Hrvatska legalizuje incest?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hrvatska NE LEGALIZUJE nego DEKRIMINALIZUJE incest u smislu da se incestuozna veza neće smatrati krivičnim delom. Kod nas je, koliko ja znam, već dekriminalizovan kao i u većini drugih zemalja tako da oni zapravo nisu nešto previše liberalni nego maltene kaskaju za ostalim državama. Ili sam nešto pogrešno shvatila? :D

greška-boldovano. i kod vas i kod nas je zakonom zabranjeno (rodoskrvnuće-rodoskrvnjenje) fora je da se treba pljuvati po hrvatskoj, al nema veze. narodu treba kruha i igara. kako stvari stoje igara neće nedostajati, al se bojim da će kruha prifaliti;)
 
vidis da neko vec spomenu, izgleda da se smanjilo kliktanje, pa tab povecava protok :mrgreen: ;)
ja sam mislila da je incest u krivicnom, ali nije( samo za obljubu nad maloletnim licem.. sto ide i pod pedofilija...)

Kod nas se valjda zove rodoskrvnost, i vazi samo kada je u pitanu maloletno lice, i ja mislim da vazi samo u pravoj liniji srodstva, ili sa bratom i sestrom, ako nesto nisu promenili u poslednjim izmenama. Sto valjda znaci da cak nije i kada su u pitanju ujak, stric itd.

Znaci, ovo sto je tema je besmisleno ako se pljuju samo Hrvati, treba da se pljuju i Srbi u paketu ;)
 
slabo te nešto pravo služi
čl.121 krivičnog zakona re.srbije;)

Teška telesna povreda
Član 121.
:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

mora da si mislila na ovo..za maloletna
Rodoskrvnjenje
Član 197
Punoletno lice koje izvrši obljubu ili sa njom izjednačen polni čin sa maloletnim srodnikom po krvi u pravoj liniji ili sa maloletnim bratom, odnosno sestrom, kazniće se zatvorom do tri godine.
 
Poslednja izmena:
greška-boldovano. i kod vas i kod nas je zakonom zabranjeno (rodoskrvnuće-rodoskrvnjenje) fora je da se treba pljuvati po hrvatskoj, al nema veze. narodu treba kruha i igara. kako stvari stoje igara neće nedostajati, al se bojim da će kruha prifaliti;)

Nije zabranjeno, pobogu! Ne pričam o braku, prijavljivanju zajedničke dece i registrovanju vanbračne zajednice već isključivo o seksualnom odnosu punoletnih srodnika. To u Srbiji nije uvršteno u krivični zakonik kao krivično delo a koliko sam shvatila i u Hrvatskoj će biti obrisano i u tome je cela priča. Ne vodimo diskusiju o legalizaciji niti o brakovima između srodnika već o tome da ljudi ne mogu biti hapšeni za seks sa punoletnim rođacima.
 
Izopaceni umovi... Dalje necu komentarisati...

:rotf::rotf::rotf:

novi krivični zakon republike srbije
Rodoskrvnjenje
član 197.
Punoletno lice koje izvrši obljubu ili sa njom izjednaen polni in sa
maloletnim srodnikom po krvi u pravoj liniji ili sa maloletnim bratom, odnosno
sestrom,
kaznie se zatvorom do tri godine.

stari krivični zakon republike srbije
Rodoskrvnjenje
Clan 121.
Ko izvrši obljubu sa srodnikom po krvi u pravoj
liniji ili sa bratom odnosno sestrom, kaznice se
zatvorom do tri godine.

hrvatski krivični zakon
Rodoskvrnuće

Članak 198.

(1) Tko izvrši spolni odnošaj ili s njim izjednačenu spolnu radnju s rođakom po krvi u ravnoj lozi ili s bratom ili sestrom,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

:rotf::rotf::rotf:
jel sad vidite "hrvatsku bolesnu naciju"
:hvala::hvala::hvala:
 
Po Dusanovom zakonu, bio je zabranjen brak medju rodjacima do sedmog kolena.
Nesrecnici nisu imali Dusana i upustali su se u inceste. Zato smo lepsa i pametnija nacija od njih.
Takvi monstrumi koji su se iskazali kroz povijest se ne radjaju iz normalne seksualne veze
Hrvati samo legalizuju zateceno stanje.
Sledeci korak ce im biti legalizacija zoofilije i nekrofilije. Rupa je rupa, samo nek se lupa.
 
Po Dusanovom zakonu, bio je zabranjen brak medju rodjacima do sedmog kolena.
Nesrecnici nisu imali Dusana i upustali su se u inceste. Zato smo lepsa i pametnija nacija od njih.
Takvi monstrumi koji su se iskazali kroz povijest se ne radjaju iz normalne seksualne veze
Hrvati samo legalizuju zateceno stanje.
Sledeci korak ce im biti legalizacija zoofilije i nekrofilije. Rupa je rupa, samo nek se lupa.

Zapravo u Hrvatskoj su bili zabranjeni brakovi do devetog kolena....do skoro......tačnije do devedesetih, posle toga ne znam....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top