Quantcast

Hrvatska među top 5 destinacija svijeta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

HELIX 14

Aktivan član
Poruka
1.512
Hrvatska je četvrto najuspješnije turističko odredište u svijetu za ovu godinu po porastu međunarodnih turističkih dolazaka od 7 posto.

Ispred Hrvatske samo Južna Koreja, Kina i Njemačka.

Hrvatska je četvrto najuspješnije turističko odredište u svijetu za ovu godinu po porastu međunarodnih turističkih dolazaka od 7 posto, procjene su najvažnijih turističkih organizacija i stručnjaka iz izvješća »ITB World Travel Trends Report 2010/2011« rađenog za potrebe nadolazeće i najveće svjetske turističke burze ITB u Berlinu u ožujku 2011.

To je izvješće objavljeno ovih dana, a o njemu su u sklopu današnje konferencije za novinare u Ministarstvu turizma, na kojoj su najavljivali aktivnosti i očekivanja hrvatskog turizma za iduću godinu, govorili ministar Damir Bajs i predsjednik Udruge hrvatskih putničkih agencija (UHPA) Boris Žgomba.

Istaknuvši da je u tom izvješću riječ o procjenama za ovu godinu, koje će se još dorađivati te potom biti više-manje potvrđene na burzi u Berlinu, ministar Bajs je kazao da je pozicija Hrvatske odlična tim više što su na prva tri mjesta tržišno rastuće zemlje Južna Koreja, Kina i Njemačka s porastom međunarodnih dolazaka od 28, 23 i 11 posto.

Iza Hrvatske, na petom mjestu je Meksiko s porastom tih dolazaka ove godine od 5 posto, a isto toliki postotak rasta ove se godine bilježi i u cijelom svjetskom turizmu. Hrvatski uspjeh tim je veći što Europa ukupno zaostaje za takvim porastom, te što se primjerice Grčkoj u tom izvješću za ovu godinu predviđa pad od oko 5 posto, a Španjolskoj ostajanje na lanjskoj razini. U izvješću se navodi i procjena iznosa ovogodišnje svjetske turističke potrošnje od 781 milijardu eura, što je porast od 7 posto u odnosu na prošlu godinu, ali time još nije dostignuta razina te potrošnje iz rekordne 2008. u svjetskom turizmu kada je ta potrošnja iznosila 800 milijardi eura.

Izvor: Novi list

muskokrk

Poznat
Poruka
8.295
Srbi u toj "divnoj" zemlji nemaju sta da traze,jer ne mogu da se osecaju bezbednim.
tvoja izjava je po obicaju napisana bez podloge i osobnog iskustva

svaki turist je u hrcatskoj mnogo sigurniji nego u 98 % drugih destinacija
nema apsolutne sigurnosti nigde ali i zato dolaze mnogi je se osjecaju sigurno uz mnoge ljepote koje hrvatska špruza

znam dosta vasih zemljka koji su bili u hrvatskoj krenulu sa strahom jer je takva klima kod vas ..stampa ..price itd
a kasnije su shvatili da je strah bezrazlozane su se i et vratil

niceboy

Elita
Poruka
20.049
tvoja izjava je po obicaju napisana bez podloge i osobnog iskustva

svaki turist je u hrcatskoj mnogo sigurniji nego u 98 % drugih destinacija
nema apsolutne sigurnosti nigde ali i zato dolaze mnogi je se osjecaju sigurno uz mnoge ljepote koje hrvatska špruza

znam dosta vasih zemljka koji su bili u hrvatskoj krenulu sa strahom jer je takva klima kod vas ..stampa ..price itd
a kasnije su shvatili da je strah bezrazlozane su se i et vratil
I te kako znam o cemu pricam,sto za tebe bas nisam siguran.Ali,naravno,bez osobnog iskustva.
Ja ne pricam za svakog turistu,vec za srpskog turistu.A i za ostale nisam bas siguran.

Stjepan Radić

Ističe se
Banovan
Poruka
2.931
I te kako znam o cemu pricam,sto za tebe bas nisam siguran.Ali,naravno,bez osobnog iskustva.
Ja ne pricam za svakog turistu,vec za srpskog turistu.A i za ostale nisam bas siguran.
Političke floskule. Do moje kuće na Hvaru imaju kućuz Srbi ioz Beograda koji svake godine dolaze na Hvar. Nitko ih nije krivo pogledao, a kamo li da je bilo nešto drugo. Moja susjeda ima redovite goste iz Srbije i Srpske koji se vraćaju svake godine. Da se osjećaju neugodno, sigurno nebi dolazili.

rendianka

Poznat
Poruka
8.536
Mislim da je do povecanja procenta doslo zbog sve veceg broja turistickih poseta bas iz Srbije.Posto idem u HR pokusajte i jedni i drugi da me ubedite u suprotno.
I pre ovih ratova je bilo pojedinacnih slucajeva ispoljavanja animoziteta prema Srbima ali je to bio mali procenat u odnosu na broj turista iz Srbije.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.