Ishrana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Mjesec dana vetj mozgam da predjem na vegan ishranu , kopam po netu i stvarno ima dosta recepata sto slano To i slatko. Mesa skoro pa i ne jedem isto tako ni suvomesnato , ali volim da jedem sireve narochito ujutro za doruchak ...sad kontam da moram da doruchkujem drugachije a isto tako me odbija Soja ....soju ne volim a najgore je shto se poreklo soje retko zna i cesto mozhe biti genetski manipulisana .

Unjesto sojino mleko koristit tju bademovo .

Porodici sam vetj saopshtila da tje 3 dana u sedmici i oni da jedu vegansku ishranu

Mene sad zanima da li je nashe tijelo koncepcirano da mozhe da funkcionishe samo veganskom ishranom ? Da li treba da se koriste neke dodatne Vitamine i slichno ? Shta doruchkuju veganci ? I dali ima ovde veganaca ?
 
Znas sta da ti kazem ja nesto malo!
Slazem se da ne treba jesti meso i sam se ustrucavam od njega ali treba jesti mlecne proizvode tipa pavlaka, sir i sl.. i treba jesti jaja.. Nemoj da izbacujes jaja iz ishrane jedno od najzdravijih i vaznijih stvari na svetu..
 
Znas sta da ti kazem ja nesto malo!
Slazem se da ne treba jesti meso i sam se ustrucavam od njega ali treba jesti mlecne proizvode tipa pavlaka, sir i sl.. i treba jesti jaja.. Nemoj da izbacujes jaja iz ishrane jedno od najzdravijih i vaznijih stvari na svetu..

Meni se ne dopada kako se chovechanstvo ponasha prema zhivotinjama taj biznis koji je pacenje zivine samo zarad shnicle i profita ...ne hvala ,...kokoshke ne vide dana niti su ikad prosharale travom vetj ih drzhe na tako grozan nachin da zaplachesh od tuge .

Do sad sam kupovala organska jaja u radnjama zdrave hrane ali vishe ne vjerujem ni njima
 
Imas moju podrsku Paranormalna :ok:

Pretpostavljam da se Kamael uskoro otkriti ovu temu, on je vegan i voli da prica o tome :lol:

on ce ti detaljno objasniti sta smes i sta je stetno.
 
Imas moju podrsku Paranormalna :ok:

Pretpostavljam da se Kamael uskoro otkriti ovu temu, on je vegan i voli da prica o tome :lol:

on ce ti detaljno objasniti sta smes i sta je stetno.


Samo takve kao sto je on neka slusa i dobro ce proci u zivotu.


Znaci, izbaciti odredjene namirnice samo zbog gluposti, da ne kazem fix ideja, je poremecaj ishrane, nista manje nego kao anoreksija.
Potpuna je zabluda da je veganska ishrana najzdravija. Aposlutna laz.
Najzdravija ishrana je raznovrsna ishrana koja ukljucije sve namirnice. Osnovu takve ishrane treba da cine zitarice, povrce, voce, jaja, mlecni proizvodi, i meso, ali sve u umerenim kolicinama i sto raznovrsnije.
Jesti samo biljne namirnice pa onda uzimati suplemente da bi se nadoknadilo ono sto fali, je van svake pameti. Da je covek predvidjen da bude vegan, odnosno da moze da jede samo biljnu hranu, onda bi imao i enzime za varenje celuloze kao sto imaju biljojedi.
 
Samo takve kao sto je on neka slusa i dobro ce proci u zivotu.


Znaci, izbaciti odredjene namirnice samo zbog gluposti, da ne kazem fix ideja, je poremecaj ishrane, nista manje nego kao anoreksija.
Potpuna je zabluda da je veganska ishrana najzdravija. Aposlutna laz.
Najzdravija ishrana je raznovrsna ishrana koja ukljucije sve namirnice. Osnovu takve ishrane treba da cine zitarice, povrce, voce, jaja, mlecni proizvodi, i meso, ali sve u umerenim kolicinama i sto raznovrsnije.
Jesti samo biljne namirnice pa onda uzimati suplemente da bi se nadoknadilo ono sto fali, je van svake pameti. Da je covek predvidjen da bude vegan, odnosno da moze da jede samo biljnu hranu, onda bi imao i enzime za varenje celuloze kao sto imaju biljojedi.

Potpuno se slazem s tvojim misljenjem.Covek je ipak predvidjen da unosi sto raznovrsniju hranu.Svaka namirnica ima svoju ulogu i bitna je.Umerenost i izbalansiranost i to je to.
 
Samo takve kao sto je on neka slusa i dobro ce proci u zivotu.


