Incest

AlohaGal

Obećava
Poruka
97
Ova tema posvecena je komentarima o incestu kao problemu sa kojim se susrecemo u ruralnim sredinama najvise, mada nije iskljuceno da toga ima i u gredovima poput Beograda... Kada saznate da vam je sestra ujedno i majka, deda otac koji je nasilno prisiljavao i obljubio sopstvenu kcer,kada je vas ujak ujedno vas brat-to saznaju deca koja su plod incesta i moraju sa tim da zive zbog nesmotrene i namerne bolesne greske nasilnika ili neke mentalno poremecene osobe koja je imala sexualne odnose sa svojim rodjakom ili vise njih, ili je razlog u veoma malom procentu slucajeva incesta koincidencija... Ali nezamislivo j sta sve prezivljavaju ta deca kasnije ljudi i sa cime se sve suocavaju... A da oni uopste i nisu krivi zbog toga...

Dnevna stampa ovih dana pise o slucaju devojcice iz Coke koju je vise puta obljubio njen otac tokom prosle godine i prema pisanju dnevnog lista ``Blic`` devojcica se porodila 10.jula u sencanskoj bolnici i njena majka je mislila da je detetov otac devojcicin (16) decko iz Sente, ali se kasnije posle saslusanja u policiji saznalo da je dete najverovatnije plod incesta. Najgore od svega sto supruga ovog monstruma ,kako ga i sama naziva, nije znala da zivi s takvim bolesnikom.


Da li je moguce spreciti incest u nekim slucajevima tako sto ce se preventivno delovati na ljude koji imaju psihickih problema ili su jednostavno skloni sexualnom nasilju. Da li je moguce prepoznati potencijalnog napasnika?


`` Prof. Ratko Kovacevic, neuropsihijatar i sudski vestak, na osnovu svog iskustva kaze da je incest patologija cele porodice u kojoj nema emocijonalne stabilnosti.
- Poremecaj u porodici pocinje od samog njenog formiranja, a rodjenjem dece samo se produbljuje. Takav muskarac, koji je spreman da seksuano nasrne na svoje dete, ima poremecenu licnost, koja se moze ispoljavati kroz egoizam, emocionalnu hladnocu, narcizam, nesposobnos da deci pruzi emocionalnu podrsku. Takodje, razlog takvom ponasanju moze da bude i psihoza, dusevna bolest koja postepeno tinja. Neretko u pitanju su i mentalno zaostale osobe- objasnjava Kovacevic.``

izvor: ``Blic``,29.novembar, 2007.god.
 
To je potpuno uzasno...
Pitas - da li je moguce prepoznati potencijalnog nasilnika - a zivimo u sredini u kojoj se slabo reaguje cak i kada se nesto desi. Trebalo bi osvestiti ljude, sistem... A ja nisam optimista da to moze da uspe ovde.
Obrati paznju samo na to koliko ti je ljudi odgovorilo na temu. Znas li kako reaguju ljudi i kad se pojavi neka nova vest o incestu u medijima? Nekolicina se zgrozi, a mnogi pomisle - opet smaraju sa ovim nasiljem u porodici... Obratili paznju mozda na jednu vest, pa posle otupeli, vise nije zanimljivo. Zgadjena sam!
 
A ima ih i "zdravih i pravih" uslovno rečeno. Pre nekih tridesetak godina u Inđiji je devojka od 18.g. tužila oca da ju je godinama zlostavljao, kao svedoka je navela maćehu. Na sudu, maćeha je sve poricala, a posle par meseci moja majka je izravno upitala da li je istina i ona je priznala da jeste, samo se bojala da kaže, jer se navodno bojala da će on kasnije početi da zlostavlja i njene kćeri, koje su takođe bile i njegove. Taj skot je do smrti ostao slobodan, čak sa određenim ugledom u društvu, ćerka koja ga je tužila, vrlo mlada je postala alkoholičar i ubila se sa nepunih 30.g. To jeste bilo pre mnogo godina, verovatno se tada o incestu malo i znalo i govorilo, ali danas, najgore je što takvi monstrumi dobiju veoma male kazne, ako ih ikada i osude.
 
