INTUICIJA i filozofija (nauka, religija, svakodnevni život)

NAPOMENA: Govor intuicije ispisujem rečima iako ona ne govori rečima. Ona će dati razumevanje koje ima tačno određeno značenje koje sama osoba zna i razume.

Intuicija nije razumijevanje već shvatanje. Zašto shvatanje? Zato što se intuicija i vrši i ostvaruje duhom. Intuicija je unošenje cjelovitih skupova znanja, iz viših nivoa svjesnosti ili pak iz Svijesti u niže nivoe svjesnosti, pri čemu se njihovo značenje instantno shvata duhom, a to shvatanje tek onda služi kao vodilja Biću da svojim razumom iz 'haosa' unešenih znanja načini i logički redosled misli. No, to ne mora da znači da će svako intuitivno unešeno znanje i da se razumije, tj, da se postavi u logički tok misli, pojmova. Jedino kada se iz shvaćenog (sveobuhvaćenog) intuitivno unešenog sadržaja (iz, za razum, haosa informacija) ta znanja proslijede u logički tok misli vođen tim shvatanjem, tek tada se može razumjeti ono što je već shvaćeno u momentu prihvatanja intuitivno unešenog sadržaja.
 
Mogu ti ,sejo,reči da sam opasne škole života prošao i da je mene skoro nemoguće izvarati...
Mada,rado gledam onu seriju o velikim prevarantima-pitanje da li bih uspeo da ih provalim da se namerače na mene.:sad2:
Slićnost je u tome,a to je sasvim kontradiktorno tako da mi providno:s jedne strane je Luis retko zdrava osoba (psihićki) visoko tolerantan,
emotivno stabilan,u etičkim pitanjima napredan s kantovskim jasnim opredeljenjima ,u odnosu na eksterno i interno veoma pozitivan tj.sklon
naukama,a s druge strane priča halucinogenu priču koja prati svaku psihozu ili navatavanje za pridobijanje u neku sektu,udruženje i sl.
Jednostavno,poput Ljube i njegovih anhela-nešto tu ne pije vodu...:manikir:


nije mi jasno zasto bih trebala da "analiziram" pisanje, lik i delo diskutanta(bilo koga) ciji komentar diskutujem.
o njemu nista ne znam niti imam nameru/vremena da saznajem, kao niti o bilo kom drugom, a opet, nista protiv, kao niti protiv bilo koga drugog:)
 
Uostalom,kao što sam već napomenuo,intuicija je na našem jeziku slutnja!
Istina,mnoge odluke donosimo na osnovu slutnje!
Šta je u pitanju?
Pa jednostavno;ono malo znanja indukujemo u algoritam preskačući nekoliko narednih izraza u sledu
i misaono stižemo do rezultata! To se zove nepotpuna dedukcija!Tj-slutnja!
(Što sam stariji,majkumu,ljudi mi izgledaju sve plići i blesaviji...:lol: Nadam se da i ja takav njima izgledam!:hahaha:
Ovo jako lepo ilustruje jedna situacija s mojim pok.profom Ignjatovićem (doc.ekonomske grupe predmeta) koji kad mi
upisivao desetku u indeks,pitao me nešto iz aktuelne,tadašnje stvarnosti...Odgovorio sam mu kao iz topa,a on se nasmejao
i dao mi savet da prvo razmislim da li odgovor pije vodu u svim situacijama,ali nakon deset godina...Stao sam tada kao
ukopan i mislim da mi je tada konačno svanulo te da mi prepotencija ostala prepolovljena!Naravno da sam mu zahvalio,ne za desetku,
ona nije bila značajna ni blizu kao ta mudrost profina...)


intuitivno covek "zna" da je nesto tako ili ovako, on ne "sluti". intuicija nas dovodi pred znanja ili obrnuto.
covek koji uzima mental kao alfu i omegu postojanja, i kome sve pociva kao plod mentalizacije i produkt racionalnog, tesko da ce i hteti da se bavi pojmom intuicije, bar ne na nacin koji bi mu omogucio optimalan uvid.
zato i postujem pricu ljudi koji su sami prosli kroz procese intuitivnih spoznaja. "to je tako, ne znam odakle mi to".
slicno se desava sa emergetivnim skokovima.
i upravo je odlicno sto sve to nailazi ponekad na osporavanja jer ce se tako to sto treba jos bolje izbrusiti.

svojih profesora koji su me odusevili zaista mogu nabrojati na prste jedne ruke, tacnije 4, palac na gore (kao peti) pripada Dalaj Lami, indirektno inkorporiranom u koncept jednog dela mog studijskog obrazovanja.
mental je za mene samo jedan , jako bitan, segment celokupne licnosti a samo celokupnost, harmonicna celina obezbedjuje optimalnu funkcionalnost ili zdravlje.
 
"Sta je zajednicko u Scientologiji i Eckankaru.

Glasnik – Jun 22, 2001

Drzavno ministarstvo Austrije za zastitu okoline omladine i familije izdalo je Brosuru 1996 prvo izdanje, 1999 2 izdanje koja je jos aktuelna i zadnje izdanje, pod naslovom; SEKTE znanje i zsatita.

Brosura se moze naruciti kod Ministarstva u odeljenju za pitanja sekti.

na adresu Stubenbasastei 5, 1010 Wien.

Tu se mogu dobiti i ostale informacije o odredjenoj sekti koje nisu sadrzane u brosuri, kao na primer pisma u kojima su zapisana iskustva bivsih clanova neke sekte.

Sledece moje informacije sam dobio na linkovima www.relinfo.ch i www.religio.de

Neke informacije sam dobio od njihove organizacije u mojoj blizini.

