homofobija

ovo je onaj isti raindog koji je egzistirao i ranije, samo sa malo smislenije usmerenom energijom,:wink:

eto da iznenadjenje bude vece upravo aplicirah i za humanitarni rad sa decom bez roditelja

expectation:new expiriences from working with people from diferent countries, and exchange of a knowledge in an multicultural atmosphere which would help me to improve my work in creating better and supportive enviroment (architecture, urban planning, comunication... )for children and youth
.
 
raindog:
ovo je onaj isti raindog koji je egzistirao i ranije, samo sa malo smislenije usmerenom energijom,:wink:

eto da iznenadjenje bude vece upravo aplicirah i za humanitarni rad sa decom bez roditelja

expectation:new expiriences from working with people from diferent countries, and exchange of a knowledge in an multicultural atmosphere which would help me to improve my work in creating better and supportive enviroment (architecture, urban planning, comunication... )for children and youth
.

Operacija "Milosrdni Andjeo"? :D Ma, salim se. Ok. Ali i dalje mi je tesko da se priviknem. :roll: :lol:
 
raindog:
hehehe, omekshala a ? :twisted: I wouldn't bet on that :!: :lol:

To si ti rekla, a ne ja. hehe 8) Ti si i pre bila mekana, zato i potreba da pljujes po drugima. ;) Mislim tako ispadas jaca i neranjiva. Nesto ala superzena. :roll:

P.S. Operacija "milosrdni andjeo"= Bombardovanje Jugoslavije 1999 godine od strane NATOa. :D
 
raindog:
eto da iznenadjenje bude vece upravo aplicirah i za humanitarni rad sa decom bez

Sačuvaj Bože... Nemoj samo deci da daješ neke sulude ideje, npr: da u šetnji staviš da se dečaci drže za ruke sa dečacima i devojčice sa devojčicama.


Jadna deca... :(


Ali šališ se! Zar ne? :D
 
Banshee:
Incognito:
TIKILI:
A mene niko to ne moze da ubedi,jer imam svoje misljenje.

Misljenje je kao dupe - ima ga svako!
I kazes nije moguce da te neko u nesto ubedi posto ti imas njegovo velicanstvo zvano 'moje misljenje'? Osobe koje ne reevidiraju svoje stavove, svoja ubedjenja, svoje emocije, svoja saznanja... su najobicniji fanatici...

lepo receno. :D
Stvarno lepo receno,samo i misljenja kao i guza ima razlicitih.I zasto Ja ili bilo ko drugi ne bi imali svoje misljenje,a da nas Vi koji ste puni tolerancije ne izvredjate :?:I slobodno mi i dalje kacite epitete poput glupace,fanatika i ne znam cega jos,ne zanima me puno.Jer nisam Ja ta koja nije tolerantna.I mislim da su jako bedne i za zgrazavanje sve te reci uvrede koje svi podjednako koristite.Sta cete time postici :?: :!:
 
iluzionista:
Cek, cek... Ti to sada izigravas pacifistu i "dobrog hriscanina"? :lol: Pa, ajde mi objasni ko je pravi raindog... Ono sto smo imali prilike da vidimo ranije, ili ova osoba koja se poslednjih par meseci predstavlja tvojim nickom? Mislim ova raindog je nekako... Pa, drugacija... Mislim ispuzzlala si me svojim ponasanjem poslednjih par nedelja... :roll:

Па брате...јел знаш ти какви су краставци у ово доба године? Оооогромни. Па кад је неко задовољен...:lol:
 
iluzionista:
Ti si i pre bila mekana, zato i potreba da pljujes po drugima. ;) Mislim tako ispadas jaca i neranjiva. Nesto ala superzena. :roll:

P.S. Operacija "milosrdni andjeo"= Bombardovanje Jugoslavije 1999 godine od strane NATOa. :D

aha, btw nisam znala da osobine tipa mek i ranjiv nepozheljne kod ljudi :roll:, a shta ko po kome i kakav ispada, o tom bi i roman mogao da se napishe...

a btw i:arrow: "Milosrdni anđeo"-nevladina organizacija iz Kosovske Mitrovice koja se bavi praćenjem porasta maligniteta.
 
raindog:
iluzionista:
Ti si i pre bila mekana, zato i potreba da pljujes po drugima. ;) Mislim tako ispadas jaca i neranjiva. Nesto ala superzena. :roll:

P.S. Operacija "milosrdni andjeo"= Bombardovanje Jugoslavije 1999 godine od strane NATOa. :D

aha, btw nisam znala da osobine tipa mek i ranjiv nepozheljne kod ljudi :roll:, a shta ko po kome i kakav ispada, o tom bi i roman mogao da se napishe...

Ko kaze da nisu pozeljne. Samo neki bas previse daleko idu u skrivanju tih osobina. ;)

raindog:
a btw i:arrow: "Milosrdni anđeo"-nevladina organizacija iz Kosovske Mitrovice koja se bavi praćenjem porasta maligniteta.

hehe :lol: Znas ti na sta sam ja mislio onim gore, samo se pravis. ;)
 
ехеее...опет је насела :roll: :lol: ...што се ложиш тако? :roll: 'ај' нећу више.

