In Trance we trust!

Lose , nije u njegovom fazonu , nabudzena produkcija preko jednostavne melodije , nesto poput Beukenovih stvari , totalno neinventivno .
U celoj stvari mi se svidja ovaj drum loop na pocetku , nesto poput Star Traveller-a , samo sto je ova druga klasik .
A videcemo , ipak je on meni klasa sto se tice produkcije u odnosu na ostale Holandjane .
 
Nisam stigao da procitam sve vase prethodne postove ali mi je drago da postoji jedna tema koja se bavi trance muzikom. Po meni je trance elektronska muzika buducnosti, za razliku od techna koji je propao u poslednje vreme tj. pojavili su se neki ljudi koji smiksaju dve trake ili sempluju iz neki poznatih rock stvari i zatim kazu za sebe da su DJ-evi. Techno se inace menjao kroz godine...ali ostalo je nekih stvari za koje se moze reci da su kvalitetne po svom jedinstvenom stilu. A trance konstantno napreduje mada ima i tu smarajucih stvari...ali kad se uporedi trenutno sa techno ostvarenjima...tu nema dileme. Trance muzicari su definitivno kreativniji kompozitori, pogotovo kad je u pitanju Goa trance. Ja se inace bavim malo muzickom produkcijom..pa mozete i pogledati neke moje demo radove na....www.myspace.com/psychotictrance :-)
 
Nisam stigao da procitam sve vase prethodne postove ali mi je drago da postoji jedna tema koja se bavi trance muzikom. Po meni je trance elektronska muzika buducnosti, za razliku od techna koji je propao u poslednje vreme tj. pojavili su se neki ljudi koji smiksaju dve trake ili sempluju iz neki poznatih rock stvari i zatim kazu za sebe da su DJ-evi. Techno se inace menjao kroz godine...ali ostalo je nekih stvari za koje se moze reci da su kvalitetne po svom jedinstvenom stilu. A trance konstantno napreduje mada ima i tu smarajucih stvari...ali kad se uporedi trenutno sa techno ostvarenjima...tu nema dileme. Trance muzicari su definitivno kreativniji kompozitori, pogotovo kad je u pitanju Goa trance. Ja se inace bavim malo muzickom produkcijom..pa mozete i pogledati neke moje demo radove na....www.myspace.com/psychotictrance :-)

Svaka čast tebi i trensu, ali techno nije ni blizu onoga što ti opisuješ! Ne želim sad da diskusiju pretvorim u priču, ko je bolji - trance ili techno, jer su potpuno različiti, ali reći da među techno umetnicima nema mašte je jednostavno netačno. Očigledno nisi upoznat sa techno ostvarenjima i ne shvataš da je najbolji techno još uvek underground, dok je trance postao izuzetno komercijalno uspešan.
Inače, techno je doživeo puno više transformacija od trance-a, a opet je zadržao onu svoju ćudljivost i romantiku koju je posedovao na početk kada su se jedine techno žurke mogle videti u mračnim klubovima u Detroitu. Pod uticajem techna stvaraju trenutno najbolji DJ-evi i prodcenti uopšte u elektronskoj muzici.

Nemoj ko techno da mi dira!
 
A dobro trenutni trend u tehnu je neki prelazak na sporije ritmove , dosta fuzije sa minimalom i hausom . Koliko ce taj trend trajati pitanje je . Mozda se nekome cini da je sam tehno lak za produkciju ali nije tako . Svaki poznatiji tehno producent ima svoju unikatnu kolekciju semplova , sto ih vrlo lako razlikuje od bezbroj danasnjih klinaca koji se trude da ih kopiraju . Sto se tice dj-ing u tehnu mislim da tehnicki najlaksi pravac za mikovanje , samo budala moze da promasi beat , ali sama priroda omogucava malo keativniji pristup , npr. ne moze se u trensu i hausu menjati po 70 ploca za sat , i retko ce te videti da osim u tehnu neki dj radi na tri ili vise dekova .
Svaki pravac je doziveo veliku transformaciju pa samim tim i tehno , ipak ne bi se slozio da je danasnji tehno inteligentan kao onaj sa pocetka 90-ih , nije to samo slucaj sa njim vec i sa trensom , hausom i ostalim pravcima . U elektronskoj muzici diktiraju neka globalna (citaj trzisna) pravila da nije tako ne bi neka velika imena koja su radila hard tehno prelazila na minimal .
 
A dobro trenutni trend u tehnu je neki prelazak na sporije ritmove , dosta fuzije sa minimalom i hausom . Koliko ce taj trend trajati pitanje je . Mozda se nekome cini da je sam tehno lak za produkciju ali nije tako . Svaki poznatiji tehno producent ima svoju unikatnu kolekciju semplova , sto ih vrlo lako razlikuje od bezbroj danasnjih klinaca koji se trude da ih kopiraju . Sto se tice dj-ing u tehnu mislim da tehnicki najlaksi pravac za mikovanje , samo budala moze da promasi beat , ali sama priroda omogucava malo keativniji pristup , npr. ne moze se u trensu i hausu menjati po 70 ploca za sat , i retko ce te videti da osim u tehnu neki dj radi na tri ili vise dekova .
Svaki pravac je doziveo veliku transformaciju pa samim tim i tehno , ipak ne bi se slozio da je danasnji tehno inteligentan kao onaj sa pocetka 90-ih , nije to samo slucaj sa njim vec i sa trensom , hausom i ostalim pravcima . U elektronskoj muzici diktiraju neka globalna (citaj trzisna) pravila da nije tako ne bi neka velika imena koja su radila hard tehno prelazila na minimal .

