Ima li neko zanimljivu ideju

Pera:
koji je odnos ulaganja i profita

Moras sam da se potrudis oko izracunavanja, ja sam se samo bavio pronalazenjem sirovina ali nisam pravio biznis plan. Imas na internetu uputstva o tome tako da ako budes hteo mozes da proveris.
Jedina stvar koja je mozda malo skuplja su spore (to bi mu bilo nesto kao "seme" pecuraka) dok sve ostalo mozes da nabavis za male pare ( piljevinu, slamu, vodonik peroksid i da opremis prostoriju sa grejacima i ovlazivacima vazduha kao i nekim ventilatorom i naravno da sve to odrzavas cistim (sterilnim))
 
Najbolja fora, po meni je praviti websajt, jer je relativno lako (pitajte koga ocete, Dreamweaver je uzasno lako koristiti, trebalo mi je tri dana da provalim glavne fore, a sa malo istrazivanja i strebanja, mozes da postanes expert), ako imas smisla za dizajn. Sada frka ti je sa provajderima, mozes da koristis strane provajdere, ali mozes i domace (koji su i jeftiniji), zavisi od klijenta. Mozes cak i da organizujes net provajdere, tu ti se danas lova obrce. Glavna prednost ti je u poslovanju sa stranim kompanijama, jer mnoge firme oce websajt, ali ne mogu da ga priuste. Ti mozes da im das neverovatno niske cene, kada ih poredis sa stranim kompanijama, jer u YU je ekonomski standard nizi i ti to kosristi u svoju prednost. Ja zivim u Engleskoj i moj profesor informatike (ja sam 17, ali to ne znaci da ne treba da me shvatite ozbiljno) dobro zaradjuje jer povremeno za neku manju firmu napravi jeftini (ali dobar) sajt. Ja licno koristim situaciju u YU kada dolazim kod familije, jer kupim gomilu CDova (oko stotinak, jave mi se narudzbine na SMS) i profit je oko 600% jer ovde CDovi kostaju MNOGO vise (oko 20X vise). Znam da je ilegalno, ali kada niko nista ne pita, sta ces? Zakljucak: GLAVNA fora su komposi jer ti ne trebaju nikakve sirovine do znanja i jednog komposa sa netom.
 
Ako imaš 4-5.000 € i 20 ari placa možeš da gajiš puževe. Jeste da prve dve godine nemaš nikakvu zaradu (dok porastu i razmnože se), ali posle kaplje fina lova (15-16.000 € treće godine, oko 20.000 četvrte i tako dalje...).

Ja lično nemam ni lovu ni zemlju. :cry:
 
Lens:
Imam nekoliko famoznih ideja, ali mi fali pocetni kapital :P

kazi neke !!
evo jedna je isporuka kondoma na kucu
onda moze recimo da iznajmljujesh svoje npr
knjige diskove i slicno. princip bi mozda bio ovakav
iznajmim knjigu uzmem depozit. kad mi se vrati knjiga
vratim pare a procenat zadrzim.

to je opasnost d anestanu knjige ali opet dobijem neku
utehu.
 

Back
Top