Iskustvo

Theiana

Domaćin
Poruka
3.410
Koje iskustvo vas je najvise promenilo (oblikovalo) kao osobu do sad?
Npr. prvi posao (seks, muz, ljubavnik...itd. :lol:), porodjaj, deca, porodica, diploma ova/ona...

I koliko ste uopste spremne/i na promene licne&slicne?
 
kao najveci shok, pa mrtva trka, ali mislim da neki najgori shok na svetu jos nije bio. pozitivan negativan ali vise se plasim pozitivnog
a ne volim negativan

imam neke manje skokove i neke kao potrese ali ajd mogu da kazem i nema.
tj ima ali je l mislis da ce neko stvarno da pise vise od opstih mesta

smrt roditelja verovatno i to spada ali jos toga nema. ili brata ili tako necega
ili ne znam ako ti spale kucu ili tako nesto. ili neko zesce nasilje. a ovo brak sta znam, pretp da to nije toliko.
e sad kad se to odbaci ostaju licne gore dole koje su uglavnom smesne ostalima
a one koje nisu te drzi u dzepu

moguce da sam vishe kontinualna tj promene krenu i desavaju se dok eventualno ne udare u neki losiji ishod...
mozda imam manje tih skokova vise duge ... padove?
ili iz jedne dimenzije pad a iz druge nije :per:
tako mogu do sutra da filozofiram i relativizujem pa me nekad i uplashi. a ako me neko uputi sta je ispravno ne volim. pogotovo ako je lep i kao gotivi me. odma ce da obere chvorka. poverujem im ali to su sportashi ljudi koji placu nad smesnim stvarima. ovde ubrajam i neke ljude van neta bar 1 osobu.

ono lep stancic i ne gleda me snishodljivo ali negde to pukne. e sda da ne budem pobednik odozdo necu ovo ni da pisem nisam svetica.
kad bih imala sredstvo za takve to bi bilo to. ali nisam vezbala.

kazu ti da je zivot lep a onda te upute gde da odes : ))
a kao mnogo si istripovala nije to tako crno kao sto ti se cini, e sad se javi tamo : ))))
ok ovo je jednostrano kukanje
 
Poslednja izmena:
preseljenje u fr i dete najvise i posao koji je bio sve sto sam ikada pozelela
a i tip sa kim sam bila koji je bio sve sto nikada nisam zelela :lol: tesko je reci
prilicno sam prilagodljiva ali sam za razumne promene, ne ono kad lomis preko kolena ili srljas pa kako bude
 
vidis s-k-s nece ovde biti masnih pricha : ))

a to bi jedino bilo zanimljivo

tipa kad sam videla misha u kupatilu prestravila sam se i shvatila da nikad necu otici na selo
garant to ima vise uticaja nego sama udaja
 
"Искуство је само назив који су људи наденули својим грешкама" - негде сам ово прочитала, и тачно је у многим ситуацијама.:)

Вероватно ме је љубав највише променила, и то у најбољем могућем смислу:
када негде одеш увек размишљаш шта би та особа рекла, шта би јој се свидело, постала сам мање себична и научила да размишљам на један сасвим нов начин.
 
selidba br 1 a i br2, zivot van mog rodnog grada i zemlje, veza sa jednom osobom, kada sam prvi put potpuno sama otisla na put na drugi kraj kontinenta kao vrlo mlada da ne kazem mala, ozbiljni problemi sa zdravljem u slicnom periodu i tako, ima tu svacega, ovo mi je sada samo palo na pamet...
 
Koje iskustvo vas je najvise promenilo (oblikovalo) kao osobu do sad?
Npr. prvi posao (seks, muz, ljubavnik...itd. :lol:), porodjaj, deca, porodica, diploma ova/ona...

I koliko ste uopste spremne/i na promene licne&slicne?


Prvo, oblikovao me je neuspeh pri upisu na fakultet. Tada sam videla da ako doživiš neuspeh, neće te pojesti mrak. Ustaneš i pičiš dalje. A i videla sam ko mi je prijatelj, a ko ne.

Baš negde u to vreme, shvatila sm da mi moje dve najbolje drugarice zapravo i nisu drugarice, a neki ljudi sa kojima sam se družila povremeno, postali su mi bliži i draži.

Iako mi ovaj posao koji sada radim nije prvi posao, on me je najviše oblikovao kao i moje kolege. Koliko ljudi mogu ispasti pice, saznala sam tek kada sam došla ovde. Posao me je najviše oblikovao kao ličnost, nadam se na bolje.

Malo me je promenio i sadašnji momak, jer kada čovek uđe u ozbiljnu vezu po prvi put u životu, malo se smiri i povuče.
 
