I dalje...Nemam pojma... (vol. 2)

I ako je Bog centralna "figura" religiozne duhovnosti, onda se to ostvaruje u mozgu. To je suština.

Pa zar ti svo vreme, ne ukazujem upravo na to. A ti zapeo ono...Božija tačka

Pa zar ne vidiš da je po Grafmanovoj izjavi mozak evoluirao ...(a drugi u starijim dijelovima mozga koje ljudi dijele s drugim primatima), a ti si ogorčeni protivnik TE.:D A, da, pa ja sam zaboravio da ti i ne priznaješ Grafmanovo istraživanje.:D
Zanimljivo. Duhovnost po Grafmanu nastaje i u starijim delovima mozga koje ljudi dele sa drugim primatima...I šta kaže Grafman...imaju li majmuni neku duhovnost...

Znaš, tvoj Svevišnji ipak nije na nebu, nego kod svih normalnih vernika u mozgu

Misao o Bogu stvara se u čovekovom UMU. A UM i mozak su malo različiti pojmovi. A vernici imaju svoju misao o Bogu koji je ipak na nebu u biblijskom smislu. A unutar samog

Luka 17 :21... ''Niti će se kazati: Evo ga ovde ili onde; jer gle, carstvo je Božije unutra u vama.''

Nije u redu što navodiš da se duhovnost razvija u mozgu, i izjavljuješ: "O tome, da se to formira u mozgu govorima ja."
Da u mozgu a ne u onoj jednoj Grafmanovoj tački u mozgu kao religijskom centru.


Prvo, ovo "Davkins" je veoma infantilno. On je Dokins a u Hrvatskoj Dawkins, a nigde Davkins. To samo govori kako ti nemaš nikakvih realnih argumenata pa ovako izvrćeš ime, iz razloga da nasmeješ ove tvoje istomišljenike koji ovde dežuraju (ne znam koji je danas ovde dežurni:D) i tapkaju te po ramenu:D. Ali ovo ne priliči ozbiljnom čoveku. I nemoj da misliš da mene zabole patka kako ćeš ti da napišeš, i šta ćeš da napišeš protiv Dokinsa, samo ti kažem koliko je to klinački.

Auuuu...dobro je što nisam napisao i ono Ričard...jer bi to bilo infatilno i izvrnuto...Sledeći put ću napisati Richard...
a na okolnost onog...On je Dokins a u Hrvatskoj Dawkins,..zar ovo Dawkins nije na engleskom...

Evo jeroh, nisi daleko otišao, a opet si odvalio jednu budalaštinu.:D Ali ja ti i na njh odgovaram.
Ja nisam potencirao kako se tumači Biblija, jer je to svima jasno, samo ti praviš ovakve budalaste zaključke.

To je tvoj komentar u vezi sa ovim...

A da...i nema tumačenja Biblije, izvan mozga.Moraće Grafman da otkrije i Božiju tačku za ...tumačenje Biblije..

Da li možeš skapirati zbog čega sam aludirao na ...božijoj tački za ...tumačenje Biblije...Pa čoveće, za tebe su sve...budalaštine...
 
Nemoj jeroh da se više blamiraš, bre. Pročitaj neku dobru knjigu o TE, a ne da gubiš vreme proučavajući Bibliju:D, pa ćeš prestati da se brukaš oko teorije koja je opšteprihvaćena u naučnim krugovima.

Da li je dobitnik Nobelove nagrade iz naučnih krugova koji kaza ovako, pročitao neku dobru knjigu o TE...

"Spontana generacija zivih organizama je nemoguca. Medjutim, mi smo ovde - ja verujem, kao rezultat spontane generacije."
Dzordz Vald​
 
Evo čime se ti baviš.:D
Jeroh, na pitanje se ne odgovara pitanjem. Pa ja tvrdim da Bog-tvorac nije ništa stvorio i tražio sam da mi navedeš primere koji ukazuju da grešim. Kada mi navedeš šta je to Tvorac stvorio, onda ću ja da potražim racionalno-naučno objašnjenje.

Izgleda da si zaboravio da sam te nekoliko puta uputio na Postanak iz Biblije...A sada mi ti onako racionalno-naučno dokaži, da je prvi život nastao onako naučno sam od sebe, da je univerzum nastao onako sam od sebe, kada je nešto bumnulo. A posebno mi objasni ...šta je bumnulo...odakle je i kako to nastalo...
 
