Istine i zablude o bombardovanju 1999.

KiZo:
Nego sta,desi se raspadne se Neva u vazduhu i oni misle pogodak!
ruska tehnologija...

Ja sam rodjen u jednom mestu na severozapadu Vojvodine, otprilike nekih tridesetak kilometara od hrvatske granice. Mi u centru sela,negde oko ponoći sedimo, cirkamo neko pivo.....i tako. Odjedniom se čuje zvuk mlaznog motora, tako glasno da se tresu prozori na kućama! Masa se okreće da vidi šta se dešava...kad odjednom negde iz pravca Vrbasa polete dve rakete, zamaknu za oblake....eksplodiraju...i muk 8-) Sad, kao, svi skočimo da se veselimo, super naši oborili avion itd....Vlasti su se setile da traže "pilota" tek negde oko 7h ujutru. Za to vreme "pilot" je mogao da stigne do Dubrovnika i to peške. Na kraju otkriju da su oborili BESPILOTNU LETELICU! :lol:

Eto zašto ja sumnjam u te preterane priče o silnim oborenim avionima :(
 
Stoyo:
Ja sam rodjen u jednom mestu na severozapadu Vojvodine, otprilike nekih tridesetak kilometara od hrvatske granice. Mi u centru sela,negde oko ponoći sedimo, cirkamo neko pivo.....i tako. Odjedniom se čuje zvuk mlaznog motora, tako glasno da se tresu prozori na kućama! Masa se okreće da vidi šta se dešava...kad odjednom negde iz pravca Vrbasa polete dve rakete, zamaknu za oblake....eksplodiraju...i muk 8-) Sad, kao, svi skočimo da se veselimo, super naši oborili avion itd....Vlasti su se setile da traže "pilota" tek negde oko 7h ujutru. Za to vreme "pilot" je mogao da stigne do Dubrovnika i to peške. Na kraju otkriju da su oborili BESPILOTNU LETELICU! :lol:

Eto zašto ja sumnjam u te preterane priče o silnim oborenim avionima :(

Evo, ja sam lično video obaranje aviona iznad aerodroma Slatina kod Prištine, a drugi je bio pogođen. To je uživo gledalo barem dvesta ljudi. To je jedan od priznatih samo dva oborena aviona, samo što je drugi bio negde oko BG, plus nevidljivi koje su snimili, što znači da ih je već tri, šta sada kažete... Da li mi sada verujete (znam sigurno da ne... a i baš me zabole da li će te...)
 
u pravu si ,drago mi je sto te vidim tex :) ,mada sam bukvalno mislio na to da se raspukne u vazduhu cvrsto gorivo starije generacije koje stoji 20 godina na +40 do -10 nije vise u stanju da gori ravnomerno,zgusnjava se i vezivna masa na bazi katrana tone na dno ,prekidi u sagorevanju ili nagla sirenja plamena su bili cesti,rezultujuci u jos manjem dometu ili samoeksploziji raketnog motora.Da, toliko je bilo lose.Dobro, snimci manje-vise i nisu neophodni ali ljudi barem olupina da se vidi pa nismo glupi...Drugo, rusi bi mogli da dostave podatke iz satelita o olupinama na podrucju drugih drzava ako postoje-sigurno.Stoyo bespilotnih je obarano dosta to prihvatam, i o njima ne ostane mnogo traga posle eksplozije pvo rakete,....,i trocevci su ih bas nežno poobarali pa kad padnu, zapale se, i ne ostane gotovo nista.Iskander mozda je u pitanju krstareca raketa, rasirenih krila i sa stabilizatorima iz odredjenih uglova izgleda skoro kao avion.
evo king7 je pricao ovde o dogadjaju iznad cacka koji je snimila i lokalna tv. [intervju isperd atomskog sklonista ali su malo zakasnili i uhvatili samo eksploziju] ,u pitanju je bio tomahavk ,sutra su vec kruzile price o oborenim avionima po prijevoru i kablarskim selima,mislim loodilo, hoce ljudi da veruju da im jeb-emo kevu i to ti je!!!.....
.........................................
E sad moja prica licno sam i ja gledao iz pravca atenice [bio sam kod druga] i cinilo se kao da rakete idu pravo na nas.:)u trenutku kada sam pogledao gore vec sam video dva traga i nasu raketu [kub 100%] kako obigrava oko tome ,kao svrdlo ,kao satelit, kruzi oko tomahavka pritom iduci u istom pravcu [verovatno zakazao blizinski upaljac].Dodje iznad i izgubi radarski odraz spusti se ispod i opet krene nagore ali sa druge strane...posle par krugova oko tomahavka bukvano je glava rakete usla u mlaznik i tako je na kraju eksplodirala.tako je barem izgledalo iz mog ugla.Takodje video sam nocu dosta bespilotnih letelica oko jelice,neki su ih ludaci gadjali protivgradnim raketama bez uspeha naravno jer odu preeeevisoko.Ovcar tv-repetitor je gadjan dosta puta [imali su problema da ga sruse],avione smo trazili ali ni dvogledom ih nema,verovatno su ispustili maverike cak iznad Uzica.Milan Blagojevic Lucani je sravnjen tokom noci i nije imalo sta da se vidi osim sarenih eksplozija od zaostalog materijala u fabrici.mnogi su dobili probleme sa plucima kasnije :(...Imam jos jedan upecatljiv dogadjaj ali samo u pamcenju ,nazalost ne na traci,ispricacu kasnije.
 
