Izduživanje lobanje

Evo kako je nekada izgledao ideal zenske lepote . Kada ovo vidimo mozemo razumeti zasto je Puskin izgubio glavu u dvoboju.

Natalia Nikolaevna
http://4.***************/_AprFXUBsnAI/SEhLkhVTWpI/AAAAAAAAAmI/evfLHaRig58/s320/Natalia+Nikolaevna+Pushkina1831wifeofAlexanderPushkin.jpg

Pogledajte struk. Tako nesto je postignuto vestacki, nosenjem korseta od detinjstva. Tako nesto ne postoji u prirodi. A upravo to prkosenje prirodi. To pljuvanje prirodi u lice predstavlja ono sto ne samo da ne narusava ideal lepote, nego ga seli u oblast uzvisenog..bozanskog.

"Natura daemonia est, non divina" (Priroda je demonska, ne bozanska) govorio je Aristotel, a toga su stari narodi bili vise nego svesni, i znali su da je ispravan zivotni put na ovom svetu ne padanje u krlio prirode... nego suprotno od toga. Nnegiranje iste. .Prkos prirodi, demonu ...koji je prirodu uredio. Gospodar ovoga sveta nije bog vec demon... Negiranje volje. Trazenje sustinskog izvan pojave. Spasenje!
Odatle i ovakav struk... ovakavi ideali lepote kojih danas nema.
Sta je danas zamenilo mesto Natalije Nikolaevne .. sikiloni svuda. Vilandorfska venera ponovo na zemlji !
Kakva je danas umetnost uopste, .muzika.. ritam i bas...drmbanje... takva je i lepota.

opet si omasio temu. nista novo.
ja znam da si ti baznadezno zaljubljen u imaginarne devojke, da se zanimas stvarima koje ne postoje, da su ti ideali krajnje - cudni... tako da me od tebe vise nista ne moze iznenaditi... :neutral:
 
Evo da se javim ja kao student medicine i osoba zainteresovana za ovu temu.
Da rasvetlimo sledece,molim vas da kada je u pitanju chovekova anatomija iskljuchite metafiziku i slichno jer je chovek zhivo bice i posmatrajte ga odvojeno od njegovog uma ili da se bolje izrazim,chovekovog duha. Naravno da bebe osecaju bol,u svojoj kozhi svako od nas ima na hiljade receptora za bol i svako ce isti i osetiti. To shto one nisu svesne nema nikakve veze sa time da li osecaju bol ili ne. Stanje svesnosti u prevodu znachi sposobnost da se tih dogadjaja kasnije i secaju. Zatim,apsolutno je nemoguce u ovoj meri istegnuti lobanju detetu,da istina je da kosti deteta nisu srasle u prvoj godini zhivota i da su neshto slabije konstitucije ali teoretski gledano (ovo pricham jer nisam pokushavala to da uradim) nemoguce je to uraditi iz sledeceg razloga! Mozak beba je mnogo veci nego lobanja bebe u prvim godinama zhivota. Stoga su te kosti rastavljene i kasnije srastaju jer se mozak po rodjenju deteta narednih 6 meseci dodatno uvecava. To znachi da ne bi bilo moguce tek tako izduzhiti lobanju kao da je od gline bez ogromnih oshtecenja po nervne celije koje inache nemaju sposobnost regeneracije. To bi znachilo izduzhivanje mozga a ne lobanje shto je apsurdno! Moguce je u prvih godinu dana zhivota deci malo izmeniti lobanju i zato se bebama ne dozvoljava da spavaju na strani a ukoliko dodje do nekog jakog potresa lobanja se u nekim minimalnim merama mozhe izmeniti. Da li ste proveravali da im to nije genetski uslovljeno? Opet ponavljam,moguce je u malim merama izmeniti oblik lobanje a to bi znachilo i agresiju na mozak te bi ta deca sigurno imala neke mentalne defekte.
 
