I Divac digao ruke od Srbije

crow:
ne ja
ne lupam ja gluposti ko ti!
vamo to nekako... stvar vaspitanja
poimanja vrednosti

chega vec...

Читај моје коментаре у којима избјегавам сваку генерализацију, и недолично вријеђање и читај своје, који су...

Ево задатка за администраторе:

-Издвојте све постове које је послао CROW па донесите закључак.
 
BN_Nikola:
Читај моје коментаре у којима избјегавам сваку генерализацију, и недолично вријеђање и читај своје, који су...

Ево задатка за администраторе:

-Издвојте све постове које је послао CROW па донесите закључак.

pravish li se neuk il????

pazi

generalizacija chas prvi:

postoji mishljenje da su cigani, generalno lopovi

u prvo sluchaju

vidish nekog ciganina na ulici i mislish da je lopov. e to je generalizacija i to ne valja

u drugom sluchaju

uhvatish ciganina s rukom u dzepu
to nije generalizacija


shto znachi, u tvom sluchaju nije generalizacija 8)
 
jomini:
A čiji je??? :shock:
Ајде сам закључи да нема после БЛ фашиста те БЛ ово па оно.

Где Дивац ПОСЛОВНО БИЗНИСОВАО?
Где ДИВАЦ ЗАРАДИО ПРВО МИЛИОНЧЕ?
Где ДИВАЦ ИГРАО КОШАРКУ НА КЛУПИ ЗАДЊИХ ГОДИНА, АЛИ ОПЕТ ЗАРАЂИВАО МНОГО ПАРА И ЗАШТО'?
Откуд сада тек код ДИВЦА ТА ВЕЛИКА ВОЉА ДА СПАСИ СРБИЈУ??
А ДО ПРЕ НЕКУ ГОДИНУ НИЈЕ НИ ДО КРАЉЕВА ХТЕО??
 
Бл:
Ајде сам закључи да нема после БЛ фашиста те БЛ ово па оно.

Где Дивац ПОСЛОВНО БИЗНИСОВАО?
Где ДИВАЦ ЗАРАДИО ПРВО МИЛИОНЧЕ?
Где ДИВАЦ ИГРАО КОШАРКУ НА КЛУПИ ЗАДЊИХ ГОДИНА, АЛИ ОПЕТ ЗАРАЂИВАО МНОГО ПАРА И ЗАШТО'?
Откуд сада тек код ДИВЦА ТА ВЕЛИКА ВОЉА ДА СПАСИ СРБИЈУ??
А ДО ПРЕ НЕКУ ГОДИНУ НИЈЕ НИ ДО КРАЉЕВА ХТЕО??
MOLIM???
 
Бл:
Ајде сам закључи да нема после БЛ фашиста те БЛ ово па оно.

Где Дивац ПОСЛОВНО БИЗНИСОВАО?
Где ДИВАЦ ЗАРАДИО ПРВО МИЛИОНЧЕ?
Где ДИВАЦ ИГРАО КОШАРКУ НА КЛУПИ ЗАДЊИХ ГОДИНА, АЛИ ОПЕТ ЗАРАЂИВАО МНОГО ПАРА И ЗАШТО'?
Откуд сада тек код ДИВЦА ТА ВЕЛИКА ВОЉА ДА СПАСИ СРБИЈУ??
А ДО ПРЕ НЕКУ ГОДИНУ НИЈЕ НИ ДО КРАЉЕВА ХТЕО??

:(

choveche

i kad dodjem malo pripit da pod'ebavam retarde

:( :( :(
zanemim pred ovakvom gluposhcu!

