IMATI LJUBAVNIKA

jazzy999:
Bad_Wolf:
erendira:
eto, umesto kamenovanja, ti dobi kompliment

Samo precizno, ja sam to doziveo kao kompliment, ali mozda i nije, zar ne? :D

Mislim da ste fulali temu. Zaleganje, dobiti nešto preko kreveta i sl...

I ja sam davno imala iskrivljeno mišljenje o "ljubavnicima" ili ti ga "preljubu". Svi govorite o tome zasto netko ne bi napustio svoju zenu zbog ljubavnice, pa nabrajate razloge, ali ja nisam to pitanje nikada ni postavila.

Imam svoje mišljenje o tome. I zapravo svi ljudi koji ne mogu iz bilo kojeg razloga prihvatiti nešto novo u zamjenu za nešto dotrajalo za mene su emotivni invalidi, zarobljenici svoje davno započete priče koja im danas možda ne odgovara.

Ponavljam, većina nas se s godinama mjenja, i parter kojeg smo odabrali jednostavno nas vise ne moze pratiti. Zasto si zagorčavati život?

Sad će te opet početi nabrajati razloge...

Slazem se u potpunosti osim! sta kad su tu deca i to vrlo sitna? Evo pocela sam nabrajati nove razloge :( Naravno da je licemerno i u takvoj situaciji ostajati, ali ne mislim ovde na emocije vec samo na prakticnu stranu, kad neko recimo nema gde da ode, kad onaj ko ostaje sa decom ne moze sam to da izvede... mislim, kad smo vec zasli u temu, i to je njen deo. NE pravdam one kojima je to razlog ili mozda izgovor, vec pitam za vase misljenje. I da naglasim, u teoriji i meni mnoge stvari zvuce prilicno logicno i nekako se resenje samo namece. A kako je u praksi?
 
ljudi pa zar promiskuitet nije bioloski prirodniji nego monogamija
u prvobitnoj zajednici svako je sa svakim...u srednjem veku svako sa svakim. onda je doshal crkva koja je to malo zauzdala
nemam pojma
mozda se previse fame podize oko toga
 
posto sam ja zapocela ovu jezicku zbrku oko zaleganja, osecam se duznom da na primeru pojasnim sta sam mislila:
Vec dve godine sam u vezi sa ozenjenim covekom. Verujem da ce, ako prepozna da je ovo izmedju nas ono pravo, on jednom ipak uspeti da prelomi.
Za mene, nasa veza jeste ono pravo i tu sad dolazimo do zaleganja, odnosno do toga da nemam nameru da poslusam prijatelje koji mi kazu da je bolje da to prekinem. Naravno, znam ja da su oni dobronamerni, verovatno bih i ja njih slicno posavetovala... da nisam nikad bila u ovoj situaciji. Ali, dok god mislim da postoji sansa da budemo zajedno u normalnoj vezi, ucinicu sve da do toga i dodje. A ako odluci da mu je bolje u njegovom braku, ja cu mu pozeleti svu srecu
 
erendira:
Ali, dok god mislim da postoji sansa da budemo zajedno u normalnoj vezi, ucinicu sve da do toga i dodje. A ako odluci da mu je bolje u njegovom braku, ja cu mu pozeleti svu srecu

pa da dok neko od vas ne umre postoji shansa 8) ti si se tu ukotvila i prija ti taj odnos da u stvari nemash nikog i bole te uvo. e kad mu umre zena onda ce te se seti posto mu treba neko da mu kuva ali onda ce tebe da vara sa nekom zenskom da mu razbija monotoniju.
 
jagodica:
erendira:
Ali, dok god mislim da postoji sansa da budemo zajedno u normalnoj vezi, ucinicu sve da do toga i dodje. A ako odluci da mu je bolje u njegovom braku, ja cu mu pozeleti svu srecu

pa da dok neko od vas ne umre postoji shansa 8) ti si se tu ukotvila i prija ti taj odnos da u stvari nemash nikog i bole te uvo. e kad mu umre zena onda ce te se seti posto mu treba neko da mu kuva ali onda ce tebe da vara sa nekom zenskom da mu razbija monotoniju.

Ala si joj to suptilno servirala... :D
 
Bad_Wolf:
jagodica:
erendira:
Ali, dok god mislim da postoji sansa da budemo zajedno u normalnoj vezi, ucinicu sve da do toga i dodje. A ako odluci da mu je bolje u njegovom braku, ja cu mu pozeleti svu srecu

pa da dok neko od vas ne umre postoji shansa 8) ti si se tu ukotvila i prija ti taj odnos da u stvari nemash nikog i bole te uvo. e kad mu umre zena onda ce te se seti posto mu treba neko da mu kuva ali onda ce tebe da vara sa nekom zenskom da mu razbija monotoniju.

