Hteo je da bude arheolog, ali je kopao po ljudskoj psihi

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
88.879
lossy-page1-876px-ETH-BIB-Jung_Carl_Gustav_1875-1961-Portrait-Portr_14163_cropped.tif-e1622904889654.jpg


Karl Gustav Jung je, blago rečeno, bio čudan. Odrastao u porodici u
kojoj nije bio voljen. Majka mu je bila depresivna. Noću je viđala duhove
i razgovarala sa njima. I sam je jednom video duha kako izlazi iz majčine
sobe. Bio je podvojena ličnost. Jedan običan dečak i jedan moćan
čovek iz 18. veka. Hteo je da upiše arheologiju, ali roditelji nisu mogli
to da mu priušte, pa je upisao medicinu i speciljalizovao psihologiju.

Neverovatno životno delo je ostavio iza sebe. Kao da su mu porodično
ludilo i problemi u odrastanju pomogli u razvoju karijere.

Da li ste se interesovali za njegov rad?
Šta je na vas ostavilo poseban utisak?
 
Sinoc otvorim prozor, da spavam sa otvorenim
Legao i zavesa se tako cuje kao da je neko pomera, jezivo.
Malo falilo da ustanem iako sam visoko da proverim, ima i mrezica za komarce
Labilniji bi pomislio na duhove al sam ja rekao sebi * nema nista * i zaspao
Tako je i njemu majka uvrtela ponesto u glavi
osoba poprimi svakakve senzacije u glavi, pitanje je kad ce se one manifestovati
 
Sinoc otvorim prozor, da spavam sa otvorenim
Legao i zavesa se tako cuje kao da je neko pomera, jezivo.
Malo falilo da ustanem iako sam visoko da proverim, ima i mrezica za komarce
Labilniji bi pomislio na duhove al sam ja rekao sebi * nema nista * i zaspao
Tako je i njemu majka uvrtela ponesto u glavi
osoba poprimi svakakve senzacije u glavi, pitanje je kad ce se one manifestovati
ako te cuje Nestorovic..............
 
Karl Gustav Jung je pored Sigmunda Frojda bio najpoznatiji psihijatar. Osnivač je analitičke psihologije. Autor je mnogobrojnih knjiga iz oblasti psihologije i psihijatrije.

Čitala sam ovde ponešto o njemu i o njegovom radu.

Mislim da je nevažno što mu je majka bila depresivna i što je verovala u duhove.

Na ovoj temi treba da pišemo o njemu i njegovim delima, ne o njegovoj porodici, koja je verovatno uticala na njegovu odluku da upiše Medicinski fakultet i zatim da specijalizira psihijatriju.
 
Nedosledan je. Misli da su sve njegove teze eksperimentalno proverljive. A njegova najprovokativnija teza, shvatanje sinhroniciteta, nije sadrzinski toliko određena da bi bila proverljiva.
Ili sam ja ljut na njega što je jedno vreme flertovao sa Hitlerovom Nemačkom, pa se prema njemu odnosim ad hominem.
Kako bi sinhroniciteti mogli biti proverljivi? :dontunderstand:
 
Neki tumače da se to desilo iz želje da se poveže sa majkom. I to je sve o tome.
Fino tumacenje za lakoverne, a sta je on sam izjavio... i o cemu je pricala ona sa duhovima?

Podsetilo me na Justinijanovu majku koja je tvrdila da mu je cale bio demon (verovatno i jeste, mocnik tog kalibra ne moze tek slucajno da se rodi...)
Procopius quotes Justinian's mother who once confessed to her confidantes that Justinian was not her husband, Sabbatius', son, nor that of any other man, but that he was sired by a demon.
 
Poslednja izmena:
Fino tumacenje za lakoverne, a sta je on sam izjavio... i o cemu je pricala ona sa duhovima?

Podsetilo me na Justinijanovu majku koja je tvrdila da mu je cale bio demon (verovatno i jeste, mocnik tog kalibra ne moze tek slucajno da se rodi...)
Ako duhove vidiš očinjim vidom i čuješ običnim sluhom, sasvim je nebitno
o čemu sa njima pričaš. Jednostavno nisi normalan i to je sve što je tu bitno.

I pre nego što skreneš ovu temu u pogrešnom pravcu, otvori nege temu
o poznatim ličnostima koje su videle duhove i demone.
 
