Imam problem sa laptopom, pišti kad se upali, sta da radim?

Banedjokic

Obećava
Poruka
84
Kad palim
Laptop on pocne da pisti,sve dok se ne pojavi logo windows 7-posle normalno radi
-menjao hard,ram,vadio bat,i opet isto
Del vodtro 1310
 

Prilozi

  • A0E02776-DA82-4EDC-9C14-15CE57CAB17D.jpeg
    A0E02776-DA82-4EDC-9C14-15CE57CAB17D.jpeg
    88,2 KB · Pregleda: 31
laptop pišti kada ne može da prikaže na ekranu koja je greška. Postoje raličiti kodovi, kraći, duži, ponavljanja ... koji indiciraju šta je konkrtetno problem. Jedan od problema je neispravna CMOS baterija, a obzirom da kompjuter ustvari radi, cenim da je to problem.

Drugi problemi su recimo, neispravna glavna ploča, memorija, video karta, procesor... a to bi značilo da ti laptop uopšte ne radi
 
Kad palim
Laptop on pocne da pisti,sve dok se ne pojavi logo windows 7-posle normalno radi
-menjao hard,ram,vadio bat,i opet isto
Del vodtro 1310
Jeste malo veci problem sto je lap,ali ja bih proverio RAM module.Izvaditi,pa stapicima za usi malo procistiti slotove,a module ocistiti kontakte sa gumicom za grafitnu olovku.Normalno bez velikog pritiska na kontakte.Pa i probati zameniti im mesta ,ako ih ima 2,ili vise.
 
To se meni desavalo vise puta.
Probaj da izduvas komp procesorom, uzmes cetkicu (recimo onu za farbaje, samo novu) i ocistis maticnu, slotove za memoriju i graficku. Nekada zna da pisti ili ne prepoznaje graficku/memorije zbog prasine.

Takodje desavalo mi se da pistanje prestane nakon vadjenja BIOS baterije, ili ubacivanjem nove, zbog pregrevanja procesora (zameni pastu).
Treci put mi je komp pistao i sve sam uradio ali pistanje se natavilo. Nedugo nakon toga pao mi je sistem.

Takodje moze biti da ti je Hard Disk pri kraju pa s toga pisti. Uzmi skini neki program pa proveri zdravlje HDD-a.
 

Back
Top