Hrvatima od Rusa 90-tih stizale TONE ORUŽJA, a šta je dobila Srbija

Trust no one

U prolazu
Poruka
23.681
http://www.blic.rs/vesti/svet/hrvat...le-tone-oruzja-a-sta-je-dobila-srbija/d6pfy5g


Izbijaju polako na svetlost dana podaci o naoruzavanju Hrvatske za vreme ratova u bivsoj Jugoslaviji.
Da vidim sad misljenje onih clanova koji se kunu u Rusiju,da li imaju komentar na ovakve vesti?
Ja sam cuo jos pre nekoliko godina da je HR imala S300 ali sam mislio da je to prazna prica neobavestenog coveka.Ispostavilo se da je tacno.
 
Poslednja izmena:
http://www.blic.rs/vesti/svet/hrvat...le-tone-oruzja-a-sta-je-dobila-srbija/d6pfy5g


Izbijaju polako na svetlost dana podaci o naoruzavanju Hrvatske za vreme ratova u bivsoj Jugoslaviji.
Da vidim sad misljenje onih clanova koji se kunu u Rusiju,da li imaju komentar na ovakve vesti?
Ja sam cuo jos pre nekoliko godina da je HR imala S300 ali sam mislio da je to prazna prica neobavestenog coveka.Ispostavilo se da je tacno.

Vec u 90 ih godina se znalo
da Rusi naoruzavaju Sloveniju i Hrvatsku
to sam onda bijo cuo od jednog Rumuna
koji je imao kontakt sa vojnim licom u Rumuniji
 
Radić za kaže da u Srbiji i dalje vlada neki mit da je Zapad bio taj koji je naoružavao Hrvate u ratu devedesetih, a zapravo su to bili Rusi.

- Srbija od početka rata 1991. godine od Rusije nije dobila baš ništa. To je jedan veliki mit koji smo mi stvorili, kako je Nemačka uvek snabdevala Hrvatsku, a mi smo živeli u ubeđenju da imamo neku podršku sa istoka. E pa u praksi za to nema dokaza. Nemačka nije dozvolila da za vreme trajanja embarga bilo šta od oružja ide ka Hrvatskoj, dok je s druge strane veliki rezervoar naoružanja za Hrvatsku bili su viškovi iz Ukrajine, Rusije, ali i manjih zemalja sa područja bivšeg SSSR - kaže Radić.

- Milošević je stalno očekivao da potpiše ugovor o nabavci S-300, ali to se nije dogodilo. S druge strane, Tuđman je u tome očigledno uspeo i po svemu sudeći, platio deo. Mislim da je ta vest jako poučna, pošto Srbija i dan-danas čeka neke sporazume, a drugi dobijaju oružje. Drugo, mislim da je ta poruka otrežnjujuća. Ta percepcija je inače normalna u međunarodnim odnosima, naročito kada su u pitanju velike sile. Ponašanje Rusije je potpuno normalno, a ono što nije normalno je način na koji mi vidimo Rusiju - ističe Janjić za "Blic".

Dok god se mi Srbi ne otreznimo nema nam napretka ni uspeha u geopolitičkim igrama jer još ne shvatamo da u politici nije bitna religija i ljubav nego goli interesi i pare!
 
http://www.blic.rs/vesti/svet/hrvat...le-tone-oruzja-a-sta-je-dobila-srbija/d6pfy5g


Izbijaju polako na svetlost dana podaci o naoruzavanju Hrvatske za vreme ratova u bivsoj Jugoslaviji.
Da vidim sad misljenje onih clanova koji se kunu u Rusiju,da li imaju komentar na ovakve vesti?
Ja sam cuo jos pre nekoliko godina da je HR imala S300 ali sam mislio da je to prazna prica neobavestenog coveka.Ispostavilo se da je tacno.

Moskva je to demantovala :kafa:
Nego jedna stvar koja je jasna iz ovoga je, mit o golorukim hrvatima protiv bolje naoruzane srpske horde pada definitivno u vodu :rotf:
 
http://www.blic.rs/vesti/svet/hrvat...le-tone-oruzja-a-sta-je-dobila-srbija/d6pfy5g


Izbijaju polako na svetlost dana podaci o naoruzavanju Hrvatske za vreme ratova u bivsoj Jugoslaviji.
Da vidim sad misljenje onih clanova koji se kunu u Rusiju,da li imaju komentar na ovakve vesti?
Ja sam cuo jos pre nekoliko godina da je HR imala S300 ali sam mislio da je to prazna prica neobavestenog coveka.Ispostavilo se da je tacno.

Davno je to izbilo samo u Srbije nije..
 
http://www.blic.rs/vesti/svet/hrvat...le-tone-oruzja-a-sta-je-dobila-srbija/d6pfy5g


Izbijaju polako na svetlost dana podaci o naoruzavanju Hrvatske za vreme ratova u bivsoj Jugoslaviji.
Da vidim sad misljenje onih clanova koji se kunu u Rusiju,da li imaju komentar na ovakve vesti?
Ja sam cuo jos pre nekoliko godina da je HR imala S300 ali sam mislio da je to prazna prica neobavestenog coveka.Ispostavilo se da je tacno.