Pa hajde objasni mi šta je to "neuzrokovan uzrok svih uzroka"?
A onda možemo da raspravljamo šta to čovekov mozak ne može da zamisli.

Kada je nešto samo po sebi neuzrokovano to znači da je to nešto bezvremeno, izvan vremena i izvan prostora. Bog u tom smislu biva prauzrokom svega što je postojeće, svega što je relativno samo za sebe. I sve to što biva relativno na neki način taj neuzrokovani prauzrok, objedinjuje ali bez vezivanja za sve te relativnosti.

I šta misliš, da li čovekov mozak može da zamisli nešto što je apsolut u smislu kosmičke svesti...i štošta toga još...
 
Jedno pitanjce , ko je odveo Jevreje u ropsto u Egipat , ili kad im je ono nastalo.

Ima u Starom Zavetu ono, kada je to najavljeno ...

Postanak 15:12-16.... ''A kad sunce beše na zalasku, uhvati Avrama tvrd san, i gle, strah i mrak velik obuze ga. I Gospod reče Avramu: Znaj zacelo da će seme tvoje biti došljaci u zemlji tuđoj, pa će joj služiti, i ona će ih mučiti četiri stotine godina.Ali ću suditi i narodu kome će služiti; a posle će oni izaći s velikim blagom A ti ćeš otići k ocima svojim u miru, i bićeš pogreben u dobroj starosti. A oni će se u četvrtom kolenu vratiti ovamo; jer gresima amorejskim još nije kraj.''

A ima i ono kada su Jakovljevi sinovi, svog brata Josifa zbog nekih njihovih razloga prodali faraonu. A onda je taj Josif postavljen na uglednu funkciju pa je tokom nekih godina stekao mnogo zaliha žita pa su mnogi dolazili da se snadbeju žitom. A onda su poprilično njih ostajali tamo. Poi mom nekom mišljenju, biva teško da se to moglo nazvati, klasičnim ropstvom.
 
Svaki dan sam dežuran, plaćeno mi

A da ti malo olakšam dežurstvo, da budeš malo ono...u savremenom fazonu...

camera2.gif


 
Prvo, ovo "Davkins" je veoma infantilno. On je Dokins a u Hrvatskoj Dawkins, a nigde Davkins.

I to je suština tvog odgovora u vezi sa ovim, njegovim citatom...

''Ono što me brine u vezi religije je da ona uči ljude da budu zadovoljni sa neznanjem.''
A sada, ako u kontekst tog citata stavimo tvog omiljenog naučnika Grafmana...šta biva...Zar nekako ne proizilazi da Grafman treba da bude zadovoljan svojim...neznanjem...

A ako si ovoliko sklon izjavama evo i tebi nekoliko:
Sveti Avgustin:. "Postoji još jedan oblik iskušenja čak i opasniji. To je bolset radoznalosti. Nagoni nas da iskušavamo i otkrivamo tajne prirode, te tajne koje prevazilaze naše poimanje, što nam ne mogu ničim koristiti i koje čovek ne bi trebalo da poželi da otkrije."

U vezi sa tim, hajde mi prvo pojasni ovo što si napisao pre više od decenije...

Ili možda kako reče Sveti Augustin, opet citat: "Postoji još jedan oblik iskušenja, čak i opasniji. To je bolest radoznalosti. Nagoni nas da iskušavamo i otkrivamo tajne prirode, te tajne koje prevazilaze naše poimanje, što nam ne mogu ničim koristiti i koje čovek ne bi poželeo da otkrije", i opet kraj citata. (Dokins)

Boldovani deo biva nekako zanimjljiv...na neki način...zbog čega li...da nije možda zbog onog...Dokins...

I nekako moram da te zamolim, da mi postaviš taj citat tako što češ postaviti bilo koji,bilo koji link, barem jedan jedini gde se nalazi ta izjava...
 
Martin Luter:I "Razum je najveći neprijatelj vere; nakada ne pomaže duhovnim stvarima, mnogo češće bori se protiv božanske reči nego za nju, gledajući s prezirom sve što izvire od Boga."
Martin Luter II "Ko želi da bude hrišćanin neka zaboravi na razum. U svim hrišćanima treba da oslepi razum"
Eto, analiziraj i ove što sam ti naveo pa daj svoj komentar.:D

U vreme kada je on živeo, bejaše veoma intezivan problem u smislu odnosa vere i razuma. Prvenstveno u filozofskom smislu. Taj odnos vere i razuma bio je a u nekoj meri i ostao, osnovni problem sholastike u filozofiji.
Taj problem je jasno uočio i ...