Ala si joj to suptilno servirala... :D

Ma nije nikakav problem, cula sam ja to sto puta na isti ili jos gori nacin od prijatelja, koji tako valjda pokusavaju da me drmnu.

Uopste nije tacno da mi prija da nemam nikoga, naprotiv. A ono o umiranju, moze da se dogodi obrnuto, posto sam ja neznatno starija od nje, pa ako ide redom... :?

Sto se tice kuvanja, tu bi se gospodin zesce zeznuo, jer nesto bas i nisam bogom dana za kuhinju :wink:
 
erendira:
Ma nije nikakav problem, cula sam ja to sto puta na isti ili jos gori nacin od prijatelja, koji tako valjda pokusavaju da me drmnu.

Uopste nije tacno da mi prija da nemam nikoga, naprotiv. A ono o umiranju, moze da se dogodi obrnuto, posto sam ja neznatno starija od nje, pa ako ide redom... :?

Sto se tice kuvanja, tu bi se gospodin zesce zeznuo, jer nesto bas i nisam bogom dana za kuhinju :wink:

erendira:
Ma nije nikakav problem, cula sam ja to sto puta na isti ili jos gori nacin od prijatelja, koji tako valjda pokusavaju da me drmnu.

Uopste nije tacno da mi prija da nemam nikoga, naprotiv. A ono o umiranju, moze da se dogodi obrnuto, posto sam ja neznatno starija od nje, pa ako ide redom... :?

Sto se tice kuvanja, tu bi se gospodin zesce zeznuo, jer nesto bas i nisam bogom dana za kuhinju :wink:

Sad mi palis mastu: ispricaj kakve ti groze "zele" prijatelji...

A pod dva: ako krenemo od pp da su talenti iste kolicine po glavi, samo drugacije rasporedjeni, a kako nisi neka kuvarica - ispricaj nam "ONE" tvoje talente gde si bogom dana!!! :wink:

Bez sale, dajte topic vanbracne zajednice... Da se ima love i volje... Bio bi izlisan klise(i): trpim zbog dece (u svim kombinacijama), da li cu se udati, i sl.
 
znate što sam napravila ovo leto...
bila sam sa svojim ljubavnikom- oženjenim na letovanju i bilo mi je divno...večerice, ples do zore, i ostala ludovanja! on se lepo vratio svojoj ženici, a ja sa devojkama u drugo mesto gde smo se ludo zabavile! Upoznala sam dečka koji je "začudo" slobodan i provela s njime zanimljivih deset dana...
Zadovoljna sam ovim letom, uživala sam u svakoj sekundi i uživala u životu punim plućima!!!
Sretna sam što sam živa i čvrsto stojim iza svojih reči.. jedan je život i ako sada nećemo uživati u njemu, pitam vas kada čemo!?!!
 
Bad_Wolf:
Sad mi palis mastu: ispricaj kakve ti groze "zele" prijatelji...

A pod dva: ako krenemo od pp da su talenti iste kolicine po glavi, samo drugacije rasporedjeni, a kako nisi neka kuvarica - ispricaj nam "ONE" tvoje talente gde si bogom dana!!! :wink:

Recimo, ne kuvam, ali sto peglam... Cudo jedno... Lepo pevam... Jel` dosta sa talentima, ili da nastavimo pricu na nekom drugom mestu na forumu? :)

Ne zele mi prijatelji nista grozno, nego me upozoravaju da je cela ova kombinacija prilicno bezveze za mene i da ce, dok se zaludjujem sa ovim, pored mene mozda proci onaj pravi, a ja ga necu primetiti. E,sad, ja mislim, ako je taj drugi zaista pravi (i ako zaista postoji), nema sanse da ga ne primetim.
 
zara:
znate što sam napravila ovo leto...
bila sam sa svojim ljubavnikom- oženjenim na letovanju i bilo mi je divno...večerice, ples do zore, i ostala ludovanja! on se lepo vratio svojoj ženici, a ja sa devojkama u drugo mesto gde smo se ludo zabavile! Upoznala sam dečka koji je "začudo" slobodan i provela s njime zanimljivih deset dana...
Zadovoljna sam ovim letom, uživala sam u svakoj sekundi i uživala u životu punim plućima!!!
Sretna sam što sam živa i čvrsto stojim iza svojih reči.. jedan je život i ako sada nećemo uživati u njemu, pitam vas kada čemo!?!!