Tex707:
Pa fora je bas u tome sto radarom pratis decoy, a ne cilj.
koliko se ja razumem u te stvari, /a nisam bas laik iako mi je VES nesto drugaciji /, obuceni operater na radaru /npr P-15, P-12 i `mecka`/ vrlo lepo raspoznaje po silueti i odrazu na razlicitim talasnim duzinama,avion, krstarecu raketu, bespilotnu pa cak i protiv radarsku-raketu harm ili sl.Prema tome......
Video sam /ne slusao/ vise dvoboja nase PVO sa dusmanima, jer je u rasporedu moje jedinice bilo /tokom vremena/ vise baterija PVO razlicitih sistema /Strela 2m, silo, strela 10, baterije 20/3 m-55/ a vise mojih digogodisnjih prijatelja pa i rodjeni brat su profesionalni oficiri i podoficiri jedinica KUB i NEVA.znaci, ipak ono sto govorim mora imati odredjenu `specificnu tezinu`
 
mshone:
koliko se ja razumem u te stvari, /a nisam bas laik iako mi je VES nesto drugaciji /, obuceni operater na radaru /npr P-15, P-12 i `mecka`/ vrlo lepo raspoznaje po silueti i odrazu na razlicitim talasnim duzinama,avion, krstarecu raketu, bespilotnu pa cak i protiv radarsku-raketu harm ili sl.Prema tome......
Video sam /ne slusao/ vise dvoboja nase PVO sa dusmanima, jer je u rasporedu moje jedinice bilo /tokom vremena/ vise baterija PVO razlicitih sistema /Strela 2m, silo, strela 10, baterije 20/3 m-55/ a vise mojih digogodisnjih prijatelja pa i rodjeni brat su profesionalni oficiri i podoficiri jedinica KUB i NEVA.znaci, ipak ono sto govorim mora imati odredjenu `specificnu tezinu`

Sve si pomenuo osim TD-a...dobro je sto si poznavalac i mogao bi da napises kako izgleda radarski odraz aviona koji iza sebe ima TD.
 
Obersturmfuehrer:
situacija...
mrkli mrak...nesto leti, lansira se neka strela, neva, kub, sta god, ono gore pukne i padne...
kako znas da je avion?

Ono o cemu sam pricao desavalo se usred bela dana, ko je pominjao mrak, a po mraku mozes valjda da prepoznas prvo - zvuk rakete je razlicit od zvuka sa avionskih motora, a drugo tomahavk ili bilo koja raketa ima samo jednu mlaznicu a vecina aviona dve mlaznice, naravno nije to lako prepoznati ali je ipak moguce, trece i kad pukne gore u vazduhu ako je u pitanju avion videce se plamen, a ako je raketa videce se samo trenutna eksplozija ali ne i plamen. Hajde prokomentarisite i to pa da uprostimo jos vise...
 
upravo to ogranicavanje - ako je ovo onda je to, a ako je nesto drugo onda je ono i dovodi do zabluda gde posmatraci misle da su videli obaranje aviona, satelite, i ko zna sta su jos videli i gledali...
dok nema olupine - avion nije oboren...ostaci krstarecih raketa i bespilotnih letelica su se nalazili na dnevnoj bazi, slikali su ih za sve novine i snimale sve televizije...pored toga su prikazane DVE olupine oborenih aviona...
 
Obersturmfuehrer:
upravo to ogranicavanje - ako je ovo onda je to, a ako je nesto drugo onda je ono i dovodi do zabluda gde posmatraci misle da su videli obaranje aviona, satelite, i ko zna sta su jos videli i gledali...
dok nema olupine - avion nije oboren...ostaci krstarecih raketa i bespilotnih letelica su se nalazili na dnevnoj bazi, slikali su ih za sve novine i snimale sve televizije...pored toga su prikazane DVE olupine oborenih aviona...

