Isus i Juda

DedaStojan

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.822
U Jovanovom evandjelju ima scena da se svi boje tko ce ga izdati kao da je izdaja nesto sto nema veze s prijasnjim razmisljanjem o njemj vec s odlukom gazde druzine u cije umoči kruh.

Imate li kakva razmisljanja sto je po srijedi?
 
U Jovanovom evandjelju ima scena da se svi boje tko ce ga izdati kao da je izdaja nesto sto nema veze s prijasnjim razmisljanjem o njemj vec s odlukom gazde druzine u cije umoči kruh.

Imate li kakva razmisljanja sto je po srijedi?
zanimljivo kako je i tu jednu scenu umakanja kruha, kao ostavio za vas izopacitelje da i izdajstvo preokrenete, kao da juda uopste nije kriv, izdajnik, nego izdani Isus da je sam odgovoran

mi kojima na pameti nije da izopacujemo i koji se cuvamo izopacivanja, sami se nikada ne bi setili ovoga sto si se ti dosetio, da je izdaja taj momenat Hristovog umakanja, a ne predjasnja Judina odluka

ne, nego je Isus znao unapred ko ce ga izdati, a sam momenat izdaje je Judin poljubac

tad kada je umocio tada je sotona usao u Judu
 
Poslednja izmena:
malo krivovernog razmišljanja.....

Jovan 6,70Isus im odgovori: ne izbrah li ja vas dvanaestoricu, i jedan je od vas đavo?

Jedan od apostola je dakle đavo...Zašto Isus bira đavola da bude jedan od apostola? osim ako i sam ne šuruje sa đavolom?

Svi misle da je Juda u pitanju
Luka 22,3A sotona uđe u Judu, koji se zvaše Iskariot, i koji bješe jedan od dvanaestorice.

ako je đavo ušao u Judu to je pouzdan znak da Juda nije đavo. Đavo ne ulazi u đavola nego u ljude... Đavo mora biti neki od preostalih 11. Ko?

Petar
Matej 16,23A on obrnuvši reče Petru: idi od mene sotono; ti si mi sablazan; jer ne misliš što je Božije nego ljudsko.

E sad Isus kaže Petru
Matej 16,18A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovome kamenu sazidaću crkvu svoju, i vrata paklena neće je nadvladati.


zašto Isus zida crkvu baš na onom učeniku koji je đavo?

zato što je i sam u službi đavola? da li je sve sotonin plan u vezi stvaranja hrišćanstva?

Marko 16,17A znaci onima koji vjeruju biće ovi: imenom mojijem izgoniće đavole; govoriće novijem jezicima;
Marko 16,18Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno što popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.

znači ili niko ne veruje (u pravog Boga) ili je laž da će ovo biti znaci onih koji veruju u pravog Boga?

da li fariseji s pravom sumnjaju u Isusa da radi za đavola?
Matej 12,24A fariseji čuvši to rekoše: ovaj drukčije ne izgoni đavola do pomoću Veelzevula kneza đavolskoga.
Matej 12,25A Isus znajući misli njihove reče im: svako carstvo koje se razdijeli samo po sebi, opustjeće; i svaki grad ili dom koji se razdijeli sam po sebi, propašće.
Matej 12,26I ako sotona sotonu izgoni, sam po sebi razdijelio se; kako će dakle ostati carstvo njegovo?
Matej 12,27I ako ja pomoću Veelzevula izgonim đavole, sinovi vaši čijom pomoću izgone? Za to će vam oni biti sudije.
Matej 12,28A ako li ja Duhom Božijim izgonim đavole, dakle je došlo k vama carstvo nebesko.

da li je došlo tad carstvo nebesko? nije...znači Isus izgoni đavola uz pomoć đavola

 
Bojali ga se ljudi jer imao moć da usmjeri demone unutar grupe.
Svi se tresli ko šibice.
Zato se kaze da ga opsjednuo sotona onoga u kojeg ga usmjerio.
Takav ga lako i izvuče nazad.
No to ima svoje posljedice jer takvo igranje bogom uvjek zavrsi padom.
 
Jedan od apostola je dakle đavo...Zašto Isus bira đavola da bude jedan od apostola? osim ako i sam ne šuruje sa đavolom?
ti ne poznajes materiju koncepata i konteksta

recimo dualizam postojanje i nepostojanje: zar ne treba Bog da se bavi sa svim postojecim? jel djavo postoji? a slobodna volja, jel postoji ona? secas se sta je rekao petru? 3x ga se odrekao, ali je bitno sta je na kraju.
tako i za judu, sta je ucinio, ucinio je, ali nije morao, i on je imao slobodnu volju - prvo je odlucio da izda, prokleta p...a, pa je tek potom u njega usao djavo, na tajnoj veceri

isto i vucic - jel znas jos od kada je on odlucio da izda?

dakle, hme, ucenice moj, slobodnu volju imas uvek, samo ne znam sta biva sa njom u momentu kada djavo udje u coveka, to nisam eksperimentisao, i ne bih, tj NECU, SVOJEVOLJNO TAKO ODLUCUJEM.

nego ljudi se vade i vajkaju, kao to nije bila moja volja itd...
jel nije?> a pa tek sada nece biti po vasoj volji, jer sam spreman da vas sudim! nece vam se svideti i uopste nece biti po vasoj volji
 
Poslednja izmena:
U Jovanovom evandjelju ima scena da se svi boje tko ce ga izdati kao da je izdaja nesto sto nema veze s prijasnjim razmisljanjem o njemj vec s odlukom gazde druzine u cije umoči kruh.

