IELTS -> pitanja i odgovori

Postoji više mesta gde se traži IELTS, i u principu svuda treba da proveriš šta se traži. Ako to tražiš po forumu ovde samo ćeš se zbuniti, jer: jedna je stvar treshold za vizu, gde je uglavnom potreban general, drugo je ( a to ide pre ovog prvog) šta će ti tražiti da ti priznaju zanimanje (to ti je gospodja drugarica gea slikovito gore prikazala), a ima i ono ako ti bude trebalo neko sponzorstvo, i oni će imati odredjene zahteve za odredjena zanimanja.

Iz ovih razloga ti i ne odgovaramo uglavnom na to pitanje, jer se puno toga oko IELTS zahteva menjalo, pa ono što je važilo pre možda ne važi sad, pa ne bi slučajno recimo da te pogrešno informišemo. Treba da tražiš tu informaciju tamo gde treba da apliciraš, iz prve ruke.
Inače meni taj akademski nije ništa puno teži od generalnog.
 
Čitajući forum na ovu temu shvatila sam da škola u koju ja idem je upravo koncipirana kao Ielts ispit. Na svakom času ima reading, speaking, listening i svaki dan imamo za domaći esej na neku temu .Časovi su intenzivni, ide se svaki dan 20 ili 25 dana..A teacher mi je rekla da iz British C.šalju ljude kod njih u školu. Ako mogu i ja nekako da doprinesem biće mi drago. Ne znam da li će mi zameriti zbog reklamiranja ali ću napisati samo br.telefona- 011/268-68-76.

Nema predaje ni odustajanja....
 
12. decembra izlazim na IELTS (prvi put).
I imam jednu nedoumicu:
Da li se pise olovkom ili hemijskom?
Na jednom mestu sam nasao da savetuju pisanje olovkom (patenticom), a na drugom da je obavezno pisati hemijskom.
Kako se ispravljaju (eventualne) greske (narocito kod dela writing)?
Hvala - javljajte, nemam bas mnogo vremena..:rtfm::dontunderstand:
 
Jok, oko 10% svog vremena sam izuzetno smiren, ne računajući kad spavam, tu sam negde izmedju ;)
Ponesi celu pernicu na ispit, ne nosiš džak kukuruza, pa da ti je teško. ;)
Da imaš i drvenu i grafitnu i gumicu i hemijsku i flomaster, bojice ne moraš...
 
Da li neko zna gde mogu da kupim "dobar"Eglesko-srpski rečnik? Danas sam po kiši lutala po gradu i ništa. Cambridge prodaje englesko-engleski, Oxford takođe...Imam neki prastari Benson koji je toliko zastareo da su neke reči smešne koliko su pogrešne.
 

Back
Top