Pinakolada
Da rasvetlimo sledece,molim vas da kada je u pitanju chovekova anatomija iskljuchite metafiziku i slichno jer je chovek zhivo bice i posmatrajte ga odvojeno od njegovog uma ili da se bolje izrazim,chovekovog duha. Naravno da bebe osecaju bol,u svojoj kozhi svako od nas ima na hiljade receptora za bol i svako ce isti i osetiti. To shto one nisu svesne nema nikakve veze sa time da li osecaju bol ili ne. Stanje svesnosti u prevodu znachi sposobnost da se tih dogadjaja kasnije i secaju.

Ako si se vec distancirala od "metafizike" i pitanja covekovog duha i tela ( u kome medicina nema sta da trazi) onda nemoj i da uz rec "naravno" filzofiras o tome.

Verovatno si navikla u tvojim studijama i u tvom zivotu da se filozofija uklanja pred naukom ali nisu svi filozofii takvi. I ima nekih koji ti nece dozvoliti da se aksiomima nauke trpas tamo gde ti nije mesto.

Kako funkcionise organizam objektivno izvoli...ali kako funkcionise ljudka svest i pre svega neposredno ljudsko saznanje to prepusti filozofiji ili preciznije Epistemologiji. ok ?
 
Pinakolada


Ako si se vec distancirala od "metafizike" i pitanja covekovog duha i tela ( u kome medicina nema sta da trazi) onda nemoj i da uz rec "naravno" filzofiras o tome.

Verovatno si navikla u tvojim studijama i u tvom zivotu da se filozofija uklanja pred naukom ali nisu svi filozofii takvi. I ima nekih koji ti nece dozvoliti da se aksiomima nauke trpas tamo gde ti nije mesto.

Kako funkcionise organizam objektivno izvoli...ali kako funkcionise ljudka svest i pre svega neposredno ljudsko saznanje to prepusti filozofiji ili preciznije Epistemologiji. ok ?

i onda se pitas zasto si u ratu sa svima? :roll:
 
E molim te ne morash me vredjati,ja ne znam shta je loshe u tome shto hocu da uvedem nit racionalnog mishljenja u ovu temu.
Kao drugo,ja filozofiju shvatam kao nauku za zhivot,tj. obaveznu nauku koja nam sluzhi da formiramo svoju lichnost. I naravno da cu da distanciram filozofiju od medicine! Hocesh li mozhda pomocu svesti da izduzhish sebi lobanju? Hajde budimo razumni i uvedite pozitivizam u ovu temu,mislim da je ipak neophodan s obzirom na to da tema IMA veze i sa naukom.
 
E molim te ne morash me vredjati,ja ne znam shta je loshe u tome shto hocu da uvedem nit racionalnog mishljenja u ovu temu.
Kao drugo,ja filozofiju shvatam kao nauku za zhivot,tj. obaveznu nauku koja nam sluzhi da formiramo svoju lichnost. I naravno da cu da distanciram filozofiju od medicine! Hocesh li mozhda pomocu svesti da izduzhish sebi lobanju? Hajde budimo razumni i uvedite pozitivizam u ovu temu,mislim da je ipak neophodan s obzirom na to da tema IMA veze i sa naukom.

ne, za njega ne postoji ni jedna druga nauka sem filozofije. on se pomocu nje hrani, on pomocu nje zivi, on se pomocu filozofije razmnozava i tako... :zper:
 
Oduvek sam mislila da su ti "profesionalni" filozofi malo subjektivni ljudi. Ipak se od filozofa ochekuje otvorenost uma. Ipak za filozofiranje i chitanje kao i razumevanje filozofskih dela nije potrebna fakultetska diploma,na omalovazhavam ljude koji se time bave,ali evo ja i pored svojih iscrpljujucih studija stignem da s vremena na vreme prochitam i koje filozofsko delo i to radije nego beletristiku.
 
