Izgubljen u svemiru bez mobilnog telefona

Da li verujete da postoji čovek, otac dvoje dece, suprug, zaposlen u velikoj firmi, koji NEMA mobilni telefon, ne koristi ga uopšte, čak i onaj najobičniji. Postoji, stvaran je, kaže da se oseća slobodno i da nikada neće nabaviti mobilni telefon.
ne postoji jer svako ko radi u velikoj firmi, osim ako nije neki sljakerski posao dobija sluzbeni telefon.
 
ja sam kasno usvojio 'prenosni' telefon, i cesto ga zaboravim, nisam razvio tehno-simbiozu sa njime. Potpuno je beskoristan osim da smeta i zvoni kad ne treba. I ne zvoni kad treba. Zove random ljude iz imenika po svom nahodjenju). Dosao sam u 100 neprijatnih situacija zbog toga. Nista od onog sto mi treba ne mogu da nadjem na njemu, pa se iznerviram, sednem za komp i nadjem sta mi je trebalo. Inace sve gluposti pamti, a ono sto mi treba ne zapamti uopste ili je zapametio ali se ne zna gde. I tako. Na kraju sam shvatio da 'smart tech' nije smart zato sto je 'pametan' nego zato sto je 'lep' (ono 'smart dressing') - dakle mobilni sa pratecim akceoarima = nakit. Ja nakit ne nosim tako da... to je bio mali esej iz mobilne tehnologije. Dosta za 1vi skolski nepismeni zadatak. Domaci ne radim doma.
Hteo sam da kazem zasto se to kod nas zovu 'pametni' telefoni kad su glupi ko lukovica od lale (da se ne izrazavam pezorativno)
 

Back
Top