''Da bi se videlo verom, mora se zatvoriti oko razuma.''
Bendžamin Frenklin
Ako u biblijskom smislu Bog nije u nekom vremenu postao, nije samog sebe stvorio a pri tom nema početak postojanja, biva nezamislivo da će to razum da prihvati. Ali upravo zato postoji vera, kojom se to može prihvatiti.

Teško da češ obratiti pažnju na ovo...

1 Korićanima 2:13:15...''Koje i govorimo ne rečima što je naučila čovečija premudrost, nego šta uči Duh Sveti; i duhovne stvari duhovno radimo. A telesni čovek ne razume šta je od Duha Božijeg; jer mu se čini ludost i ne može da razume, jer treba duhovno da se razgleda. Duhovni pak sve razgleda, a njega samog niko ne razgleda.''

A ovde možeš zapaziti jednostavnu konstataciju...

Rimljanima 10:9...''Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen.''

A ovo je na neki svoj način veoma zanimljivo...

''Osnovna funkcija razuma je da pokaže čoveku da su neke stvari van razumskog shvatanja.''
Blaise Pascal.
A onako slikovito, zanimljivosti radi, neka na kraju bude ovo...

Borba-srca-i-razuma-665x250.jpg
 
Nemoj jeroh da se više blamiraš, bre. Pročitaj neku dobru knjigu o TE, a ne da gubiš vreme proučavajući Bibliju:D, pa ćeš prestati da se brukaš oko teorije koja je opšteprihvaćena u naučnim krugovima.

To je tvoj odgovor u vezi sa ovim...

A da li ti je poznato da je tvoja nauka pronašla neku ...prabaku od Lusi....

stAnco, stAnco...hajde pročitaj ovo...

Pronalazak lobanje majmunolikog ljudskog pretka doveo je u pitanje postojeću teoriju da su ljudi evoluirali od čuvene Lusi, hominida čiji je fosil pronađen sedamdesetih.
Lobanja stara skoro 3,8 miliona godina pronađena je u Etiopiji, a otkriće je objavljeno u časopisu Priroda (Nature).


Slično tome a za tvoju edukaciju imaš ...ovde...i...ovde...

A tvoji naučnici iz TE, Lusi zamišljaju ovako...

20060427183248.jpeg

A sada me baš onako interesuje, kako će da zamisle izgled, Lusine...prabake... :whistling:
 
Vidi čuda, probudili smo i velikog Google mastera...
Đesi Jeroh, mislio sam da te nigde nema. Živ nam bio i dobrodošao na temu.

A kako li si ti, recimo ovaj post odradio bez ...Google-ta...

U međuvremenu, mislim da ova lista mnogo govori...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_deists

A teško da ću se ponovo pojaviti tamo na temi. Ne mogu da stignem da pročitam šta se sve napiše za samo nekoliko sati...I zbog toga ću na tvoj post odgovoriti ovde. A ovde onako opušteno, možemo do detalja da popričamo o deizmu.
 
Ajde kad si već u raspoloženju, izguglaj nam kad se prvi put pominje pojam VA i kada se pojavio deizam.
A to zašto su masoni prihvaili taj naziv vekovima kasnije, to ne znam, to moraš njih da pitaš. Ili isto da izguglaš. Ako je neko vičan tom craftu, to si ti.

Pojam Veliki Arhitekta, u deizmu ne postoji. Veliki Arhitekta u vezi sa deizmom, postoji samo u tvojim tvrdnjama. Voleo bih da me uveriš da grešim...možeš li to...Pominje li se pojam Veliki Arhitekta na zva ničnom sajtu Unije svetskih deista...

A masoni nisu vekovima kasnije, nakon nastajanja deizma koristili pojam Veliki Arhitekta. Samo kratko, prva velika loža u Engleskoj je stvorena 1717 godine a 1723 godine nastao je i ''masonski ustav'' u formi Andersenove konstitucije. A te 1717 godine usvojen je i onaj simbol svevidećeg oka kao simbol za masonskog Velokog Arhitektu. I ne bih više detaljisao u vezi sa masonima.

Sada mi malo nije jasno, zašto ti kao deista, mene pitaš kada se pojavio deizam...Da se možda nije pojavio u doba prosvetiteljstva tamo negde u srednjem veku...Da li su neki ondašnji naučnici, prihvatili deističko-razumno prihvatanje Boga kao Tvorca...

