Italijan razbesneo Beograđane na Tiktoku

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Podelio je snimke na svom profilu u kojima je istakao da mu se Beograd nije dopao.

Rekao da je Beograd poprilično prosečan grad i da ga je u nekim stvarima dosta razočarao.
Smatra da u Beogradu nema dovoljno kulturnih znamenitosti i istorijskih stvari koje bi mogao da poseti.
Jedino što mu se dopalo bio je Hram Svetog Save i Beograd na vodi.
Međutim, istakao je da je odušljeven zabavama u Beogradu, ljudima i ljubaznošću.

Posebno mu se svidelo kada je u jednoj pekari dobio besplatan burek.

 
Ok, njegovo je pravo da mu se ne svidja Beograd, koji nije savršen ali da bas nema svoju istoriju nije tacno
Imao bi mnogo više istorije da nije toiliko puta bombardovan i rušen..to je italijan prevideo
A najvažnije mu je bio provod i to sto je dobio burek za dž :lol:

Zato je bitno imati dobre turisticke vodice, i angazovati ih kako treba, staviti ih na raspolaganje turistima, i nekako nametnuti/poturiti tako da sto veci broj turista zaista koristi usluge dobrih profesionalnih vodica.
Dobar vodic je cudo. Prvi put sam isao u Rim u sopstvenoj reziji bez ikakvih vodica i icega. I bilo je super. Sledeci put me drugar ubedio da uzmem vodica. Pa to je totalno druga dimenzija. Bukvalno sam doziveo grad sto puta bolje, video neke stvari o kojima nisam ni sanjao...bukvalno sto puta bolje iskustvo.

Zato bi svaki grad trebalo da ulaze u to.

E, da, sad se setih jednog urnebesnog slucaja: bila je godina 2014. ili 2015, bio sam na odmoru u Srbiji, i resim da posetim resavsku pecinu, posto nikako da odem tamo. I lokalne vlasti imaju stalno zaposlenog vodica za resavsku pecinu - sto je meni u startu bilo WOW!
Kad ja tamo, ono medjutim: nas cetvoro je bilo od posetioca jedan par Francuza i jedan par Spanaca. Svi ti stranci odlicno razumeju i pricaju engleski.
Medjutim, vodickinja ne zna ni engleski, ni spanski, ni francuski....niti ijedan strani jezik!!! :eek:
I zamolila je nekod od nas da prevodimo to sto ona prica ovima.

Zato i kazem, dobar vodic - ne bilo kakav - zlata vredi.
 
Od ovakvih naslova pomisliš da je uradio i rekao ko zna šta međutim kad pročitaš šta je rekao(italijanski ne razumem) ono ništa posebno smeta mu što nema dovoljno kulturnih znamenitosti i istorijskih stvari mogao je da ode u Istorijski muzej Srbije ako ga je to baš interesovalo ali dobro kod nas se sve uvek završi sa tim super vam je klopa i super vam je provod
 
Podelio je snimke na svom profilu u kojima je istakao da mu se Beograd nije dopao.

Rekao da je Beograd poprilično prosečan grad i da ga je u nekim stvarima dosta razočarao.
Smatra da u Beogradu nema dovoljno kulturnih znamenitosti i istorijskih stvari koje bi mogao da poseti.
Jedino što mu se dopalo bio je Hram Svetog Save i Beograd na vodi.
Međutim, istakao je da je odušljeven zabavama u Beogradu, ljudima i ljubaznošću.

Posebno mu se svidelo kada je u jednoj pekari dobio besplatan burek.

Trebali su da mu daju burek i da ga isutiraju iz radnje.Onda bi bolje pricao o Beogradu.Dileja.
 
Ok, njegovo je pravo da mu se ne svidja Beograd, koji nije savršen ali da bas nema svoju istoriju nije tacno
Ne bi trebalo da budemo sujetni i da se vredjamo na ovakve konstatacije...Mi imamo istorijskih znamenitostih vecih od mnogih zemalja u okruzenju i sire, ali ne mozemo se porediti sa Italijom, Britanijom, Francuskom, Nemackom itd....Mi nismo prosli humanizam i renesansu... A nije da se nismo trudili da ocuvamo istorijske znamenitosti koje imamo i da ih prikazemo pogotovo od stvaranja nacija na ovamo, to je bio imperativ...
Ja znam da kod nas mnogi ljudi smatraju da imamo najobimniju istoriju u Evropi, da smo najstariji narod i ostale gluposti, pa im ovo dodje iznenadjujuce... Eventualno se kod nas smatra da nam je neko ukrao istoriju(kao da je ona bila u nekakvim dzakovima. pa on dosao i odneo)...Mislim da ono sto mi mislimo o sebi niko drugi ne misli o nama...Ali da ne treba to da nas pogadja...
 
Ništa pogrešno nije rekao, čak nas je i poštedeo što se tiče prljavštine, zagađenja, psećeg izmeta, nasilničke vožnje, bahatih raznosača hrane na bajsevima...

