istorija po albancima sa kosova kako oni to vide?

od kog perioda da se pocne?

  • od nastanka zemljine kugle znam da ce najvise vas glasati za ovu opciju

  • od 1054 suvise daleko ali ajde

  • od 1389 moze biti zanimljivo

  • od 16v

  • od 17v

  • od 18v

  • od 19v

  • od 20v


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Видим, убише се од доказивања! Знам да их је мало на форуму, а и то мало није дало никакав доказ који би се логички дао бранити. Али, можемо ми бити у праву колико хоћемо, они знају шта раде и ми једино силом можемо остварити своје право. Нажалост, тако свијет функционише и крајње је вријеме да се навикнемо.
 
Ne, nego je obratno.

Srali su da su samo njihove, a kad su videli da niko ne guta ta njihova govna, onda su postale zajednichke.

Да, знам, видјели су да су претјерали, да морају поступније. Али, ако остваре ово што сада тврде, поново ће се позвати на прве изјаве тврдећи да су они то од почетка говорили. Тако се испитује шта се у ком тренутку може. То се у војној терминологији зове ''насилно извиђање''.
 
Pa ja tvrdim samo da su tadashnji ljudi znali da su Srbi, samo to :) nekako mi logichno.... ukoliko su to neki drugi znali par vekova pre njih :roll:

šta si ti par vekova ranije znali? na osnovu čega to tvrdiš? na osnovu toga što je postojao taj etnonim?

pitanje je koliko su ona sami sebe smatrali srbima a koliko travunjanima, zahumljanima . . .

to ti je kao da kažeš da je neki ilir znao da je ilir, nije samosu ih tako videli oni spolja.
 
Видим, убише се од доказивања! Знам да их је мало на форуму, а и то мало није дало никакав доказ који би се логички дао бранити. Али, можемо ми бити у праву колико хоћемо, они знају шта раде и ми једино силом можемо остварити своје право. Нажалост, тако свијет функционише и крајње је вријеме да се навикнемо.

Dobice ono sto traze, za manje od 15 godina.........i onoliko koliko ih ima naguzice se u Albaniji, a onda mi cemo da trazimo da je Skadar zapravo nas , sto jeste, a sve te zugane da im damo sut u dupe odakle su dosli.

Siptar nema sta da trazi u nasoj zemlji. Mirnija nam glava!

A oni su dokazano pichka od naroda. Kada ode Amer pola od njih ima sa njima da ode, nece smeti da doceka one, koje su ubijali, kidnapovali. Suvise nam duguju, i vratice im se , mnogo su otisli daleko.

Grci ih ne podnose, Srbi......., to je dovoljno da oni jednom, daj Boze , budu izbrisani sa ovih prostora....

Svaki Srbin mora da ih tretira kao Grk koji ne moze ocima da ih gleda....

To je jasno, oni nisu odavde, sa ovih prostora, a mnogo hoce...
 
Poslednja izmena:
prvo ti meni drgovori kako su srednjovekovne crkve bile nacionalne ako sam vizantijski koncept odnosa države i crkve podrazumeve jedog vladara i jednu crkvu? u bosni srpska crkva tokom srednjeg veka nije postojala, znači ipak bosanci nisu srbi?

Па нисам ни ја овде плаћен да држим предавања - а ти се онда када већ именујеш свог професора распитај ШТА ТО ЗНАЧИ АУТОКЕФАЛНОСТ ЗА СПЦ КОЈУ ЈЕ ИЗДЕЈСТВОВАО СВ.САВА тј:РАСТКО НЕМАЊИЋ...

А каква је, тј. КОЈА је црква постојала у средњевековној Босни ???


pripadnost naciji podrazumeva svest o toj pripadnosti a srednjovekovni kmet nije mogao da ima takvu svest. mada mi se nešto čini da ti nemaš ni jasno definisam koncep nacije pa ono što ti je danas logično primenjuješ na prošlost.

А откуда ти знаш какву је свест имао средњевековни кмет??? На основу чега??? Рекао ти Радић ??? Уосталом ја сам ти у ранијим постовима већ препоручио ДА ДЕФИНИШЕШ шта је то НАЦИОНАЛНОСТ или шта је то НАЦИОНАЛНОСТ КМЕТА и јави се када сачиниш некакву дефиницију ...


uostalom, ja tebi mogu reći imena ljudi koji o tome govore na mom faxu na kije se pozivam, za odnos države i crkve presvega radivoj radić, a na koju se ti to lieraturu ili konkretnu ličnost pozivaš?

