Intimnost

Artinve:
uf Betty, morao sam 3 puta da procitam... jumpy, jumpy...hop, hop...po meni racio nije taj koji upravlja intimom.....nekada je dovoljno samo osetiti...nemora se znati sve o nekom da bi mogao da budes intiman sa njime ;)

Tačno, ne mora. Ali ako nisi 101% siguran u svoj instikt, možeš proći loše. VREME je najčešće najbolji metod pre tog HOP. To je racionalno.
Ali da nema iracionalnih a bliskih susreta - na šta bi život ličio...
 
"ljudi umeju da budu stoka kad osete da im se moze...bas iz tog razloga najvise mogu da nas povrede oni koji nas najbolje poznaju." - čuvaš ih od njih samih glumeći?

hint: budite ranjive, dozvolite ljudima da pokažu ono najbolje u sebi :wink:
 
Betty:
"ljudi umeju da budu stoka kad osete da im se moze...bas iz tog razloga najvise mogu da nas povrede oni koji nas najbolje poznaju." - čuvaš ih od njih samih glumeći?

hint: budite ranjive, dozvolite ljudima da pokažu ono najbolje u sebi :wink:

to je intima...a sitnicama ne treba opterecivati
 
Betty:
Ali da nema iracionalnih a bliskih susreta - na šta bi život ličio...

A sto? To je fenomenalno iskustvo, doduse, susreti te vrste su osudjeni u startu na propast.
Intuicija nije cisto racionalne prirode, ja bih rekla da je ona idealan spoj racionalne i emocionlne inteligencije.:)
 
zar nije ova tema bila...skoro

zavisi shta je intimnost

ja ne, ne zanimaju me drugi, zanimam uglavnom sama sebe.....ako bi neko hteo da me slusha pricala bih...ali ne verujem nikome..samo se ponekad izlanem...
ok pisem npr po internetu
ali uopste ne bih voella odnos u kome moram nekog da slusam...bljak
zato sam sama - ne ne sama sam jer sam gabor ili shta vec - ali stvarno ne mogu izvinite
sta ej bre ta intimnost..da mozes da prdnes u necijem drushtvu a da ne moras da smishljas izgovore
jace mi ej da mogu s nekim da radim neshto...shta znam to mi je bolji nacin povezanosti
mada uglavnom sve radim sama...ebiga
a malo vas i lazem. znaci intimnost ne postoji jer nikad ne znash sta je stvarno..i tu se lazete a ni ne znate..a i danas jesi sutra nisi...shta vredi sto si "intiman" s nekim kad ces za dva dana da se pobijesh...pa svi ti brakovi su u pocetku bili intimni
bla
 
da brate instikt, ja ga u zadnje vreme zanemarujem
nekad bash treba biti intiman s nekim ljudima koji su kao usputni
ali kad osetish.
mnogo je sve to kompleksno ti odnosi...da se covek ispovraca i zavuce u pecinu .....
al mora neko i pecinu da chisti.. eeeeeee
:cry:
 
Betty:
edit: zahvaliti intuiciiji za mačkicu ns i jedno divno drugarstvo :p
I mi zahvaljujemo Bettinoj intuiciji:)

E, sad... I ja sam htela da učestujem u temi (ovo prvo je u stvari trebalo da bude post scriptum); ali nisam ja kriva što sam u pola četiri noću u dubokom snu:? Zato ću možda sad nekog i ponoviti, ali baš hoću i ja da kažem:p

