Iranci lansirali satelit u orbitu

Њима свака част за напредак технологије, али не знам колико је добро по свијет да они направе нуклеарно оружје. Замислите да се заоштри ситуација са САД и да баце нуклеарку тамо. Па посљедице би се осјећале на цијелој планети.
 
SVABOV AJD MI NAPRIMER OBJASNI KAKO MOGU TELEVIZIJSKI KANALI DA STOJE NA SATEITU I MI DA GLEDAMO PREKO TV! JA SAM LAJK ZA TE STVARI!

Ја колико знам, сателит прима сигнал који му шаље ТВ станица, а онда га шаље (као да се сигнал одбија) до наше сателитске антене. Бар мислим да је тако
 
Zasto bi meni bilo krivo?
Ja se uvek radujem kada neka zemlja pocne da osvaja Svemir.
Mada, ti se vise radujes, jer to je ipak muslimanski satelit.

Juuuuuuuuuu, vidi, vidi, kako je on fin i demokratican...! Pravi "gradjanin sveta"...:o
Epa kad je tako, dragi moj, eto ti onda raduj se do mile volje Iranu sto osvaja svemir, i molim te, ne filozofiraj i ne smaraj vise!
 
Ја колико знам, сателит прима сигнал који му шаље ТВ станица, а онда га шаље (као да се сигнал одбија) до наше сателитске антене. Бар мислим да је тако


Bas tako :)
A zanimljivo je da nisto od toga nije realtime :)
Ono sto gledamo preko satelita se desilo pre 1-2sec.
Jel ste nekad gledali prenos npr kosarke gde voditelj vikne KOS preko nego sto je lopta uletela :)
 
Bas tako :)
A zanimljivo je da nisto od toga nije realtime :)
Ono sto gledamo preko satelita se desilo pre 1-2sec.
Jel ste nekad gledali prenos npr kosarke gde voditelj vikne KOS preko nego sto je lopta uletela :)

BAS TAKO TO STO GLEDAMO PREKO SATELITA KASNI NEKOLIKO SEKUNDI! SAD NE ZNAM KOLIKO SEKUNDI ODPRILIKE JA MISLIM DA JE IPAK VISE OD 1-2 SEKUNDE KAKO TI TVRDIS MOJE MISLJENJE JE DA KASNI MINIMUM 5 SEKUNDI!
 
BAS TAKO TO STO GLEDAMO PREKO SATELITA KASNI NEKOLIKO SEKUNDI! SAD NE ZNAM KOLIKO SEKUNDI ODPRILIKE JA MISLIM DA JE IPAK VISE OD 1-2 SEKUNDE KAKO TI TVRDIS MOJE MISLJENJE JE DA KASNI MINIMUM 5 SEKUNDI!

Мени се више пута дешавало да на сателиту гледам неки програм и окренем црногорски програм који преноси програм који гледам на сателиту (обично увече) и програм на црногорском касни неколике секунде
 
Мени се више пута дешавало да на сателиту гледам неки програм и окренем црногорски програм који преноси програм који гледам на сателиту (обично увече) и програм на црногорском касни неколике секунде

TO ti je to, zbog kompresije.
TO ti je taman ono vreme koje je potrebno svim prijemnicima i predajnicima da dekodiraju signal :)
 
Pa jedan satelit u svemiru im ne znachi mnogo, da bi mogli biti takmaci Amerima i Rusima. I koji je od tri vrste satelita koji postoje?
Obichno se lansiraju sistemi satelita, za neke vojno-shpijunske zadatke. Hm, a ako hoce da imaju satelitsku TV, onda su mogli i jeftinije preko postojecih satelita.... :whistling:
 
Naziv satelite je "Omid" sto u prevodu znaci "nada" a napravili su ga iranski strucnjaci koristeci raketu nosac za lansiranje u orbitu, takodje iranske proizvodnje.

http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=8705270595

Sta mislite da li li su Iranci u stanju da razviju tehnologiju raketa dugog dometa ili naprave nuklearno oruzje? Ili ga mozda vec imaju?

Narod drze na nivou srednjeg veka i lako im je da ulazu milione u oruzije dok narod nema sta da jede.
 

Back
Top