Matthew Tindal umro 1733 bejaše deista a poznat je po čemu li...Da nije moižda tri godine pred svoje umiranje, napisao nešto što je na neki način, bilo prihvaćeno kao ''Biblija deista''.. Хришћанство старо колико и стварање ...

No da skratim i da te pitam. Možeš li da mi objasniš, šta znači onaj simbol svevidećeg oka na zvaničnom sajtu unije svetskih deista...osnovane 1993 godine od strane Boba Johnsona...

A po deističko-razumnom uverenju Bog je...Deus Creator sed non Gubernator... pa iz toga da je Bog Tvorac ali ne i upravitelj, proizilazi da Bog ne može biti bezvremen i nadvremen i da kao takav preobrazi samo vreme u vreme Carstva Božijeg a u smislu ...malo Biblije...

1 Korićanima 15:53...''Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.'' ( Zamisli, izguglao sam i ovaj stih)

A tamo na zvaničnom sajtu unije deista ima i ovo...deistima je razum dar od boga...A Bob Johnson je to formulisao ovako...Bog nam je dao razum a ne religiju...

E sada, da li to znači da svi oni koji nisu deisti, nemaju razum...Zanimljivo zar ne...


 
To nije definisano uopšte, stvar je lične interpretacije. Koliko znam, većina modernih deista ne veruje u bukvalni život posle smrti,

Znači ovako. Većina modernih deista ne veruje u život posle smrti a to verovatno zbog onog, da im je Bog dao razum, a razumu je neprihvatljiv neki život posle smrti u nekom Carstvu Božijem...

ali ništa tu nikoga ne sprečava ni da veruje ako želi.

Vidi ovo. A na osnovu čega će da veruje...samo zbog toga što to želi...a da pri tom, izmedju ostalog ne pprihvata Isusa kao Boga...

A što se tiče deizma, davne 2008 godine o tome diskutovah sa nekim deistima...pogledaj ...ovde...
 
Pojam Veliki Arhitekta, u deizmu ne postoji. Veliki Arhitekta u vezi sa deizmom, postoji samo u tvojim tvrdnjama. Voleo bih da me uveriš da grešim...možeš li to...Pominje li se pojam Veliki Arhitekta na zva ničnom sajtu Unije svetskih deista...

A masoni nisu vekovima kasnije, nakon nastajanja deizma koristili pojam Veliki Arhitekta. Samo kratko, prva velika loža u Engleskoj je stvorena 1717 godine a 1723 godine nastao je i ''masonski ustav'' u formi Andersenove konstitucije. A te 1717 godine usvojen je i onaj simbol svevidećeg oka kao simbol za masonskog Velokog Arhitektu. I ne bih više detaljisao u vezi sa masonima.

Sada mi malo nije jasno, zašto ti kao deista, mene pitaš kada se pojavio deizam...Da se možda nije pojavio u doba prosvetiteljstva tamo negde u srednjem veku...Da li su neki ondašnji naučnici, prihvatili deističko-razumno prihvatanje Boga kao Tvorca...

Matthew Tindal umro 1733 bejaše deista a poznat je po čemu li...Da nije moižda tri godine pred svoje umiranje, napisao nešto što je na neki način, bilo prihvaćeno kao ''Biblija deista''.. Хришћанство старо колико и стварање ...

No da skratim i da te pitam. Možeš li da mi objasniš, šta znači onaj simbol svevidećeg oka na zvaničnom sajtu unije svetskih deista...osnovane 1993 godine od strane Boba Johnsona...

A po deističko-razumnom uverenju Bog je...Deus Creator sed non Gubernator... pa iz toga da je Bog Tvorac ali ne i upravitelj, proizilazi da Bog ne može biti bezvremen i nadvremen i da kao takav preobrazi samo vreme u vreme Carstva Božijeg a u smislu ...malo Biblije...

1 Korićanima 15:53...''Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.'' ( Zamisli, izguglao sam i ovaj stih)

A tamo na zvaničnom sajtu unije deista ima i ovo...deistima je razum dar od boga...A Bob Johnson je to formulisao ovako...Bog nam je dao razum a ne religiju...

E sada, da li to znači da svi oni koji nisu deisti, nemaju razum...Zanimljivo zar ne...
Ne znam ništa ni o kakvoj "uniji deista", niti čemu to služi.

A sviđa mi se pojam Velikog Arhitekte, onog koji stvara zakone po kojima sve nastaje prirodnim putem, bez ikakvih trica i kučina i proroka i ostalog. Naravno on nije ličnost, više je u pitanju razlog zašto su stvari ovakve kakve su.