Bravo! Upravo zbog te kreativnosti u DJ-ingu ja volim techno.
Nemam ja ništa protiv trance-a, naprotiv, obožavam gou, a koncert Paul van Dyka je jedna od najboljih žurki na kojima sam bio, ali ne volim ovakva poređenja.

Zapravo, ne volim poređenja žanrova elektronske muzike uopšte, zato što se vrlo teško dobija objektivnost.
 
Ma ja sam nekada davno bio opterecen techno muzikom...ali to je bio onaj techno sa pocetka 90-ih....Ovo sto danas slusam...stvari poput Eric Prydz-a, Davida Guetta-e..su smesne! Jednom recju monotona i dosadna muzika koju nije pravio neko ko poznaje komponovanje! Mogu se sloziti sa Mitternachtsträumer-om po tome da su techno kompozitori kreativni ali to je sto se tice onog starog techna. Zapravo mozda ni ja ni vi nismo upoznati sa zanrovima elektronske muzike tako dobro jer ih ima mnogo mnogo mnogo...i opet mnogo kombinacija zanrova. Ali reci da u trance-u nema emotivnosti to je pogresno..Poslusajte samo Yahel-a...
 
Prydz i Guetta se ne smatraju tehno DJ-evima, kamo li tehno producentima. To mu dodje neka kombinacija francuskog i progresiv hausa sa dosta elektro zvuka.

Koliko sam upucen, tehno muzika bi trebalo da bude repetivna muzika koja se vise oslanja na neharmonicne zvuke nego na harmonicne (dakle, nemelodican zvuk).
 
Poslednja izmena:
Prydz i Guetta se ne smatraju tehno DJ-evima, kamo li tehno producentima. To mu dodje neka kombinacija francuskog i progresiv hausa sa dosta elektro zvuka.

Koliko sam upucen, tehno muzika bi trebalo da bude repetivna muzika koja se vise oslanja na neharmonicne zvuke nego na harmonicne (dakle, nemelodican zvuk).

Guetta i Prydz se smatraju perjanicama house muzike koja danas nema nikakve veze sa technom. Ako je Acid Burn mislio na njih, a govorio o technu, onda treba da se ispravi.

Ovo je minimal techno:
Robert Babicz - Dark Flower
 
Koliko sam upucen, tehno muzika bi trebalo da bude repetivna muzika koja se vise oslanja na neharmonicne zvuke nego na harmonicne (dakle, nemelodican zvuk).

U suštini si u pravu. Zato pominjem švedski techno kao primer sirovog techna. Skoro bez melodija, samo ritmovi.

Sada postoji ogroman broj različitih mešavina, tako da je pravu definiciju izuzetno teško naći.
 
Acid Burn:
Jednom recju monotona i dosadna muzika koju nije pravio neko ko poznaje komponovanje!

Ovo mogu da potpisem. Cak i ona nekolicina obrazovanih muzicara koja se bavi produkcijom elektronske muzike ne koristi svoje znanje o komponovanju u nekoj znacajnoj meri. Recimo Mike Foyle i BT, momci oboje pijanisti, muzicki obrazovani, trude se da doprinesu elektronskoj muzici svojim obrazovanjem, ali im nikako ne polazi za rukom. Izdaju jednu ili dve inovativne stvari i tu stanu.

Buduci da volim melodicni zvuk (i pod melodicni ne podrazumevam one jeftine melodije koje se mogu cuti u prosecnoj trens ili haus numeri), nekako mi dodje zao sto se malo vise ne fokusiraju na komponovanje i sto svoje vreme trose na uglavnom na tehnicki aspekt (mastering i inzenjerstvo recimo).

Da su neke inovativne teksture i zvuci pa da covek zanemari nedostatak inovativne kompozicije.
 
Poslednja izmena:
Ovo mogu da potpisem. Cak i ona nekolicina obrazovanih muzicara koja se bavi produkcijom elektronske muzike ne koristi svoje znanje o komponovanju u nekoj znacajnoj meri. Recimo Mike Foyle i BT, momci oboje pijanisti, muzicki obrazovani, trude se da doprinesu elektronskoj muzici svojim obrazovanjem, ali im nikako ne polazi za rukom. Izdaju jednu ili dve inovativne stvari i tu stanu.

Buduci da volim melodicni zvuk (i pod melodicni ne podrazumevam one jeftine melodije koje se mogu cuti u prosecnoj trens ili haus numeri), nekako mi dodje zao sto se malo vise ne fokusiraju na komponovanje i sto svoje vreme trose na uglavnom na tehnicki aspekt (mastering i inzenjerstvo recimo).

Da su neke inovativne teksture i zvuci pa da covek zanemari nedostatak inovativne kompozicije.

Odslušaj recimo ovu stvar. Danac, tove se Trentemoller. Verovatno si čuo za njega. Vrlo melodična i vrlo kvalitetna muzika po svim standardima.
Cenim ga za najboljeg producenta elektronske muzike uopšte. Njegov stil se ne može svrstati ni u jedan žanr, jer je različit i nikad se ne ponavlja. Apsolutni genije. Najlepše od svega je to što ne prati trendove, već ima svoju viziju muzike.

Ovo je njegova stvar - The Forest:

Ako imaš vremena odslušaj još koju stvar.
 
A radi se u sustini o melodicnoj varijanti minimala , pa su tu valjda nasli nesto . Trens na tim sporijim ritmovima uglavnom funkcionise kao ambijent ili redje progresiv . Trens ima dosta sonicnu podlogu sto nije odlika minimala , al ko zna mozda i dobijemo neku papazjaniju , stilovi se dosta mesaju .
 

Back
Top