Znaci, izbaciti odredjene namirnice samo zbog gluposti, da ne kazem fix ideja, je poremecaj ishrane, nista manje nego kao anoreksija.
Potpuna je zabluda da je veganska ishrana najzdravija. Aposlutna laz.
Najzdravija ishrana je raznovrsna ishrana koja ukljucije sve namirnice. Osnovu takve ishrane treba da cine zitarice, povrce, voce, jaja, mlecni proizvodi, i meso, ali sve u umerenim kolicinama i sto raznovrsnije.
Jesti samo biljne namirnice pa onda uzimati suplemente da bi se nadoknadilo ono sto fali, je van svake pameti. Da je covek predvidjen da bude vegan, odnosno da moze da jede samo biljnu hranu, onda bi imao i enzime za varenje celuloze kao sto imaju biljojedi.

Veganska ishrana je ok.
Ako se unose sve neophodne namirnice, osoba je sasvim zdrava.

Ne mogu da objasnim sve pojedinosti kao ti ,
ali zene veganke izgledaju mnogo zdravije, jedrije, lepsi im je ten, kosa, nokti.

Svako moze da proba i utvrdi da li mu prija.
 
Samo takve kao sto je on neka slusa i dobro ce proci u zivotu.


Znaci, izbaciti odredjene namirnice samo zbog gluposti, da ne kazem fix ideja, je poremecaj ishrane, nista manje nego kao anoreksija.
Potpuna je zabluda da je veganska ishrana najzdravija. Aposlutna laz.
Najzdravija ishrana je raznovrsna ishrana koja ukljucije sve namirnice. Osnovu takve ishrane treba da cine zitarice, povrce, voce, jaja, mlecni proizvodi, i meso, ali sve u umerenim kolicinama i sto raznovrsnije.
Jesti samo biljne namirnice pa onda uzimati suplemente da bi se nadoknadilo ono sto fali, je van svake pameti. Da je covek predvidjen da bude vegan, odnosno da moze da jede samo biljnu hranu, onda bi imao i enzime za varenje celuloze kao sto imaju biljojedi.

Pa da, i zove se ortorexia.
 
Samo takve kao sto je on neka slusa i dobro ce proci u zivotu.


Znaci, izbaciti odredjene namirnice samo zbog gluposti, da ne kazem fix ideja, je poremecaj ishrane, nista manje nego kao anoreksija.
Potpuna je zabluda da je veganska ishrana najzdravija. Aposlutna laz.
Najzdravija ishrana je raznovrsna ishrana koja ukljucije sve namirnice. Osnovu takve ishrane treba da cine zitarice, povrce, voce, jaja, mlecni proizvodi, i meso, ali sve u umerenim kolicinama i sto raznovrsnije.
Jesti samo biljne namirnice pa onda uzimati suplemente da bi se nadoknadilo ono sto fali, je van svake pameti. Da je covek predvidjen da bude vegan, odnosno da moze da jede samo biljnu hranu, onda bi imao i enzime za varenje celuloze kao sto imaju biljojedi.


100% da grijeshish i josh sa oshtrim tonom .

Narod danas jede "smetje" a da mnogi tome nisu svjesni . Shto se ishrane tiche vec duzhe vremena se bakcem istom imam par korisnih knjiga koje se bave industrijom ishrane tako da vetj vishe od decenije ja ne kupujem nishta gotovo ( NPR. Kolace, hlebove , dodatke jelima u formi "prashka" slatke jogurte , salame i razne mesnate nareske kao ni sireve za mazanje itd.)

Krave, svinje kao i pernjate zhivotinje itd . mahom se hrane i tove genetsko manipulisanim zhitarijma , najradije ih hrane sojom i kukuruzima .
 
Mjesec dana vetj mozgam da predjem na vegan ishranu , kopam po netu i stvarno ima dosta recepata sto slano To i slatko. Mesa skoro pa i ne jedem isto tako ni suvomesnato , ali volim da jedem sireve narochito ujutro za doruchak ...sad kontam da moram da doruchkujem drugachije a isto tako me odbija Soja ....soju ne volim a najgore je shto se poreklo soje retko zna i cesto mozhe biti genetski manipulisana .

Unjesto sojino mleko koristit tju bademovo .

Porodici sam vetj saopshtila da tje 3 dana u sedmici i oni da jedu vegansku ishranu

Mene sad zanima da li je nashe tijelo koncepcirano da mozhe da funkcionishe samo veganskom ishranom ?

Jeste, nasem telu najvise odgovara biljna hrana.


