Накнада зараде за време војне вежбе

Учестали су позиви за војне вежбе широм земље.
Закон налаже да се резервисти који је у радном односу рефундира зарада у процентима просека личног дохотка.
Ако би вежба трајала месец дана (траје у просеку 2. недеље), а плата вам је 50 хиљада, на ваш рачун би легло 50 хиљада.
Питање:
Ако знамо да велики део радне снаге добија други део зараде "на руке",
ко ће да плати разлику?
Минимална плата у Републици Србији, у овом тренутку је 50 хиљада и неки динар.

Poslednja izmena:
Закон налаже да се резервисти који је у радном односу рефундира зарада у процентима просека личног дохотка.
Ако би вежба трајала месец дана (траје у просеку 2. недеље), а плата вам је 50 хиљада, на ваш рачун би легло 50 хиљада.
Питање:
ко ће да плати разлику?

Nije 50 nego 46 top...

Sta ako neko ima 36 a nije sluzio ni civilno ni pod oruzjem jer ga je taman ta glupost omasila, takodje ovog perioda nezaposlen?

Znaci nit naknada plus mora na vezbu a pre niti je bio niti nista?

Питање:
ко ће да плати разлику?
Niko

naknada za zaposlene tokom vojne vezbe bice prosek njihovih poslednjih 12 primanja

prosto kao dan.

ovo kmecanje protiv vojne veybe koje se desava poslednjih dana je situacija koja je realnost. koju je doveo zapad raspadom drzave i unistenjem patriotizma zahvaljujuci politicarima.

drugo vojne veybe su uvek bile i tokom mira pre 40 godina. ljudi su umeli otici na dve nedelje nekadi na vikend radi upoznavanjas a novostima, novim oruzjem, pa imaju predavanje, ili gadjanje...

rutinskastvar svake normalnedrzave

pogotovo sto vojne pozive sada dobijaju ovi neobuxeni i nesposobni muskarci koji nisu nikada sluzili vojni rok

u slucaju mobilizacije da ne budu opasnost po sve ostale...

naknada za zaposlene tokom vojne vezbe bice prosek njihovih poslednjih 12 primanja

prosto kao dan.
Мени (и многима)се исплаћује преко рачуна минимална зарада.
То је једини податак који ће војни одсек добити од мог послодавца.
И то ће ми министарство платити.
"Поштено".
Ко ће да ми да преостали део зараде?
ovo kmecanje protiv vojne veybe koje se desava poslednjih dana je situacija koja je realnost. koju je doveo zapad raspadom drzave i unistenjem patriotizma zahvaljujuci politicarima.

drugo vojne veybe su uvek bile i tokom mira pre 40 godina. ljudi su umeli otici na dve nedelje nekadi na vikend radi upoznavanjas a novostima, novim oruzjem, pa imaju predavanje, ili gadjanje...

rutinskastvar svake normalnedrzave

pogotovo sto vojne pozive sada dobijaju ovi neobuxeni i nesposobni muskarci koji nisu nikada sluzili vojni rok

u slucaju mobilizacije da ne budu opasnost po sve ostale...
И раније се ишло на војне вежбе, али није резервиста због тога трпео, финансијски.

Сигурно ми неће опростити рачуне за тај месец и храну за породицу.

Мени (и многима)се исплаћује преко рачуна минимална зарада.
То је једини податак који ће војни одсек добити од мог послодавца.
И то ће ми министарство платити.
"Поштено".
Ко ће да ми да преостали део зараде?

И раније се ишло на војне вежбе, али није резервиста због тога трпео, финансијски.

Сигурно ми неће опростити рачуне за тај месец и храну за породицу.
какве везе са тим има министарство за одбрану ?

права адреса за тебе и сличне је -радна инспекција.

онај просек који ти се извуче из последњих 12 мјесеци ти ћеш добити. а зашто се теби уплаћује део плате (минималац) на руке а остало у готовини (што је свакако прекршај и утаја пореза) је неко други крив.

сад ћеш рећи како то допушта држава и инспекције. а јеси ли пријавио ?

бојиш се отказа ? па шта да ти кажем... то ниеј до минстарства одбране већ до приватника .

војне вежбе је увјек било. и потребна је ради нормалних ствари као што је оспособљавање војноспособних злу не требало. ради не до Бог мобилизације како у том трнеутку не би нико повређивали. по теби се на војну вежбу иде само кад цвета цвеће свима ?

па извини гинули су наши претци и пуно сиромашнији за србију пре сто и више година....

то о чему ти говориш је ствар нечег другог- што се мења изборима и вољом народа. док се народ не промени нема бољитка...

.

или мењај послодавца и посао. оно што ти се сада ускраћује том делимичном исплатом на рачун остало на руке, видећеш одласком у пензију. огромну разлику од оних којима се све уплаћивало.

мењај послодавца, шта да ти кажем... а заједно мењајмо власт. и позицију и опозицију. зарад будућности наших потомака

војна вежба је нормална ствар. као што служење војске није било ради одласка у рат већ ради чувања слободе , слободе наше дјеце наших мајки сестара девојака жена....

углавном иду они сада који нису никада служили војску што је и нормална ствар. да се колико толико обуче. јер би у случају моблизације били опасност по све. војна вежба је нормална ствар и да се прекине са кмечањем. срамота је.

какве везе са тим има министарство за одбрану ?

права адреса за тебе и сличне је -радна инспекција.

