Hrana i piće

A za desert, kompot od ruza? :D

IMG_0329.JPG
 
Gorice - ono na njegovoj majci je tvoja senka :lol: ... digla si naocare - koliko se moze prepoznati ha, ha... :lol:

ovo jelo se kod nas zove "kebap" - turski specijalitet - u lepinji sve moguce mesane salate i jogurt i puuuno belog luka i naravno to meso koja je mesavina od jagnjetine i govedine ili ... ???? - neznam tacno. :)
 
Gorice - ono na njegovoj majci je tvoja senka :lol: ... digla si naocare - koliko se moze prepoznati ha, ha... :lol:

ovo jelo se kod nas zove "kebap" - turski specijalitet - u lepinji sve moguce mesane salate i jogurt i puuuno belog luka i naravno to meso koja je mesavina od jagnjetine i govedine ili ... ???? - neznam tacno. :)

Zove se kebaB, a ne kebaP...:D

I pravi se od govedine, jagnjetine i piletine.

I nemuslimanskim zemljama se dodaje i svinjetina.

Nisam cuo da mu se dodaje i beli luk.
 
Gorice - ono na njegovoj majci je tvoja senka :lol: ... digla si naocare - koliko se moze prepoznati ha, ha... :lol:

ovo jelo se kod nas zove "kebap" - turski specijalitet - u lepinji sve moguce mesane salate i jogurt i puuuno belog luka i naravno to meso koja je mesavina od jagnjetine i govedine ili ... ???? - neznam tacno. :)

kebap je nesto drugo ovde...kao nas cevap samo veci (mleveno meso) i isto moze u piti sa tim sto si nabrojila..jogurt ,caziki ili neki sos..pomfrit,paradajz, crni luk..
giros su komadi mesa...svinjskog i piletine...(posebno) levo je svin..a desno pileci..neznam kako se zove u turkoj i tamo sam ga jela ali mi se nije svideo...jer ne jedem jagnjetinu..
al zato ovde rasturamo..:zcepanje:
p.s. ovde se isto zove kebap a na engleskom prevode kebab
a sto se senke tice..nije moja..od moje kumice...zalepilo nos uz sank..gladno dete..ja sam se sklonila da se ne vidi senka..heheee:zper:
 
Poslednja izmena:
kebap je nesto drugo ovde...kao nas samo veci i isto moze u piti sa tim sto si nabrojila..jogurt ,caziki ili neki sos..pomfrit,paradajz, crni luk..
girose su komadi mesa...svinjskog i piletine...(posebno) levo je svin..a desno pileci..neznam kako se zove u turkoj i tamo sam ga jela ali mi se nije svideo...jer ne jedem jagnjetinu..
al zato ovde rasturamo..:zcepanje:
a sto se senke tice..nije moja..od moje kumice...zaleipilo nos uz sank..gladno dete..ja sam se sklonila da se ne vidi senka..heheee:zper:

Da ne zakloni ceo izlog? :mrgreen:
 
ja mislim da su giros i kebab isto..samo je valjda vrsta mesa u pitanju..u Istabulu je bio pileći ali sam ja jela juneći kebab..u tortilji, extrica + salate koje poželiš
giros je sa svinjskim mesom...ako se ne varam..ne znam kako to u Grčkoj prave
 
... i dobro zapamtite gde i kako se zove,... da ne bi dobili BATINE,... jer se ,,mnogo vole Grci i Turci
... imam jednu sestru od tetke,... dva fakulteta ima (to obavezno svima prica, k'o Radasin kad je bio u JNA, na granice s Italiju)
... i ona, lujka na Kipru narucuje TURSKU KAFU,... a Grk joj rukom pokazao da s one strane ,,zida,, moze TO da dobije,...
---------------------------

... dok su se moji provodili u Srbiji, ja ,,farbao jaja,,... stvarno, ne salim se,... moj rad i flomasteri !!!

 
Poslednja izmena:

Back
Top