U toj brosuri se kaze doslovno na strani 31 sledece o Eckankaru.

Ova grupa je osnivana 1965 od Amerikanca Paula Twitchela koji je proveo svoje skolovanje kod Indijske gurue posebno kod Kirpal Singh, i kod SCIENTOLOGA.

Dalje kod tibetskog majstora Rebazar Tarsa koji ga proglasava za 971 ECK majstora (gurua).

Eckankar je svrstan u grupu sekti pod naslovom guru sekte ili pokreti, i spada u 10 najpoznatijih guru pokreta kako pise u ovoj brosuri:

Brahma kumaris, Divne light mision/ Elan vital, Divine light centar, Evckankar, Iskon(hare- krisna- pokret), Holosofsko udruzenje, Osho pokret, Shaja yoga, Sai Baba, Sri chinmoy, TM.

Sve ove organizacije imaju mnogo toga zajednickog i mesavinu sa drugim pokretima a pogotovo Psiholoskim kao Scientologija, a posebno Eckankar.

Druga najvaznija zajednicka tacka je cilj da clanovi postanu bogovi, i zavisnost od gurua koja nije nasilna fizicki ali cini sledbenika robom psihicki a moze da bude i nasilna kasnije ako se organizacija napusti naravno ne kod svih pomenutih.

Svima je poznata brutalna strana Scientologa, i ispiranje mozga, pa tako bih rekao i za ovu zajednicu Eckankar, posto je njihov majstor (guru) vise godina kod njih ucio, gde ce kruska da padne nego ispod kruske.

Eckankar poziva ljude da dostignu vece stanje ljubavi da upoznaju boga i tako i sami postanu bogovi kao sto vidimo neki na ovim diskusijama vulgarisu bogovski.

Kako to postici da se postane ili otkrije bozansko u sebi? Raznim seminarima seansama i vezbama koje proisticu iz raznih ovih pokreta Yoge a i mnogih vezbi koje su njihovi majstori izmislili i naucili.

Dalje slusanjem raznih kaseta i citanjem knjiga koje naravno sve ekstra kosta pored godisnje clanarine.

Onda meditiranje vezbe i pevanje po njima imena bozjeg koje znaci HU i peva se non stop Hjuu Hjuu pritom zamisljas pozitivne stvari i tako dozivljavas nesto posebno sto bi trebalo da znaci da si otkrio da si bog.

U ovoj brosuri se kaze:U Eckankaru se praktikuje meditiranje na duhovno ime i sliku Majstora gurua.

Po meni idolpoklonstvo, mudar nacin da se osoba navede na idolpoklonstvo coveku.

Ovo sve utice duboko na covekovu psihu tako da covek postaje sve vise zavistan od ovih seminara, vezbi, meditiranja, svog gurua, knjiga, tako da bi dostigao vece stanje mora sve vise da koristi ova razna sredstva a to i povecava profit gurua, koji je vec postao bog i on nije zavistan od materijalnog pa tako njemu i nije na odmet visak.

Interesantno je pomenuti da se u ovoj brosuri pominje da sve ove gore pomenute a i jos mnoge druge pokrete koje nisam pomenuo, oznacava jedna zajednicka stvar a to je da se sve pojavljuju u isto vreme sezdesetih godina, ne sve iste, godine ali sve tu negde.

Eckankar je mesavina Hinduizma Budizma, okultizma, spiritizma, Yoge, Hriscanstva I Scientologije.

Zasto? Zasto Hriscanstva, kada ovo ucenje nema nikave veze sa Hriscanstvom? Hriscanstvo kaze vi ste ljudska bica koja treba da upoznaju Boga.

Eckankar kaze vi ste bogovi.

Razlog je u tome da mogu da pridju ljudima u Hriscanskim zemljama, a i onima koji praktikuju druge pomenute pravce, to znaci sto vise clanova pa ma kojim mamcem.

Ove organizacije su jako plasljive i boje se toga da ce ljudi da govore o negativnim stvarima koja su doziveli kod njih, zato se unapred pobrinu, da od svakog clana jos na pocetku i ako si samo interesent dobiju sto vise informacija to jest sve moguce adrese tel brojeve i drugo, na taj nacin te imaju u saci, (jer mi sada znamo ko si i gde si) ako nesto negativno kazes o nama bice sankcija tuzice mo te i slicno.

Na taj nacin negativnosti skoro ne dolaze u javnost, covek je srecan da je pobegao i cuti.

Postoje kopije pisma i izvestaji ljudi koji su doziveli razna iskustva koja se mogu dobiti , ali ljudi cije se ime cuva u anonimnosti zbog pomenutih razloga, tako kada bih izneo neka pisma ili izvestaje nebi imala puno vrednosti jer moze da se kaze da ja manipulisem. Jedino imaju vrednost kada se licno zatraze i dobiju na pomenutu adresu.
"
 
svojih profesora koji su me odusevili zaista mogu nabrojati na prste jedne ruke, tacnije 4, palac na gore (kao peti) pripada Dalaj Lami, indirektno inkorporiranom u koncept jednog dela mog studijskog obrazovanja.
.
Nisam se ugledao na Dalaj Lamu,ali kad sam došao do više toga od njega,odjednom sam shvatio da i nema razlike u našim razmišljanjima
i pristupu problemima...A i zašto bi bile...Nalazim i ovde na forumu ljude koji na istovetan naćin misle kao ja ili ja kao oni...Ili kao Dalaj Lama...
Recimo Minutus (koji više ne posećuje forum),Navar (takođe napustio) Kovač (drugi nik) Koko Bil,pa čak i Marlon pa i Borka kad se ne trude da
budu umetnički neobićni i originalni...U pitanju je NOVA SVEST ili kolektivna svest intelektualaca... Jung je bio načeo tu problem,atiku,a videćemo
ko će je dovršiti...
Ja lično osećam tu intelektualnu sinergiju kad god sam u kontaktu s takvima (intelektualni kontakt nema "vreme":mrgreen: i on je još jedan dokaz
onog o čemu ja govorim o kvantnim dešavanjima)...
Nekoliko puta sam ovde napisao da bih rado seo da počutim malo s Dalaj Lamom...Možda koju o vremenu ili hrani da razmenimo...;)
 
"Sta je zajednicko u Scientologiji i Eckankaru.