Imate li kakva razmisljanja sto je po srijedi?
Svi se boje da nisam ja...
Oni tada nisu ni shvatili Isusa a kamoli nesto o izdaji o kojoj navodno svi vec znaju godonama?
 
ti ne poznajes materiju koncepata i konteksta

recimo dualizam postojanje i nepostojanje: zar ne treba Bog da se bavi sa svim postojecim? jel djavo postoji? a slobodna volja, jel postoji ona? secas se sta je rekao petru? 3x ga se odrekao, ali je bitno sta je na kraju.
tako i za judu, sta je ucinio, ucinio je, ali nije morao, i on je imao slobodnu volju - prvo je odlucio da izda, prokleta p...a, pa je tek potom u njega usao djavo, na tajnoj veceri

isto i vucic - jel znas jos od kada je on odlucio da izda?

dakle, hme, ucenice moj, slobodnu volju imas uvek, samo ne znam sta biva sa njom u momentu kada djavo udje u coveka, to nisam eksperimentisao, i ne bih, tj NECU, SVOJEVOLJNO TAKO ODLUCUJEM.

nego ljudi se vade i vajkaju, kao to nije bila moja volja itd...
jel nije?> a pa tek sada nece biti po vasoj volji, jer sam spreman da vas sudim! nece vam se svideti i uopste nece biti po vasoj volji
šta ako je Juda želeo da primora Isusa da se suprotstavi Rimljanima i postane vođa ustanka? ako je Juda svojim dejstvovanjem učinio da se ostvari Božji plan da Isus bude razapet kako je on izdajnik? ako je u cilju toga đavo ušao u njega kako je on kriv ako nije on kontrolisao svoje postupke nego đavo? zašto đavo saučestvuje u Božjem planu preko Jude? jesu Bog i đavo suparnici ili saradnici?...
 
šta ako je Juda želeo da primora Isusa da se suprotstavi Rimljanima i postane vođa ustanka? ako je Juda svojim dejstvovanjem učinio da se ostvari Božji plan da Isus bude razapet kako je on izdajnik? ako je u cilju toga đavo ušao u njega kako je on kriv ako nije on kontrolisao svoje postupke nego đavo? zašto đavo saučestvuje u Božjem planu preko Jude? jesu Bog i đavo suparnici ili saradnici?...
Vrlo je moguce da iscenirana predstava s uskrsnucem je povod za ustanak protiv Rima no to bi bilo 30 ak godina poslije nego main stream udario temelje laži da je u pitanju cca 33 g nove ere Isus ubijen.
Znaci lola ustaje iz mrtvih i narod pomisli ako lola moze ustati iz mrtvih nece nam Rimska vojska uopce biti problem imamo saveznika boga preko njega.
No nije Isus Mesija vec Lazar a Isus mu je idejni instruktor ili Mesija svecenik.
 
a ako je Juda želeo da primora Isusa da se suprotstavi Rimljanima i postane vođa ustanka?
mogao je da se razocara i ode i bude zilot
ako je Juda svojim dejstvovanjem učinio da se ostvari Božji plan da Isus bude razapet kako je on izdajnik?
mozemo reci da ja na ovome svetu sve Boziji plan, pa jel onda izdajstvo ne postoji?
ako je u cilju toga đavo ušao u njega kako je on kriv ako nije on kontrolisao svoje postupke nego đavo?
on je svojom slobodnom voljom pre toga odlucio, ne znam tacno jel i uzeo 30 srebrnjaka, a djavo je usao u njega kao posledica njegove odluke da izda, slobodnom voljom
zašto đavo saučestvuje u Božjem planu preko Jude?
a gde drugde? zasto ne bi? sa judim osvaja maksimalne poene
jesu Bog i đavo suparnici ili saradnici?...
ni jedno, ni drugo, djavo je prosto greska, koje su ljudi hvataju jer im treba alibi, antihrist, satana, - svi oni

jel lepo rece da vide satana kako pade? jel su apostoli stajali za vrat djavolima? sta je onda problem? ljudima treba alibi. kazu za svaki slucaj neka ima djavo i satana moc, da ako ima suda, oni budu krivi, a ne mi, ja... pa neka tek na kraju sveta budu sredjeni u ognjenom jezeru - lazno otkrivenje... kraj svetaw, cica mica i gotova prica, pobacaj ih sve u ognjeno jesero

a zasto su do tada zlotvorili? pa da bi ljudi imali alibi, do kraha sveta
 
Ne treba biti cudno nista Baalam iz SZ je bio jako moćan mag koji je bio zaduzen za proklinjanje Izraela.
Jevrejski Rabini ovog Isusa nazivaju Baalam.
Unistio je Izrael.
E sad zasto je to dopusteno ?Nista cudno jer Izrael je isao u egzil više puta i uvjek su se vraćali jaki.
Nisam za kolektivna ispastanja jer uvjek su pojedinci ti odgovorni.
No ocito tako nije na visoj sili modus vec kazna kolektiva..Sile po principu crno bjelo.Jedan padne kazni cjelo pleme..
 
Jevrejski Rabini ovog Isusa nazivaju Baalam.
Unistio je Izrael.
E sad zasto je to dopusteno ?Nista cudno jer Izrael je isao u egzil više puta i uvjek su se vraćali jaki.
deda, stvarno nema smisla sto pljujes bez ikakve argumentacije, ali sada nisam ja potegao da se banujes, da znas... no, ipak podrzavam da ostanes u banu duplo, jer ovo tvoje stvarno nema smisla
 

Back
Top