Masna i nezdrava hrana, jeftin provod i lepe (namontirane) žene su naš najjači adut i to je ono što većina turista od nas očekuje. Bio je neki serijal Jovana Memedovića u kojem je nekog Irca vodao po Srbiji i pokazivao mu šta se sve jede kod nas i kako se to priprema, jer nešto drugo i nemamo da pokažemo. Dobro, može kanjon Tare da vidi i to je to.

Nego, ono što na mene ostavlja utisak jesu niske grane na koje je novinarstvo spalo. Sećam se da je to nekad bilo ozbiljno zanimanje i da su novinari bili obrazovana gospoda. Danas za rad u medijskoj kući uopšte ne moraš da budeš obrazovani novinar, samo pretražuješ TikTok, Instagram i YT i stavljaš na portal ono za šta proceniš da može da se svidi ljudima i da napravi dovoljno klikova. Ova vest je tipičan primer takvog ''novinarstva'' a slične njoj se objavljuju svakodnevno.. Dakle, šta je neki tamo lik na TikToku objavio o Beogradu, možeš misliti. Ili šta je neki skroz nepoznati eks teniser negde rekao o Novaku Đokoviću. Zatim, redovna rubrika je i ''Bivše obične žene koje su napustile svoje poslove i počele da zgrću bogatstvo na OnlyFansu''. Pa onda ''Nesrećnom Tajlanđaninu piton odgrizao polni organ dok je sedeo na WC šolji''. Često se članci preuzimaju sa stranih sajtova, kopiraju u Google Translate pa se prevod samo prekopira na portal, bez provere da li je dobro prevedeno. Nema se vremena za to, a ni blama. Šta, primetio si da je loše prevedeno? Ko te šiša, druže. Često se preuzimaju tekstovi sa hrvatskih ili bosanskih portala, pa ostanu njihove reči.

Jednom rečju, idiokratija.
 
Ok, njegovo je pravo da mu se ne svidja Beograd, koji nije savršen ali da bas nema svoju istoriju nije tacno
Imao bi mnogo više istorije da nije toiliko puta bombardovan i rušen..to je italijan prevideo
A najvažnije mu je bio provod i to sto je dobio burek za dž :lol:
A tek da ga je turčin jahao 5 vekova nebi oni danas imali ni metro ni brze pruge ni autostradu :lol:
 
Ok, njegovo je pravo da mu se ne svidja Beograd, koji nije savršen ali da bas nema svoju istoriju nije tacno
Imao bi mnogo više istorije da nije toiliko puta bombardovan i rušen..to je italijan prevideo
A najvažnije mu je bio provod i to sto je dobio burek za dž :lol:

Sećam se one Rumunke Raluke, žene nekog nemačkog trenera koja je rekla da je Beograd prljava i smrdljiva prestonica i da joj se gadi.
Ono jes ume leti pristojno da zasmrdi zbog kanalizacije koja se izliva u Savu tamo u blizini Ade Ciganlije...:malav:
Sećam se kad mi je neko reko "Gde da ideš da se kupaš na Adi, tamo seru**!:rotf:
 
Zato je bitno imati dobre turisticke vodice, i angazovati ih kako treba, staviti ih na raspolaganje turistima, i nekako nametnuti/poturiti tako da sto veci broj turista zaista koristi usluge dobrih profesionalnih vodica.
Dobar vodic je cudo. Prvi put sam isao u Rim u sopstvenoj reziji bez ikakvih vodica i icega. I bilo je super. Sledeci put me drugar ubedio da uzmem vodica. Pa to je totalno druga dimenzija. Bukvalno sam doziveo grad sto puta bolje, video neke stvari o kojima nisam ni sanjao...bukvalno sto puta bolje iskustvo.

Zato bi svaki grad trebalo da ulaze u to.

E, da, sad se setih jednog urnebesnog slucaja: bila je godina 2014. ili 2015, bio sam na odmoru u Srbiji, i resim da posetim resavsku pecinu, posto nikako da odem tamo. I lokalne vlasti imaju stalno zaposlenog vodica za resavsku pecinu - sto je meni u startu bilo WOW!
Kad ja tamo, ono medjutim: nas cetvoro je bilo od posetioca jedan par Francuza i jedan par Spanaca. Svi ti stranci odlicno razumeju i pricaju engleski.
Medjutim, vodickinja ne zna ni engleski, ni spanski, ni francuski....niti ijedan strani jezik!!! :eek:
I zamolila je nekod od nas da prevodimo to sto ona prica ovima.

Zato i kazem, dobar vodic - ne bilo kakav - zlata vredi.
Tako je, treba uvesti 5ogodisnje skolovanje za turisticke vodice koji ce imati oko 45 46 ispita i to bi onda funkcionisalo sasvim dobro.
Ah, lakse je postati politicar ....
Turisticki vodici u BG promovisu ono zbog cega ljudi dolaze u BG, a to su neke cudne stare zgrade, najvise to, zatim jeftina pitchetina, i to proizvodimo u tonama, dok ove stare zgrade uglavnom gubimo...