:( :( :( :(
 
crow:
pravish li se neuk il????

pazi

generalizacija chas prvi:

postoji mishljenje da su cigani, generalno lopovi

u prvo sluchaju

vidish nekog ciganina na ulici i mislish da je lopov. e to je generalizacija i to ne valja

u drugom sluchaju

uhvatish ciganina s rukom u dzepu
to nije generalizacija


shto znachi, u tvom sluchaju nije generalizacija 8)

Симпатичан покушај да напишеш нешто паметно, али не иде. Можда да пробаш на другој пијаци. :wink:
 
jomini:
Шта је прво хтео да купи?
КЊАЗ МИЛОШ, ЗАЛИХЕ ВОДЕ ЗА ПИЋЕ КОЈИХ ЈЕ СВЕ МАЊЕ И МАЊЕ, ЗА КОГА????
ДРУГО ШТА МУ ПАДЕ НА ПАМЕТ.

НОВОСТИ
ЗАШТО????

ЈЕДНА ОД РЕТКИХ НОВИНА КОЈУ ЧОВЕК МОЖЕ ДА СВАРИ, НАРАВНО ПОРЕД ПОЛИТИКЕ. КОЈА ТАКОЂЕ ИМА МАЛО ЧУДНО ФИНАНСИРАЊЕ,АЛИ ИМ БАР НЕ ГОВОРЕ ШТА ДА ПИШУ
 
Бл:
Шта је прво хтео да купи?
КЊАЗ МИЛОШ, ЗАЛИХЕ ВОДЕ ЗА ПИЋЕ КОЈИХ ЈЕ СВЕ МАЊЕ И МАЊЕ, ЗА КОГА????
ДРУГО ШТА МУ ПАДЕ НА ПАМЕТ.

НОВОСТИ
ЗАШТО????

ЈЕДНА ОД РЕТКИХ НОВИНА КОЈУ ЧОВЕК МОЖЕ ДА СВАРИ, НАРАВНО ПОРЕД ПОЛИТИКЕ. КОЈА ТАКОЂЕ ИМА МАЛО ЧУДНО ФИНАНСИРАЊЕ,АЛИ ИМ БАР НЕ ГОВОРЕ ШТА ДА ПИШУ
M O L I M ??????
 
Бл:
Шта је прво хтео да купи?
КЊАЗ МИЛОШ, ЗАЛИХЕ ВОДЕ ЗА ПИЋЕ КОЈИХ ЈЕ СВЕ МАЊЕ И МАЊЕ, ЗА КОГА????
ДРУГО ШТА МУ ПАДЕ НА ПАМЕТ.

НОВОСТИ
ЗАШТО????

ЈЕДНА ОД РЕТКИХ НОВИНА КОЈУ ЧОВЕК МОЖЕ ДА СВАРИ, НАРАВНО ПОРЕД ПОЛИТИКЕ. КОЈА ТАКОЂЕ ИМА МАЛО ЧУДНО ФИНАНСИРАЊЕ,АЛИ ИМ БАР НЕ ГОВОРЕ ШТА ДА ПИШУ
NOVOSTI????
Citulje,citulje,citulje,citulje,citulje,citulje...i nista drugo osim citulje. Mislim da su sa te strane izuzetno objektivni. U Srbiji se nista drugo ne radi osim sto se umire.
 
mislim...
ovo shto reche mixajlo....


ni sistem kasta...
ni aushvic...

ma ni trumanov shou u hiroshimi ne lechi :(

odo ja da spavam.

ma odo ja sa foruma

:(

choveche

ne da me je...
:(

pa ...


ajoj!

:(

ne... ja da komuniciram sa ovako nechim! e stvarno sam nisko pao!!!

pozdrav svima koji neshto vrede ovde
 
uus srebro:
Jedan od najpoznatijih Srba današnjice,košarkaš Vlade Divac,shvatio je da Srbija nije zemlja u kojoj se može poslovati i investirati..
Izvod iz "Dnevnika" :
"Što se tiče investiranja u Srbiji, tu je priča završena. Nemam strpljenja, ni vremena, ni entuzijazma da se moje korektne namere povlače po sudovima. U Srbiji vladaju neka druga pravila u kojima se ne snalazim"
"Shvatio sam da u Srbiji nema mesta za mene i ubuduće će me moji prijatelji nalaziti u Madridu, gde ću živeti i raditi narednih godina. Konačno, prihvatio sam angažman u 'Realu', potpuno ću se posvetiti radu u ovom košarkaškom klubu"

Way to go,Serbia!