Glasnik – Jun 22, 2001

Drzavno ministarstvo Austrije za zastitu okoline omladine i familije izdalo je Brosuru 1996 prvo izdanje, 1999 2 izdanje koja je jos aktuelna i zadnje izdanje, pod naslovom; SEKTE znanje i zsatita.

Brosura se moze naruciti kod Ministarstva u odeljenju za pitanja sekti.

na adresu Stubenbasastei 5, 1010 Wien.

Tu se mogu dobiti i ostale informacije o odredjenoj sekti koje nisu sadrzane u brosuri, kao na primer pisma u kojima su zapisana iskustva bivsih clanova neke sekte.

Sledece moje informacije sam dobio na linkovima www.relinfo.ch i www.religio.de

Neke informacije sam dobio od njihove organizacije u mojoj blizini.

U toj brosuri se kaze doslovno na strani 31 sledece o Eckankaru.

Ova grupa je osnivana 1965 od Amerikanca Paula Twitchela koji je proveo svoje skolovanje kod Indijske gurue posebno kod Kirpal Singh, i kod SCIENTOLOGA.

Dalje kod tibetskog majstora Rebazar Tarsa koji ga proglasava za 971 ECK majstora (gurua).

Eckankar je svrstan u grupu sekti pod naslovom guru sekte ili pokreti, i spada u 10 najpoznatijih guru pokreta kako pise u ovoj brosuri:

Brahma kumaris, Divne light mision/ Elan vital, Divine light centar, Evckankar, Iskon(hare- krisna- pokret), Holosofsko udruzenje, Osho pokret, Shaja yoga, Sai Baba, Sri chinmoy, TM.

Sve ove organizacije imaju mnogo toga zajednickog i mesavinu sa drugim pokretima a pogotovo Psiholoskim kao Scientologija, a posebno Eckankar.

Druga najvaznija zajednicka tacka je cilj da clanovi postanu bogovi, i zavisnost od gurua koja nije nasilna fizicki ali cini sledbenika robom psihicki a moze da bude i nasilna kasnije ako se organizacija napusti naravno ne kod svih pomenutih.

Svima je poznata brutalna strana Scientologa, i ispiranje mozga, pa tako bih rekao i za ovu zajednicu Eckankar, posto je njihov majstor (guru) vise godina kod njih ucio, gde ce kruska da padne nego ispod kruske.

Eckankar poziva ljude da dostignu vece stanje ljubavi da upoznaju boga i tako i sami postanu bogovi kao sto vidimo neki na ovim diskusijama vulgarisu bogovski.

Kako to postici da se postane ili otkrije bozansko u sebi? Raznim seminarima seansama i vezbama koje proisticu iz raznih ovih pokreta Yoge a i mnogih vezbi koje su njihovi majstori izmislili i naucili.

Dalje slusanjem raznih kaseta i citanjem knjiga koje naravno sve ekstra kosta pored godisnje clanarine.

Onda meditiranje vezbe i pevanje po njima imena bozjeg koje znaci HU i peva se non stop Hjuu Hjuu pritom zamisljas pozitivne stvari i tako dozivljavas nesto posebno sto bi trebalo da znaci da si otkrio da si bog.

U ovoj brosuri se kaze:U Eckankaru se praktikuje meditiranje na duhovno ime i sliku Majstora gurua.

Po meni idolpoklonstvo, mudar nacin da se osoba navede na idolpoklonstvo coveku.

Ovo sve utice duboko na covekovu psihu tako da covek postaje sve vise zavistan od ovih seminara, vezbi, meditiranja, svog gurua, knjiga, tako da bi dostigao vece stanje mora sve vise da koristi ova razna sredstva a to i povecava profit gurua, koji je vec postao bog i on nije zavistan od materijalnog pa tako njemu i nije na odmet visak.

Interesantno je pomenuti da se u ovoj brosuri pominje da sve ove gore pomenute a i jos mnoge druge pokrete koje nisam pomenuo, oznacava jedna zajednicka stvar a to je da se sve pojavljuju u isto vreme sezdesetih godina, ne sve iste, godine ali sve tu negde.

Eckankar je mesavina Hinduizma Budizma, okultizma, spiritizma, Yoge, Hriscanstva I Scientologije.

Zasto? Zasto Hriscanstva, kada ovo ucenje nema nikave veze sa Hriscanstvom? Hriscanstvo kaze vi ste ljudska bica koja treba da upoznaju Boga.

Eckankar kaze vi ste bogovi.

Razlog je u tome da mogu da pridju ljudima u Hriscanskim zemljama, a i onima koji praktikuju druge pomenute pravce, to znaci sto vise clanova pa ma kojim mamcem.

