Quantcast

Intel E4500 2 duo Sta mislite ?

knezevic

Obećava
Poruka
94
pre ce biti da secka zbog slabe graficke, ako si odvrnuo sve na max pri nekoj rezoluciji oko 1600x1200 onda me ne cudi.
Oblivion je stara igra i u svoje vreme bio je potreban zmaj od masine da ga potera...danas ttaj e4500 tera to ko od sale, bar tu igricu.....tebe gusi graficka karta koja nije predvidjena za igranje i to je to
jos ako si odvrhuo aa i af....
Hdr texture ce ti ubiti grafiku u toj igri...probaj steluj malo :D
Uglavnom ako sumnjas slobodno odvrni taj e4500 i na 3GHz . videces da ce ti opet seckati
dok sam imao taj procesor cak sam terao oblivion i sa underklokovanim e4500 na 1.8(zakljucao mnozilac) , ali sam imao grafu 8800gt i letelo je na 1680x1060 sve max

Poslednja izmena:

knezevic

Obećava
Poruka
94
To apsolutno ne mora da bude tacno. Koliko puta sa sad recimo e8500 su mi oba jezgra spucana na max a procesor ladan ko spricer,. Program je teoretski rekao OS-u da koristi ceo procesor a sama aplikacija ne koristi,a nije vracena informacija o utrosenom vremenu process handleru OS-a(to se cesto radi kad se optimizuju igre sa i za konzole). znaci taj tvoj predlog uopste nije merodavan. Task manager meri procesorsko vreme a ne opterecenje.
Ne postoji program ni na jednom os-u osim solarisu koji moze da meri fizicko opterecenje procesora. Svi samo "mere" procenat utrosenog vremena po thread-u kao i taj windowsov task manager
Primer igre ti je recimo top spin, mass effect 1 , itd.....Kad pogledas task manager jezgra su max "opterecena" koji god procesor da imas , a u realnosti nisu ni 25-30%

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.