Klap, klap, svaka cast, a i njemu.

Samo on ti je decko, a ti si njemu ljubavnica?
 
Bad_Wolf:
zara:
znate što sam napravila ovo leto...
bila sam sa svojim ljubavnikom- oženjenim na letovanju i bilo mi je divno...večerice, ples do zore, i ostala ludovanja! on se lepo vratio svojoj ženici, a ja sa devojkama u drugo mesto gde smo se ludo zabavile! Upoznala sam dečka koji je "začudo" slobodan i provela s njime zanimljivih deset dana...
Zadovoljna sam ovim letom, uživala sam u svakoj sekundi i uživala u životu punim plućima!!!
Sretna sam što sam živa i čvrsto stojim iza svojih reči.. jedan je život i ako sada nećemo uživati u njemu, pitam vas kada čemo!?!!

Klap, klap, svaka cast, a i njemu.

Samo on ti je decko, a ti si njemu ljubavnica?

Baš te briga, imal si super praznike.
A da nas prestanete osuđivati i da nas probate shavtiti?
Npr. ja sam se zaljubila u svog Mr. "X" a nisam ni znala da je oženjen. Promatrala sam ga mjesec dana, misleći da je savršen i sam.
Kad smo se upoznali moja čarolija se raspršila dok je izgovarao rečenicu "Ja sam oženjen". Ali zaljubljenost je ostala, i eto prošlo je tri godine.

Hoću samo ponoviti onu otrcanu, ali ******* istinitu frazu "ljubav ne bira". Kad sam ga vidjela nisam znala nista o njemu, samo sam osjetila kako mi srce luđački lupa. E kad me je upoznao sa svojom pričom, pokušala sam je isključiti iz svoje glavice, jer bitan je OSJECAJ. Govorila sam sebi, zaljubila si se u njega i samo u njega, a ne u ono OKO NJEGA. Tako sam pokušala ne razmišljati o svemu onome čim je okružen, zanimao me je čisto, i isključivo on.
Znam da ce netko sad dodati "ali sve to oko njega je on". E i ja sam tako razmišljla prije, ali nije istina. Ostane uvijek ona esencija čovjeka, srž, i samo to me zanima.
 
zara:
soraja:
Pa to je fantasticno, samo me zanima kako je on svojoj gospodji objasnio izostanak od kuce u duzini trajanja letovanja? :roll:
Pa zar da ja razbijam glavu o tome... njegov užitak = njegov problem objašnjavanja !! :wink:

Ma, naravno :wink: nego me to uvek fascinira. Ja mog cesto kad smo zajedno pitam "a gde si ti sad" (ono, zvanicno), to mi dodje ko neki skraceni kurs da vidim sta sve muskarci mogu da izmisle i koliko to prolazi. A mogu da izmisle mnogo. :? I prolazi. Ili mi tako mislimo. A i zar je bitno.
 
soraja:
zara:
soraja:
Pa to je fantasticno, samo me zanima kako je on svojoj gospodji objasnio izostanak od kuce u duzini trajanja letovanja? :roll:
Pa zar da ja razbijam glavu o tome... njegov užitak = njegov problem objašnjavanja !! :wink:

Ma, naravno :wink: nego me to uvek fascinira. Ja mog cesto kad smo zajedno pitam "a gde si ti sad" (ono, zvanicno), to mi dodje ko neki skraceni kurs da vidim sta sve muskarci mogu da izmisle i koliko to prolazi. A mogu da izmisle mnogo. :? I prolazi. Ili mi tako mislimo. A i zar je bitno.

You'll never know! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
(zagrobnim glasom)

Mada kada dobijemo uzvratnom merom - cuti i trpi! Ja samo kazem: uvek imaj na umu - gumu!

Joj, izgovori... Uf... Pricacu vam kada budemo igrali sah na Kalishu kroz jedno 30 godinica...
 
jazzy999:
A da nas prestanete osuđivati i da nas probate shavtiti?

Vredja me tvoje pominjanje mene u kontextu osudjivanja - tebe. Slazem se sa svime sto si rekla i podrzavam te (pukla mi je veza (telefonska), neki dan - te mi nije otisla/stigla poruka slicnog sadrzaja, k'o ova).

Ja uvek kazem da nije prevara, to sto vecina tvrdi, vec je prevara samog sebe ako ne odete za svojim emocijama. Komplikuje se drustvenim uslovima i emocijama partnera (manje bitne) i emocijama dece (koje su najbitnije - ako ima dece u prici) - ali sve to moze da se sredi. I vuk... i ovce... itd.
 

Back
Top