Nije intimnost stopostotno deljenje baš svake tajne u životu sa nekim. Kod mene su te stvari poprilično podeljene. Kad mi se nešto desi; kad nešto pomislim, kad nešto zaključim ili odlučim - postoji tačno određena osoba u mom životu sa kojom ću baš to da podelim. Da li sam sa svima njima intimna? Mislim, verujem da jesam. I ne bojim se osuđivanja od drugih osoba kojima to ne kažem; nego jednostavno znam da recimo mog muža ne bi interesovao neki moj zaključak vezan za već nešto, koliko znam da bi recimo kumu interesovao i da bi ga RAZUMELA. Jednostavno ne postoji niko ko je apsolutno isti kao ja, i da ga prema tome interesuje svaka stvar koja i mene, i tačno mislim da bi bilo opterećenje samo jednoj osobi poveravati SVE. Opterećenje za tu osobu.
Pita divlja da li to ima veze sa strahom od neprihvatanja nađe ličnosti od tih osoba... Možda i ima, ali ne verujem. Ima, ustvari, ali to nije jedini razlog. Mogu samo da se iznerviram zato što neko nešto NE RAZUME, jer samo to mi deluje kao opravdan razlog neprihvatanja... Ma, bila bih u stanju dop kraj aživota da objašnjavma da sam u pravu:lol: Pa bolje da poštedim i sebe i tu osobu8)

Po meni je intimnost najbliža osećanju BLISKOSTI sa nekim. A ona se stvara u jednim slučajevima 'prepoznavanjem', a u drugim vremenom provedenim sa nekim. Da li su instinkti i intuicija to što ja nazivam prepoznavanje:? Mislim da je to To.
U drugom slučaju (za koje verujem da su češći) s nekim provodiš dosta vremena, u dužem periodu i malo-pomalo deliš sa njim; ako ništa drugo - svoje vreme. A kad deliš vreme sa nekim, moraš da deliš još dosta toga. tada ljude ili zamrziš (ako su ti iritantni), ili postaješ sve više intiman sa njima.
Hmmm... Da ne bude zabune oko ovoga - u životu sam se mnogo češće i više prepoznavala sa devojkama (koje su mi postajale sjajne drugarice i prijateljice) nego sa muškarcima. Za njih jednostavno nemam taj feeling:? I svaki put kad sam mislila da sam se sa nekim momkom 'prepoznala' ispostavilo se da nisam. Mislim da ne poznajem SEBE dovoljno; da sam imala nešto zamišljeno šta mi treba u životu, ali to nije bilo tačno:? Na kraju sam se udala za nekog ko je bio daleko od mojih snova; ali eto samo njega volim i samo zbog te ljubavi ga ne bih menjala nizašta na svetu.

O čemu je još bilo reči? O strahu od izdaje, iznevere i o 'mržnji'... Ovaj prvi termin jendostavno ne mogu da prihvatim. Pa samim tim, ovaj drugi je jako daleko od mene. Postoji izdaja poverenja - ja ti rekla nešto kao tajnu, a ti rastrubila... Isključila me iz svog života od određenog momenta... I nikada, NIKADA (ovo je stvarno najiskrenije) se nisam pokajala što sam ipak odala svoju tajnu, što sam 'se otkrila' i sl. Ova priča bi se mogla odužiti:roll: :oops: Imam drugarica koje su odavno prestale da zaslužuju tu ulogu u mom životu, ali ja i dalje OSEĆAM to što sam i ranije. nisam sigurna da znam to da objasnim:? Neću onda ni da dužim, a ni da skrećem sa teme:roll:
U svakom slučaju, takav strah jednostavno NEMAM, niti mi se ikada desilo da izbegavam nekoga kome sam se 'ogolila'. Previše verujem da sam ja OK:p Ako me neko ne razume ili ne prihvata to je njegov problem; može mi biti ŽAO zbog toga, ali nikad to ne osetim kao izdaju.
 
eto :D
Simillis similii gaudet :P
dakle, ako ikad bude potpisa ponovo, kod mene će stajati: "ako nisam odogovrila na ovu temu, pogledajte mačkicin post" :P

hahahah....ma karmakoma :) (na prvoj strani isto to by Bet 8) )
kiss mačićima :D
 
Intimnost je fizika, bliskost je duhovna srodnost...
To je ono - prepoznavanje. Bliskost je i krvna bliskost, a ja sam to tek nedavno otkrio. Silno sam se obradovao. СИЛНИ.

