IRISH STEW! DA LI STE CULI?

Eh kako je lepo znati da ima toliko ljudi koji gotive irsku muziku... Daj bre ljudi, pa nije Stew uopste los! Svakome se desi da ponekad ne zvuci bas najbolje, al se takodje desi da ozvucenje bude lose, i da clanovi benda ne mogu da cuju sebe a kamoli ostale clanove benda... E Roveru zar ne bi bilo lepo kad bi ovako jednog dana gotivili Syrinx i Irish Rover and the crew? :D
 
Slusao sam ih kada su bili u Valjevu i ne znam cini mi se da im je muzika prazna..

Znaci samo ono,mi cemo da sviramo ljudi u publici ce da se gube i igraju a mi cemo da budemo poznati...

Inace kao sto ne volim srpski ne volim ni irski folk..

Ako volite Irce slusajte Dropkick Murphys
 
celtofsindidun:
jovana121:
pre sam ih volela dok nisam shvatila da ne umeju da sviraju. ali stvarno! uzasno falsiraju, razstimovani su, izgledaju kao propali matori muzicari u onim sakoima. bubnjar je *, boki ne da nema sluha, a kad pocne da svira frulu dodje mi da povracam. zvuce kao razstimovani orkestar bez dirigenta- svako svira svoje i ne slusa sta drugi sviraju. prvo treba da nauce svi samostalno da sviraju, pa tek onda da zajedno pokusaju, i definitivno treba vise da vezbaju! inace volim irish, i ideja im je super, i super je to sto pokusavaju da urade, i verovatno su svi super likovi, ali nemaju veze sa muzikom.

E pa moracu da te javno demantujem!

Falshevi i ostale stvari su retke ali se desavaju svima a ne samo nama i jednostavno su tu samo zbog
loseg monitoringa(ako uopste znas sta je to) koji u nasoj zemlji slabo funkcionise dok se rastimanost cuje zbog vecite prisutnosti mikrofonije jer nase instrumente niko ne moze lepo da ozvuci(najlakse je odvaliti elektricnu gitaru pa onda necujes nishta). Veruj mi ne bi bilo falsheva da sviramo na opremi koju ima Madona ili neko slican... sa druge strane verovatno nisi bila ni na jednom nasem samostalnom koncertu jer da si videla cula bi kako sve lepo zvuci...Tamo bar mozemo da se namestimo za razliku od nekih kracih nastupa...
Sta je znacilo ono "Bubnjar je *", vrovatno neshto negativno, e pa ja cu ti reci da nas novi bubnjar koji sa nama svira od marta meseca ,a verovatno si na njega mislila, svira bolje od bilo kog bubnjara iz mladje generacije bendova koje sam ja cuo.
Sto se mene tice, da li mislis da bi mogao da napisem pesme da nemam sluha,uostalom cuces album pa proceni...
Uostalom ako mislis da nemam sluha kao i da neznam da pevam i sviram, dodji licno kod mene pa cu da te razuverim!

Boki

p.s.Za sve ljude koji su pitali za album, on izlazi u semtembru ili oktobru ili u najgorem slucaju u novembru.
p.s Na beerfestu nastupamo u sredu 17.08. u 20h




Auuuu....:)))
 
jovana121:
pre sam ih volela dok nisam shvatila da ne umeju da sviraju. ali stvarno! uzasno falsiraju, razstimovani su, izgledaju kao propali matori muzicari u onim sakoima. bubnjar je sranje, boki ne da nema sluha, a kad pocne da svira frulu dodje mi da povracam. zvuce kao razstimovani orkestar bez dirigenta- svako svira svoje i ne slusa sta drugi sviraju. prvo treba da nauce svi samostalno da sviraju, pa tek onda da zajedno pokusaju, i definitivno treba vise da vezbaju! inace volim irish, i ideja im je super, i super je to sto pokusavaju da urade, i verovatno su svi super likovi, ali nemaju veze sa muzikom.

Evo da se nadovežem...trebalo je par ljudi iz Stewa da svira kod mene za početak u bendu,jer nisam uspeo da nađem stalne članove za određene pozicije u bendu(taj problem je na sreću rešen i bend Irish Rover and The Crew kreće sa probama naredne nedelje).
Ljudi iz Stewa odbili su saradnju jer ih pogađa moje shvatanje da je neprikosnoveni bend Irske muzike kod nas ipak Orthodox Celts...po svim elementima...(muzički kvalitet,glavni vokal,odabir pesama za albume/koncerte,kvalitet autorskih pesama,imidž i dr.)...Ovo je naravno samo moj lični stav i ja ga nikome ne namećem niti imam bilo šta protiv suprotnih mišljenja.Problem je ipak što se u zemlji Srbiji svaka dobronamerna kritika shvata lično,a ne profesionalno i što se na svakog ko iznese kritiku gleda kao na neprijatelja("ne treba talasati")...
Pozdrav svim ljubiteljima Irskog zvuka!
IrishRover.
 