Na mene najviše utiču ljudi, tačnije meni dragi ljudi. Kad se ispostavi da su oni meni dragi, a ja njima nisam.
Ni roditeljstvo, ni udaja, ništa na ovom svetu me nije promenilo kao KLIK koji mi se dogodio iznenada jer sam dugo sama sebe zavaravala i verovala da su ljudi dobri.
Saznanje da ljudi nisu dobri, već pojedinci, me je prilično "izulo" i nateralo da se više okrenem sebi, a manje da se trudim da ugodim drugima, tj.svima.
 
Koje iskustvo vas je najvise promenilo (oblikovalo) kao osobu do sad?
Npr. prvi posao (seks, muz, ljubavnik...itd. :lol:), porodjaj, deca, porodica, diploma ova/ona...

I koliko ste uopste spremne/i na promene licne&slicne?

imao sam neka pogrešna uverenja, nešto sam se zavaravao...međutim imao sam naslućivanja, ali sam ih potiskivao i nisam hteo da ih priznam...zavaravanje je prevagivalo...ali promena radnog mesta mi je otvorila oči...
 
kad bih napisala dva najvaznija iskustva od 4-5 koja su me oblikovala sve bi se promenilo
tako da... psssst :tajna:
majcinstvo je jako bitno iskustvo,smrt bliskih,promena zemlje u ranoj mladosti...i jos ta 2 :mrgreen:
 
Koje iskustvo vas je najvise promenilo (oblikovalo) kao osobu do sad?
Npr. prvi posao (seks, muz, ljubavnik...itd. :lol:), porodjaj, deca, porodica, diploma ova/ona...

I koliko ste uopste spremne/i na promene licne&slicne?

Било је свашта.
И лепих и ружних...
Променило ме је то што сам остао без ичега, као и још неке трагичне ствари.
Мења ме девојка коју волим, ненаметљиво и полако извлачи најбоље из мене.

Спреман сам на промене али слабо реагујем на притисак....
Нико није исти данас ко што је био пре 5 година..
Ко јесте, искрено, тешко њему. Или благо њему.
То већ зависи од година...
 
Kad sam krenuo u zabavište i shvatio da su neke grupe već oformljene, i da se ne uklapam ni u jednu.
Tada još nisam znao šta znači "Dete je otac čovekove ličnosti"

Kad su otišli na izlet, a vaspitačica me ostavila zato što nisam taj izlet uplatio. Dugo sam gledao za autobusom, u nadi da će stati.

Kad sam pošao u prvi razred i ugledao Sašku.
Četiri godine ću biti zaljubljen u nju.

Kad sam pošao u peti razred, čvrsto rešen da budem glavni.
Naravno da to nikada nisam postao.

Kad je Rajka rekla da Dragana želi da me upozna, da se zaljubila u moj rano mutirani glas, a Dragana izgubila glas i tresla se kao otrovan miš dok je pružala ruku.

Kad sam neodlučno otišao sa školske olimpijade, čežnjutivo pogledajući na osunčane tribine i neobično veliku gužvu zbog dece iz raznih škola.
Trebao je da se kopa krompir.
Utešio sam se sa najnovijim primerkom "Marti Misterija"

Kad sam krenuo u srednju i shvatio da sam pao sa konja na magarca, zaprepašćenjo i sa prezirom posmatrajući gomilu magaraca koje drma pubertet ...najstrašnije, dok lepte klupe i stolice po učionici.
"Profesori" su bili još veće razočaranje.

Kad sam Zorici pokušao da izjavim ljubav, potpuno nevešto i pogrešno, pošto me dobrih godinu dana gledala, ali sam ja to gledanje potpuno pogrešno protumačio.

Kad sam otišao u vojsku.

Kad sam gledao onaj film jedva raznanzavajući prevod, i čuo dva treska.
Prvi, kad su pala drva , i drugi, kad je pao otac.
Tada nismo imali telefon.
Trčao sam kroz dubok sneg, u skokovima, nizbrdo, do Mirjane, da bi pozvala Hitnu, a onda nazad, sve dok mi pluća nisu postala suva i vrela i dok nisam pao u sneg, teškom mukom obuzadajući paniku, i ubeđujući sebe da moram da zastanem, ili ću umreti.
Samo sam gubio vreme, na kraju sam upregao krave i odvezao ga na dvokolici do magistrale.
I to je bilo uzaludno.

Kad je RTS objavio da je počeo rat, a pozivari u 02 h stigli kod mene.
Majci su cvokotal zubi kao da je najstrašniji mraz. Nije bio, bila je topla martovska noć.

Kada sam upoznao Tamaru.

I, tako...ima još ponešto.
 

Back
Top