve manje. Neko ne otvara vrata, ignoriše zvono i kucanje, a neko se obraduje.

Jedna od pozitivnih stvari kod nenajavljenih gostiju je - brzinsko spremanje stana. Kada me neko pozove i kaže da dolazi za 15 minuta - za tih 15 minuta spremim stan brže i bolje nego kada imam pola dana.
I ako nemam nešto za posluženje ne grize me savest. Ako nešto spremim na brzinu uvek mogu da se izvučem na nespemnost ili neplaniranje.

Da li imate takve goste i kako reagujete?
 
Ne, kod mene se poštuje moj životni prostor i životni stil. Ne uletava se bez najave i to nekoliko dana unaprijed to je jedino kulturno i normalno, sve ostalo mi je bezveze.
Kapiram. Ja bih se svuda najavila. Pre svega, zovem da pitam jesu li doma, i šta rade. Osetim atmosferu i raspoloženje.
Otvorim priču, pa tek ona govorim o željenoj poseti.
 
155.jpg
 
Мени је то раније било чудно, кад сам дошла у Београд била сам у шоку. Да се најавим код тетке???
А она кад дође у Врање само бане код нас.
Код нас је било прометно као на аутобуској станици, никад нисам приметила да то мами смета. Они у свађи, преглуме док су гости ту, после опет не разговарају :rotf:
Сада више разумем, морамо поштовати интиму других, можда су се свађали, можда се воле, можда је стан у нереду из неког разлога... не упадај.
 
jedino bliske drugarice, one znaju da mi bqnu i u ponoć pa me vuku iz kreveta da izađemo, ostali nisu dobrodošli nenajavljeni pogotovo ne smarači zvani rodbina što postavljaju pitanja od kojih mi se diže kosa na glavi
 
Retko ko voli iznenadne nenajavljene goste i mislim da je takvih sve manje. Neko ne otvara vrata, ignoriše zvono i kucanje, a neko se obraduje.

Jedna od pozitivnih stvari kod nenajavljenih gostiju je - brzinsko spremanje stana. Kada me neko pozove i kaže da dolazi za 15 minuta - za tih 15 minuta spremim stan brže i bolje nego kada imam pola dana.
I ako nemam nešto za posluženje ne grize me savest. Ako nešto spremim na brzinu uvek mogu da se izvučem na nespemnost ili neplaniranje.

Da li imate takve goste i kako reagujete?
Не волим их никако, поготово не у недељу.
 

Back
Top