Da li ste se interesovali za njegov rad?
Šta je na vas ostavilo poseban utisak?
Талмудаш Јунг и још огавнији Фројд... огранак су ''сексуалне религије'' унутар Талмуда и Јудаизма, коју је упрашњавао уз кришћење дрога (херојина и кокаина), да би долазио до ''спознаја духова''

Рационализовао је и систематизовао рабинистичке праксе, којим се после оргијашења и дрогирања постаје подложан ''духовним утицајима'' (читај демонизацијама)...

Укратко, блудник и тежак наркоман, у чијој биографији овог дела бестијалности тог болесника - не има...

Ако волиш о ''демону из ве-цеа'' који је Јунга учио његовој ''науци, изволи...

 
Ako duhove vidiš očinjim vidom i čuješ običnim sluhom, sasvim je nebitno
o čemu sa njima pričaš. Jednostavno nisi normalan i to je sve što je tu bitno.
Јунг их је виђао...

13 20 на оном линку
I pre nego što skreneš ovu temu u pogrešnom pravcu, otvori nege temu
o poznatim ličnostima koje su videle duhove i demone.
Па питала си шта мислимо...

Ако би само да хвалимо те лудаке, онда отвори тему ИСКУЉУЧИВЕ похвале психићима које лајкујем због опште моде
 
Штета што Јеротић није причао о спиритизму Јунга... не би га нико више никад ништо лепо пито о његовом кошер идолу...
Zašto košer? Jung nije bio Jevrejin. Čak se muvao sa nacističkim psihijatrima 1933. i 1934. Posle je shvatio s kim ima posla.
 
Талмудаш Јунг и још огавнији Фројд... огранак су ''сексуалне религије'' унутар Талмуда и Јудаизма, коју је упрашњавао уз кришћење дрога (херојина и кокаина), да би долазио до ''спознаја духова''

Рационализовао је и систематизовао рабинистичке праксе, којим се после оргијашења и дрогирања постаје подложан ''духовним утицајима'' (читај демонизацијама)...

Укратко, блудник и тежак наркоман, у чијој биографији овог дела бестијалности тог болесника - не има...

Ако волиш о ''демону из ве-цеа'' који је Јунга учио његовој ''науци, изволи...

Šta si čitao od njega?
Možeš li da preporučiš neki njegov rad, knjigu?
 
Не читам ништа од сатаниста...

Читам и слушам критику његових дела, религијску углавном...

Ovo je potforum "Psihologija" a nije potforum "Religija i duhovnost".

Izjava da je neko bio satanista a spada u najpoznatije psihijatre je vrlo... neobična.

Ovde treba da se diskututuje da li je Jungova teorija nazvana "analitička psihologija" pomogla nekome i u kojoj meri.

Ali..vidim da je diskusija otišla u drugom pravcu.
 
Ovo je potforum "Psihologija" a nije potforum "Religija i duhovnost".

Izjava da je neko bio satanista a spada u najpoznatije psihijatre je vrlo... neobična.

Ovde treba da se diskututuje da li je Jungova teorija nazvana "analitička psihologija" pomogla nekome i u kojoj meri.

Ali..vidim da je diskusija otišla u drugom pravcu.
Навикли сте овде само на афирмативну аналитику, а не на реалну...

Нећу вас више чачкати, гадно је буђење из психологије у религију психолога...
 
Нећу вас више чачкати, гадно је буђење из психологије у религију психолога..

Ne želim da Vas oteram sa ovog potforuma. Dobrodošli ste uvek.

Samo molim da se pravi razlika. Psihologija je jedan potforum, Religija i duhovnost drugi potforum.

Meni je poznato da mnogi sveštenici rade u duhovnim centrima i pomažu zavisnicima, narkomanima, da ozdrave. I veoma cenim njihov rad.

Znam i da ljudi oboleli od psihičkih poremećaja i psihičkih bolesti utehu traže u veri.

I ponoviću, ovo je potforum "Psihologija" u kome se diskutuje o samoj psihologiji, psihijatriji ponekad. A potforum "Religija i duhovnost" bavi se samo religijskim pitanjima koliko sam videla kada sam jednom ušla na taj potforum.
 
Ne želim da Vas oteram sa ovog potforuma. Dobrodošli ste uvek.
Дођи слободно код нас... мада је мало гадно и екстремно вулгарно понекад због слободе вређања и сл, ал је живљи форум

Наша Јаца је сад код вас мод, па је овај чудни оффтопик због ње и сличњакиња, јер она лако подноси религијске придике и спочитавања, што овде није пракса, јер овде стварно има опасно пострадалих душа које не требга ни мало силити у редефиниције поимања...
 

Back
Top