iluzija svijesti

Svaka velika prica provlaci onoliko gresaka ili pogresnih pretpostavki koliko je sama dugacka. Bergsonove price vuku gomilu gresaka koje stvara odnos svesti i izraza. Cak i metafore su skucene za objasnjenje pojmova izvan svesti ili ajd neka bude u intuiciji.
Postavka da je sve u svesti iluzija jer je generisu fizicke pojave je samo laicko tumacenje raznih komplikovanih objasnjenja. Zato i jeste svesno prihvatanje sveta iluzija, jer svaka svest stvara svoje tumacenje objasnjenja, da ne pominjem prevode i zapise.
Zalazis u off topic. Niko nije rekao da je svet iluzija.
 
U malim zivotima svest jeste iluzija koju stvaramo od rodjenja,pa je stvaraju u kuci, pa nam je stvaraju na ulici, pa u skoli, pa u drustvu i ako sve te iluzije ne prihvatimo onda nam iluziju svesti stvaraju filozofi, pa se zagubimo u teskim objasnjenjima prostih stvari....
 
Zalazis u off topic. Niko nije rekao da je svet iluzija.
Pise svest, a ne svet....jer ako tako citas onda podji od naziva teme...
ili jos bolje, poslusaj vitgenstajna, pa smisao izraza vezi za kontekst, bez koga ne mozes da znas smisao.
ili bar probaj da se drzis osnova pravopisa koji to na isti nacin tretiraju.
 
Poslednja izmena:
Napisao si ovo: "prihvatanje sveta iluzija"

to sam tako shvatio.
i ovo: "sve u svesti iluzija"

kapiras sta si rekao?

Nego ako je svest iluzija onda smo mi iluzije i ne postojimo. Samo nam se cini da. komuniciramo :P
kapiras da nisi ti taj koji izmislja pravopis?
a cak i da jesi mora da prodje odredjeni krug prihvatanja....:)
 
Znas ko su osnivaci nauke o svesti? Stuart Hamerof i Sir Roger Penrose Hawkingov kolega. Penrose tvrdi da je AI nemoguc
a Hamerof da dok zivimo svest je 'entangled' izmedju usiju a kad umremo 'entangled' u kosmosu.
nepostoji nauka o svesti jer je svest i dalje velika nepoznanica svima a pogotovo ''nauci''

to su lupetanje,svest se uopšte nenalazi nigde,pa ni izmedju ušiju,već je nelokalna i transcendentna,SVE je svest i sve se nalazi u svesti
 
Znas kako, tek sad videh ovaj odgovor. Meni je pol na forumu totalno nebitan niti diskriminisem polove, niti smatram da je pol presudan
u onome sto neko izlaze...
Nažalost, bitno je. I ja sam negirao, negirao i negirao...ali da "nismo isti" je činjenica.
Ko je u pravu, e, to se ne može generalizovati, nisam mislio na taj način, da je muški pol superiorniji nego jednostavno smo drugačiji.

(Oto Vajninger "Pol i karakter", šokantno u pravu.)
 

Back
Top