"Istorijsko pomirenje" u praksi: Orban nosi šal na kojem je Vojvodina deo Mađarske!

Zapravo ne, jer kao što rekoh, jedini period u kome im se može nešto prebaciti je nekoliko godina DSR. A ako pogledaš istoriju, imamo znatno više razloga da im budemo zahvalni :kafa:

Uhhh, pa ovo nije naš tako. Mislim, period istorije između Velikog bečkog rata tj. od 1699. godine pa do Prvog svetskog rata 1918. i nije baš bio propraćen lepim odnosima. Štaviše, bilo je tu ratova, nerpeljivosti, krvoprolića. Srbin je više verovao Beču negoli Ugrima.
 
Uhhh, pa ovo nije naš tako. Mislim, period istorije između Velikog bečkog rata tj. od 1699. godine pa do Prvog svetskog rata 1918. i nije baš bio propraćen lepim odnosima. Štaviše, bilo je tu ratova, nerpeljivosti, krvoprolića. Srbin je više verovao Beču negoli Ugrima.

Onda ćemo se opet vratiti onome što sam malopre pomenuo. Oni koji Mađarima danas spočitavaju nešto, istovremeno glatko prelaze preko znatno gorih stvari koje su nam činili drugi.
 
Na ovaj smešni šal su se primili samo Hrvati. :D
Kakva Velika Mađarska? Smešno.
Ne znam kako bilo ko od tih genijalca zamišlja da drži toliku teritoriju pod svojom kontrolom kada mu je broj stanovnika iz godine u godinu sve manji i manji?
Primili se Hrvati? :lol: Ma što reče. :lol: Predsjednik RH je izjavio da mu je Orban prijatelj i da mu njegovo nošenje šala tema bez teme. Znači, ništa. Eto koliko su se Hrvati primili. ;)
 
Primili se Hrvati? :lol: Ma što reče. :lol: Predsjednik RH je izjavio da mu je Orban prijatelj i da mu njegovo nošenje šala tema bez teme. Znači, ništa. Eto koliko su se Hrvati primili. ;)
Jeste samo su vaši predstavnici reagovali na ovu komediju od šala i to proglasili za ugrožavanja teritorijalnog integriteta Hrvatske. :D
 
Onda ćemo se opet vratiti onome što sam malopre pomenuo. Oni koji Mađarima danas spočitavaju nešto, istovremeno glatko prelaze preko znatno gorih stvari koje su nam činili drugi.

Pokolj Srba u vreme Rakocijevog ustanka, pojedinačno je najveći pokolj u istoriji srpskog naroda, ili barem jedan od najvećih. Početkom XVIII stoleća, spaljena su gotovo sva sela između Dunava i Tise i prema nekim procenama oko 100.000 Srba nemilosrdno pobijeno. Etnička slika Vojvodine je značajno izmenjena i od dominantno srpske teritorije posle toga je postala mešavina koja jeste ili koja je barem do izgona Nemaca 1945. godine bila.

Znaš šta ti je to, to ti je kao da neko danas dođe i pobije oko milion Srba. To je možda negde pri samom vrhu kao jedan od najcrnjih i nažalost zaboravljenih momenata srpske istorije. Ali jeste tada svojevremeno usadio veliko nepoverenje kod Srba prema Mađarima, usled čega su Srbi uvek pre Mađara birali Nemce.
 
Pokolj Srba u vreme Rakocijevog ustanka, pojedinačno je najveći pokolj u istoriji srpskog naroda, ili barem jedan od najvećih. Početkom XVIII stoleća, spaljena su gotovo sva sela između Dunava i Tise i prema nekim procenama oko 100.000 Srba nemilosrdno pobijeno. Etnička slika Vojvodine je značajno izmenjena i od dominantno srpske teritorije posle toga je postala mešavina koja jeste ili koja je barem do izgona Nemaca 1945. godine bila.

Znaš šta ti je to, to ti je kao da neko danas dođe i pobije oko milion Srba. To je možda negde pri samom vrhu kao jedan od najcrnjih i nažalost zaboravljenih momenata srpske istorije.

Prilično sam siguran da niti jedan od ovih koji danas Mađarima spočitavaju ovaj šal pojma nemaju o tom pokolju, kao što sam siguran da isti ti ne spočitavaju Hrvatima znatno gore pokolje, već bi da nastave da se druže sa njima.
 