Danas se sve cesce cuje o nekom incestu.Ne mogu da razumem majke koje naslucuju sta se desava,a ne preduzimaju nista.Tu se ne zna ko je bolesniji otac ili majka,a ima puno takvih primjera.Ne zna se sta je strasnije biti zrtva ili plod incesta.
Mnogi se plase da prijave jer ti monstrumi ili ne budu osudjeni ili za kratko vrijeme izadju na slobodu.
 
Ova tema posvecena je komentarima o incestu kao problemu sa kojim se susrecemo u ruralnim sredinama najvise, mada nije iskljuceno da toga ima i u gredovima poput Beograda... Kada saznate da vam je sestra ujedno i majka, deda otac koji je nasilno prisiljavao i obljubio sopstvenu kcer,kada je vas ujak ujedno vas brat-to saznaju deca koja su plod incesta i moraju sa tim da zive zbog nesmotrene i namerne bolesne greske nasilnika ili neke mentalno poremecene osobe koja je imala sexualne odnose sa svojim rodjakom ili vise njih, ili je razlog u veoma malom procentu slucajeva incesta koincidencija... Ali nezamislivo j sta sve prezivljavaju ta deca kasnije ljudi i sa cime se sve suocavaju... A da oni uopste i nisu krivi zbog toga...

Dnevna stampa ovih dana pise o slucaju devojcice iz Coke koju je vise puta obljubio njen otac tokom prosle godine i prema pisanju dnevnog lista ``Blic`` devojcica se porodila 10.jula u sencanskoj bolnici i njena majka je mislila da je detetov otac devojcicin (16) decko iz Sente, ali se kasnije posle saslusanja u policiji saznalo da je dete najverovatnije plod incesta. Najgore od svega sto supruga ovog monstruma ,kako ga i sama naziva, nije znala da zivi s takvim bolesnikom.


Da li je moguce spreciti incest u nekim slucajevima tako sto ce se preventivno delovati na ljude koji imaju psihickih problema ili su jednostavno skloni sexualnom nasilju. Da li je moguce prepoznati potencijalnog napasnika?


`` Prof. Ratko Kovacevic, neuropsihijatar i sudski vestak, na osnovu svog iskustva kaze da je incest patologija cele porodice u kojoj nema emocijonalne stabilnosti.
- Poremecaj u porodici pocinje od samog njenog formiranja, a rodjenjem dece samo se produbljuje. Takav muskarac, koji je spreman da seksuano nasrne na svoje dete, ima poremecenu licnost, koja se moze ispoljavati kroz egoizam, emocionalnu hladnocu, narcizam, nesposobnos da deci pruzi emocionalnu podrsku. Takodje, razlog takvom ponasanju moze da bude i psihoza, dusevna bolest koja postepeno tinja. Neretko u pitanju su i mentalno zaostale osobe- objasnjava Kovacevic.``

izvor: ``Blic``,29.novembar, 2007.god.

Sta hoces da ti kazemo na temu...GAdno je..;u najmanju ruku zgrazavajuce...ali postoji:(...i lepo je receno da je to patologija cele porodice...pocev od zlostavljaca pa do druge strane- muza ili zene ili brace i sestara koji to kriju kao porodicnu sramotu...normalno to je beleg svake vrste i trauma koja se vuce do kraja zivota... i mislim da ih ne mozemo prepoznati...ali mi nazalost nista ne mozemo uciniti, sem pukok pricanja na temu i jos radoznalijeg citanja....
 
Ruku na srce - mislili smo da su seoska domacinstva i uopste sredine patrijahaln i postene... Ali definitivno se bolesne stvari desavaju samo medju sirotinjom. Jos nisam cula da je imucni biznismen ili makar bankarski sluzbenik silovao svoju kcer i napravio joj dijete.

'Bem ti zemlju bez elektricne stolice!
 
Defitivno umeju da zataskaju stvar, a to znaci da bas i nisu sasvim bolesni. Da su barem jednog stavili pred zid sigurno bi se barem neki porazmislili da li ce to da urade.
 