Imao sam i ja odbojnost prema soji ali moracu da te obradujem, ako se ubaci GMO seme na njivu, ono se pregleda prilikom predavanja konacnog proizvoda magacinima. Ono koje je GMO ono se ne prima tako da ni poljoprivrednici nemaju racunicu saditi klonirano. I pored toga postoje manipulacije, a ako kupujes postoji nalepnica Organik tako da mozes biti sigurna. Soju ne treba izbegavati zbog posedovanja svih neophodnih aminokiselina, ali ne treba sa istom ni preterivati.

Nasa drzava je jedna od retkih koja jos uspeva da se izbori sa modifikacijama i to treba iskoristiti. Oni koji seju strah da je sva soja GMO zele uneti destabilizaciju.


UPOZORENJE MINISTARSTVA PROIZVODJACIMA SOJE

Nadležna inspekcija utvrdila je konkretne programe obilaska reona i ukoliko se utvrde površine na kojima je GMO biljka soje, kompletni usevi biće uništeni a protiv vlasnika će biti pokrenute kaznene mere u skladu sa Zakonom o GMO, dok će njihova gazdinstva biti svrstana u pasivni status.

Fitosanitarana inspekcija Ministarstva poljoprivrede redovno kontroliše promet soje na teritoriji Srbije i upozorava poljoprivrednike da kupuju isključivo deklarisano seme. Obaveštavamo proizvođače soje da postoji interes država EU za našim zrnom soje upravo zbog toga što nije GMO.
 
Veliki deo hrane koju jedemo je smece i s tim se moramo pomiriti barem mi koji zivimo u gradovima i nemamo uslove za samostalno uzgajanje onoga sto bi jeli.Jedina zdrava hrana je ona koja je proizvedena tamo gde su zemlja i vazduh,voda i sunce netaknuti.Gde je to mesto na planeti,neka mi ga neko ucrta na mapi i posalje pismom??:think:Uzvraticu mu svojm rukom proizvedene proizvode.
Vazno je naci meru u djubretu koje se jede:sad2:i moliti boga da pozivis:hvala:
 
Mjesec dana vetj mozgam da predjem na vegan ishranu , kopam po netu i stvarno ima dosta recepata sto slano To i slatko. Mesa skoro pa i ne jedem isto tako ni suvomesnato , ali volim da jedem sireve narochito ujutro za doruchak ...sad kontam da moram da doruchkujem drugachije a isto tako me odbija Soja ....soju ne volim a najgore je shto se poreklo soje retko zna i cesto mozhe biti genetski manipulisana .

Unjesto sojino mleko koristit tju bademovo .

Porodici sam vetj saopshtila da tje 3 dana u sedmici i oni da jedu vegansku ishranu

Mene sad zanima da li je nashe tijelo koncepcirano da mozhe da funkcionishe samo veganskom ishranom ? Da li treba da se koriste neke dodatne Vitamine i slichno ? Shta doruchkuju veganci ? I dali ima ovde veganaca ?

i ja sam o tome razmisljala ali uprkos brojnim pozitivnim stranama veganizam ne garantuje savrseno zdravlje....u stvari vegani mogu da budu i loseg zdravlja jer veganska ishrana nije dovoljna ali ako inteligentno pristupis problemu radis u korist svog zdravlja...npr. nekad su vegani neopranom hranom mogli da unesu vitamin b12 a danas se hrana toliko preciscava da je to skoro pa nemoguce, znaci suplementi...pa kalcijum to zavisi od organizma ili vitamin d skoro svi ameri imaju nizak nivo tog vitamina bilo da su vegani ili mesojedi....probaj na mesec dana imas na netu veganske recepte pa javi kako ide
 
Veganska ishrana je ok.
Ako se unose sve neophodne namirnice, osoba je sasvim zdrava.

Ne mogu da objasnim sve pojedinosti kao ti ,
ali zene veganke izgledaju mnogo zdravije, jedrije, lepsi im je ten, kosa, nokti.

Svako moze da proba i utvrdi da li mu prija.

Da, neko vreme jeste tako ali vremenom ce sigurno se javiti posledice nutritivnoh deficita.
 
100% da grijeshish i josh sa oshtrim tonom .

Narod danas jede "smetje" a da mnogi tome nisu svjesni . Shto se ishrane tiche vec duzhe vremena se bakcem istom imam par korisnih knjiga koje se bave industrijom ishrane tako da vetj vishe od decenije ja ne kupujem nishta gotovo ( NPR. Kolace, hlebove , dodatke jelima u formi "prashka" slatke jogurte , salame i razne mesnate nareske kao ni sireve za mazanje itd.)

Krave, svinje kao i pernjate zhivotinje itd . mahom se hrane i tove genetsko manipulisanim zhitarijma , najradije ih hrane sojom i kukuruzima .