Ove organizacije su jako plasljive i boje se toga da ce ljudi da govore o negativnim stvarima koja su doziveli kod njih, zato se unapred pobrinu, da od svakog clana jos na pocetku i ako si samo interesent dobiju sto vise informacija to jest sve moguce adrese tel brojeve i drugo, na taj nacin te imaju u saci, (jer mi sada znamo ko si i gde si) ako nesto negativno kazes o nama bice sankcija tuzice mo te i slicno.

Na taj nacin negativnosti skoro ne dolaze u javnost, covek je srecan da je pobegao i cuti.

Postoje kopije pisma i izvestaji ljudi koji su doziveli razna iskustva koja se mogu dobiti , ali ljudi cije se ime cuva u anonimnosti zbog pomenutih razloga, tako kada bih izneo neka pisma ili izvestaje nebi imala puno vrednosti jer moze da se kaze da ja manipulisem. Jedino imaju vrednost kada se licno zatraze i dobiju na pomenutu adresu.
"



sva ta potreba za guruima i sledbenistvom (o kome god da se radi) je najcesce(ako nije slepo ponavljanje porodicne tradicije) odraz nezrelosti, nadomestik roditeljstvu koje smo imali kao ne adekvano.
covek puno puta zivi nasledjene, preuzete mustre ponasanja, kvazi potreba, po kojima mu je nuzan neko da ga vodi za rucicu kroz sav zivot, da mu bar sugerise sta , kuda i kako.
i naravno da to pogoduje manipulatorima koji nastupaju sa tzv. instant znanjima, pa je u tom programu svako od njih dobro podmiren.

licno znam coveka koji se jedva iscupao iz sajentologa i njegovu nimalo prijatnu pricu, tako da, nema vece slobode od pristanka na sopstvene snage pa kakve god one bile i kako god taj uspon bio polagan
 
hriscanin je uzeo za sebe "Svetu Porodicu" da se spase, da ima ko da ga zagrli kad njegova porodica na zemlji to nije u stanju(i to izmedju ostalog)
razlicito se mole i ikonama pristupaju oni koji imaju po svojoj oceni, zadovoljavajucu ili izvanrednu porodicnu sliku, od ljudi koje njihova porodica boli, koji tesko opstaju u krugu iste.

sekte imaju gurue koji grle nezagrljene, tese neutesene, velicaju ignorisane.
sustinski moguce da to ima nesto puno plemenitije za cilj ali do tog cilja se prilicno unizi manipulacijom, pohlepom i potrebom (gurua) za (nad)moci.

nesto kao kad ovi svi sto vriste na sav glas i traze prava za svoje neke specificne potrebe, u stvari traze ne prava koliko (najzad) moc.

borba protiv svog zla ovog sveta za nasu decu, koju god, kakvu god, jeste iskren, sto siri, sto cvrsci i sto nezniji zagrljaj.
kada zaista imas svoju porodicu i kada ta svest ne pociva (u neverici) samo u pukoj verbalizaciji i mentalnoj ponudi, onda drugoj "porodici"/zajednici ne hrlis, ne bacas se u zagrljaj.
 
Nisam se ugledao na Dalaj Lamu,ali kad sam došao do više toga od njega,odjednom sam shvatio da i nema razlike u našim razmišljanjima
i pristupu problemima...A i zašto bi bile...Nalazim i ovde na forumu ljude koji na istovetan naćin misle kao ja ili ja kao oni...Ili kao Dalaj Lama...
Recimo Minutus (koji više ne posećuje forum),Navar (takođe napustio) Kovač (drugi nik) Koko Bil,pa čak i Marlon pa i Borka kad se ne trude da
budu umetnički neobićni i originalni...U pitanju je NOVA SVEST ili kolektivna svest intelektualaca... Jung je bio načeo tu problem,atiku,a videćemo
ko će je dovršiti...
Ja lično osećam tu intelektualnu sinergiju kad god sam u kontaktu s takvima (intelektualni kontakt nema "vreme":mrgreen: i on je još jedan dokaz
onog o čemu ja govorim o kvantnim dešavanjima)...
Nekoliko puta sam ovde napisao da bih rado seo da počutim malo s Dalaj Lamom...Možda koju o vremenu ili hrani da razmenimo...;)

hehe:)
i ja odoh tako jednom da malo "pocutim" sa Dalaj Lamom no on prica li prica..;)
 
Sta je zajednicko u Scientologiji i Eckankaru.