Ја знам за полицајца који је оптужен за злостављање своје ћерке. Не живим више у том граду па не знам шта је испало на крају, тј. не знам да ли је осуђен.
У сваком случају, није то везано само за сиромашне, већ мислим да се о њима више прича.
Они богати то мало боље скривају.

Јесте ли видели данашњи "курир"? Ставили су на насловну страну слику девојке(и бебе) коју је злостављао отац.
Шта онда ми овде да коментаришемо? И чему?
 
Jaooo,to su strasne,strasne stvari,tragedija.
Cula sam da u Norveskoj ima prilican broj incesta,i zato su im bolesni geni.A ovamo su im zasticena djeca,ono ne smijes ni u cosak da ga kaznis.Muz mi bio tamo,kaze da su cudni.
Nas sam uvijek gledala daleko od tih prica,a onda saznas da toga ima svuda.Prvi sok je bio kad sam saznala za drugaricu iz razreda.Odjednom je prekinula skolovanje,i onda smo culi da je trudna sa ocem.Plakali smo kad smo culi.Ona je nestala,tj. nikad vise nismo nista culi o njoj.Mislim da je sve zataskano, otac je bio na nekom polozaju.

A sta mozemo mi,sta da se ucini da incest nestane?
Toga je oduvijek bilo i bice,na zalost.
 
Jaooo,to su strasne,strasne stvari,tragedija.
Cula sam da u Norveskoj ima prilican broj incesta,i zato su im bolesni geni.A ovamo su im zasticena djeca,ono ne smijes ni u cosak da ga kaznis.Muz mi bio tamo,kaze da su cudni.
Nas sam uvijek gledala daleko od tih prica,a onda saznas da toga ima svuda.Prvi sok je bio kad sam saznala za drugaricu iz razreda.Odjednom je prekinula skolovanje,i onda smo culi da je trudna sa ocem.Plakali smo kad smo culi.Ona je nestala,tj. nikad vise nismo nista culi o njoj.Mislim da je sve zataskano, otac je bio na nekom polozaju.

A sta mozemo mi,sta da se ucini da incest nestane?
Toga je oduvijek bilo i bice,na zalost.

ja stvarno mislim da su ljudi ovakve teme i u novinama, pa i ovde, poceli krajnje senzacionalisticki da prate... ali moram da dodam da je ipak dobro da se o tome prica. jer postoji i mora se naci nacin da se ako ne izbori sa tim, onda makar pomogne zrtvama, skine stigma i stigne poruka i do njih da mogu izaci iz takvih situacija, da moraju tuziti zlostavljaca, da ih drustvo podrzava, a ne zaboravlja i krije.

a koliko toga ima kod nas, ja sam se zapanjila kada sam na posteru u lekarskoj ordinaciji videla podatak ispod slike tri-cetiri devojcice okrenute ledjima, da je jedna od njih zrtva seksualnog nasilja!!! znaci statistika kaze 1 od 3- to je alarmantno i zabrinjavajuce i ja se nekako nadam da to nisu nase ststistike, pogotovo sto se zna da su deca najcesce zrtve ljudi iz svoje okoline, koje poznaju, a cesto su i rodbina. da postanes paranoik!!!
 
Kad sam vijdela da je tetka djevojke izjavila "Ne znam kako je ovo doslo do policije!".

Da, to vam je najbolji problem. To sto je idiopt zivu kcer zakopao - nije vazno!
Treba ga ubiti. Rastrgnuti.

Po stoti put - U Tunisu se smrt izrice kao kazna za svirepa ubistva (nece te ubiti ako u tuci zvajznes lika u slepoocnicu ili ako suvozac strada u udesu, ali stvari tipa - pokolj porodice, odkidanje glave, obijanje stana i odstrijel ljudi isl se zavrsavaju na vjesalici!) i za silovanje! Svako i neizostavno. Tamo silovanja uopste nema.
Dogodio se jednom prilikom incest. Otac-kcer. Kada je mala rekla majci, ova je rekla jetrvi i ona svom muzu, a bratu ovog bolesnika. Otisao je i javio policiji da ce ubiti brata. Zaklao ga je i dobio neku smijesnu kaznu.
Da nije on, ubili bi ga ovi.