Dolazi sa godinama, jer zanemarujemo svoju krv, družimo se sa ljudima koji nam nisu SRODNI. Bliskost je ono što tražimo od komunikacije, a koja je, prirodno - SRODNOST.
Najintimniji smo, jer je to fizika, sa ljudima sa kojima delimo istu fizičku OSETLJIVOST.
Sa njima najbolje razgovaramo telоm.
Bliski smo sa onima koji imaju istu OSEĆAJNOST. Ta osećajnost je pletilja naše srodnosti i od tih ljudi se nikad ne razdvajamo. Čak ni kada odu. Zato, nije pokazatelj intimnosti i bliskosti deljenje postelje i paste za zube, povremeni osmesi i razumevanje.

Za to je potrebno mnogo više.
Istina je da često povređujemo one koje najviše volimo. Ali to je druga tema...
 
wav.gif

HeBeee......:P



FIZIKA:
Buss: Autobus /out-oh-boos/
Tram: Tramvaj /tram-why/
Trolly: Trola /trolah/
airplane: avion /ah-vee-on/
baggage: prtljag /prt-lyag/
Exit: izlaz /eez-laz/
Entrance: ulaz /oo-laz/
Right: desno /des-noh/
Left: levo /le-voh/
Straight: pravo /pra-voh/
 
HeBePoBaTaH_:
Intimnost je fizika, bliskost je duhovna srodnost...
To je ono - prepoznavanje. Bliskost je i krvna bliskost, a ja sam to tek nedavno otkrio. Silno sam se obradovao. СИЛНИ.

Dolazi sa godinama, jer zanemarujemo svoju krv, družimo se sa ljudima koji nam nisu SRODNI. Bliskost je ono što tražimo od komunikacije, a koja je, prirodno - SRODNOST.
Najintimniji smo, jer je to fizika, sa ljudima sa kojima delimo istu fizičku OSETLJIVOST.
Sa njima najbolje razgovaramo telоm.
Bliski smo sa onima koji imaju istu OSEĆAJNOST. Ta osećajnost je pletilja naše srodnosti i od tih ljudi se nikad ne razdvajamo. Čak ni kada odu. Zato, nije pokazatelj intimnosti i bliskosti deljenje postelje i paste za zube, povremeni osmesi i razumevanje.

Za to je potrebno mnogo više.
Istina je da često povređujemo one koje najviše volimo. Ali to je druga tema...

Od reci do reci, slazem se u potpunosti.
 
Lepo naklapanje, medjutim, trazim objasnjenje za deo da je intima fizika.
Intima kao pojam se odnosi na unutrasnji, skriveni sadrzaj dusevnog zivota.Na misli, osecanja, zelje itd...
A samim tim sto je bliskost i krvna, govori u prilog tome da je ona mozda vise vezana za fiziku. Mada je bliskost siri pojam od intime i mozemo verovatno da je da je tumacimo kako hocemo. Tema je intimnost.
Pojasni sta si hteo. :-)
 
Nina

Betty:
hint: budite ranjive, dozvolite ljudima da pokažu ono najbolje u sebi ;)


Transparentno insistiranje na sopsvenoj osetljivosti, pozivanje na čovekoljublje i ljudsku dobrotu, u početku bilo kakve veze ili komunikacije, razlog je da zapalim od takve osobe, bez kape i rukavica na -12.
Ispod tzv. "ranjivosti" stoji obavezno ogoljena praznina..
Nema šta da mi neko dozvoljava, veliki sam ja dečko - otkriću sam.
 
ne, bre...ne manipulacija osetljivošću, nego PRIRODNOST u iskazivanju, spontanost!
naravno, u apropriate okruženju, ne pred nepoznatima
vole forumaši da pripišu ekstreme sasvim uobičajenim rečenicama....
 

Back
Top