1. Већ постоји тема о томе И ТАМО САМ ОБЈАВИО ОШТРО САОПШТЕЊЕ РУСИЈЕ..

2. Ово је смрдљива подметачина Бљуц-а

3. Могао си бар текст који си поставио да прочиташ до краја јер:

Rusi negirali da su isporučivali oružje Hrvatskoj


Rusko ministarstvo inostranih poslova demantovalo je juče tvrdnje hrvatskih medija o isporukama naoružanja za Hrvatsku iz Rusije 1990-ih godina. Kako se navodi u saopštenju ruske ambasade u Beogradu dostavljenom "Tanjugu", Rusija je uvek striktno poštovala međunarodno-pravne obaveze, uključujući i one vezane za režim embarga na isporuku naoružanja sukobljenim stranama u toku jugoslovenske krize 1991-1995. godina.

- Ova saopštenja su provokativna, grubo izvrću činjenice i imaju za cilj ocrnjivanje politike Ruske Federacije na Balkanu. Pogotovo je neprihvatljivo u kontekstu svih tih izmišljotina spominjanje kontakata ambasadora Rusije u Zagrebu - ističe se u saopštenju.
 
1. Већ постоји тема о томе И ТАМО САМ ОБЈАВИО ОШТРО САОПШТЕЊЕ РУСИЈЕ..

2. Ово је смрдљива подметачина Бљуц-а

3. Могао си бар текст који си поставио да прочиташ до краја јер:

Rusi negirali da su isporučivali oružje Hrvatskoj


Rusko ministarstvo inostranih poslova demantovalo je juče tvrdnje hrvatskih medija o isporukama naoružanja za Hrvatsku iz Rusije 1990-ih godina. Kako se navodi u saopštenju ruske ambasade u Beogradu dostavljenom "Tanjugu", Rusija je uvek striktno poštovala međunarodno-pravne obaveze, uključujući i one vezane za režim embarga na isporuku naoružanja sukobljenim stranama u toku jugoslovenske krize 1991-1995. godina.

- Ova saopštenja su provokativna, grubo izvrću činjenice i imaju za cilj ocrnjivanje politike Ruske Federacije na Balkanu. Pogotovo je neprihvatljivo u kontekstu svih tih izmišljotina spominjanje kontakata ambasadora Rusije u Zagrebu - ističe se u saopštenju.
Znas ostro saopsfenje Rusije je bilo i 99 pre bombardovanja,pa se zavrsilo dogovorom...Ameri nas a Rusi pare i Ceceniju.Ja sam info cuo od Hrvata koji je u vreme rata io u PVO jedinicama Hrvatske vojske,i zaista sam mislio da je covek poludeo,da su uzeli S300 pa preprodali amerima za neku drugu uslugu ili oruzje...Melo je previse poklapanja prica,a taj covek sigurno ne radi za Blic.
Meni to nista nije neobicno,pare nemaju ni boju ni nacionalnost ni veru...Pogotovo sto su nas u to vreme kontrolisali u svemu sto je ulazilo u zemlju.Naravno osim posiljki koje su predstavnici tadasnje i sadasnje vlasti svercovali u saradnji sa istim ljudime koji su nam i uveli sankcije.
To sto smo mi i Rusi kao narod bliski,u politici i ekonomiji ne znaci apsolutno nista.
I da,u istom clanku koji si naveo pise i da neke Hrvatske novine raspolazu jakim dokazima?Ili taj deo nisi procitao?
 
Vec u 90 ih godina se znalo
da Rusi naoruzavaju Sloveniju i Hrvatsku
to sam onda bijo cuo od jednog Rumuna
koji je imao kontakt sa vojnim licom u Rumuniji

Nisu RH naoruzavali, nego su oruzje prodavali.

- - - - - - - - - -

Tema: Hrvatima od Rusa 90-tih stizale TONE ORUŽJA, a šta je dobila Srbija

Srbija je sebi prisvojila ogromnu vecinu tehnike bivse savezne vojske, pa tako joj nije bilo potrebno uvoziti oruzje. Srbija bi dobila ono sto bi narucila i platila. Ali ocito nije bilo potrebe da ista narucuju, jer naoruzanja je bilo i previse.
 
pa ustvari jeste
OGLASIO SE KREMLJ Rusija se konačno izjasnila o isporukama oružja Hrvatskoj

24sata.hr | 15. 04. 2017 - 13:50h
| Komentara: 279
Rusko ministarstvo spoljnih poslova demantovalo je napise hrvatskih medija da je Moskva početkom 90-ih godina isporučivala oružje Zagrebu, uključujući raketni sistem S-300, kršeći time embargo UN-a.

Još najbolje da kažu da su kršili embargo na izvoz naoružanja...

Naivan si ka sobarica...
 
pa ustvari jeste
OGLASIO SE KREMLJ Rusija se konačno izjasnila o isporukama oružja Hrvatskoj

24sata.hr | 15. 04. 2017 - 13:50h
| Komentara: 279
Rusko ministarstvo spoljnih poslova demantovalo je napise hrvatskih medija da je Moskva početkom 90-ih godina isporučivala oružje Zagrebu, uključujući raketni sistem S-300, kršeći time embargo UN-a.

E jbg... to ko sto Vucic kaze da bi se radije ubio nego ukrao 1 glas...
 

Back
Top