Hrvatska među top 5 destinacija svijeta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

HELIX 14

Aktivan član
Poruka
1.512
Hrvatska je četvrto najuspješnije turističko odredište u svijetu za ovu godinu po porastu međunarodnih turističkih dolazaka od 7 posto.


Ispred Hrvatske samo Južna Koreja, Kina i Njemačka.



Hrvatska je četvrto najuspješnije turističko odredište u svijetu za ovu godinu po porastu međunarodnih turističkih dolazaka od 7 posto, procjene su najvažnijih turističkih organizacija i stručnjaka iz izvješća »ITB World Travel Trends Report 2010/2011« rađenog za potrebe nadolazeće i najveće svjetske turističke burze ITB u Berlinu u ožujku 2011.

To je izvješće objavljeno ovih dana, a o njemu su u sklopu današnje konferencije za novinare u Ministarstvu turizma, na kojoj su najavljivali aktivnosti i očekivanja hrvatskog turizma za iduću godinu, govorili ministar Damir Bajs i predsjednik Udruge hrvatskih putničkih agencija (UHPA) Boris Žgomba.

Istaknuvši da je u tom izvješću riječ o procjenama za ovu godinu, koje će se još dorađivati te potom biti više-manje potvrđene na burzi u Berlinu, ministar Bajs je kazao da je pozicija Hrvatske odlična tim više što su na prva tri mjesta tržišno rastuće zemlje Južna Koreja, Kina i Njemačka s porastom međunarodnih dolazaka od 28, 23 i 11 posto.

Iza Hrvatske, na petom mjestu je Meksiko s porastom tih dolazaka ove godine od 5 posto, a isto toliki postotak rasta ove se godine bilježi i u cijelom svjetskom turizmu. Hrvatski uspjeh tim je veći što Europa ukupno zaostaje za takvim porastom, te što se primjerice Grčkoj u tom izvješću za ovu godinu predviđa pad od oko 5 posto, a Španjolskoj ostajanje na lanjskoj razini. U izvješću se navodi i procjena iznosa ovogodišnje svjetske turističke potrošnje od 781 milijardu eura, što je porast od 7 posto u odnosu na prošlu godinu, ali time još nije dostignuta razina te potrošnje iz rekordne 2008. u svjetskom turizmu kada je ta potrošnja iznosila 800 milijardi eura.

Izvor: Novi list
 
Srbi u toj "divnoj" zemlji nemaju sta da traze,jer ne mogu da se osecaju bezbednim.

tvoja izjava je po obicaju napisana bez podloge i osobnog iskustva

svaki turist je u hrcatskoj mnogo sigurniji nego u 98 % drugih destinacija
nema apsolutne sigurnosti nigde ali i zato dolaze mnogi je se osjecaju sigurno uz mnoge ljepote koje hrvatska špruza

znam dosta vasih zemljka koji su bili u hrvatskoj krenulu sa strahom jer je takva klima kod vas ..stampa ..price itd
a kasnije su shvatili da je strah bezrazlozane su se i et vratil
 
tvoja izjava je po obicaju napisana bez podloge i osobnog iskustva

svaki turist je u hrcatskoj mnogo sigurniji nego u 98 % drugih destinacija
nema apsolutne sigurnosti nigde ali i zato dolaze mnogi je se osjecaju sigurno uz mnoge ljepote koje hrvatska špruza

znam dosta vasih zemljka koji su bili u hrvatskoj krenulu sa strahom jer je takva klima kod vas ..stampa ..price itd
a kasnije su shvatili da je strah bezrazlozane su se i et vratil

I te kako znam o cemu pricam,sto za tebe bas nisam siguran.Ali,naravno,bez osobnog iskustva.
Ja ne pricam za svakog turistu,vec za srpskog turistu.A i za ostale nisam bas siguran.
 
I te kako znam o cemu pricam,sto za tebe bas nisam siguran.Ali,naravno,bez osobnog iskustva.
Ja ne pricam za svakog turistu,vec za srpskog turistu.A i za ostale nisam bas siguran.

Političke floskule. Do moje kuće na Hvaru imaju kućuz Srbi ioz Beograda koji svake godine dolaze na Hvar. Nitko ih nije krivo pogledao, a kamo li da je bilo nešto drugo. Moja susjeda ima redovite goste iz Srbije i Srpske koji se vraćaju svake godine. Da se osjećaju neugodno, sigurno nebi dolazili.
 
Mislim da je do povecanja procenta doslo zbog sve veceg broja turistickih poseta bas iz Srbije.Posto idem u HR pokusajte i jedni i drugi da me ubedite u suprotno.
I pre ovih ratova je bilo pojedinacnih slucajeva ispoljavanja animoziteta prema Srbima ali je to bio mali procenat u odnosu na broj turista iz Srbije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top