Oduvek sam mislila da su ti "profesionalni" filozofi malo subjektivni ljudi. Ipak se od filozofa ochekuje otvorenost uma. Ipak za filozofiranje i chitanje kao i razumevanje filozofskih dela nije potrebna fakultetska diploma,na omalovazhavam ljude koji se time bave,ali evo ja i pored svojih iscrpljujucih studija stignem da s vremena na vreme prochitam i koje filozofsko delo i to radije nego beletristiku.

za razliku od ozimana koji samo to i cita, pa kasnije citira do besvesti, a ponekad nesto i smisli... :cool:
 
Oduvek sam mislila da su ti "profesionalni" filozofi malo subjektivni ljudi. Ipak se od filozofa ochekuje otvorenost uma. Ipak za filozofiranje i chitanje kao i razumevanje filozofskih dela nije potrebna fakultetska diploma,na omalovazhavam ljude koji se time bave,ali evo ja i pored svojih iscrpljujucih studija stignem da s vremena na vreme prochitam i koje filozofsko delo i to radije nego beletristiku.

Profeisonalni filozofi su oni koji filozofiraju za novac ili poznatije "Sofisti". Takvi ce ti palamuditi o jeziku, o pojmovima. O Hegelu , Deridi i Hajdegeru i mlacenju prazne slame.
Filozofija se zivi... a ne zivi se od nje.

Ali mislim da odosmo u off topic. Nije ovde to tema. Samo sam ti ukazao da tvoji aksiomi od kojih polazis i na kojima gradis svoju nauku uzdignutog nosa, nemaju vaznosti u sustinskim pitanjima. I da imas to u vidu ..nista vise.
 
Da, PinaColada, to sam i mislila. Tako nešto slično sam i rekla, samo što nisam umela to da uobličim tako stručno kao ti ( sve vreme mislim na izduživanje lobanje )

@ Ozi

Ja stvarno ne znam na koji način čovek sa tobom da razgovara! Ako su direktni i isključivi prema tebi, ti se, sa pravom, buniš. Ako se pokaže namere da se neko sa tobom svadja, opet se, sa pravom, buniš. E, a kad neko hoće normalno da razgovara i diskutuje, opet se buniš, ali ovaj put ne mogu reći sa pravom.
( Ruku na srce, i komunikacija putem ovog interneta je dosta neobična. Ne vidi se sagovorniki, njegov izraz lica, mimika, ne čuje mu se glas, ton... Konkretno, ti si mene optužio za snishodljivost i pokušaje da budem ljubazna, a ustvati, pitaš se da li sam... i tako dalje. Sa pažnjom napisan post ti takodje smeta. Vidi, Ozi, ja sam vrlo smirena osoba, nikada ne vičem, retko i još redje se svadjam. Kada razgovaram sa nekim, trudim se da pričam jasno, razgovetno i da svaka moja reč bude razumljiva, da ne bude raznih tumačenja. Ono što hoću da kažem uvek iznosim smireno, smisleno i jasno. Eto, takva sam i ovde. I nikada ne vredjam ljude. Ustvari, ja razgovaram. U punom smislu reči. I ti bi to, kao ljubitelj filozofije, trebalo da uvažavaš, a ne napadaš. )

ukratko - bebe osećaju bol. I nervozu. I sreću. I napetost. I mnogo drugih stvari. Sa rezervom uzimam, ali i ljudi koji su podvrgnuti hipnozi i "vraćeni" u doba odojčeta, potvrdjuju isto.
Životinje osećaju bol. Njihove reakcije jasno to pokazuju.
Instinkte i njihovo postojanje niko ne osporava. Ni kod životinja, ni kod ljudi. Ili bar ja to ne osporavam.
A što se adrenalina tiče... pa naravno da nije protiv bolova. On stimuliše organizam, stimuliše imuni odgovor, stimuliše reakcije čoveka, i izoštrava čak i instinkte. Stoga će bol kod neke manje povrede ( svakako da čovek sa probušenim plućima - ***, gde mi ovo na pamet pade - neće moći da ignoriše svoju povredu i bol kod iste, pa nek je okružen sa nebrojeno neprijatelja ), biti "preglasan" navalom hormona, emocija i odgovora organizma na iste.
Znaš, poštujem tvoj životni stav, onoliko koliko sam ga upoznala iz tvog pisanja, ali ne skačem ti u oči jer se tvoje mišljenje ne poklapa sa mojim. Ne znam treba li to posebno naglasiti, ali na forumu sam i diskutujem. Ako se tebi od te diskusije i mojih argumenata i mišljenja povraća... pa šta ja tu mogu? Osim da prekinem diskusiju sa tobom.
 