Praktično ništa.
Sada nemam vremena čitati ovaj članak ali već znam šta piše pa ću nadam se pogoditi.
Jedan od osnovnih problema čoveka jeste što je njemu sve isto ili jednako baš sve ono što ne poznaje. Iz tih razloga, ako nije zašao u suštinu po pravilu, sve trpa u isti zembilj.
Sajentologija je golo intelektualisanje o duhovnoj strani života uz pridržavanje nekih delimično shvaćenih ili potpuno ne shvaćenih zakonitosti. Tu nema duhovnosti već samo (moj izraz) intelektualističko-ateistički pristup duhovnosti ne shvatajući da u svemu tome nema ništa osim što najverovatnije na vrhu neko ima izvesne koristi.
Već sam rekao u tekstu, ili sam nameravao da kažem, da je Suština Života ili Sveti Duh odnosno Reč Kreatora nosioc svog znanja, mudrosti, ljubavi ali i sve moći ili snage i da je sveprisutna. Kao takva, ova Suština je davalac svog znanja koje postoji na svim nižim svetovima kojeg je čovek ikada spoznao i kojeg će tek spoznati a mnogo toga nikada i neće. Ovo kaže da sve što je u bilo kojoj religiji, filozofiji ili nauci jeste dobivena iz ove Suštine.
Otuda, sva znanja koja su zaostala u Budizmu kao stvarna Istina kao i ona koja su u bilo kojoj drugoj religiji a što predstavljaju Istinu ali i ona znanja koja su u filozofiji...jesu sadržana i dostupna današnjim ljduima iz Živog Toka ECK-a odnosno Svetog Duha. Jer, Eckankar jeste jedina živa religija koju kada neko proučava a stigne iz bilo kog drugog učenja ili religije može na prvi pogled reći "Pa sve ovo već postoji u toj i toj religiji." Uistinu je tako ali u Eckankaru tj u samom ECK-u (Svetom Duhu ili Reči Boga) postoji i mnogo, mnogo, mnogo više.
To je razlog da onima koji površno prohuje donose zaključak da je Eckankar kovanica od svih učenja između Istoka i Zapada. (Nadam se da sam bar intelektualno bio jasan ovog detalja.)
Sa druge strane, da bih ti dao odgovor o Paulu Twitchellu izneću najpre moj primer sa prethodnim osvrtom na to ko su bili Isus, Buda, Rama, Mohamed, Sokrat, Šamus-i-Tabriz i stotine drugih...
Svi ovi pojedinci jesu bili ovde kao i nas dvojica odnosno i svi danas na ovoj planeti, Duše u telu koje su radile na tome da svesno dosegnu najviši stupanj svesti i duhovne realizacije. Dosezanjem tzv. Bog Svesti popularno su nazivani Bog-ljudima (Bog-Čovek). Hoću reći da niko od njih nikada nije bio Bog i nikada neće ni biti bogovima jer je najviši domet svih njih pa i nas dosezanje nivoa svesti samog Svetog Duha... (Zbog ovoga bi me jurili svi oni koji slede neku od današnjih masovni religija). Svi ovi pojedinci su uistinu dolazili sa svojom posebnom misijom da dosegnu vrh i da svojim radom pomognu drugim Dušama oko sebe. Ali svi su počinjali od nule. Morali su istraživati peti se naviše. Tako je Isus od svoje 13 godine pa narednih 17 godina na Himalajima podučavan od strane ECK Mastera (iz Vairagi Reda) gde je i dobio Drugu Inicijaciju od Fubbi Qunatza (koji je i danas u fizičkom telu i starosti je preko 2500 godina) pre nego je otišao na svoju svetsku misiju podučavanja naroda....
Sve njihove priče su slične u manjem ili većem delu.
Naravno ovim ne želim reći da sam jedan od njih ali istraživanje počinje isto za sve koji žele Istinu. Tako sam najpre intuitivno vođen da istražujem po onim učenjima koja su sadžala po koji kamičak. Vođen sam uglavnom po intelektualističkim učenjima. Onda sam vođen od religije do religije po metafizici i još mnogo toga. Usput sam dobijao i svoja iskustva na višim realnostima sa Svetlošću (sa Zvukom sam počeo imati daleko ranije) sve dok jednoga trenutka sve to nije bilo iscrpljeno. Tek onda sam intuitivno odveden u mini Eckankar Centar u Hamiltonu pored kojeg sam provođen bar dvadesetak puta pre toga. I sam sam se pitao zašto tako a ne direktno ali sam shvatio da je učinjeno direktno ja ne bih ništa shvatio niti razumeo niti bih išta od toga prihvatio. Ignorisao bih sve to i moje reči bi bile isto onakve kao što ih izgovaraju ovde većina ljudi na Forumu.
Dakle, moja potreba za istinom bi se ugasila pre nego što se rasplamsala. Mislim da sam u ovom delu jasan
Paul Twitchell je imao misiju koja je bila najzahtevnija od svih. Nije trebalo samo sebe da podigne do visokog stepena svesti već je trebalo da po svim učenjima, religijama i filozofijama pokupi sve što je ostalo od istine i složi zajedno da bi ljudi koji kasnije tragaju za istinom mogli da imaju od čega da pođu, od nečega što već razumeju iz svoje religije ili bilo kog drugog učenja. Zato je on bio ne samo u druženju sa sajentolozima već i sa mnogim drugim učenjima i religijama. Ovde je nastao "Problem" onda kada je Eckankar počeo da se podiže i dobija na značaju Sajentolozi su hteli da iskoriste detalj njegovog bivanja kod njih za svoju reklamu tvrdeći da je bio njihov sledbenik i da je izrastao iz njihovih učenja.
Hoće li ovo zadovoljiti odgovor, neznam. Ali pogledajmo jedan drugi detalj vezan za Twičelovu knjigu
 