To se jednostavno ne radi! Ali mi cemo u Evropu, mi smo demokraticni!
 
sve ovo je strasno!

ne postoji odgovarajuca kazna za ovakvo delo.

i ako bi pocinilac za kaznu bio ubijen - nista se ne bi promenilo. zrtva ostaje ostecena za ceo zivot.

ne verujem da bi ikakve psihoanalize pomogle da se to dete jednog dana ukljuci u normalan zivot.

pre neki dan sam procitala da je negde u okolini Va 54godisnji muskarac osudjen na dve godine zatvora, jer je 2005 god silovao 9-o godisnju devojcicu!!!

DVE GODINE - ZA NECIJI UNISTENI ZIVOT?

PA SA 9 GODINA NJOJ NI GRUDI NISU NAPUPELE!

STA JE ON TO SA 54 GODINE SILOVAO?????

ne znam zaista koliko monstruozan um mora da bude da bi ovako nesto uradio.
 
Nije mi jasno zbog cega zlostavljane osobe to trpe... nemoguce je da nemaju gde da odu.. da nemaju rodjaka...
Ja bi zlostavljacu odsekla onu stvar... lagano i polako...:shock:
 
Nije mi jasno zbog cega zlostavljane osobe to trpe... nemoguce je da nemaju gde da odu.. da nemaju rodjaka...
Ja bi zlostavljacu odsekla onu stvar... lagano i polako...:shock:

ovde se govori o deci! a stvarno mi nije jasno kako ne mozes da shvatis kompleksnost takvih situacija i da osobe- deca- zrtve osecaju verovatno takav mix zigosanosti, krivice, srama, nemoci... kada skapiraju sta se desava... nije retko da o tome citav zivot cute i tek kao odrasle osobe priznaju i sebi i drugima, zatraze pomoc, suoce se sa zlostavljacem. mislim covece roditelj, rodbina to su ljudi koji bi trebalo da te cuvaju i podrzavaju i vole a one umesto toga dobijaju... to su takvi psiholoski i emotivni horori.
 
ovde se govori o deci! a stvarno mi nije jasno kako ne mozes da shvatis kompleksnost takvih situacija i da osobe- deca- zrtve osecaju verovatno takav mix zigosanosti, krivice, srama, nemoci... kada skapiraju sta se desava... nije retko da o tome citav zivot cute i tek kao odrasle osobe priznaju i sebi i drugima, zatraze pomoc, suoce se sa zlostavljacem. mislim covece roditelj, rodbina to su ljudi koji bi trebalo da te cuvaju i podrzavaju i vole a one umesto toga dobijaju... to su takvi psiholoski i emotivni horori.

Ok... ja ne mogu to u potpunosti da razumem jer nikad nisam bila na njihovom mestu...ali mogu da tvrdim 300% da bih tog koji je mene zlostavljao UBILA bukvalno... ako ce mi zivot vec biti unisten e onda cu ga ja unistiti a ne neko drugi...
 
pa krajnje je logicno... mislim ne moras biti u takvoj situaciji da bi razumela mehanizme po kojima ljudi funkcionisu... i u najgoreg roditelja dete, pogotovo malo ima puno poverenje, porodica je tvoj svet od koga sve pocinje. a sad zamisli taj svet potpuno iskrivljen i izvrnutih vrednosti naopacke, a opet tako da to spolja izgleda da stima. prvo to su potpuno nenormalni uslovi odrastanja i sigurno da iz takvih porodica ne izlaze deca puna samopouzdanja, a bez samopouzdanja i samostalnosti, tesko da se mogu odupreti i izboriti i sa normalnim okolnostima a kamoli sa seksualnim zlostavljanjem u okviru porodice... ja licno mislim da se takve stvari najcesce slucajno otkriju, a da same zrtve retko istupaju i traze pomoc. to je mozda najstrasnije.
 