Hahah,mogu da zamislim koliko vi ovde verbalno ratujete.
Filozofija je zachin zhivotu i to ce uvek i biti. Mozhe biti hrana za duh ali nikako je ne mozhemo iskoristiti u procesu spravljanja hrane ili lechenja bolesnika stoicizmom,mozhda bi im ojachao duh ali neshto sumnjam da bi izlechilo trovanje botulin toksinom i slichno. :lol:
 
Mislim da Oziju treba jedna lekcija iz tolerancije,kompromisa i jedno zheshce "razgradjivanje" te ograde koju je postavio oko sebe i koja ga chini neverovatno ogranichenim. A ako nisi znao,vecina filozofa se bash i nije bavila sushtom filozofijom,filozofija je nashtala kao plod njihovih zhivotnih strategija dok su im profesije uglavnom bile nauke.
 
Ja stvarno ne znam na koji način čovek sa tobom da razgovara! Ako su direktni i isključivi prema tebi, ti se, sa pravom, buniš. Ako se pokaže namere da se neko sa tobom svadja, opet se, sa pravom, buniš. E, a kad neko hoće normalno da razgovara i diskutuje, opet se buniš, ali ovaj put ne mogu reći sa pravom.
( Ruku na srce, i komunikacija putem ovog interneta je dosta neobična. Ne vidi se sagovorniki, njegov izraz lica, mimika, ne čuje mu se glas, ton... Konkretno, ti si mene optužio za snishodljivost i pokušaje da budem ljubazna, a ustvati, pitaš se da li sam... i tako dalje. Sa pažnjom napisan post ti takodje smeta. Vidi, Ozi, ja sam vrlo smirena osoba, nikada ne vičem, retko i još redje se svadjam. Kada razgovaram sa nekim, trudim se da pričam jasno, razgovetno i da svaka moja reč bude razumljiva, da ne bude raznih tumačenja. Ono što hoću da kažem uvek iznosim smireno, smisleno i jasno. Eto, takva sam i ovde. I nikada ne vredjam ljude. Ustvari, ja razgovaram. U punom smislu reči. I ti bi to, kao ljubitelj filozofije, trebalo da uvažavaš, a ne napadaš. )

Imas talenta da nastupis ljubazno to priznajem ... Samo se pitam da nija maska. Persona. Mada verovatno gresim iako iz iskustva znam da su najslatkoreciviji i najmilozvucniji ustvari najveci prevaranti. Takav jedan me je prevario za izvestan novac kojim sam kupio iskustvo. Tako da... ne zameri.

ukratko - bebe osećaju bol. I nervozu. I sreću. I napetost. I mnogo drugih stvari. Sa rezervom uzimam,...

Ukratko receno to je kvaziargument "tako je kako ti kazes". Ja sam ti izneo misli koliko je moguce u jednom postu koje pokazuju da iracionalni intelekt ne moze osecati bol. Osecaj.... kvalitet... to je nesto sto zalazi u duhovno i korelaciju sa JA . ako dublje promislis uverices se i sama.

Znaš, poštujem tvoj životni stav, onoliko koliko sam ga upoznala iz tvog pisanja, ali ne skačem ti u oči jer se tvoje mišljenje ne poklapa sa mojim. Ne znam treba li to posebno naglasiti, ali na forumu sam i diskutujem. Ako se tebi od te diskusije i mojih argumenata i mišljenja povraća... pa šta ja tu mogu? Osim da prekinem diskusiju sa tobom.

Ne povraca mi se od tebe nego od te floskule koju si upotrebila " To je samo to i to".
Radi se u situaciji gde mi se pruza nesto sa tendencijom da zadovlji moju potrebu za znanjem, a posle cega ipak ostajem gladan.. bez odgvora. Preveden zedan preko vode jer nista nije odgvoreno osim sto je imenovano. To je specijalna recnica skeptika.
Recimo verovatno je ova nova doktorka vesta u tome. Ne radi se o tebi.
 