Čovek Jon Uan iz Nigerije koji je sa iskustvima slično meni sebe našao u Eckankaru. Bio je i srećan i zadovoljan sa onim što je dobijao i kako je imao pomoć u ključnim trenucima, Sve je bilo dobro dok jedan njegov kolega njemu nije poslao knjigu iz Indije uz reči (parafraziram): "Zašto slediš Eckankar koji je plagijat učenja koja ja sledim ovde u Indiji. Ova knjiga će ti biti dokaz." Pogledao je knjigu i video da je ono skoro od reči do reči ista kao knjiga Spiritual Notebook (Duhovna beležnica) od Twitchella. Šta više ta knjiga u indiji je izdata daleko ranije nego li Twitchelova i sebi rekao: Da istina je, ovo je Twitchel prepisao. Bio je ne razočaran večć izgubljen, prevaren, obmanut. Ipak je nekako ostao u Eckankaru oporavljajući se od neke vrste stresa. Onda, jednoga dana a nekoliko godina kasnije, kada je duhovno ojačao našao se u Hramu Zlatne Mudrosti na jednom od unutarnjih (viših) svetova. Jedan od Čuvara (ECK Mastera) rekao mu je hajde čitaj. Ovaj nije znao gde i šta da čita. Ovaj mu pokazao na stalak sa svetlosnom knjigom pri čemu se znanje iz knjige direktno učitava u nas Duše kada tu stanemo. Čim je fiksirao pogled stranice su se munjevito prevrtala a znanje se još brže slagalo u njega i on je sve savršeno i potpuno razumeo. Prisutni ECK Master ga dodirnuo po ramenu rekavši da je dosta. (Zato se i zovu čuvarima da se mi kao Duše ne bismo pretovarili duhovnim znanjem i izletimo iz balansa. Oni čuvaju nas od predoziranja a ne hram ili knjigu.
Odvojivši sa od knjige nije mogao doći sebi. Bilo je to znanje koje je bilo u onim spornim knjigama za koje je tvrđeno da ga je Twitchel prepisao.
Prisutni ECK Master mu je objasnio. "Ovo je sveto znanje namenjeno Dušama koje krenu naviše. Budući da su ECK masteri iz Vairagi reda bili dugo u ilegali oni su iz Indije dovodili po nekog koji moga doće do tih nižih nivoa i davali im to znanje. Tako je taj neko iz Indije i napisao tu knjigu jer je znanje trebalo samo da pretoči na papir. Tako je ono dati i Twithelu u početnom periodu kada je išao naviše da dosegne realizaciju Bog-Svesti i Mahanta svest.
Ovaj Ovaj čovek je bio srećan da je razgonetnuo zagonetku koja ga je opterećivala.
Nadam se da ovaj primer govori mnogo više nego li ubeđivanje da je nešto ovako ili onako.
Najradije bih svakome rekao da sledi svoja unutarnja osećanja i potrebe i da prihvata svoja lična iskustva. Ljudi u ovom svetu ili nisu spremni ili iz drugih razloga ne žele da pogledaju istini u oči ili jednostavno žele živeti život rasterećen od svega jer ovaj život žele odmarati. Mnoge živote želimo odmoriti jer smo u nekoliko prethodnih imali prenaporna iskustva.
Cilj ove teme mi je bio samo da sagledamo jedinstvo znanja i neodvojivost onoga što smo mi kao ljudi izparcelisali i teme sebe kastrirali od širih saznanja i boljeg uvida u vlastiti život.
Ekspanzija svesti je uvek najteži zadatak jer to i jeste jedina svrha svih naših iskustava u ovom svetu pa čak i onda kada se latimo nečega kao što je oružje. Jer, i takvo iskustvo će nam doneti rebalans našeg dela koje će nas naučiti pravoj vrednosti. Iskustva su najbolji učitelji.
Meni je samo drago da možemo porazgovarati a da ko i ako neko u svemu tome nađe nešto za sebe biće ekstra dodatak ili korist.
 
Intuicija nije razumijevanje već shvatanje. Zašto shvatanje? Zato što se intuicija i vrši i ostvaruje duhom. Intuicija je unošenje cjelovitih skupova znanja, iz viših nivoa svjesnosti ili pak iz Svijesti u niže nivoe svjesnosti, pri čemu se njihovo značenje instantno shvata duhom, a to shvatanje tek onda služi kao vodilja Biću da svojim razumom iz 'haosa' unešenih znanja načini i logički redosled misli. No, to ne mora da znači da će svako intuitivno unešeno znanje i da se razumije, tj, da se postavi u logički tok misli, pojmova. Jedino kada se iz shvaćenog (sveobuhvaćenog) intuitivno unešenog sadržaja (iz, za razum, haosa informacija) ta znanja proslijede u logički tok misli vođen tim shvatanjem, tek tada se može razumjeti ono što je već shvaćeno u momentu prihvatanja intuitivno unešenog sadržaja.

Hvala na pomoći.
 
Ja bih radije da ostanem neznalica i da što više saznajem shvatam da su to samo atomi od ukupnog znanja...
Međutim,onaj što ima telo staro 2500 godina je vešto ubačen u priču da namami nove slađane...:mrgreen:
Hajde Luis ,dokaze,fotografije,fakte o tom Fubi Kvanatzu (koje ime da se pokakiš od straha!:mrgreen:) ,živom
Metuzalemu...:lol:
Ako nemaš dokaze o njemu-idi farbaj nešto drugo-mi smo ovde premazani svim farbama...:manikir:
 
Ja bih radije da ostanem neznalica i da što više saznajem shvatam da su to samo atomi od ukupnog znanja...
Međutim,onaj što ima telo staro 2500 godina je vešto ubačen u priču da namami nove slađane...:mrgreen:
Hajde Luis ,dokaze,fotografije,fakte o tom Fubi Kvanatzu (koje ime da se pokakiš od straha!:mrgreen:) ,živom
Metuzalemu...:lol:
Ako nemaš dokaze o njemu-idi farbaj nešto drugo-mi smo ovde premazani svim farbama...:manikir:

Čak i da ti donesem video materijal to za tebe kao i ni za koga drugog ne bi mogao biti dokaz. Znaš li zašto? Već sam napominjao.
Zato što svako mora sam potražiti dokaze za sebe. Jer, sve sa polja duhovnosti (svesti) osoba sama mora dokazivati sebi i nikom drugom.
ISTINA nije stvar dokazivanja već je stvar stanja svesti osobe.
Naravno da ovo ne pišam da bih tebe ili bilo kog farbao zato što je farbanje nemoguće.
I ne samo to. Koja bi korist bila da tebe ili bilo koga drugog farbam? Jedino može biti štete i za tebe ali daleko više za mene.
Jednu stvar bih, ako dozvoliš, da ti kažem; Onaj ko istinski sebi želi dobro NIKADA, baš Nikada neće zavoditi, lagati ili obmanjivati druge.
Oni koji to čine svoji su najveći a verovatno i jedini neprijatelji.