Košarkaški as Vlade Divac odustao je od kupovine kompanije Novosti, jer mu je prećeno. Divac je zaustavljen i u pokušaju da kupi kompaniju Knjaz Miloš, a kad god je pokušao da uloži veliki kapital u Srbiju, neko bi ga zaustavio. O novom osujećivanju Divčevih namera piše Blic. „Imao sam dva telefonska poziva. U prvom sam dobio obrazloženje zašto neću moći da postanem akcionar Novosti, a u drugom savet u nekoliko rečenica o tome da treba da se povučem”, piše u saopštenju Vlade Divca, u kom obaveštava javnost da odustaje od ulaganja u kompaniju Novosti i konstatuje da su telefonske poruke stigle iz poverljivih i pouzdanih izvora.

Na pitanje ko je Divca zvao telefonom, njegov savetnik, direktor konsultantske kuće CES Mekon Zvonimir Nikezić, kaže da je stvar vrlo osetljiva i da o tome ne može da govori. „Divac je juče otputovao u SAD i vraća se 20. avgusta. On trenutno ne želi da kaže ništa više od onog što piše u saopštenju i to je njegovo pravo. Da li će reći kad se vrati, videćemo”, kaže Nikezić.

Ponavljajući da su njegove namere da investira u Srbiju bile iskrene i časne, ali da više nema strpljenja, vremena i entuzijazma da prolazi kroz sudske sporove, natezanja i ometanja, Divac navodi da ga stvarnost posle svega još jednom podseća, na vrlo prizeman i ružan način, da sem pravnih u toj igri postoje još neka, jača pravila. „To je meni, sa stanovišta ličnih moralnih načela i fer-plej igre, definitivno neprihvatljivo. Zahvaljujem se akcionarima i nadam se da će preporuka direktora Novosti o uključivanju u priču grupe časnih, bogatih i iskusnih srpskih privrednika biti na njihovu dobrobit”.

U kratkoj retrospektivi svog angažovanja od osnivanja preduzeća "Divac Co d.o.o." do danas, Divac navodi da, uprkos odluci Vrhovnog suda, Agencija za privredne registre nije registrovala dokapitalizaciju zato što je Centralni registar odjednom tražio dodatnu dokumentaciju. „Procedura pred Agencijom za privredne registre i Centralnim registrom uobičajeno ne traje duže od pet plus pet dana, a u mom slučaju postupak traje već 150 dana i ne nazire mu se kraj”, kaže Divac.

Direktor Agencije za privredne registre Dragiša Okolišanov kaže da je odluka Vrhovnog suda poštovana i da je preduzeće "Divac Co d.o.o." upisano u registar, ali da je pristup novih članova obustavljen zbog nepotpune i neuredne dokumentacije. Na pitanje ko je sve na Agenciju i njega vršio pritisak povodom slučaja Novosti, Okolišanov odgovara: „Mene niko nije zvao”, piše Blic.

Predsednik Asocijacije malih akcionara Novosti Novo Tomić kaže da im je Divac odluku saopštio na sastanku održanom preksinoć, ali da nije hteo da im kaže ko ga je zvao telefonom. „Prošlog petka u preduzeće ´Divac Co. d.o.o.´ upisano je 1.560 akcija. Da su mu dozvolili, Divac bi danas bio vlasnik Novosti”, kaže Tomić. Na pitanje da li zna ko čini grupu biznismena koju preporučuje direktor Novosti, Tomić kaže da su akcionari uspeli da saznaju da je jedan od njih Duško Knežević iz grupe Atlas.

