Quantcast

I dalje...Nemam pojma... (vol. 2)

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.883
Isus jeste stvoren jer je Bozji Sin. to je istina
A to je istina, jer tako piše u prevodu iblije JS...

15 Он је слика+ невидљивог+ Бога, првенац+ свега што је створено

Mogla bi pogledati kako to glasi na izvornom tekstu...

ὅς ἐστιν εἰκὼν τοῦ θεοῦ τοῦ ἀοράτου, πρωτότοκος πάσης κτίσεως,

A u grčkom jeziku neka druga reč biva u značenju...stvoren...Mono, Mono...

I tako...biva da je Isus ''stvoren'' i to tako što se Bog javio u telu čoveka...

1 Timotiju 3:16... ''I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.''

i tako bi ovo...

Jovan 1:1...''U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. ''

Jovan 1:14... ''I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.''

A to telo u kojem se javio Bog, ta reč koja je postala telo kaza...

Otkrivenje 21:6-7... ''I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.''

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.883
Ja stopostotno spadam u te sto odlicno vide, ti stavi prst na celo i razmisli.
A šta je to što ti odlično vidiš...Možeš li videti recimo...vetar. Grešim li ako kažem...ne možeš. Možeš ga osetiti. Teško da možeš videti ljubav...možeš je osetiti. Ima mnogo, ali mnogo toga što ne možeš videti a možeš osetiti.

Masta je jedno, realnost drugo ;)
Kuku me lele da me lele kuku...A ja bejah u uverenju da je to jedno te isto... :hahaha1:

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.883
Imam nove informacije o Armagedonu :aha:

dobro vece svima :cao:
Mora da su ono...iz prve ruke...od Jehove...

A pre nekih pet godina isto je bilo...blizu je...

pa moze uskoro
jer se to vec sprema
znak da je kraj blizu je pad religije... tj unistenje svih osim prave
nakon toga ide Armagedon pa novi svet :D
A pre Armagedona moraju biti uništene sve krive religije tako da će opstati samo jedna...prava religija i naravno to je religija Stražarske Kule...

Dobro veće i tebi...

Poruka
21.419
A šta je to što ti odlično vidiš...Možeš li videti recimo...vetar. Grešim li ako kažem...ne možeš. Možeš ga osetiti. Teško da možeš videti ljubav...možeš je osetiti. Ima mnogo, ali mnogo toga što ne možeš videti a možeš osetiti.
Ni bol ne mozes videti ali ga mozes osetiti, sta je ovde za mene konkretno pitanje ?
Boga niti vidis niti osecas :per:
A ako ga ipak osecas objasni nam kako ga osecas :think:
Kuku me lele da me lele kuku...A ja bejah u uverenju da je to jedno te isto... :hahaha1:
Sto mesas pica :)

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.883
Ni bol ne mozes videti ali ga mozes osetiti, sta je ovde za mene konkretno pitanje ?
Možda nisi primetio...

A šta je to što ti odlično vidiš...
to je bilo pitanje...

Boga niti vidis niti osecas :per:
A ako ga ipak osecas objasni nam kako ga osecas :think:
Nisam vernik kao i ti ali za razliku od tebe, nemam nikakvog osnova za tvrdnju tipa...Bog ne postiji u smislu onog ateistima omiljenog...jer ga nauka nije dokazala. A biva mi shvatljivo da neki ljudi pod nekim specifičnim okolnostima datog trenutka, mogu osetiti da im samo Bog pomoći može.

A zanimljivo ti je ono u množini...objasni nam...Ja bih kazao...objasni mi...

Misliš da sam se zbog toga prosvetlio pa skapirao da mašta i realnost nisu jedno te isto... :hahaha1:

InternetExplorer

Aktivan član
Poruka
1.222
Da li je moguće da su proroštva Danilova protumačili kao Rusija - severni, UK - južni kralj???
Dokon svet..
U krajnjoj liniji, direktno severno od Izraela, potencijalni kandidat za Goga pre je Turska :) , geografski gledano
Kako nije moguce. Juzni kralj je Angloamerika. A severni kralj se do skora nije znao. Hteli su oni davno da proglase Rusiju. Ali ima jedan deo u prorocanatvu gde pise da ce severni kralj da se lose ophodi prema bozijem narodu. To sto nisu znali ko je severni kralj je prakticno odlagalo armagedon. Tako da ovo proganjanje u Rusiji im je leglo ko kec na deset.
Ne znam samo kako ce da objasne tuzbe za pedofiliju posto ce juzni kralj da im zada opasan finansijski udarac.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.049
Kako nije moguce. Juzni kralj je Angloamerika. A severni kralj se do skora nije znao. Hteli su oni davno da proglase Rusiju. Ali ima jedan deo u prorocanatvu gde pise da ce severni kralj da se lose ophodi prema bozijem narodu. To sto nisu znali ko je severni kralj je prakticno odlagalo armagedon. Tako da ovo proganjanje u Rusiji im je leglo ko kec na deset.
Ne znam samo kako ce da objasne tuzbe za pedofiliju posto ce juzni kralj da im zada opasan finansijski udarac.
A kako se to Rusija loše ophodi prema Jevrejima?
Postojali su povremeni pogromi u carskoj Rusiji i nešto kasnije pod Staljinom, ali ništa više i ništa drugačije nego u drugim zemljama.
Vodeće telo stvarno lupeta za sve pare

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.883
Poznat je i taj...severni kralj. Prvo je to bila Nemačka...pa nakon nje SSSR....

Tokom dva svetska rata, Nemačka je bila glavni neprijatelj kralja juga — Anglo-Američke svetske sile — i zauzimala je položaj kralja severa. Međutim, posle Drugog svetskog rata, ta nacija je bila podeljena. Zapadna Nemačka je postala saveznik kralja juga, a Istočna Nemačka se povezala s jednim drugim moćnim entitetom — komunističkim blokom nacija sa Sovjetskim Savezom na čelu. Taj blok, ili politički entitet, stajao je kao kralj severa, u oštroj suprotnosti Anglo-Američkom savezu. A rivalstvo između ta dva kralja preraslo je u Hladni rat koji je trajao od 1948. do 1989. Pre toga, nemački kralj severa je delovao „protiv svetog saveza“ (Danilo 11:28, 30). Kako će komunistički blok postupati prema tom savezu?

Kuku me lele da me lele kuku...prosto da glava zaboli od ekspertskih tumačenja...

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.049
Sisti, koji je ovo datum pod kojim je otvoren ovaj drugi deo teme...02.11.2019. Ovog dana je valjda 10.11.2019.
Pozdrav tebi.
Znam, nego nisam hteo da sečem tematski deo diskusije.
U novu temu izdvojio sam ceo deo debate o Duhu Svetome. A ta debata je dublje počela porukom od 2.11. koju sam premestio da bude prva.

Ako želiš, mog u sve dosadašnje poruke vratiti u staru temu, a ti napravi lepi, novi uvod za novi nastavak.
Šta misliš?