Ako si pročitao gore objašnjenje Qwitija o njegovom iskustvu sa Zvukom mogao si naslutiti da ni sa vlastitim iskustvima nije lako poverovati sebi i svojim iskustvima jer je čovek naviknut radije da prihvata iluziju umesto istine. Istina ne dolazi spolja već iznutra. (Izvini, ovo sam radije napisao zbog onih koji imaju potrebu za istinom nego li da bih tebi držao pridiku. Prst u uvo pa na pecanje.)
 
Ako neko želi steći malo dublje sagledavanje života a ima čisto intelektualistički pristup, ova knjiga od Dr. Michaela Newtona može dati vredan uvid. Uistinu, njegovi zaključci su u izvesnom delu zadovoljavajući dok su u većini promašeni ali onaj deo kojeg je dobio od svojih klijenata dok su bili pod hipnozom je validan da čitaoc može sam dobiti razumevanje i zaključke koji će mu biti od koristi.
Mislim da ako se neko interesuje za bilo koje područje spoznaje od nauke do filozofije ili duhovnosti ovo može biti od koristi.
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/NewtonMichael_Putovanje_dusa.pdf
 
Ako ti se ne svidi,kako možeš da se isčlaniš iz Eckankara?
Piše dosta toga o proganjanjima,o dosađivanjima,pretnjama...
Naravno da u ovom svetu ima ljudi koji nastoje uvek podići život ka najvišem nivou svesti i najdubljem sagledavanju i učenju istog. Istovremeno, paralelno sa takvim ljudima ima i onih koji nastoje i ono što je najbolje izokrenuti i uništiti. Mislim da ti ovde ne trebam davati dokaze. Jer, takvih ponašanja imaš u svakoj pori života pa čak i ovde na Forumu, zar ne? Za to ne treba velika mudrost da bi se sagledalo šta i kako se odvija i teče život oko nas i to naročito poslednjih godina.

Ali razmisli ovako, Zašto se sa tim ljudima niko iz Eckankara ne konfrontira ili recimo ne podnosi tužbe prijave i slično? Da li bi mogao imati neku zdravu ideju?
Jednostavno u ovom svetu polarnosti uvek mora postojati balans. Tamo gde je najviše zlata tu se vrzma i najviše lopova! Takvi ljudi sa takvim napisima deluju kao testovi i zaštita Eckankara od onih koji ionako nisu stasali za Istinom. Jer, prvo što ih odvrati to je strah.
Oni koji su spremni ne trebaju nikakvu drugu sigurnost od onog unutarnjeg znanja kojeg dobijaju preko intuicije da li je nešto istina ili nije. Uz sve to, takvi već imaju dovoljno svojih iskustava i propremljeni su pre nego što se u spoljašnom sretnu sa Eckankarom.

Pogledaj tovje nastojanje u početku ovog posta, da objasniš intuiciju. Na to nisam komentarisao jer sam ostavio da ga sam pokažeš. Da je to bila Intuicija ti bi sam znao da li je ovo što iznosim istina ili nije i ne bi imao potrebu za bilo kakvim pitanjima.

Vrata su otvorena u oba pravca i svako dođe da porpimi duhovnog znanja onoliko koliko ima potrebe i da ode nazad. Retko koja osoba, Duša, sa prvim susretom sa živim učenjima Svetoga Duha može ili bolje rečeno, želi, dosegnuti vrh. Jer, život u ovom svetu je od ogromne važnosti za postavljanje jake duhovne osnove ili jakog temelja. Praktično u svemu tome ne odlučujemo mi sa svojim humanim svesnim već mi kao duhovno biće, Duša. Mentalni napori li napori volje ovde su bez ikakve vrednosti. Otuda ni svo ono rezonovanje zasnovano na osnovu dosadašnjeg prihvaćenog shvatanja o duhovnom usponu ima malo ili nimalo istinitog.

No, ostavimo Eckankar zadiskusiju na Religiji, jer tamo postoji započeta tema.
Ovde sam želeo da kažem da svako može odabrati duhovnu vežbu i raditi je kada god mu je teško, kada god ima nekakav problem - ma koje vrste i kada god želi imati dublji uvid u svoj život. Naročito je dobro ako osoba to čini na dnevnoj osnovi. Osoba ne treba da menja svoju religiju niti da postaje sledbenikom bilo koje religije da bi ova suština života radila sa njim. Ova suština života "Unutarnji Glas" ili "Sveti Duh" je potpuno nepristrasna i podjednako voli svaku Dušu, svakog od nas, nezavisno od nacije, rase, klase, boje kože, religioznosti...ili bilo čega drugog.
Ako se neko od posetioca ovde nekada kroz život nađe u tesnoj situaciji neka proba pevušiti reč koja se smatra svetim imenom Boga i onda nće trebati nikakvu potvrdu od bilo koga drugog za njegovu unutarnju komunikaciju.
Evo to je sve. I hvala na strpljenju.
 