Ја се позивам у вези СПЦ на Историју СПЦ која је искључиво на основу обимне документације писана која и дан-данас постоји а не на некакве предаваче са Филолошког... литература је веома обимна... није у реду да је овде преписујем...
 
Па нисам ни ја овде плаћен да држим предавања - а ти се онда када већ именујеш свог професора распитај ШТА ТО ЗНАЧИ АУТОКЕФАЛНОСТ ЗА СПЦ КОЈУ ЈЕ ИЗДЕЈСТВОВАО СВ.САВА тј:РАСТКО НЕМАЊИЋ...

А каква је, тј. КОЈА је црква постојала у средњевековној Босни ???

А откуда ти знаш какву је свест имао средњевековни кмет??? На основу чега??? Рекао ти Радић ??? Уосталом ја сам ти у ранијим постовима већ препоручио ДА ДЕФИНИШЕШ шта је то НАЦИОНАЛНОСТ или шта је то НАЦИОНАЛНОСТ КМЕТА и јави се када сачиниш некакву дефиницију ...

Ја се позивам у вези СПЦ на Историју СПЦ која је искључиво на основу обимне документације писана која и дан-данас постоји а не на некакве предаваче са Филолошког... литература је веома обимна... није у реду да је овде преписујем...

ne dernjaj se nisam gluva i neću više čitati tvoje postove ako nastaviš da pišaš caps.

ti nisi dokazao da je spc bila nacionalna niti da autokefalnost ima veze sa biločim osim sa državnom samostalnošću.

ja tvrdim da nije imao svest, ne tebi je da dokažeš da jeste. tako ti logika funkcioniše.

nacionaliu svest danas? definiš je ti pa da vidimo koliko su elementi te nacionalne svesto postojali u srednjem veku.

kojoj istoriji spc, koji autori i koja literatura i na osnovu koje i koliko stare dokumentacije?
 
ne dernjaj se nisam gluva i neću više čitati tvoje postove ako nastaviš da pišaš caps.

ti nisi dokazao da je spc bila nacionalna niti da autokefalnost ima veze sa biločim osim sa državnom samostalnošću.

ja tvrdim da nije imao svest, ne tebi je da dokažeš da jeste. tako ti logika funkcioniše.

nacionaliu svest danas? definiš je ti pa da vidimo koliko su elementi te nacionalne svesto postojali u srednjem veku.

kojoj istoriji spc, koji autori i koja literatura i na osnovu koje i koliko stare dokumentacije?

Taj Filoloski fakultet, koliko vidim, treba zatvoriti.
Sta ce ti i dokumentacija i sve kad je 1389 Knez Lazar poveo u Kosovski boj, svi su se odazvali.
Znaci, imali su nacionalnu svest!
 
Grci ih ne podnose, Srbi......., to je dovoljno da oni jednom, daj Boze , budu izbrisani sa ovih prostora....

Svaki Srbin mora da ih tretira kao Grk koji ne moze ocima da ih gleda....

To je jasno, oni nisu odavde, sa ovih prostora, a mnogo hoce...

Био сам прије мјесец и по у Грчкој у пошти и службеница није хтјела да ме услужи због мог не баш сјајног грчког. Послије краће расправе ми се извињавала јер је мислила да сам Албанац. Не да их не воле, то је патолошка мржња.
 
Evo ko bi dao zivot za kosovo jedna pesmica:

Hriste Bože, raspeti i sveti,
Srpska zemlja kroz oblake leti.
Leti preko nebeskih visina,
Krila su joj Morava i Drina.

Zbogom prvi nerođeni sine,
Zbogom ružo, zbogom ruzmariine.
Zbogom leto, jeseni i zimo,
Odlazimo da se ne vratimo.

Na tri sveto i na tri sastavno,
Odlazimo na Kosovo ravno,
Odlazimo na suđeno mesto,
Zbogom majko, sestro i nevesto.

Zbogom prvi nerođeni sine,
Zbogom ružo, zbogom ruzmarine.
Zbogom leto, jeseni i zimo,
Odlazimo da se ne vratimo.

Kad je draga da odlazim čula
Za kalpak mi neven zadenula.
Kad je draga da odlazim čula
za kalpak mi neven zadenula.