онај просек који ти се извуче из последњих 12 мјесеци ти ћеш добити. а зашто се теби уплаћује део плате (минималац) на руке а остало у готовини (што је свакако прекршај и утаја пореза) је неко други крив.
Е капетане капетане.
Хајде овако:
Шта мене брига војна вежба када неће да ми плате?
Шта ја имам са тим што се једна институција прави да не зна шта ради друга и што се они уопште преко мојих леђа препуцавају.
Ови глуме државу, а ови твоји војску.
Кога брани та војска?
Систем који је поставила друга екипа?
сад ћеш рећи како то допушта држава и инспекције. а јеси ли пријавио ?

бојиш се отказа ? па шта да ти кажем... то ниеј до минстарства одбране већ до приватника .
Наравно.
Само људи који су цео живот радили у државним установама не разумеју (или не желе) да је важно сачувати посао.
то о чему ти говориш је ствар нечег другог- што се мења изборима и вољом народа. док се народ не промени нема бољитка...

.
Народ да се промени?

Па ево их већ из Бангладеша и Кубе,можда они буду бољи народ и бољи војници.

или мењај послодавца и посао. оно што ти се сада ускраћује том делимичном исплатом на рачун остало на руке, видећеш одласком у пензију. огромну разлику од оних којима се све уплаћивало.
Знам.
Колико је (све више) оних који хоће све на руке.
И њима ће требати пензија.
мењај послодавца, шта да ти кажем... а заједно мењајмо власт. и позицију и опозицију. зарад будућности наших потомака
👍

Е капетане капетане.
Хајде овако:
Шта мене брига војна вежба када неће да ми плате?
Шта ја имам са тим што се једна институција прави да не зна шта ради друга и што се они уопште преко мојих леђа препуцавају.
Ови глуме државу, а ови твоји војску.
Кога брани та војска?
Систем који је поставила друга екипа?

Наравно.
Само људи који су цео живот радили у државним установама не разумеју (или не желе) да је важно сачувати посао.

Народ да се промени?

Па ево их већ из Бангладеша и Кубе,можда они буду бољи народ и бољи војници.
КО ЈЕ ТЕБИ КРИВ ШТО ти се уплаћује на рачун само износ минималца а остатак на руке ?
то је прекршај твога послодавца и кривично дело - утаја пореза. за то се обрати радној инспкецији као и теби слични.

ти би да твој послодавац мимоиђе оабвезе и плаћање доприноса , да уштине на држави а да потом држава теби за војну вежбу исплати просек као да ти је уплаћивано 100 % на рачун ?

па много си ти паметан...

то просто логике нема и само би будала прихватила. проблем је до твог послодавца.

нераде сви у друштввеним предузећима. огроман већина ради код приватника. и не добијају сви минималац на рачун а остало на руке.

то је индивидуално и свакако је ствар тдо теб и твог послодавца!
реши то са њим. ако не мођеш ту је увек на рапсолагању РАДНА ИНСПЕКЦИЈА да исправи то што незаконски чини твој послодавац.

Poslednja izmena:
Знам.
Колико је (све више) оних који хоће све на руке.
И њима ће требати пензија.

👍
на жалост данас смо доведени у ситуацију да ''сутра не постоји''
дај да преживимо , да имамо сад. нестабилно време кога брига за будућност, дај ти мени да сада решим проблеме да сада одем на море ако могу да сада намири дугове... дај одма и сад као да сутра не постоји... а до тога нас и доводе политичари и запад.

пре него што пожеле данас све на руке нек добро размисле како ће у пензији....

али о томе нико и не мисли из разлога које сам већ навео.довели су на с до тога а то је стање јадна мајко...

мењајмо влст и сву туб агру од политичара, и једне и друге.

иначе наебасмо као колектив - народ.

после ће војна вежба бити најмањи проблем. биће рутина и нромална ствар.

КО ЈЕ ТЕБИ КРИВ ШТО ти се уплаћује на рачун само износ минималца а остатак на руке ?
то је прекршај твога послодавца и кривично дело - утаја пореза. за то се обрати радној инспкецији као и теби слични.

ти би да твој послодавац мимоиђе оабвезе и плаћање доприноса , да ушине на држави а да потом држава теби за војнувежбу исплати просек као да ти је уплаћивано 100 % на рачун ?

па много си ти паметан...

то просто логике нема и само би будала прихватила. проблем је до твог послодавца.

нераде сви у друштввеним предузећима. огроман већина ради код приватника. и не добијају сви минималац на рачун а остало на руке.

то је индивидуално и свакако је ствар тдо теб и твог послодавца!
реши то са њим. ако не мођеш ту је увек на рапсолагању РАДНА ИНСПЕКЦИЈА да исправи то што незаконски чини твој послодавац.
Ићи ћу да пријавим.
Успут ћу да пријавим и све грађевинаре, ауто пераче, фирме за селидбе...ма све ће да их похапсе и доведу у ред.
Небива

Ићи ћу да пријавим.
Успут ћу да пријавим и све грађевинаре, ауто пераче, фирме за селидбе...ма све ће да их похапсе и доведу у ред.
Небива
онда ћути и трпи.

оно што твој послодавац уплати теби на рачун , а на основу тога и држави потребне доприносе, ти ћеш добити као просек од задњих 12 месеци, током војне вежбе.

до тад не очекуј да држава надокнађује оно што јој је већ твој газда ускратио и уштинуо.

онда ћути и трпи.

оно што твој послодавац уплати теби на рачун , а на основу тога и држави потребне доприносе, ти ћеш добити као просек од задњих 12 месеци, током војне вежбе.

до тад не очекуј да држава надокнађује оно што јој је већ твој газда ускратио и уштинуо.
Питање је фигуративно.
Наравно да неће нико да надомести штету.
А матори сам да ћутим и трпим.
Не више.

Back