Ministar za privredu i privatizaciju Predrag Bubalo bio je iznenađen. Iako se držao po strani, Divac ga je u nekoliko navrata indirektno optužio da radi protiv njega. „Ne mogu da verujem”, rekao je ministar za privredu i privatizaciju. „Možemo se sporiti da li je nešto pravi put, ali da nekog ubeđujete da odustane, to najoštrije osuđujem. Divac je jedan od najdobrodošlijih investitora iz dijaspore, čovek koji je sve što ima zaradio u znoju lica svog i za kog ne postoji pitanje odakle mu pare. Žao mi je što se to desilo”, izjavio je vidno uzrujan Predrag Bubalo, piše Blic.

Dok se u Srbiji često sumnja u privatizacije velikih kompanija i poreklo novca novih biznismena, Divčev novac je zarađen na javan način, a prošao je sve kontrole poreskog sistema SAD, najrigoroznijeg na svetu. (B92)
 
Бл:
АЛИ ПРОБЛЕМ ЈЕ ШТО ДИВЧЕВ КАПИТАЛ НИЈЕ ЊЕГОВ!!!!!!!!!!!!

Да, и ја сам чуо, да капитал Дивца није само његов већ да је он само истурен играч, а да је већински власник капитала неко из САД... биће и то објављено... 8-)

А шта друго може да интересује каубоје - него неке залихе(вода) или најтиражнији медиј (Новости)......... што не отвори неку лепу нову фабрику или сл.... :roll:
 
Бл:
Шта је прво хтео да купи?
КЊАЗ МИЛОШ, ЗАЛИХЕ ВОДЕ ЗА ПИЋЕ КОЈИХ ЈЕ СВЕ МАЊЕ И МАЊЕ, ЗА КОГА????
ДРУГО ШТА МУ ПАДЕ НА ПАМЕТ.

НОВОСТИ
ЗАШТО????

ЈЕДНА ОД РЕТКИХ НОВИНА КОЈУ ЧОВЕК МОЖЕ ДА СВАРИ, НАРАВНО ПОРЕД ПОЛИТИКЕ. КОЈА ТАКОЂЕ ИМА МАЛО ЧУДНО ФИНАНСИРАЊЕ,АЛИ ИМ БАР НЕ ГОВОРЕ ШТА ДА ПИШУ

za amere normalno.
Divac je americki spijun koji je poslat ovde da unisti srbiju, prepolovi populaciju i plasira americku demokratiju kako bi amerika lakse unistila najperspektivniju zemlju na balkanu. Normalno, sve u cilju unistavanja vodece sile - Belorusije....

ima da poludim ovakvih maloumnih izjava...da sam na divcevom mestu, zbog ovakvih ljudi kao sto si ti otisao bi i ulozio pare u albaniju...

Nego, BL rece, oni koji nisu sticali kapital za vreme milosevica...
OK, a KAD su onda oni to sticali kapital, i koji su to likovi koju su PRE milosevica stekli odgovarajuci kapital?
 
BN_Nikola:
Могућност уплитања у политику Србије. А ово друго је толико бесмислено да је то "нешто ново, дивље".

prouci ti malo kako ide politika i kako idu pare u razvijenim zemljama - ko kod da ima pare, ima nekakve veze, manje ili vece, sa drzavnom politikom....
 
Plava Bilja:
Ja se slazem s tobom, ali moram da pitam: Bese li ono Divac se pojaviljivo na svim promotivnim skupovima Borsa Tadica kada su bili predsednicki izbori, a sve zarad toga da Radikali ne dodju na vlast?
Bilo je, pa mi nije jasno, otku mu sad ne pomogne Boris Tadic i vrati uslugu?
Divac je izigran kao i mnogi drugi, cim se gospodin Tadim ustolicio, na Divca i zaboravio!
Bravo,tipicno radikalsko glediste ekonomije.
 

Back
Top