pa krajnje je logicno... mislim ne moras biti u takvoj situaciji da bi razumela mehanizme po kojima ljudi funkcionisu... i u najgoreg roditelja dete, pogotovo malo ima puno poverenje, porodica je tvoj svet od koga sve pocinje. a sad zamisli taj svet potpuno iskrivljen i izvrnutih vrednosti naopacke, a opet tako da to spolja izgleda da stima. prvo to su potpuno nenormalni uslovi odrastanja i sigurno da iz takvih porodica ne izlaze deca puna samopouzdanja, a bez samopouzdanja i samostalnosti, tesko da se mogu odupreti i izboriti i sa normalnim okolnostima a kamoli sa seksualnim zlostavljanjem u okviru porodice... ja licno mislim da se takve stvari najcesce slucajno otkriju, a da same zrtve retko istupaju i traze pomoc. to je mozda najstrasnije.

Meni su najgore te majke koje cute... ja bi i njih ubila... posto su obicno ocevi zlostavljaci(u ovoj prici)... nemoguce je da majke ne vide sta se desava... A CUTE!!!! pa **** te takvu majku treba streljati!!!
Ako je dete malo i ne moze se odbraniti valjda to treba da uradi majka...

P.S. I obrnuto...
 
Nije mi jasno zbog cega zlostavljane osobe to trpe... nemoguce je da nemaju gde da odu.. da nemaju rodjaka...
Ja bi zlostavljacu odsekla onu stvar... lagano i polako...:shock:

Nije to tako lako. Imam drugaricu koju je silovao rodjeni brat. Devojcica, sta je ona jadna znala? I rekao joj da ce je ubiti od batina ako kaze roditeljima. A kada im je godinama kasnije zaista i rekla - nista se nije dogodilo, nastavili su da se druze sa bratom kao da nista nije uradio.

A ovo sto je Alal rekla (o samopouzdanju i nedostatku istog) je u slucaju moje drugarice sasvim tacno.
 
Срећа те нам Марица није на власти, ал би та побила народааа....:lol:

Психологија жртве:

Ко о чему, ја о себи, ал *******.:roll:
Нећу да причам у каквој сам породици одрасла, напашће ме опет форумске аспиде да се фалим...:lol:
У сваком случају, имала сам неких 7 или 8 година. Играла сам се са другарицом иза зграде, али испред њеног прозора (мој је прозор са друге стране)... Рашириле смо ћебенца, лутке, крпице... Једног тренутка она је отишла кући да донесе још играчака, а ја остала да се играм...
Одједном, неко стоји изнад мене. Један дечко од, како се мени тада чинило, 15-16-17 година. Презриво (како памтим тај израз!:-?) ципелом шутка моје лутке и врло ауторитативно започиње разговор са мном. Како се зовеш? Колико имаш година? Где живиш? Ја, као ћурка све искрено одговарам. (После сам се питала шта ми би, јер су ми родитељи увек скретали пажњу да се не упуштам у разговор са непознатима.:roll:) Кад сам му рекла да живим у тој згради, он ме пита са које стране ми је прозор, а ја, место да кажем да ми је прозор тај испод којег се играмо, ладно кажем како мој прозор гледа на другу страну! :shock:
Онда ми он каже: ''Хајде са мном тамо у онај улаз да ти нешто покажем.'' Ја кажем да нећу, да се ту играм и чекам другарицу. Он оштрије. Ја опет нећу. Одједном, он извади брису (џепни ножић на расклапање) и почне да се дере на мене и да брисом удара по мојим картонским кутијама са луткама. Сећам се да их је скроз исекао.
Било је то у сред дана, у стамбеном насељу, испод прозора моје другарице...а ја ни да викнем, ни ништа... Била сам тотално блокирана страхом.:roll:
Онда је дошла другарица и он је побегао.

