Iran se sprema da ubije hip-hop umetnika zbog toga što je počinio . . . muziku

Имају сјајне филмове

Pa generalno filmovi su im ovako dramaturski vrlo kvalitetno odradjeni, ima ih zaista dobrih svakako ali većina njih ipak nisu prilagodjena nama i stranom tržištu generalno, ono kao sad kad bi stranci gledali Bolji život, Porodično blago ili šta ja znam, ono prosto ne bi im bilo zanimljivo jer nisu baš mnogo upućeni u našu kulturu, naš mentalitet, naše običaje, naše probleme, odnose medju nama, naš način govora, naš sleng, itd i ono generalno bi možda mogli da skapiraju radnju ali postoji gomila tih nekih suptilnih i samo nama specifičnih stvari i nijansi koje oni ne bi mogli da prepoznaju i razumeju, ono teško da bi sad neki ne znam Amer ili Kanadjanin mogao da razume na primer lik Šurde, Boba Mihajlovića, Šćepana Šćekića,Čerčila, Tike i Djoše, majstora Vuksana ili recimo nekih marginalnih likova koje tumači Ratko Tankosić Sarma, ono prosto ne bi razumeli (bar ne na adekvatan način) jer je to nešto samo nama ovako specifično i svojstveno i nešto u čemu samo mi možemo da se prepoznamo i da skapiramo na pravi način (epa tako je slično i sa flmovima i serijama iz nekih drugih stranih ne-američkih i ne-zapadnih kinematografija, posebno te orijentalne kinematografije koje su prepune tih lokalnih specifičnosti).
 
Srbi i podrzavanje Revolucionarne Garde...Neprocenjivo...

Inace, iransko drustvo je bolestan rezim, gde imaju sve duplo. Dve drzave, dve vojske, dve Sluzbe, dve ekonomije. Sve je duplo, gde ova jedna Drzava totalitarno i diktatorski vlada nad drugom, i nad svojim gradjanima. Revolucionarna Garda je uz CCP i FSB najvece zlo moderneog Drustva.
Да устану Нерон, Калигула или Атила Хунски из гробова и крену да се боре против западњачких дегенерика, ја бих их подржавао.
 
Jel tvoja baba nosila maramu preko glave?brrrrr scary
De ne takijaj. Hrišćanska marama se nosi kao znak poniznosti, smjernosti i odanosti Bogu. Islamski hidžab se nosi da muškarci ne bi silovali nepokrivene žene. Ipak imam malo više mišljenje o svom polu da nismo životinje koji naskaču na sve što nosi suknju ako joj vide kosu.

Niti sam ikad čuo da je neko prebio neku hrišćansku zbog nenošenja marame niti da postoji policija koja to prati.
 
De ne takijaj. Hrišćanska marama se nosi kao znak poniznosti, smjernosti i odanosti Bogu. Islamski hidžab se nosi da muškarci ne bi silovali nepokrivene žene. Ipak imam malo više mišljenje o svom polu da nismo životinje koji naskaču na sve što nosi suknju ako joj vide kosu.

Niti sam ikad čuo da je neko prebio neku hrišćansku zbog nenošenja marame niti da postoji policija koja to prati.
Aha znaci sad nase babe nisu ugnjetavane kad se feministkinje pozivaju na nasilje
 
Iran je zaostao i ne moze da se probudi.
U njemu donedavno bilo da su u autobusu na odredjenim mjestima sjede bjelci ,a u drugom dijelu sjede crnci.I dan danas je u Iranu tesko biti crnac.
Upravo. Tako bilo 70tih a nije bilo bolje ni 90tih, tek nekih poslednjih 20tak godina ali nije to toliko jer su im bitni ljudi vec kako voditi spoljnu politiku kakvu vode a stanovnistvo nezadovoljno medju sobom I razjedinjeno. Daleko su I oni od prosvetljenja cemu je dokaz spoljna politika koju pokusavaju plasiraju.
 
Druže, možeš se ti upljavavati koliko hoćeš da opravdas nešto što očigledno i zdravorazumski nije dobro i nećeš uspeti. Samo mi nije jasan razlog zašto to radiš 🤔
Osuditi ženu na smrt jer ne želi da nosi hidžab je vrhunac kretenizma.

Важи... :kafa:

Како не капираш да је Хомеини дошао из Париза...
 

Back
Top