IrishRover:
Evo da se nadovežem...trebalo je par ljudi iz Stewa da svira kod mene za početak u bendu,jer nisam uspeo da nađem stalne članove za određene pozicije u bendu(taj problem je na sreću rešen i bend Irish Rover and The Crew kreće sa probama naredne nedelje).
Ljudi iz Stewa odbili su saradnju jer ih pogađa moje shvatanje da je neprikosnoveni bend Irske muzike kod nas ipak Orthodox Celts...po svim elementima...(muzički kvalitet,glavni vokal,odabir pesama za albume/koncerte,kvalitet autorskih pesama,imidž i dr.)...Ovo je naravno samo moj lični stav i ja ga nikome ne namećem niti imam bilo šta protiv suprotnih mišljenja.Problem je ipak što se u zemlji Srbiji svaka dobronamerna kritika shvata lično,a ne profesionalno i što se na svakog ko iznese kritiku gleda kao na neprijatelja("ne treba talasati")...
Pozdrav svim ljubiteljima Irskog zvuka!
IrishRover.


OPET pocinjes Roveru!!!!! Dobro si rek'o ono "NE TALASAJ"!!!!! Ne lazi vise i reci ljudima sta je bilo i zbog cega su ljudi iz STEW-a ljuti na tebe!!!!
Cekam odgovor!!!!
Nesa Stew
 
Akademija, subota, 29. oktobar, 22h

Koncert benda IRISH STEW povodom promocije prvog albuma pod nazivom "So
Many Words..."
Izdavac: One Records

Cena karte bice 200 din., a na samom koncertu moci ce da se kupi i CD
po promotivnoj ceni od 200 din. i to desetak dana pre zvanicnog izlaska
u prodaju!!!


ovo je meni stiglo mail-om
 
@celtofsindidun, tj. boki

ok, mozda sam malo preterala, izvini, nisam htela da te uvredim niti ista. verovatno si upravu za opremu i za elektricnu gitaru. i jesam bila na vasim samostalnim koncertima- u kst-u krajem septembra prosle godine, i u akademiji krajem maja, i iskreno isto je bilo i bila sam potpuno razocarana! sto se tice bubnjeva, stvarno ih nisam cula ni na jednoj svirci na kojoj sam bila, samostalnoj ili ne, mislim da stvarno mozete bolje! mislim pazi, stvarno se vidi da volite irish, i mislim da treba samo da ulozite malo vise truda, to je sve. u svakom slucaju, kao sto kazes, videcu kad cujem album.

vidimo se 29. verovatno cu biti u prvom redu. poz
 
Dakle, evo jedna tema o ovom beogradskom mladom bendu... Žanrovski to bi bio neki Folk Rock / Celtic / Punk
Bend osnovali 2002. godine frontman Bojan (vokal, Irish whistle) i Neša (gitara), pored njih u bendu su zastupljeni i jedna violina, bandžo (Banjo), bubnjevi, i elekrtična gitara povremeno, čini mi se da su imali i harmoniku u početku... detaljnija biografija na stranici: http://www.irishstew.net/biografija.php

izdali su 2 studijska albuma:

2005 - SO MANY WORDS...

cd_smw.jpg


2008 - DARE TO DREAM

cd_d2d.jpg


trenutna postava:
Bojan Petrovic (lead vocal, irish whistles)
Ana Mrkobrada (violin)
Ivan Djuric (banjo, el. guitar, back vocals)
Nenad Gavrilov (acc.guitar, back vocals)
Aleksandar Gospodinov (bass, back vocals)
Marko Krasnic (drums)

nastali pod uticajem bendova ko što su: The Pogues, Flogging Molly, Fiddler's Green, Dropkick Murphy's, The Dubliners, Chieftains, Young Dubliners, Paddy Goes To Holyhead, Orthodox Celts, Lunasa...
Meni su jako simpatični, sviđa mi se jako njihova muzika i imaju mnogo dobre tekstove koje uglavnom piše Bojan... Teme koje obradjuju u pesmam nemaju mnogo veze sa Irskom tradicijom, ratovima, katolici vs protestanti i to, već ima dosta tužnih tekstova o ne uzvraćenoj ljubavi i sl. kao npr. "Why", "Last Bottle of Sadness", "Rare Moments", "Ditch", "I Will Never (Be Your Friend)", "Memories", "Pile Of Sins"... tu je i pesma o ljubavi prema crnom pivu: "Stout" itd... na svakom albumi imaju i po 2 obrade tradicionalnih irskih pesama u njihovom aranžmanu...

jako su dobri uživo, nažalost imao sam prilike samo jednom da ih gledam, a posedujem oba dika, po meni 2. album im je bolji, zreliji...
ima li jeoš fanova i šta mislite o ovom ql bendu?

http://www.irishstew.net
http://www.myspace.com/irishstewofsindidun

 

Back
Top