Eto, demantirao si sam sebe. :ok:

Evo dio članka koji se odnosi na hrvatske reakcije.

Predsednik Hrvatske Zoran Milanović u ponedeljak je rekao da službeni Zagreb ne bi trebalo da reaguje na njegov potez, prenosi Večernji list.

Premijer Andrej Plenković u ponedeljak je izjavio da nije video snimak na kojoj mađarski premijer nosi kontroverzni šal.


Kako bi se stručno reklo, vidi se iz zrakoplova da Hrvatsku boli đon za Orbanov šal.
 
Eto, demantirao si sam sebe. :ok:

Evo dio članka koji se odnosi na hrvatske reakcije.

Predsednik Hrvatske Zoran Milanović u ponedeljak je rekao da službeni Zagreb ne bi trebalo da reaguje na njegov potez, prenosi Večernji list.

Premijer Andrej Plenković u ponedeljak je izjavio da nije video snimak na kojoj mađarski premijer nosi kontroverzni šal.


Kako bi se stručno reklo, vidi se iz zrakoplova da Hrvatsku boli džon za Orbanov šal.
Evo malo boljeg linka.

https://www.osijekexpress.com/2022/...dijelove-hrvatske-neke-odmah-nadomak-osijeka/
 
Eto, demantirao si sam sebe. :ok:

Evo dio članka koji se odnosi na hrvatske reakcije.

Predsednik Hrvatske Zoran Milanović u ponedeljak je rekao da službeni Zagreb ne bi trebalo da reaguje na njegov potez, prenosi Večernji list.

Premijer Andrej Plenković u ponedeljak je izjavio da nije video snimak na kojoj mađarski premijer nosi kontroverzni šal.


Kako bi se stručno reklo, vidi se iz zrakoplova da Hrvatsku boli đon za Orbanov šal.

Da, osim što su sami novinari pomenuli to i o tome tražili mišljenje svojih političara :lol:
 
Kraljevina Bosna "srpska", a kralj Tvrtko bio Hrvat. Smiješan si.
Čitao sam to u vašoj istoriji, stoji odmah pored slavnog učešća rvata u Boju na Kosovu, gde su, zajedno sa šiptarima
do nogu potukli Turke.
Interesantan je i onaj deo vaše slavne istorije iz WWII, gde ste vi podigli ustanak, pa onda pozvali i Srbe da vam se pridruže.
Tako je bar vaša Kitarovićka učila u školi, ne verujem da je sama izmislila ili, ne daj Bože, slagala.

Pokhenjam vam se na istoriju koju nemate, nego morate da kradete i prisvajate tuđu.
 
Poslednja izmena:
Liječiš vlastite frustracije zbog činjenice da su brojni Vlasi i Cincari popravoslavljeni i posrbljeni? :kafa:
Mnogi Srbi su postali Vlasi i Cincari. Srbi su postali Cincari i Vlasi nakon intenzivne cincarizacije i vlahizacije. Sa druge strane, hrvatizacija Vlaha bila je toliko jaka da su Vlasi nestali s popisa stanovništva civilne Hrvatske u 19. veku. Činjenica je da većinu takozvani Hrvata u Hrvatskoj i BiH čine pokatoličeni i pohrvaćeni Vlasi.
 
Pokolj Srba u vreme Rakocijevog ustanka, pojedinačno je najveći pokolj u istoriji srpskog naroda, ili barem jedan od najvećih. Početkom XVIII stoleća, spaljena su gotovo sva sela između Dunava i Tise i prema nekim procenama oko 100.000 Srba nemilosrdno pobijeno. Etnička slika Vojvodine je značajno izmenjena i od dominantno srpske teritorije posle toga je postala mešavina koja jeste ili koja je barem do izgona Nemaca 1945. godine bila.
va
Znaš šta ti je to, to ti je kao da neko danas dođe i pobije oko milion Srba. To je možda negde pri samom vrhu kao jedan od najcrnjih i nažalost zaboravljenih momenata srpske istorije. Ali jeste tada svojevremeno usadio veliko nepoverenje kod Srba prema Mađarima, usled čega su Srbi uvek pre Mađara birali Nemce.
A da li si ti čuo za ustaški pomor Srba?
 

Back
Top