Iskrenost

Nikad nisam imala nekih psihickih problema i nikad nisam bila kod psihologa, psihijatra..
Iskreno me interesuje kakva to pitanja postavljaju terapeuti pa ljudi nakon toga kazu da se osecaju bolje...
..u kom smislu bolje?
 
Nikad nisam imala nekih psihickih problema i nikad nisam bila kod psihologa, psihijatra..
Iskreno me interesuje kakva to pitanja postavljaju terapeuti pa ljudi nakon toga kazu da se osecaju bolje...
..u kom smislu bolje?
postavljaju vrlo zayebana pitanja, tera te da kopas po ranama koje bole - u mom slucaju rekonstrukcija samog silovanja.
Druga faza je bila zamisljeno suocavanje sa mojim silovateljem.
Meni je sve to jako pomoglo, ali nije nimalo lako, naprotiv.
 
Nikad nisam imala nekih psihickih problema i nikad nisam bila kod psihologa, psihijatra..
Iskreno me interesuje kakva to pitanja postavljaju terapeuti pa ljudi nakon toga kazu da se osecaju bolje...
..u kom smislu bolje?
Ja sam bila.Izadzes preporodzen iz kancelarije.Sve mu kazes.Slusa i da savjet sta raditi.
 
"Iskrenost je jedina istina za koju sam sposoban."
Interesuje me jedna stvar, a to je: koliko smo iskreni...
Definitivno jedva nekako. Evo zapitajte se...

Onda, vrhunac! Kad odemo kod psihoterapeuta, jedan na jedan, mi platili, sve informacije zakonom zaštićene, KO LI KO SMO IS KRE NI?

Da li je bolje pitanje 'koliko smo svesni sebe'? Uzroka i posledica naših postupaka i reči...

U duhu teme dodala bih i pitanje: koliko smo hrabri? Hrabri da priznamo uslovno rečeno 'grešku'. Na primer ako smo slagali, da priznamo da smo slagali. Ako smo odali nečiju tajnu, da priznamo da smo odali.

Dakle, koliko smo iskreni... i da li je to važno.
Valjda je cilj da sebe zavaramo, slažemo.
Istine su surove, a varke naše nasušne, daj nam danas.
Elem, izmislili smo umetnost kao varku, pa filmove, pa reklame, pa internet, sve u službi laži.
 
ja sam cutala da sam silovana 20 godina i pravila se da je sve ok.
Za to vreme sam nakupila gomilu strahova, optuzivala sebe da sam ja kriva (imala sam 5 godina), stidela se.
Da, vazno je biti iskren prema sebi i vazno je biti iskren sa terapeutom.
Eto zašto mene mrze na forumu.
Isto tako kao ti, iznosim neke istine, uglavnom bolne iz pravog života, uglavnom zbog toga da vidim šta ljudi misle o tome i da dobijem neki savet da mi bude lakše- sve što rekoh, ali sve neko ili više njih je u nekom periodu koristio da me "ujede".
Naravno, ne svi, pojedinci, ali džabe ti podrška i od njih 200 kad se nađe njih 6-oro koji non stop "ujedaju" i "sipaju so" na mene lično (ne na post koji napišem, baš bukvalno na mene), doduše ne istovremeno ali kad imam onaj neki "grč u stomaku" pre nego dođem na Krstaricu u smislu "Joj, samo da me niko nije iznapadao u međuvremenu" i dođem i, šta, obaveštenje "Ti si isfrustriran lik, ti si klon, ti si lud, ti si luda, ti si lezbejka, ti si muško, ti si ...."
Iskonska mržnja isijava iz postova nekih ljudi, a ništa im ne učinih, samo zbog toga što u nekom periodu eto pisah o nečemu što mi se desilo u životu.

Da dodam da je pre 10 godina još i mogla pomoć ovde da se dobije, neke utešne reči, danas ako me niko nije izvređao super prođoh.
Žao mi je što ti se to desilo, zaista mi je neopisivo žao ali i drago mi je što si to prevazišla, šta da ti kažem..čuvaj se hejtera i moj ti je savet da više ne iznosiš takve teške situacije, napašće te...neko.
 
Eto zašto mene mrze na forumu.
Isto tako kao ti, iznosim neke istine, uglavnom bolne iz pravog života, uglavnom zbog toga da vidim šta ljudi misle o tome i da dobijem neki savet da mi bude lakše- sve što rekoh, ali sve neko ili više njih je u nekom periodu koristio da me "ujede".
Naravno, ne svi, pojedinci, ali džabe ti podrška i od njih 200 kad se nađe njih 6-oro koji non stop "ujedaju" i "sipaju so" na mene lično (ne na post koji napišem, baš bukvalno na mene), doduše ne istovremeno ali kad imam onaj neki "grč u stomaku" pre nego dođem na Krstaricu u smislu "Joj, samo da me niko nije iznapadao u međuvremenu" i dođem i, šta, obaveštenje "Ti si isfrustriran lik, ti si klon, ti si lud, ti si luda, ti si lezbejka, ti si muško, ti si ...."
Iskonska mržnja isijava iz postova nekih ljudi, a ništa im ne učinih, samo zbog toga što u nekom periodu eto pisah o nečemu što mi se desilo u životu.

Da dodam da je pre 10 godina još i mogla pomoć ovde da se dobije, neke utešne reči, danas ako me niko nije izvređao super prođoh.
Žao mi je što ti se to desilo, zaista mi je neopisivo žao ali i drago mi je što si to prevazišla, šta da ti kažem..čuvaj se hejtera i moj ti je savet da više ne iznosiš takve teške situacije, napašće te...neko.
hvala na savetu, ali ne moze me povrediti ako je neko jadnik pa ce da me proziva jer sam silovana kao dete i jer sam zbog toga isla kod psihoterapeuta. Niti je sramota traziti psiholosku podrsku od strucnjaka.
pisem o tome ne zato da bih sebi pomogla, vec zato sto o silovanju i seksualnim traumama treba pisati, a ne ucutkivati ljude (mahom zene).
 
postavljaju vrlo zayebana pitanja, tera te da kopas po ranama koje bole - u mom slucaju rekonstrukcija samog silovanja.
Druga faza je bila zamisljeno suocavanje sa mojim silovateljem.
Meni je sve to jako pomoglo, ali nije nimalo lako, naprotiv.
Pa njihovo je valjda da te rastave, pa da te sastave. Jer mi se svi po prirodi stisnemo. Opstanak, jbg. Život traži svoje.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
ne znam sta je ideja, ne razumem se, ali svakako je dobra stvar, mentalna higijena.
Problem je samo sto besplatna psiholoska podrska prakticno ne postoji.
Pa mislim da je to. Meni psihoterapeut rek'o "nije bitno šta oni misle, nego šta ti misliš". Meni je to prijalo. Međutim, sisica je tražila moje ja. Tražila da ga razbuca, krv mu hjebem. :lol:
Pa mora tačke da se pritiskaju. Normalno. Kako drugačije. Mora da se vidi gde se krvari. I to idu u sitna crevca. Nisi otišao tamo po savet. Saveti se svuda nalaze. Tako da, volim psihoterapiju. Malo se tako postavljam prema ljudima. Čačkam. A ne bi trebalo, nisam ovlašćena.
 
Meni je rekao ovako ako im odg na jedno pitanje,postavice drugo..pa trece,pa u krug.Zato nemoj puno s ljudima pricati.Onda kaze svaki problem koji zivis ljudi ne vide toliko strasno koliko je tebi to strasno.
 

Back
Top