Muzejski prostori su ili stalno u renoviranju ili sturi i dosadni....
Iskreno nisu oni dosadni ali moras biti ja da bi znao sta da gledas i kad da gledas....a ja i nisam bas neki primer za ljubitelja muzejskih prostora, samo inteligentno uocavam prilike za svoj skup novac...

Beograd je pozerski raj....kratko receno...
Ako nisi u toj prici i nisi u prici splavarki , onda jos jedino da imas dobrog mangup vodica i da te ubaci u interne krugove BG, gde ces na mnogo nepristupacniji nacin osetiti pristupacnost koju u mnogim metropolama imas mnogo lakse...
 
Realno beograd je rupa bez kulture i umetnosti, jedna jazbina za kriminal i drogu. Uostalom šta očekivati od nepismenog naroda koji bira vlast?!??
A nije, ima u BG sakrivenih sadrzaja, koji mora da se krije i bezi od bogatih dodjosa...
BG ustvari njih nema, ali ipak zive u BG...
BG ima bogate i mocne , znaci krimose i politicare...i masu alavih plitkoumnih stanovnika...
 
Ništa pogrešno nije rekao, čak nas je i poštedeo što se tiče prljavštine, zagađenja, psećeg izmeta, nasilničke vožnje, bahatih raznosača hrane na bajsevima...

Masna i nezdrava hrana, jeftin provod i lepe (namontirane) žene su naš najjači adut i to je ono što većina turista od nas očekuje. Bio je neki serijal Jovana Memedovića u kojem je nekog Irca vodao po Srbiji i pokazivao mu šta se sve jede kod nas i kako se to priprema, jer nešto drugo i nemamo da pokažemo. Dobro, može kanjon Tare da vidi i to je to.

Nego, ono što na mene ostavlja utisak jesu niske grane na koje je novinarstvo spalo. Sećam se da je to nekad bilo ozbiljno zanimanje i da su novinari bili obrazovana gospoda. Danas za rad u medijskoj kući uopšte ne moraš da budeš obrazovani novinar, samo pretražuješ TikTok, Instagram i YT i stavljaš na portal ono za šta proceniš da može da se svidi ljudima i da napravi dovoljno klikova. Ova vest je tipičan primer takvog ''novinarstva'' a slične njoj se objavljuju svakodnevno.. Dakle, šta je neki tamo lik na TikToku objavio o Beogradu, možeš misliti. Ili šta je neki skroz nepoznati eks teniser negde rekao o Novaku Đokoviću. Zatim, redovna rubrika je i ''Bivše obične žene koje su napustile svoje poslove i počele da zgrću bogatstvo na OnlyFansu''. Pa onda ''Nesrećnom Tajlanđaninu piton odgrizao polni organ dok je sedeo na WC šolji''. Često se članci preuzimaju sa stranih sajtova, kopiraju u Google Translate pa se prevod samo prekopira na portal, bez provere da li je dobro prevedeno. Nema se vremena za to, a ni blama. Šta, primetio si da je loše prevedeno? Ko te šiša, druže. Često se preuzimaju tekstovi sa hrvatskih ili bosanskih portala, pa ostanu njihove reči.

Jednom rečju, idiokratija.
Italijanski gradovi su mnogo lepsi od Beograda pogotovo manji gradici, kada sam boravio tamo bas sam voleo da setam dugim stazama cak i nocu sam isao i nikad nije bilo problema.
 
Ne znam šta se vređamo kad nije slagao ništa... To što mi znamo da je istorijski neki deo u Beogradu jer se tu desilo ne znam šta, za stranca je to obična zgrada ili ulica ako mu to neko ne približi.

Drugo, mi ulažemo u provod i splavove, kafančine, tako da smo za strance uglavnom lokacija gde za njihove uslove mogu jeftino da se provedu i da nam je*u devojke za piće ili pedesetak evra, po potrebi, mada mu često ne treba ni to jer odgovorno tvrdim da ne postoji veče kad ćeš se vratiti kući da nisi nešto pokupio i to ne bilo koga, a mogu da zamislim još kad si stranac pa znaju da o tome niko ništa neće znati zasigurno.

Treće, juče konkretno prelazim Brankov most u pravcu ka centru i kažem kolegi da nam je grad zapravo estetski ružan. Levo tvrđava što je jako lepo, onda vidiš Patrijaršiju što je opet ajde ok, onda ide niz onih starih komunističkih/socijalističkih sivih i kockastih zgrada, naređanih tako da liči na favelu Brazila, onda tamo štrči Beograđanka i onda desno Beograd na vodi... Ništa ni sa čim veze nema doslovno, od tvrđave, favele do Dohe u jednom pregledu.

Može da se ljuti ko god hoće, ali po mom mišljenju Beograd ima lepe delove, Skadarlija, tvrđava, hram... Ali ne mogu da kažem da mi je ceo prelep. Mislim da su ga ratna dejstva, rušenja i komunisti unakazili sa ovim kockastim i sivim zgradama.
 

Back
Top