100% da sam u pravu.

To o cemu pricas, da je hrana puna raznih supstanci koje nisu zdrave, sa tim se slazem.
Govorim o ishrani koja podrazumeva hranu u kojoj nema tuh supstanci, kako je zovu ''organska hrana''.

A sto mislis da su samo namirinice zivotinskog porekla smece a ne i one biljnog porekla?
Kao voce i povrce se ne prska i ne tretira raznim preparatima, genetski ne modifikuje? Nije to bas tako.
 
Imao sam i ja odbojnost prema soji ali moracu da te obradujem, ako se ubaci GMO seme na njivu, ono se pregleda prilikom predavanja konacnog proizvoda magacinima. Ono koje je GMO ono se ne prima tako da ni poljoprivrednici nemaju racunicu saditi klonirano. I pored toga postoje manipulacije, a ako kupujes postoji nalepnica Organik tako da mozes biti sigurna. Soju ne treba izbegavati zbog posedovanja svih neophodnih aminokiselina, ali ne treba sa istom ni preterivati.



Ti izgleda verujes u teorije zavere kako kad ti odgovara.
Nisi naivan da poverujes u bilo sta a sa druge strane siguran si da sa uzgojom soje nema manipulacija.
 
Ako je osoba zdrava, nekoliko godina ce moci bez ikakvih posledica da se tako hrani, posle...javice se posledice.
Vitamin B12 se nalazi samo u namirnicama zivotinjskog porekla, zaliha u jetri ima dovoljno za 4-5 godina, tako da posle tog perioda kad ga ponestane, javice se anemija, neuroloski poremecaji...
Kod osoba koje su hronicni bolesnici, takva ishrana moze samo da pogorsa stanje.
 
Ako je osoba zdrava, nekoliko godina ce moci bez ikakvih posledica da se tako hrani, posle...javice se posledice.
Vitamin B12 se nalazi samo u namirnicama zivotinjskog porekla, zaliha u jetri ima dovoljno za 4-5 godina, tako da posle tog perioda kad ga ponestane, javice se anemija, neuroloski poremecaji...

Netacno.

Da ne bude zabune - oblik vitamina B12 koji je koristan za nas je u vidu aktivnih koenzima vitamina B12. Cijanokobalamin je, recimo, za coveka neupotrebljiva forma ovog vitamina, jer od njega u telu nastaju cijanid i dva koenzima vitamina B12 za koje se pouzdano zna da su aktivni u nasim tkivima ( 5-deoksiadenokobalamin i metilkobalamin). Ta dva aktivna koenzima mozemo dobiti i prirodnim putem bez dodatka cijanida, a to je ono sto dosta ljudi ne zna - mi u sebi imamo izvanredan izvor vitamina B12 (koristan info za vegane), a to su bakterije koje se nalaze u ustima, oko zuba, u nazofarinksu, oko krajnika i u krajnickim lozama, ispod jezika, u gornjem bronhijalnom stablu i u crevima. Jetra takodje igra odredjenu ulogu u proizvodnju vitamina B12. Apsorpcija cijanokobalamina zahteva aktivaciju kompleksnog mehanizma enzima, dok se apsorpcija koenzima vitamina B12 odvija, daleko jednostavnije, difuzijom kroz mukoznu membranu.

I da...ne postoji nesto poput deficita tj nedostatka vitamina B12...to je jos jedna u nizu od galama zarad profita....’’ imate deficit vitamina B12? – kupite nase sinteticke suplemente’’.


Ne samo to; vitamina B12 ima cvekli i drugim korenskim biljkama
Dve limenke kvasa podmiruju dnevne potrebe za vitaminom B12

images
 
I da...ne postoji nesto poput deficita tj nedostatka vitamina B12...to je jos jedna u nizu od galama zarad profita....’’ imate deficit vitamina B12? – kupite nase sinteticke suplemente’’.

Brzo, obavestite sve ljude sa megaloblastnom anemijom da im zapravo nije nista! Hvaljen bio Kamael iscelitelj.
 
Ako je osoba zdrava, nekoliko godina ce moci bez ikakvih posledica da se tako hrani, posle...javice se posledice.
Vitamin B12 se nalazi samo u namirnicama zivotinjskog porekla, zaliha u jetri ima dovoljno za 4-5 godina, tako da posle tog perioda kad ga ponestane, javice se anemija, neuroloski poremecaji...
Kod osoba koje su hronicni bolesnici, takva ishrana moze samo da pogorsa stanje.

Zanimljivo....

A bas dosta ljudi su vegani...

O tom se onda mora povesi posebna briga. B 12. Neki piju onaj extrakt kvasca sa jogurtom ~~~
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top