Шта је поента?
Поента је то да сам ја од другарице сакрила исцепане кутије?! :shock:Да никада родитељима нисам рекла шта ми се десило (иако сам увек знала да на њих могу да рачунам)?! :shock:Да никада никоме то нисам испричала?! :shock:Да сам осећала ужасан страх, наговештај да је могло нешто страшно да ми се деси (недефинисано шта), али и стид пред самом собом и пред другима зато јер сам знала да је требало да вриснем, да побегнем, да не одговарам истинито, да се заштитим...:-?
Али, његова тако злобна фаца, тако циничан поглед, тако насилнички наступ....све ме је то претоврило у жртву која не уме и не сме да се брани и заштити...:-(

''Овца кад му види очи,
ни да бекне, ни да скочи,
овца не сме да се брани,
вук се њеним страхом храни'':-(
 
Срећа те нам Марица није на власти, ал би та побила народааа....:lol:

Психологија жртве:

Ко о чему, ја о себи, ал *******.:roll:
Нећу да причам у каквој сам породици одрасла, напашће ме опет форумске аспиде да се фалим...:lol:
У сваком случају, имала сам неких 7 или 8 година. Играла сам се са другарицом иза зграде, али испред њеног прозора (мој је прозор са друге стране)... Рашириле смо ћебенца, лутке, крпице... Једног тренутка она је отишла кући да донесе још играчака, а ја остала да се играм...
Одједном, неко стоји изнад мене. Један дечко од, како се мени тада чинило, 15-16-17 година. Презриво (како памтим тај израз!:-?) ципелом шутка моје лутке и врло ауторитативно започиње разговор са мном. Како се зовеш? Колико имаш година? Где живиш? Ја, као ћурка све искрено одговарам. (После сам се питала шта ми би, јер су ми родитељи увек скретали пажњу да се не упуштам у разговор са непознатима.:roll:) Кад сам му рекла да живим у тој згради, он ме пита са које стране ми је прозор, а ја, место да кажем да ми је прозор тај испод којег се играмо, ладно кажем како мој прозор гледа на другу страну! :shock:
Онда ми он каже: ''Хајде са мном тамо у онај улаз да ти нешто покажем.'' Ја кажем да нећу, да се ту играм и чекам другарицу. Он оштрије. Ја опет нећу. Одједном, он извади брису (џепни ножић на расклапање) и почне да се дере на мене и да брисом удара по мојим картонским кутијама са луткама. Сећам се да их је скроз исекао.
Било је то у сред дана, у стамбеном насељу, испод прозора моје другарице...а ја ни да викнем, ни ништа... Била сам тотално блокирана страхом.:roll:
Онда је дошла другарица и он је побегао.

Шта је поента?
Поента је то да сам ја од другарице сакрила исцепане кутије?! :shock:Да никада родитељима нисам рекла шта ми се десило (иако сам увек знала да на њих могу да рачунам)?! :shock:Да никада никоме то нисам испричала?! :shock:Да сам осећала ужасан страх, наговештај да је могло нешто страшно да ми се деси (недефинисано шта), али и стид пред самом собом и пред другима зато јер сам знала да је требало да вриснем, да побегнем, да не одговарам истинито, да се заштитим...:-?
Али, његова тако злобна фаца, тако циничан поглед, тако насилнички наступ....све ме је то претоврило у жртву која не уме и не сме да се брани и заштити...:-(

''Овца кад му види очи,
ни да бекне, ни да скочи,
овца не сме да се брани,
вук се њеним страхом храни'':-(

Zar se ne kaže brica?
Sreća pa nisam na vlasti...:lol: da jesam svi ti zlostavljači bi visili na sred glavnog trga... i to obešeni o jajca...
Gnušam se svake vrste zlostavljanja... posebno dece... i naravno ne krivim decu... krivim roditelja koji nije uspeo da zaštiti svoje dete... mada sve zavisi od slučaja... znam...

Ja samo pobesnim kad pomislim na tu sirotu dečicu koja to sve trpe... ali u ovoj našoj državi... ma užas... :evil::evil::evil:
 
... krivim roditelja koji nije uspeo da zaštiti svoje dete...
A baš moraš nekoga da okriviš?

Mislim, evo u ovom divnom Heleninom primeru, šta su to roditelji mogli da urade da je zaštite? Da je ne puste na krov sopstvene zgrade da se igra sa drugaricom? Da je zatvore u kuću po ceo dan? Pa ako će tako deca da žive onda bolje da ih zlostavljaju :roll: tako bar imaju neke šanse...

