Istraživači našli način za povećanje nivoa THC-a u kanabisu za skoro 20%

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.439
Istraživači sa Fakulteta za poljoprivredu, hranu i životnu sredinu Robert H. Smith povećali su količine THC-a za skoro 17%, nivoe CBG (kanabigerola) za skoro 25% i terpena za 20% do 30%.

Istraživači su to postigli manipulisanjem biljnog virusa koji je prvo bio neutralizovan kako ne bi oštetio biljku, a zatim su manipulisali njime da bi izrazili gene koji utiču na proizvodnju aktivnih supstanci u biljci kanabisa, navodi Jerusalem Post.

AAXVAO8.jpg


Ne znam da li da se radujem što su sklopili potentniju travu ili što će korisnicima da se ogadi GMO korov?
 
Istraživači sa Fakulteta za poljoprivredu, hranu i životnu sredinu Robert H. Smith povećali su količine THC-a za skoro 17%, nivoe CBG (kanabigerola) za skoro 25% i terpena za 20% do 30%.

Istraživači su to postigli manipulisanjem biljnog virusa koji je prvo bio neutralizovan kako ne bi oštetio biljku, a zatim su manipulisali njime da bi izrazili gene koji utiču na proizvodnju aktivnih supstanci u biljci kanabisa, navodi Jerusalem Post.

Pogledajte prilog 1163561

Ne znam da li da se radujem što su sklopili potentniju travu ili što će korisnicima da se ogadi GMO korov?
Ja sam isto protiv tih danasnjih hibrida i THC utrke.
Sto je previse, previse je, od zimus nisam zapalio.
Umjesto da opusti, unervozi.
To je delikatna biljka od koje su pohlepni uzgajivaci ucinili cuspajz.
Prednjacili su Nizozemci i Kanadjani, ali zadnjih godina su Amerikanci preuzeli palicu.

U biti, idiotski mi je to agresivno propagiranje kanabisa kao sto to rade u SAD i Kanadi, to je kao da propagiras da je super biti pijan.
Po meni najbolje zakonsko rjesenje imaju Spanjolci - dok sadis u svom dvoristu i ostaje unutar tvoja cetiri zida, legalno je.
Kazna za malu kolicinu je simbolicna, a ukoliko zelis zapaliti s istomisljenicima, imas tzv. Cannabis Social Club.
 
Poslednja izmena:

Back
Top