Možeš to da zoveš kako hoćeš, ali mislim da je deizam najbolji termin.
 
Ne znam ništa ni o kakvoj "uniji deista", niti čemu to služi.

Ta svetska unija deista, izmedju ostalog, propagira osnovno učenje deizma...

Deizam je stajalište i mišljenje po kome Spoznaja i Saznanje Boga dolazi preko nauke/znanosti, razuma, a ne preko religije, obreda, simbola, molitvi, rituala, praznika i svetkovina. Po tome znači i da je Vjera staza spoznavanja, saznavanja i otkrivanja Boga pomoću znanosti/nauke, racionalizma, kreativizma, rada i slobode savjesti i svijesti, a ne obavljanjem cikličnih rituala, obreda, slavljenja svetkovina. Po tome Deizam ima prilično racionalan pogled na Postojanje i Boga, bez vezivanja za ijednu religiju, dogmu i tzv. „otkrovenje apsolutne istine“.


A sviđa mi se pojam Velikog Arhitekte, onog koji stvara zakone po kojima sve nastaje prirodnim putem, bez ikakvih trica i kučina i proroka i ostalog. Naravno on nije ličnost, više je u pitanju razlog zašto su stvari ovakve kakve su.

Kada bi pronašao knjigu ''Magnum opus” pa obratio pažnju na deo ''Predavanje 28 stepena'' od Alberta Pajka, zapazio bi ovo...

''Završavamo ovo predavanje onim što je oduvek bilo i verujemo da će uvek biti masonska ideja Uzvišenog bića. Zovemo ga Veliki Arhitekta Univerzuma, smatrajuci da je Univerzum njegov najznaćajniji hram i savršeno delo arhitekture.''

Sizife, biva izvan svake logike, da ti kao deista, samo zbog toga što ti se dopada taj masonski naziv Veliki Arhitekta, isti ubacuješ u tvoje deističko uverenje. Sizife, nisi mi odgovorio ništa u vezi sa onim simbolom na sajtu svetske unije deista...Trebalo bi da ti je poznata uloga i značaj Tomasa Mana za sledbenike deizma.Ona njegova knjiga Doba razuma, biva nekom vrstom svete knjige deista. A ovo u vezi sa njim je zanimljivo na svoj način...
paine3s.jpg

A zanimljiv je i onaj simbol ...koji li...na njegovom nagrobnom spomeniku...
01_Thomas_Paine.JPG
 
Možeš to da zoveš kako hoćeš, ali mislim da je deizam najbolji termin.

Ako je po deizmu Bog stvorio prirodne zakone a na osnovu kojih je kasnije sve nastalo, objasni mi ...da li je po tim prirodnim zakonima, sve nastalo...samo od sebe...Može li po prirodnom zakonu da nastane nešta iz ...ničeg...

Ako je Bog stvorio prirodne zakone, po kom je zakonu nastao...čovek...I kako je to Bog nakon nastajanja čoveka, čoveku na poklon dao...razum... :think:

A tamo na zvaničnom sajtu svetske unije deista u vezi sa Teorijom Evolucije ima da je Bog osmislio Evoluciju...šta misliš o tome...:think:

:bye:
 
Ta svetska unija deista, izmedju ostalog, propagira osnovno učenje deizma...

Deizam je stajalište i mišljenje po kome Spoznaja i Saznanje Boga dolazi preko nauke/znanosti, razuma, a ne preko religije, obreda, simbola, molitvi, rituala, praznika i svetkovina. Po tome znači i da je Vjera staza spoznavanja, saznavanja i otkrivanja Boga pomoću znanosti/nauke, racionalizma, kreativizma, rada i slobode savjesti i svijesti, a ne obavljanjem cikličnih rituala, obreda, slavljenja svetkovina. Po tome Deizam ima prilično racionalan pogled na Postojanje i Boga, bez vezivanja za ijednu religiju, dogmu i tzv. „otkrovenje apsolutne istine“.




Kada bi pronašao knjigu ''Magnum opus” pa obratio pažnju na deo ''Predavanje 28 stepena'' od Alberta Pajka, zapazio bi ovo...

''Završavamo ovo predavanje onim što je oduvek bilo i verujemo da će uvek biti masonska ideja Uzvišenog bića. Zovemo ga Veliki Arhitekta Univerzuma, smatrajuci da je Univerzum njegov najznaćajniji hram i savršeno delo arhitekture.''