Poslednja izmena:
Ono šta sam ja čitao-tužbe lete i ovamo i onamo...Ali to je normalno u ovom prevarnom svetu...
Ono šta ja činim sa svojim saznanjima je nevino i neprevarno! Puštam ih ovde koliko ih znam,
ali takođe biram mnoge ovde koje nisu pretenciozne...
Ne reklamiram ništa i ne preporučujem mnogo...Ako preporučim,dobro promislim da ne bude zastoja ili zabune...
Znaš,efekat leptirovog zamaha krilima...
Više volim da se zezamo,pa kroz zezanciju ko šta neobavezno pokupi...
Tvoje plediranje ovde nije baš bezazleno...
Jer taj Escankar je komercijalna ideja koja ima cilj kao i Oshoo ...Majbasi i jahte...:mrgreen:
 
Bilo bi mi draže da su tvoja istraživanja i interesovanja zauzela drugačiju poziciju da bi video samu srž onoga što sam želeo naglasiti.
Svojim radom i podukama koja iznose, ECK Masteri su odgovorni dirktno našem Kreatoru (sa naglaskom, da je i ovde Oziman izuzetno mnogo u pravu a to je da Kreator nema nikakav oblik ali ni formu iako može zauzeti i oblik i formu - što u principu ne čini). Pre nego pojedinac dosegne ovu duhovnu poziciju prođe duhovne testove koje humani um ne može zamisliti. Jer, nije to politička scena Balkana ili bilo koje druge države da pojedinac može činiti, reći ili misliti onako kako to čini humana svest.
Zato su sve to merenja i viđenja humane svesti koja jejoš umotana u plašt negativnih, emocija i pasija. Kada govorimo o stanju svesti kojem težimo, Bog-Svest, mi to niti možemo zamisliti niti pretpostaviti kako bi se neko ponašao. Tu doseže onaj ko nauči totalnu odgovornost i ko radi jedino sa pozicije nepristrasne ljubavi.

Kao čovek ovog podneblja mogu reći da mi je samo žao što je ovdašnji čovek toliko umotan u svoje strahove i izolacije. Ali, svako mora svojim naporima ići napred jer svako jednoga dana mora dosegnuti duhovnu slobodu kada dobija i mudrost, znanje i najviši stadijum ljubavi. Jednom kada bejasmo deca nismo ni pretpostavili da će doći ovo doba a ono je ipak došlo kao da nije ni bilo drugačije. Tako je i sa duhovnom evolucijom.
No, setio sam se jedne priče iz Kanade. Tamo nas nekoliko nešto diskutujemo i jedan od nas, poreklom iz Indije, reče. Noćas sam imao uvid u jedan moj život iz davne prošlosti. Tada sam se sreo sa živim učenjima Svetog Duha, i otišao tadašnjem lideru zamolivši ga da prihvati i mene za svog učenika. Pogledao me i rekao, "Hoću ali uslov je da mi daš tvoju kuću." Ja sam se okrenuo i otišao. Ustvari, sada mi je u snu pokazano da je on video da ja nisam bio spreman za tadašnja učenja Eckankara pa me testirao ne zbog njega već zbog mene i tako ja svojevoljno okrenem leđa i odem.
Danas, kao i uvek, sledbenici brzo shvate da nepoštenim i neodgovornim radom i ponašanjem niko ne može napredovati jer nijedna naša misao, pokret i rad nisu sakriveni u Zakon sankcioniše gotovo trenutno sve ono što nije ljubav.
Evo još jedne priče jednog čoveka japanskog porekla. U toku dana se na poslu nešto zamerio sa kolegom i što se više žestio to ga je sve jače nešto još više žestilo da je naprosto osetio bol. U toku noći u duhovnom telu našao se u sobi sa Fubbi Qwantzom (to je onaj čiju si sliku želeo da ti pokažem). Dok je sedeo Fubbi je uljučio "ekran" da ovaj čovek vidi vlastitu scenu od prethodnog dana kada se prepirao sa kolegom. Video je da je od njega kretala crna negativna energija - ljutnja - i pogađala kolegu. Kako je kolega bio duhovno uzdignutiji to ee ova energija samo odbijala od njegove aure i vraćala se onome ko je poslao tako da ga je direktno pogađala. Prektično je tim talasima energije bombardovao samog sebe. To se uvek događa i sa nama kada se ražestimo na nekog pa ga počnemo vređati ovde na Forumu.
Ako je on od nas stabilniji i bolje zaštićen aurom mi sve više besnimo i gubimo kontrolu nad sobom.
Dok je ovaj čovek sedeo pred Fubbijem, pričao je, jedino što sam želeo bilo je da propadnem u zemlju od stida. Ali, to je učenje svih nas, korak po korak.
Ma može se sa tobom lepo popričati.
 
Meni ne treba neki Oshoo ili Escakar da bih uviđao svakog trena sile i tenzije koje determiniraju postojanje,a u kojoj
sam i sam reci okupan...
Koji crni Kreator? To vi umišljate da ste bože...:hahaha::mrgreen:
Isprdak podvodnog vulkana smo mi i naša svest je samo srećna materijalna
dedukcija čestica koje pamte...
Antropologija jednog Kastenede je ozbiljna duhovnost-vi s tim aurama ste puki amateri
i možete navatavati samo retardinja i debile,uplašene od fizićke smrti (morate ih prvo
dobro naplašiti:mrgreen:) i to s tim vašim naivnim obećanjima...Sve manje love imate od toga...Frka,aaa?
A što se tiče vas ,kojekakvih Oshoa koji se vozate ručno izrađenim šporetima na točkovima-Srećan vam put!
Ajde nek vam je sve to...
Meni je dovoljna reka i moje oči koje plove po njoj nizvodno ka ušću u Crno more...
Možeš da mi mahneš tim knjigama i cedejima s kakvog kruzera rečnog,a ja ti mahnem s tri prsta...:hahaha:
 

Back
Top