Intimnost

Maki, ne mogu da ti objasnim jer ne razumeš osnovne pojmove
Ti jednačiš INTIMU i INTIMNOST, što nema nikakve veze, ali može da se sretne u ispoljavanju, SRODNOST I BLISKOST, što ima veoma malo veze.
Nema svrhe da ti objašnjavam, jalov je to posao...
Ne postoje VIŠI i NIŽI odnosi, oni su definisani!
 
Ma nece biti. Ako mene pitas, samo se vadis, kao po obicaju. :lol:
Ti si pametan, a ja nisam sposobna da razumem. E, nije nego.:lol:
Ako si usao u temu ne samo da bi se napravio pametan... pa ja jedva cekam da mi objasnis. :-D Pojam po pojam. Dobro, intima je samo tvoja, intimnost valjda podrazumeva da to svoje "unutrasnje" podelis sa nekim.Lepo sam te pitala, kako je intimnost fizika?
Ako ti neces, moze Nina, posto te ona skapirala, a iskreno sumnjam.
 
Ne, ne omalovažavam tvoje mišljenje, i nećemo sada da se šibamo.
Lepa ti je tema, dobila si moje mišljenje, i to bilo TO :wink:

Evo ovako, ali me stvarno mrzi da pišem, nemoj da se ljutiš...
ŠTA JE OSETLJIVOST?
A ŠTA JE OSEĆAJNOST ??? tako ćeš da dođeš do intimnosti i fizike, a kasnije i do bliskosti
Evo ti i ovo: KADA SI INTIMAN SA NEKIM, A KADA SI BLIZAK???
 
gospodjica M.:
Jao, Betty i jesam i nisam, osciliram. :lol:
U stanju sam da podelim sa nekim najvece tajne, a opet da nesto krijem, samo da bi bilo moje.:)
A najlakse delim intimu kroz pisanje.
offtopic, ali same ste krive... kokoške :P
intro-ekstra/vertnost se bazira na odnosu subjekta prema objektu
"Introvertno stanovište mogli bi se uopšte označiti kao ono koje u svim okolnostima teži da subjekat i subjektivni psihološki događaj pretpostavi objektu i objejktivnom događaju, ili bar da ih potvrdi prema objektu. Otuda taj stav daje subjektu višu vrednost negoli objektu. Prema tome, objekat stoji na nižem vrednosnom nivou, on ima sekundaran značaj; štaviše, on, kad se pruži prilika, stoji samo kao ovaploćenje jedne ideje, ali je pri tome ideja bitna stvar; ili je on predmet jednog osećanja, ali je pri tome osećajni doživljaj glavna stvar, a ne objekat u svojoj realnoj individualnosti. Ekstravertno stanovište, naprotiv, podvrgava subjekt objektu, pri čemu viša vrednost pripada objektu. Subjekat ima svagda sekundaran značaj; subjektivno doživljavanje pojavljuje se ponekad samo kao smetnja ili izlišan privesak objektivnih događaja. Jedno stanovište sve posmatra pod uglom svoga shvatanja, a drugo pod uglom objektivnog dešavanja."
K.G.J., "Psihološki tipovi"
 
Hvala, ratatatira. :-) Po tome sam intovertni tip.
Hebe, onemocao si, sta li?:lol:
Navikla sam, doduse, kad si ti u pitanju, uvek izostane sustina, obicno nahranis raju "lepom formom", ali i to je nesto.:-P :wink:
 
Ne, nego si ti upakovana u lakonska pitanja i odgovore i ne umeš da tumačiš txt.
Dobila si pitanje, a time sam te uputio i na sve odgovore i nedoumice koje imaš:
Kada postoji intimnost, a kada postoji bliskost?
So?
 
Ne mogu kao nekom detetu da ti objašnjavam da INTIMA nije INTIMNOST. Jasno je da ti u glavi imaš neprirodnu razdraganost, koja bi mogla da proizađe iz nerealnog sagledavanja realnost ili
ispraznog života. Tako se, zapravo, trudiš da lažnim optimizmom budiš nešto što kod tebe ne postoji.
 
Ma nemoj! :lol:
Ne mogu da tumacim tekst, ako nam se znacenja istih pojmova razlikuju. Zato sam trazila saradnju.
Prva sam ti postavila pitanje, a ako smognes snage da mi odgovoris, odgovoricu i ja tebi. Tacka.
Imam ja od lakonske prirode, istina, ako ti je sad lakse. :lol:
In medias res, molicu lepo. :-P
Mada ne moras da zuris, ja sam strpljiva.:-)
 
Ne, jednostavno ti si BLOKIRANA :lol:
Nije stvar u nerazumevanju samo, već u tvojoj SPOSOBNOSTI da razumeš postojeće ŽIVOTNE STVARI.
Pola blokade kod tebe postoji kao lažna činjenica, ali ti ćeš pre da umreš nego da ŽIVIŠ. Ti samo deklarativno živiš i misliš, ali vidi se - samo tvoj jastuk zna kako izgledaš kada zaspiš 8-)
MAKI, KADA SI BLISKA SA NEKIM, A KADA INTIMNA????
KADA?
DA LI JE MOGUĆE DA SE SPOJI - DA, ALI KADA?
 
HeBe, kao i uvek, s visine odgovara...
intima je valjda trenutak, podeljen ili nepodeljen i usmeren ka svemu tom unutrašnjem što se brižljivo čuva, skup stvari, a intimnost je stanje, odnos između dvoje, interaktivan....

e, sad - bliskost je duhovna (a naročito je važna kad je i krvna - to se sad meša sa "srodnošću" :P ), a intimnost telesna..to je onako najprostije rečeno, po HeBeu :lol:

a ne znam što se sad toliko moraju nijansirati termini?

aj pređite na GLAGOLE, jer ja stvarno ne znam šta HeBe hoće da kaže (kazao je to lepo, ali nejasno) :lol:

u suštini - blsikost i intimnost su SINONIMI, i bespredmetno je tražiti razlike :P
Srodnost, msilim...to je tako opšte...
 
Odgovorio sam ti, pobogu, još u prvom postu, pre metar teksta..
Ne razumeš da je intimnost telesna komunikacija, blizina i izloženost, uzajamno privlačenje manifestovano kroz telesnost.
Bliskost podrazuimeva emotivnu zrelost, zato ti ne razumeš..
Bliskost je duhovna srodnost, tu nema dalje konstrukcija pojma.
Za dalja objašnjenja :arrow: moj prvi post na zadatu temu 8-)
 
E pa meni intimnost nije puka telesna komunikacija, privlacenje kroz telesnost. Zato sam spomenula film.
A bliskost je mnogo siri pojam od toga kako si ga ti definisao. Kod mene je, cak, obrnuto.
Znaci, da sam te u startu dobro razumela. Al' pojmovno se ne poklapamo. Sto ne znaci da tvoje razmisljanje na temu nije na mestu.
Sad kada smo to rascistili mozemo dalje. :) :razz: :cool:
 
Intimnost je, po Betty , trenutak, koji trenutak?
I za interaktivnost - u oba odnosa postoji interakcija...
I oba su odnosa odnosi komunikacije
Da li je BLISKOST trenutak?

NE!
Eto, je l' to sada jasnije?

 
trenutak i stanje, ne razlikuješ to? Trajno i učestano? Povremeno, makar? :lol:

"ljubim te" je lepo upotrebljen glagol, sviđa mi se, Miss M :)

KONOTACIJA i DENOTACIJA - pogledajte to po rečnicima, o tumačenju "širih i užih" pojmova :wink:
 

Back
Top