Sizife, biva izvan svake logike, da ti kao deista, samo zbog toga što ti se dopada taj masonski naziv Veliki Arhitekta, isti ubacuješ u tvoje deističko uverenje. Sizife, nisi mi odgovorio ništa u vezi sa onim simbolom na sajtu svetske unije deista...Trebalo bi da ti je poznata uloga i značaj Tomasa Mana za sledbenike deizma.Ona njegova knjiga Doba razuma, biva nekom vrstom svete knjige deista. A ovo u vezi sa njim je zanimljivo na svoj način...
paine3s.jpg

A zanimljiv je i onaj simbol ...koji li...na njegovom nagrobnom spomeniku...
01_Thomas_Paine.JPG

Ako je po deizmu Bog stvorio prirodne zakone a na osnovu kojih je kasnije sve nastalo, objasni mi ...da li je po tim prirodnim zakonima, sve nastalo...samo od sebe...Može li po prirodnom zakonu da nastane nešta iz ...ničeg...

Ako je Bog stvorio prirodne zakone, po kom je zakonu nastao...čovek...I kako je to Bog nakon nastajanja čoveka, čoveku na poklon dao...razum... :think:

A tamo na zvaničnom sajtu svetske unije deista u vezi sa Teorijom Evolucije ima da je Bog osmislio Evoluciju...šta misliš o tome...:think:

:bye:
Predlažem da se ova pitanja prebace na temu "Deizam", tamo je već odgovoreno na neke stvari, pa da se ne ponavljamo i da ne rasplinjujemo raspravu.

https://forum.krstarica.com/threads/deizam.620210
 
Pa zar ti svo vreme, ne ukazujem upravo na to. A ti zapeo ono...Božija tačka u mozgu...

''Ne postoji zona mozga specijalizovana za veru“, precizira Endru Njuberg (Andrew Newberg), direktor odseka za istraživanja u oblasti neurologije na Univerzitetu Tomas Džeferson (Thomas-Jefferson) u Filadelfiji, SAD.’
A Jordan Grafman govori o tome da postoje religijski centri. I ko je u pravu?
Ali ti treba da znaš da suština naše rasprave uopšte nije u tome da li postoje ili ne postoje ti centri, već u tome da se ti procesi odvijaju u mozgu. Dakle predstave o Bogu se formiraju u mozgu, drugim rečima Boga nema izvan čovaka. A ko je u pravu od ove dvojice, to će dalja istrašivanja pokazati.
Ja sam i dalja pristalica religijskih centara, jer u mozgu postoje i drugi otkriveni centri.
 
Misao o Bogu stvara se u čovekovom UMU. A UM i mozak su malo različiti pojmovi. A vernici imaju svoju misao o Bogu koji je ipak na nebu u biblijskom smislu. A unutar samog čoveka je i carstvo Božije...

Luka 17 :21... ''Niti će se kazati: Evo ga ovde ili onde; jer gle, carstvo je Božije unutra u vama.''
Opet ti o biblijskom smislu, a mi treba da popričamo o istini. Suština je da se predstave o Bogu formiraju u mozgu, a gde će ga smestiti to je njihova stvar.
A za ovo boldovano evo ti jedan čisto jerohinovski zaključak: Ah da, ja zaboravih da se tvoj um formira u bubrezima.:D
 
Da u mozgu a ne u onoj jednoj Grafmanovoj tački u mozgu kao religijskom centru.
Eto jeroh nalegao si na rudu. Dakle skoro da smo se usaglasili-sve se dešava u mozgu, i zaboravio si da Grafman ne govori o jednoj tački. Nova istrašivanja pokazuju da ih ima više.
Auuuu...dobro je što nisam napisao i ono Ričard...jer bi to bilo infatilno i izvrnuto...Sledeći put ću napisati Richard...
a na okolnost onog...On je Dokins a u Hrvatskoj Dawkins,..zar ovo Dawkins nije na engleskom...
Ti znaš mene, želim da sve raščistimo u najsitnije detalje..
Ne jeroh, infantilno je kada napišeš Davkins, a Ričard i Dokins je ispravno na srpskom. I nemoj sledeći put da pišeš Richard jer to nije na srpskom. A Dawkins jeste na engleskom, ali Hrvati pišu imena u originalu, pa je i na hrvatskom Dawkins.
I nemoj da mi se zahvaljuješ na ovoj lekciji iz pravopisa.:D
 

Back
Top