Хрвати бришу сваки траг постојања Срба док наша власт ћути

Brisanje hrvatske manjine u Srbiji nije gest protiv gradjana Srbije...
Tako se postavi stvar......hoces da budes gradjanin Srbije, ali nisi hrvatska manjina, pitaj Hrvatsku drzavu zasto je to tako..
Podržavam to u potpunosti. Oni koji se smatraju Hrvatima i osjećaju se Hrvatima trebali bi napustiti Srbiju i doći živjeti u Hrvatsku.
Isto tako ako u Hrvatskoj ima onih koji se smatraju Srbima i osjećaju se Srbima trebali bi se odseliti u Srbiju.
Meni zbilja nije jasno zašto se na ovim prostorima poistovjećuje vjera i nacija. Kakav je Hrvat onaj tko je pred 100 i više godina otišao u Ameriku ili što ja znam gdje i sad se njegovi potomci zovu John, Hans ili Miguel?
Tako i ovi što su otišli pred par godina i ako dobiju djecu tamo to će biti Irci ili Nijemci. Rođeni su tamo, odgojeni su tamo, išli su tamo u školu, prijatelji su im tamo. Možda će imati nekakvog utjecaja još njihovi roditelji, ali njihova djeca neće imati nikakve veze više s Hrvatskom. I to je u redu i tako i treba biti.
Isto tako i na ovim prostorima treba biti. Tko živi u Hrvatskoj, taj je Hrvat! Tko živi u Srbiji, taj je Srbin. Nikakvi Hrvati u Srbiji, niti Srbi u Hrvatskoj. Zbog toga smo i imali takvo 20. stoljeće, zbog tih gluposti.
 
Zagrebačka ulica u Beogradu se od pre par godina zove "Koče Popovića".

Tako da nisi u pravu.

Koča likes this.
Podržavam promjenu imena ulice. Ne želim da se bilo koja ulica u Srbiji zove po bilo kojem hrvatskom gradu. Isto tako ne želim da se ulice u Hrvatskoj zovu po srpskim gradovima. Ne vidim razloga niti potrebu za tim.
 
Moja braća Hrvati i moja braća Srbi žive u slozi... a ti primati koje ti pratiš na Tviteru koji šire razne vučićizme, šešeljizme i tompsonizme predstavljaju 1% najnižeg sloja populacije.

Ali dobro, svakom svoje.
Da. Imaš one u VIP ložama, one sa najboljim mestima, one sa jeftinijim kartama, one sa mestima za stajanje i one koji su...ostali napolju.
 
Podržavam promjenu imena ulice. Ne želim da se bilo koja ulica u Srbiji zove po bilo kojem hrvatskom gradu. Isto tako ne želim da se ulice u Hrvatskoj zovu po srpskim gradovima. Ne vidim razloga niti potrebu za tim.
Promenili Splitsku ulicu u → Cara Justinijana Prvog
 
Podržavam promjenu imena ulice. Ne želim da se bilo koja ulica u Srbiji zove po bilo kojem hrvatskom gradu. Isto tako ne želim da se ulice u Hrvatskoj zovu po srpskim gradovima. Ne vidim razloga niti potrebu za tim.
Jedino što je glupo to je da imena ulica budu po imenima ljudi, jer kako se promeni politička klima tako se imena ulica menjaju. Mi ovde imamo krš ulica koje su pet i više puta menjale ime, kako se promeni vlast, tako se menja i ime ako je onaj po kom se ulica zove naprasno postao nepodoban.

U Švajcarskoj, recimo, većina ulica ima lepa imena koja traju godinama jer imaju fina imena koja se lako pamte - Brdovita, Tiha ulica, Duga ulica, Šetalište pored reke, Cvetna ulica, Ulica hrastova, i tako dalje. Nema ama baš nikakve potrebe da se ime te ulice menja i može da ostane tako zauvek.

Meni takođe uopšte ne smeta da postoji Ohridska, Splitska, Sarajevska, Valjevska, to su sve lepa imena za ulice i znak su prijateljstva.

Na drugu stranu, smetalo bi mi da se ulica zove Vučičeva ili Titova ili Franje Tuđmana, jer to su stvari koje ne mogu da traju, opterećeni smo istorijom na pogrešan način, sva balkanska boranija pati od iste bolesti kojoj su takva imena ulice samo dolivanje ulja na vatru.
 
Jedino što je glupo to je da imena ulica budu po imenima ljudi, jer kako se promeni politička klima tako se imena ulica menjaju. Mi ovde imamo krš ulica koje su pet i više puta menjale ime, kako se promeni vlast, tako se menja i ime ako je onaj po kom se ulica zove naprasno postao nepodoban.

U Švajcarskoj, recimo, većina ulica ima lepa imena koja traju godinama jer imaju fina imena koja se lako pamte - Brdovita, Tiha ulica, Duga ulica, Šetalište pored reke, Cvetna ulica, Ulica hrastova, i tako dalje. Nema ama baš nikakve potrebe da se ime te ulice menja i može da ostane tako zauvek.

Meni takođe uopšte ne smeta da postoji Ohridska, Splitska, Sarajevska, Valjevska, to su sve lepa imena za ulice i znak su prijateljstva.

Na drugu stranu, smetalo bi mi da se ulica zove Vučičeva ili Titova ili Franje Tuđmana, jer to su stvari koje ne mogu da traju, opterećeni smo istorijom na pogrešan način, sva balkanska boranija pati od iste bolesti kojoj su takva imena ulice samo dolivanje ulja na vatru.
Ovi iz Busija, Ledina, Horizonata nam

truju jaranske i bratske odnose sa RH.

Njihov nemir, mržnja, glede poraza je nacionalna frustriranost i loša karma u suradnji. Koju promiču i promoviraju na TV postajama i svemrežjima
 
Nesto mi lose radi logika, opet bila kradja u komsiluku...nema praznika za lopove, sad im je spic, Beogradjani otisli u rodne gradove, radi se punom parom....

Tako mi pade na pamet gledajuci ovo Hrvati brisu srpske tragove...jel to otvorena neka agencija u Srbiji gde rade Hrvati i Hrvatice higijenicarke....
Setio sam se tvrdnje jedne iznervirane cistacice u trznom centru , da jedino za prvi maj to lici na WC a ostalim danima kao da ga je stoka koristila...
A pazite trzni centar je jos i zilava institucija sto se tice higijene u javnim WC...
Cim opadne poseta, popucaju ti WC...jer prvo seku na cistacicama..
 
Ovi iz Busija, Ledina, Horizonata nam

truju jaranske i bratske odnose sa RH.

Njihov nemir, mržnja, glede poraza je nacionalna frustriranost i loša karma u suradnji. Koju promiču i promoviraju na TV postajama i svemrežjima
Znas lepo je setati kad je lepo vreme, ali ti se slosi kad te doceka fino uredan stan sa fino pretresenim ormanima i fijokama..

Vise nikog nije briga ni za drzavnu a jos manje javnu bezbednost, to je cak i ukinuto...
 

Back
Top