Volela bih da mi jednog dana dodjesh u ordinaciju pa da vidim da li bi i onda bio tako drzak kada bi ti neshto falilo. Evo hajde ti kada si vec tako pametan,posedi 7 godina i uchi sve shto ja uchim i posle budi human i radi sa bolesnim,dzhangrizavim ljudima pa onda specijaliziraj i vadi krvave ruke iz nechijeg grudnog kosha kako bi njemu spasio zhivot. Nemoj prichati tako sa mnom,ipak sam ja humana osoba i nemash osnova da mi se suprotstavljash na osnovu jednog posta. A ako ti je drazhe,ti se koristi alternativnom medicinom poshto koliko vidim nisi pristalica nauke.
 
Volela bih da mi jednog dana dodjesh u ordinaciju pa da vidim da li bi i onda bio tako drzak kada bi ti neshto falilo. Evo hajde ti kada si vec tako pametan,posedi 7 godina i uchi sve shto ja uchim i posle budi human i radi sa bolesnim,dzhangrizavim ljudima pa onda specijaliziraj i vadi krvave ruke iz nechijeg grudnog kosha kako bi njemu spasio zhivot. Nemoj prichati tako sa mnom,ipak sam ja humana osoba i nemash osnova da mi se suprotstavljash na osnovu jednog posta. A ako ti je drazhe,ti se koristi alternativnom medicinom poshto koliko vidim nisi pristalica nauke.

Medicina moze biti korisna , iako je skoro potpuno sputana od faramakomafija i masona. Medicina je danas postala zavisna od profita. Lekovi se prozvode sa ciljem da donesu zaradu, a ne da izlece.
Izlecive bolesti se ne lece, a nove bolesti se proizvode i pustaju u narod itd.itd
To je tuzna slika medicine.
Ne dao nikom bog da oboli od neceg ozbiljnijeg i prepusti se toj medicini ..mafiji.

Ipak i pored toga, za lakse bolesti, neprijatnosti... moze biti korisna, to priznajem.
Medjutim sto se tice sustinskih stvari..onoga sto je jedino vredno u zivotu..znanja o sustini sveta i zivota ...nauka nema sta tu da trazi. Moze upravo suprotno od onoga sto kazes..moze da bude sluga filozofiji. Da izvodi eksperimente a tumacnje istih prepusti onima koji umeju da razmisljaju i kojima "epruveta i retorta nije zamenila mozak." ..kako kaze Nice
 
Kao prvo Bog se pishe velikim slovom sem ako ne mislish da si i od njega veci!
Hocesh da ti dam moju knjigu iz patologije da prouchish to malo? Verujem da ni uvodni termin ne bi razumeo.
Filozofija je zachin duhu,nauka je superiorna jer da nije nauke,dragi dechko,ti bi i dalje zhiveo u pecini a pristup internetu ti sigurno ne bi bio omogucen kao ni ta sprava na kojoj tapkash. Nemoj se gubiti u tim filozofskim mislima,ipak je najmudrije izrecheno upravo od strane nauchnika. Izvini ali moja majka koja je Dr.sc.med. toraskopske hirurgije na VMA prima platu od 800 evra a radi u tri smene plus dezhurstva (pritom joj smena traje 10 sati) i svaki dan sem nedelje ima od 5 do 10 operacija. Je l' se to tebi ne chini humanije od vredjanja ljudi na forumima? Da li si samo svestan koliko transplantacija organa je ona izvrshila i koliko ljudi je oslobodila kardiovaskularnih smetnji koje su ih ogranichavale na josh 2 godine zhivota. Ti ljudi je i dan danas zovu da joj se zahvale a ti prichash o nekoj mafiji?! Medicina se voli i ne mozhe biti doktor ni lechiti ljude onaj ko iste ne ceni i ne voli. Pritom moja majka chim se vrati kuci i sredi sve shto ima popodne zasedne pijuci kafu i chitajuci Hesea. Oslobodi se te lichne mitomanije.
 
