IZGUBLJENO DRUSTVO

Slažem se sa Dokonim.
Ja uopšte, iskreno rečeno, ni ne patim za starim društvom, tačnije imam još dve drugarice iz društva u kome nas je bilo skoro 10, i za njih znam da su mi prave prijateljice...s ostalima je bilo super zezanje dok smo bili u srednjoj školi, ali u nekim važnijim stvarima nego što je zezancija i provod su nam se razišla mišljenja i shvatanja, tako da su se i naši putevi razišli...Po mom mišljenju, to je nešto toliko normalno da ne treba ni suviše razbijati glavu time. Kroz naš život stalno prolaze nove osobe, dolaze i odlaze, ali sigurna sam da pravi prijatelji ostaju bez obzira na sve okolnosti.
 
Ajd da i ja nešti izfilozofiram, nisam dugo...:p

Ovako..moje društvo, tj. krug najbližih prijatelja čine ljudi koje poznajem već 15 godina...njih 4-5..zajedno smo prošli sve, od žmurke i dečijih igrarija, basketa, pa do momčenja i izlazaka. Sve što smo prošli zajedno bilo je dovoljno da ih gledam kao svoju braću, da pred njima nemam nikakvih tajni ni foliranja. Nekada smo provodili zajedno i po 10 sati dnevno, bezbrižni, bez obaveza, blejali smo na terenu za basket od podneva do ponoći...kasnije su došle obaveze, škole, poslovi, neke ljubavi i ozbiljnije veze pa smo se družili 10 sati nedeljno, ali to je sve normalno...
Svako od nas se barem jednom toliko zaljubio da je totalno zapostavio društvo, ali sve ljubavi su pukle, a naše prijateljstvo berezervno i dalje traje..nikad neću zaboraviti koliku podršku sam od njih imao posle raskida i bedaka u koji sam zapao...
Svestan sam ja da ćemo se jednog dana poženiti (nadam se), da ćemo se svi zaposliti, da će se neko možda i odseliti, neko otići u vojsku, neko se ponovo zaljubiti i da se nikada neće vratitit onih 10 sati dnevno, ali mislim da se ova prisnost među nama neće još dugo izgubiti...

E sad, mi smo svi ovde od detinjstva...sigurno je drugačije kad svi odu na suprotne strane, na studije na primer...teško je u takvim okolnostima sačuvati ono što ste nekad imali...

..a i mi smo muškarci, mi ne zameramo toliko jedni drugima neke ispale i nismo zlopamtila..:)
 
Их, десет сати дневно не бих волела никог да гледам!

Највише времена у току дана проведем са колегама са посла - 8 сати. Довољно да не могу очима да их видим. :)
 
Zanimljivo. . .
U jednom trenutku sam i ja osecao slicno ali me je to proslo.
Trebalo mi je vremena da shvatim da to tako ide, i na srecu brzo sam shvatio.
Drustvo i drugarstvo sam gradio godinama, i evo danas kada nisam sa njima oni su tu elekronski :) i mnogo mi je lakse, naravno uvek imam nove prijatelje koje srecem i upoznajem i ako zelim odrzavam kontakt, ali i oni tako zele pa je to kombinacija za dooobro prijateljstvo :). Ponosam sam na svoje prijatelje i mnogi koji ih upoznaju ( oni koji nisu dugogodisnji ) kazu da sam zbog toga srecan covek 8-)
Prijatelje sam stekao iz svih perioda iz zivota, tako da ih bas imam dosta i drago mi zbog toga.
Problem koji nastaje je kad ostanes ''sam'' a u stvari nikad nisi, samo ti se cini ;-)
Onda su tu i godine, a sa godinama ide sve . . . .

Eto i na krsti sam upoznao mnogo dobrih NIKOVA ;) i bas mi drago i zbog toga



Pozravljam sve svoje prijatelje/ice :D

( ebo te, udarila me nostalgija :( )
 
Ili Idem sa devojkom da se vidim...

A vidjaju se svaki dan... NAjgore sto su mi takvi ljudi pre nekoliko godinu govorili ako sam zapostavio drustvo zbog devojke (istina :( ali sta da kazem bila i je prva, imala je obim sisa >100cm i bio sam mlad ;) ...) a sada oni rade to isto! :roll:

@Storm - ovaj deo ti je promakao!

Osim toga radi se o tome da JA zvoem nekoga znaci necu ga ispaliti, ali on mora da ide da 'ebe kao i juce i prekjuce i dan pre toga itd...
 
Postoji nacin,... Ima ljudi sa kojima prijateljstvo moze da traje jako dugo, ali mozda je poenta ipak da se ne vdijate svaki dan 10 sati... :lol: Dok imate vremena (fax skola) onda da, ali jednog trenutka to ipak mora pasti na neku manju meru... Ali zajednicki izlaci i tako to i pored momka-devojke treba da opstanu.

Uostalom sto bih izlazio sa devojkom? Kada bih je imao ;) ... Mozda nekad romanticna setnja, odlazak na sladoled i ta sranja, ali izlazak sa obaveznim odvaljivanjem od alkohola? Bolje da drugovima...
 
Bile smo nerazdvojni delili dobro i zlo, izlazili, provodile se...Druzili,...
NAJLEPSI PERIOD,...
I ONDA SE RASPALE...
Svako ode svojim putem, nasli momke, devojke, i ostavili drustvo... Mislim, sta reci...

Volela bih vase iskreno misljenje

probabile se,a? :)
jbg stizu godine,muz,deca,rucak,posao,pas :)

inace nemoj da se opterecujes,to se skoro svakome desi...nazalost.
a ljudi ne znaju nekad da cene prijateljstvo,i onda ko o cemu zene o "muzu"....bzvz...
 
Bile smo nerazdvojni delili dobro i zlo, izlazili, provodile se...Druzili,...
NAJLEPSI PERIOD,...
I ONDA SE RASPALE...
Svako ode svojim putem, nasli momke, devojke, i ostavili drustvo... Mislim, sta reci...

Volela bih vase iskreno misljenje

Pronadji dobru stranu svega toga, nadji novo drustvo, i zaboravi na te osobe... Da su bili iskreni prijatelji, ne bi zabatalili drustvo... A povratka nema, tako da to vise nikada nece biti ono sto je bilo...
 

Back
Top