Investirao bih u razvoj vakcine

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Ne samo iz humanih razloga, već kako bih zaradio.

Da li ja kao fizičko lice mogu npr. uložiti svoju ušteđevinu u neku kompaniju koja radi na vakcini protiv kovida, a da kada ona bude gotova i krenu sa prodajom, određeni procenat od svake doze ide meni?

npr, ako sam uložio 1000e, da zaradim 100k e?
 
E sad ja ne znam za ove mesetarske kombinacije, ali akcije bi trebalo da budu pod nadzorom odbora, koji odlucuje koji deo profita ce se konvertovati u dividende, a na zapadu su ti interesi jaci i od interesa akumulacije kapitala...samo u izuzetnim slucajevima se odstupa od pretvaranja profita u dividende.

Kao i kod nas, tako postoji i tamo mogucnost kad je jedan deonicar u vecini da onda ostale tretira kao sirocice....kod nas je telekom primer za to, boli ga dupe za deonicare, nego gleda da da kapital poznaniku da otvori kablovsku , drugom poznaniku za nesto drugo i slicno , sto je legalno , pozajmice izmedju firmi su legalne cak i kad ne donose nikakav profit...ali su obicno zbog sukoba interesa deonicara retke, dok nisu rekte ako je jedan dominantan...vecinski..

Ukratko , cak i da ne porastu akcije, a obicno porastu jer se isplati ljudima da uloze u kupovinu akcija pred podelu dividendi, imas pravo na dividendu...
Sve ovo oko vakcina je jako neregularno , znaci legalno je ali nije ni dobro ni pravilno...
Otud silna mutljavina i namestanje utakmice...
Npr da se objavi podatak da u Srbiji polovina stanovnistva ima imunitet na covid, to bi srozalo akcije mnogih bio laboratorija....jer bi znacilo da ce isto da se desi i u drugim zemljama..
To znaci da sta god da je istina, koja kosta manje od 100 mil evra, nije pozeljno da se cuje....bukvalno se nece cuti za Srbiju, ....u Nemackoj ta istina kosta mnogo vise, otprilike 10 ili 14x vise....

E zato smo mi kao na namestenoj utakmici pa se cudimo sto sudija svira ofsajt a gomila igraca ispred golmana.....ili zasto nije penal.....itd itd..
 

Back
Top