Ozi, nisam ja slatkorečiva. Ustvari, umem i te kako da branim svoj stav. Ali NAČIN , način je bitan. Svako može da ospe po familiji, i slično, ali čemu to? Ustvari, najglasniji obično imaju najmanje da kažu.
A tvoje pare mi svakako ne trebaju, niti planiram da te zeznem na taj način. ;) :D
Tako da slobodno možeš da prestaneš da brineš da li je to samo maska, persona ( nadam se ne non grata ), prevara... Neću bre tvoje pare!!! ;) :D

I još nešto - prekinuo si citat onoga što sam rekla baš na najzanimljivijem mestu. Ono kod hipnoze. Opet kažem, uzimam to sa rezervom, ali, eto, još jedan argument.

Ajd' sad, u zdravlje... Odoh ja do daljnjeg :bye:
 
Frozimena treba svi redom na ignore listu da stavite, taj ne zna sam ni sta hoce, niti sam zna sta hoce da kaze.

:)

Jedino zna da se uvaljuje zenama ovde i udvara, ali ga je i tu debelo zeznuo. I tu je usro i shefa i stanicu... :):)

Fronzimen...CCcccccc....hahahahha... :)
 
Zatim,apsolutno je nemoguce u ovoj meri istegnuti lobanju detetu,da istina je da kosti deteta nisu srasle u prvoj godini zhivota i da su neshto slabije konstitucije ali teoretski gledano (ovo pricham jer nisam pokushavala to da uradim) nemoguce je to uraditi iz sledeceg razloga! Mozak beba je mnogo veci nego lobanja bebe u prvim godinama zhivota. Stoga su te kosti rastavljene i kasnije srastaju jer se mozak po rodjenju deteta narednih 6 meseci dodatno uvecava. To znachi da ne bi bilo moguce tek tako izduzhiti lobanju kao da je od gline bez ogromnih oshtecenja po nervne celije koje inache nemaju sposobnost regeneracije. To bi znachilo izduzhivanje mozga a ne lobanje shto je apsurdno! Moguce je u prvih godinu dana zhivota deci malo izmeniti lobanju i zato se bebama ne dozvoljava da spavaju na strani a ukoliko dodje do nekog jakog potresa lobanja se u nekim minimalnim merama mozhe izmeniti.

Zanimljivo, nisam znao da je ovakvo izduživanje lobanje medicinski nemoguće ...


no evo još nekih slika afričkog naroda Mangbetu :
zag65mangbetuP.jpg
zag175coiffureG.jpg


pogledajte ovaj fotoalbum : http://www.galerie-philippe-schrauben.com/zagourski/catalogue1/page1.html možete naći slike raznih afričkih plemena , ali jedino Mangbetu praktikuje to izduživanje lobanje ... ima par slika sa decom ... veoma zastrašujuće izgleda...

Da li ste proveravali da im to nije genetski uslovljeno?
Na toliko različitih delova planete ? to bi bila neka posebna humanoidna rasa :D
 
Nemoguce je u toj meri izduzhiti lobanju,mozhda malo,ali toliko ne! Pa shto se ne raspitash da li su svi ti narodi koji imaju tu karakteristiku negroidne rase?? Ako jesu,onda je moguce da im je to u genotipu. Mada ja do sad nisam chula za tako neshto,mislim za izduzhene lobanje ali kad bolje razmislim,koliko sam samo puta videla slike crnaca s takvim lobanjama a nisam ni obracala pazhnju! :D
 
Imas talenta da nastupis ljubazno to priznajem ... Samo se pitam da nija maska. Persona. Mada verovatno gresim iako iz iskustva znam da su najslatkoreciviji i najmilozvucniji ustvari najveci prevaranti. Takav jedan me je prevario za izvestan novac kojim sam kupio iskustvo. Tako da... ne zameri.

Mora da je bio repos! :mrgreen: :hahaha:

P.S. Ovo su radili i u Egiptu... Logicno objasnjenje... Sta mozes na glavi da promenis, a da nije lice? Zasto bi skrnavio lice?! Naravno onda se ide na drugi deo glave... Vecina ljudi postupa isto ma gde bili...
 

Back
Top