Pojedini tipovi aviona se raspadnu da nista ne ostane od njih, krstarece rakete i bespilotne letelice su obarane na malim visinama tako da je bilo moguce videti golim okom gde padnu, avion sa velike visine raspada se pri padanju u hiljade delica. Tezi deo aviona moze da se zabije u zemlju i do 2m. Na Kosmetu je oboreno 16 aviona, mislis li da je neko bio lud da ih trazi, kada je sve bilo minirano. Kada padne putnicki avion, pa i sa male visine ne ostane skoro nista, a on je pet puta veci od borbenog, a zamisli avion sa punim naoruzanjem, raketama, kasetnim bombama itd. - pa covece - veruj ako hoces tvoja stvar 8-)
 
iskander:
Pojedini tipovi aviona se raspadnu da nista ne ostane od njih,

sta, dezintegrisu se?
pa onda je nasa PVO toliko uznapredovala u fizici, kada je uspela da napravi 'dezintegrator'...
i koji se to tipovi molim te raspadnu da ne ostane nita od njih?

Na Kosmetu je oboreno 16 aviona, mislis li da je neko bio lud da ih trazi, kada je sve bilo minirano.

dobro....
60-16=44
znaci 44 je u Srbiji...sta je sa njima?

Kada padne putnicki avion, pa i sa male visine ne ostane skoro nista, a on je pet puta veci od borbenog, a zamisli avion sa punim naoruzanjem, raketama, kasetnim bombama itd. - pa covece - veruj ako hoces tvoja stvar 8-)

uhuhu
kada patne putnicki, ostane kojesta, a ne stosta...
stavise, ostane toliko materijala da se taj avion ponovo sklopi kako bi se utvrdio uzrok nesrece...
sem toga, nije uopste nuzno da se to naoruzanje aktivira...secam se kada je lazanski drndao neke rakete na mirazu koji je oboren u bosni...

veruj ako hoces tvoja stvar 8-)

ja mogu da VERUJEM i da je zemlja ravna, ali to VEROVANJE mi je dzabe kada ZNAM i posedujem ZNANJE koje tvrdi i nedvosmisleno pokazuje da je zemlja lopta.
 
Obersturmfuehrer:
uhuhu
kada patne putnicki, ostane kojesta, a ne stosta...
stavise, ostane toliko materijala da se taj avion ponovo sklopi kako bi se utvrdio uzrok nesrece...
sem toga, nije uopste nuzno da se to naoruzanje aktivira...secam se kada je lazanski drndao neke rakete na mirazu koji je oboren u bosni...



ja mogu da VERUJEM i da je zemlja ravna, ali to VEROVANJE mi je dzabe kada ZNAM i posedujem ZNANJE koje tvrdi i nedvosmisleno pokazuje da je zemlja lopta.

Ha ha ha boze koji lik, mnogo gledas filmove, ne nismo imali druga posla nego da utvrdjujemo na koji nacin smo oborili avione - evo crkoh od smeha, a sto se tice znanja siguran sam da ces u narednim godinama koje dolaze nauciti jos po nesto, a prvo i najvaznije ti je da naucis da postujes druge, e kada to budes naucio tada ce se i tvoji stavovi smatrati ozbiljnim, a tvoje primedbe i sumnje biti vredne analize... 8-)
 
filmove....
potrazi po internetu kako tece analiza uzroka pada aviona...
takodje, bombardovanje se zavrsilo, a te olupine su ostale gde su...
nesto se ne secam da sam procitao u novinama da je neki seljak krcio sumu i nasao krshinu...
a uz to - bespilotne letelice su uredno skupljanje, prikupljane i belezene...
 
Moguce je da je nesto NATO aviona palo van granica nase zemlje, u Bosnu, Hrvatsku, Makedoniju ili u Jadransko more. To cemo saznati tek kada se jednog dana otvore NATO arhive, ali to mozda mnogi od nas nece ni da dozive. Bila je recimo prica da je jedan Mirage 2000N pao u Skadarsko jezero, oba pilota su poginula, i da ih je Sirak pomenuo na nekoj ceremoniji na vojnoj akademiji. Ali to je samo prica, ne znam sigurno. Sa druge strane, bila je prica kao je u tom rejonu sistem Bofors skinuo jedan Tornado i jedan Miraz u istom naletu. Kao sto rekoh, mozda nikada ne saznamo istinu.
 

Back
Top