U svim siilnim situacijama gde su psihopate vadile svoje organe i d*kale po prevozu, što na mene što na nekoga koga znam, što na potpuno treću osobu... čak se i mojoj majci od 48 godina to desilo jednom :| uglavnom sam videla i druge i sebe da se preispitujemo do besvesti. Pa šta ako to ne radi? Pa šta ako ga lažno optužim? Pa šta ako prestane, samo se šalio..... a zašto se ovo baš meni dešava, ne to nije istina :roll: ne opet :lol: pa šta ako se okrenem i razvalim ga rancem po faci a on mene nožem preko stomaka??? I najvažnije - bilo bi dobro da ovo niko ne primeti, jer je MENE sramota. Treba li da ulazim u razloge?

Pa sad jesam ja malo matora i pre neki dan sam videla nekog klinca kako je d*kao na sred centra, uveče..... po najgoroj vejavici! :shock: Prošla sam direktno pored lika (on je bio sa druge strane zgrade) i uglom oka shvatila šta radi..... naravno nastavila u stilu "ne tiče me se, yebeni paćenik"..... I onda se smorim i okrenem - ma pi. ti materina, baš da vidim ko si :)
Al' bio mrak..... stvarno ogugla čovek. I sad sve ovo pišem samo zbog jedne rečenice: ALI POOORODICA!
Ima li išta sigurnije, išta ranjivije, da li se tučete sa nekim kada vam opsuje majku? Majka je svetinja, šta je otac?
Pa VI trebate da optužite svoje sve na ovom svetu za nešto tako gnusno, što po njih, što po vas? Neko vam je u porodici alkoholičar i trudite se da to prikrijete, OK pomažete možda, ali ne volite da baš svi znaju za to, yel da? Od kojih ste vi ludaka otpali, tako nešto.....
I poslednje, ali nikako najmanje važno - vi VOLITE te ljude! Tog žoveka, ženu..... vi ste dete koje je odraslo i do ko zna koje godine ceo vaš svet su bili oni! Vi uništavate svoj jedan svet formiran ko zna koliko dugo ako progovorite. Vi znate da to što on(a) radi nije u redu, ali sutra ćete dobiti novu lutku i sve će biti kao da se ništa nije dogodilo. Sutra će sve biti u redu..... ako nešto kažete to će biti strašno! Vi ste uplašeno dete..... ne mogu da verujem da ovde možete gađenje izraziti kroz "ja bih ga obesila za jajca, ja bih ovo ja bih ono..." sve smo mi opake i jake na rečima, ali se samo povremeno setimo da se bar okrenemo da vidimo ko drka na sred centra, 10 metara od osnovne škole.


Ja mogu samo da zamislim kako je deci..... ljudima koji su (nevoljno :roll: ) u takvim situacijama... i nikako se ne pitam zašto ćute. Pitam se zamo zašto drugi članovi porodice eventualno ćute, a to se dešava..... to mi je onako baš..... nejasno.
 
Ljudi Tetka Hellen je zaboravila da se ponovo pohvali da je ona odrasla u porodici intelektualaca i u njoj je naucila da se brica kaze brisa... ajd ne kaki...ahahaha..
 
A baš moraš nekoga da okriviš?

Ja mogu samo da zamislim kako je deci..... ljudima koji su (nevoljno :roll: ) u takvim situacijama... i nikako se ne pitam zašto ćute. Pitam se zamo zašto drugi članovi porodice eventualno ćute, a to se dešava..... to mi je onako baš..... nejasno.

Da, moram nekog da okrivim... i to zlostavljano dete mora nekog da okrivi... jer ako to ne uradi krivice sebe...
U ovom drugom se potpuno slazemo... roditelja koji zna da mu je dete zlostavljano a cuti treba osudjivati isto kao i zlostavljaca...
Upravo citam jucerasnji press, koliko samo zlostavljanja ima... strasno...
 

Back
Top