istina...

mašiš poentu...nije ti otvorio oči, nego si ti to već znala, ali si zakopala duboko u mozgu i ne želiš da ga iskopavaš...a on te samo podsetio na to što ne želiš da vadiš iz sećanja...

pa kako god, bio mi je samar tada ali se ispostavilo da je u pravu
nije bilo nikakvih ssecanja
nisam sujetna bas toliko da bih nekog mrzela u tome je poenta
 
da li počnete da prezirete nekoga zato što vam je rekao istinu u oči u vezi vas, a koja vam se ne sviđa, tj. koju potiskujete i ne želite da razmišljate o njoj...?

ne, takve najvise cenim
iskrenost je jedan od najvecih kvaliteta a necenjen
naravno, ne mora da znaci da su u pravu
 
ja majkemi vidim d ase ovdeokupio sam krem srpskog društva...ili ja živim u toliko zatrovanoj sredini...misim ovde svi popizzde kad im kažeš istinu...misim to svi izbegavaju, pošto svi unapred znamo da će druga strana da se naljuti ako mu se kaže istina u oči...
 
da li počnete da prezirete nekoga zato što vam je rekao istinu u oči u vezi vas, a koja vam se ne sviđa, tj. koju potiskujete i ne želite da razmišljate o njoj...?

a jel' ovo tema o dutjqu i onom da su najlepsi namontirani picici koji samo trepcu i zirkaju na broj kartica koje vadis? :lol:

prezirem ga sto je u pravu... :evil:
 
pa dobro, opet kažem...mi ovde forumaši nećemo da se naljutimo kad nam se kaže istina, jer smo mi posebna sorta ljudi, vrhunskih moralnih i duhovnih kvaliteta, koji znamo da prepoznamo dobronamernu reč...pričam za obične ljude u RL...
 
da li počnete da prezirete nekoga zato što vam je rekao istinu u oči u vezi vas, a koja vam se ne sviđa, tj. koju potiskujete i ne želite da razmišljate o njoj...?

iskrenost i istina nisu dva ista pojma...
iskrenost je potreba i subjektivna kategorija, a istina aposlutna jedna jedinstvena :lol: i teshko je spoznati je jer svi posmatramo iz razlichitih uglova..

u svakom sl cenim otvorenost i kresanje u ochi :rotf: a ja procenjujem dalje, preispitujem da li je ili ne vredno razmishljanja ..
 
:lol:
daj mani me sad tih filozofija...:lol:
i tema nije da li ti procenjuješ iskazano prilikom iskrenosti, već kojim očima posmatraš iskrenog nakon bivanja iskrenosti...? da li se to menja prilikom iskazivanja iskrenosti, ili ga još više ceniš zbog toga...
 
:lol:
daj mani me sad tih filozofija...:lol:
i tema nije da li ti procenjuješ iskazano prilikom iskrenosti, već kojim očima posmatraš iskrenog nakon bivanja iskrenosti...? da li se to menja prilikom iskazivanja iskrenosti, ili ga još više ceniš zbog toga...

staklenim i crvenim :zper:

ne menja se ako procenim da je u pravu... ili ako je bliska i draga osoba u pitanju...njima progledavam kroz prste :lol:
cenim , gotivim , ljubim , celivam ,...
 
da li počnete da prezirete nekoga zato što vam je rekao istinu u oči u vezi vas, a koja vam se ne sviđa, tj. koju potiskujete i ne želite da razmišljate o njoj...?

Ne prezirem, ne ljutim se ali i ne volim da mi neko prica o necemu cega sam
i sama svesna jer obicno se takve stvari ljudima pljusnu u lice iz nekog licnog razloga
a cesto u tome i nema dobronamernosti...ljudi ce da vam serviraju vasu istinu onako kako je
oni vide a o svojim istinama..retko da ce diskutovati
 
Poslednja izmena:
da li počnete da prezirete nekoga zato što vam je rekao istinu u oči u vezi vas, a koja vam se ne sviđa, tj. koju potiskujete i ne želite da razmišljate o njoj...?

hmm...zavisi ko je rekao, u kom kontekstu i sa koliko iskrenom namerom...
enivej...
prezirem ljude koji su onako ljige, migolje se i to...a direktnost uglavnom cenim
 
da li počnete da prezirete nekoga zato što vam je rekao istinu u oči u vezi vas, a koja vam se ne sviđa, tj. koju potiskujete i ne želite da razmišljate o njoj...?

Naravno da da.... ne cenim ljude koji mi nisu bliski, a iznose mišljenje o nečemu što ih se ne tiče. Bliske ljude ne mogu prezirati, oni kad mi kažu nešto sednem i razmislim, ostali pričali, pevali, ne tiče me se.
 
da li počnete da prezirete nekoga zato što vam je rekao istinu u oči u vezi vas, a koja vam se ne sviđa, tj. koju potiskujete i ne želite da razmišljate o njoj...?
Zavisi šta i kako kaže!
Ako pristojno kaže nešto što nisam znao - svaka čast! Dodajem mu (pozitivan!) poen!
Ako mi govori nešto što zna da mi je poznato, još ako je to sa nekim omalovažavanjem - završavamo razgovor!
 

Back
Top