Zbogom prvi nerođeni sine,
Zbogom ružo, zbogom ruzmarine.
Zbogom leto, jeseni i zimo,
Odlazimo da se ne vratimo
 
ne dernjaj se nisam gluva i neću više čitati tvoje postove ako nastaviš da pišaš caps.

ti nisi dokazao da je spc bila nacionalna niti da autokefalnost ima veze sa biločim osim sa državnom samostalnošću.

ja tvrdim da nije imao svest, ne tebi je da dokažeš da jeste. tako ti logika funkcioniše.

nacionaliu svest danas? definiš je ti pa da vidimo koliko su elementi te nacionalne svesto postojali u srednjem veku.

kojoj istoriji spc, koji autori i koja literatura i na osnovu koje i koliko stare dokumentacije?

Прво ја не вичем него увек пишем великим словима ЛОГИЧКЕ АКЦЕНТЕ - а ти би требало да знаш шта је то.

Друго немам намеру да се у постовима преко било ког пдф ДОКАЗУЈЕМ, али сам те зато упутио на Библиотеку Патријаршије СПЦ.

Али, да пробам у шали, пајз' овако - зар не мислиш
да је једна група људи тј.
једна повећа група људи која је војно веома способна и обучена,
која је исте вере,
истог језика,
традиције,
историје и
обичаја

И КОЈА СЕ "ДРЖИ" ЗАЈЕДНО НА ТЕРИТОРИЈИ КОЈА СЕ ЗОВЕ ДРЖАВА - јер има свог ПРИЗНАТОГ владара и своју територију и своју АУТОКЕФАЛНУ ЦРКВУ - национално свесна ?

Они свакако НИСУ били национално свесни у садашњем поимању и жвалављењу али у ствари ЈЕСУ били веома национално свесни с тим што се онда још увек није окотила она ћопава наказа Роза Луксембург и длакаво чудовиште Карл Маркс "да им објасне неке ствари"...

*************
Е, сад, ти и даље ТВРДИ ДА НИСУ - али би био ред да после милион понављања напишеш и неки аргумент ЗАШТО НИСУ ?
 
Ne ja sam glup sto nisam kao ti pevao , nego ratovao, ranjavan ..........Gde mi bila pamet da samo pevam, mozda bi snimio neki "projekat" i da me Bog vidi....Ka Baja ..........

Профо, КО ПЕВА - ЗЛО НЕ МИСЛИ. :lol:

п.с. Немој да ти буду тешке ране - има нас који поштују и диве се ратницима.:worth:
 
Профо, КО ПЕВА - ЗЛО НЕ МИСЛИ. :lol:

п.с. Немој да ти буду тешке ране - има нас који поштују и диве се ратницима.:worth:


Hvala brate..........., i opet bi isao kao CRNOGORAC , da branim Srpsku svaku teritoriju....

p.s. Ovo pisem da procitaju oni kojima je @Adem, ebo ih on , bolji nego ja - Crnogorac...:hahaha:
 
Ne ja sam glup sto nisam kao ti pevao , nego ratovao, ranjavan ..........Gde mi bila pamet da samo pevam, mozda bi snimio neki "projekat" i da me Bog vidi....Ka Baja ..........

Бога ми, знаш и сам да у посљедњем рату није било свеједно кад Турци пусте своја халакања, има нешто у тој пјесми. Мислим да су се и они слично осјећали кад чују ојкачу, а знају да слиједи наш напад.
 
*************
Е, сад, ти и даље ТВРДИ ДА НИСУ - али би био ред да после милион понављања напишеш и неки аргумент ЗАШТО НИСУ ?
[/COLOR][/COLOR]

Džabe eremita....Manimo se termina nacije koji je moderan i dolazi iz zapadne Evrope.....

Njoj će za srpsku feudalnu državu biti mera neki ''slinavi kmet'', a ne Stefan Nemanja, Sveti Sava, Teodosije, Stefan Lazarević.....

Ne mogu oni da shvate da se podizanjem Hilandara koji postaje bastion srpske srednjovekovne kulture i pismenosti, srpski narod upisuje u red civilizovanih naroda, kao i Bugari, Rusi.....vizantisjkog kulturnog kruga

I da imaš Dečane, moraš pre toga da imaš Studenicu i Sopoćane i da to ne pada sa neba.....

I da to ima veze sa onima sa belim kapicama, kao svemirski brod sa kokošinjcem

A i taj pežorativno nazvani ''slinavi kmet'' je govorio nekim tadašnjim starosrpskim govorom, poštovao srpske i sveopšte hrišćanske svece, slavio slavu, nosio neko etnološko tradicijsko nasledje iz predhrišćanskog perioda koje je bilo mešavina balkanskog i slovenskog.....
Bio mnogo više Srbin nego neki današnji.....
 

Back
Top