...е да...немој да спомињеш Бога...тотално је контрадикторно са твојом личношћу
и писањем овде.
 
muška homoseksualnost nikada nije ni proganjana zbog verovanja u njenu patologiju, već zbog njenog povezivanja s tradicionalnim "femininim" osobinama, kao što su empatija, nenasilje, pacifizam, altruizam i slično, a koje su se inače istorijski tretirale kao manje vredne i kao takve nužno potiskivale

ja sam zhena i prema tome treba nik da mi bude milica/ bubica/devojchica
treba da nosim roze mashnice u kosi, a svoje izjave da zavijam u svileni papir :?: :!:, da ne daj bozhe nekog shovinistu/fashistu ne bi izazvala svojim za zhene 'neprimerenim' ponashanjem
a ako se ne ponasham tako onda sam shodno gore navedenom 'mushkaracha', "lezbacha" , izigravam "Milosrdnog Andjela", 'glumim' alturistu i pacifistu

da, kao shto vec rekoh nije bitna tema, nego na svaki moguci nachin treba diskvalifikovati onog ko ju je postavio :roll:

36.gif
 
NETOLERANCIJA JE IZMEÐU OSTALOGA POVEZANA I SA NEUSPJEHOM U ŠKOLI

Uvodna pretpostavka u ovom istraživanju bila je da se stupanj netolerancije ne raspodjeljuje nasumce meðu
mladima. Rezultati potkrepljuju tu pretpostavku. Sistematske razlike meðu mladima koji pokazuju nisku razinu
netolerancije i onih koji su veoma netolerantni pokazale su se u nekoliko razlièitih podruèja.

Visok stupanj netolerancije ima tendenciju da u odreðenoj mjeri bude povezan sa:

1. niskim stupnjem obrazovanja i niskim socijalnim staležom roditelja
2. odreðenim osobnim i emocionalnim faktorima kao što su nemir, agresivnost i nedostatak empatije (no ne i
problemi s nervozom)
3. lošim rezultatima i lošom prilagodbom u školi
4. odreðenim vrstama problematiènih porodiènih odnosa, kao što je loša upucenost roditelja u to s kime i kako im
se dijete druži
5. stereotipnim normama o spolovima (muško-šovinistièki stav)
6. osjecajima socijalne nepripadnosti


FAKTORI RIZIKA ZA NETOLERANCIJU ISTI KAO I ZA KRIMINALITET

Odreðeni broj faktora koji su se u istraživanju pokazali povezani sa snažnom netolerancijom, èesto se u
kriminalistièkoj literaturi spominju kao faktori rizika za kriminalno ponašanje i u drugim situacijama.

VAŽNO JE UTJECATI NA STAVOVE

Vrsta kriminaliteta o kojoj je ovdje rijeè i koja je dio onoga što se obièno naziva kriviènim djelom širenja mržnje,
sama po sebi predstavlja ozbiljan društveni problem. Uz mnoštvo drugih mjera – na primjer onih koje preduzimaju
organi vlasti za borbu protiv kriminala – važno podruèje u borbi protiv toga kriminala jeste angažovan uticaj na
stavove mladih. Osobito je važno smanjiti vrbovanje mladih u grupe sa snažno netolerantnim stavovima. No
istovremeno, rezultati ukazuju na to da osobine i uvjeti koji su zajednièki za velik broj te mladeži i koji ih
karakteriziraju, takoðer predstavljaju faktore koji po sebi mogu otežati promjenu stava. Moguce je da bi bilo
jednostavnije pokušati postici da mladi koji se nalaze u “sivoj zoni” izmeðu tolerancije i netolerancije krenu u smjeru
jednog tolerantnijeg stava.


ODBOR ZA SUZBIJANJE KRIMINALA
FORUM ZA ŽIVU HISTORIJU
 
@ bunshee: izbegavala si odgovor, zato zato sam i ja nastavio da te pitam...

Inace zabavljam se sa 1/2 hrvaticom, 1/2 ... i ne smeta, smetalo bi mi kad bi ona pocela da mi o natrljava na nos kao ne znam ni ja sta, a i pozanajem dobro jednog pedera tako da... gresis.

@ raindog: CMOK! Zoves me u trojku?

Zivite vi ljudi u svojim ubedjenjima, odnosno da kazem zene, i u svom svetu i tako... Uzivajte ali videcete kako ce biti u buducnosti.. Vreme ce pokazati da uzalud drvite jedno te isto, jer kod nas nece nikad biti sta je u npr. holandiji...

Sve u svemu:

Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu...
 
Aleksej_BASO:
@ raindog: CMOK! Zoves me u trojku?

:shock: :shock: :shock:

shta ono bi videla zhaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu ? :lol:

vidi aleksej, ja te mogu pozvati u trojku, ali s obzirom na tvoje stavove i na moje seksualno opredeljenje, neshto ne vidim otkud takva naprasna zhelja da uchestvujesh u seksualnom chinu sa josh jednim mushkarcem :lol: :lol: :lol:

ali dobro je, napredujesh, napredujesh... evo shta je pomicanje granica tolerancije na delu :!: :lol:
 
Aleksej_BASO:
CaLiMeRo:
Smešno mi je i jadno kada ljudi osuđuju/komentarišu tuđi seksualno/emotivni izbor. To je malograđanština.

Šta vas se tiče sa kim neko spava ako to nije vaš dečko-devojka???
To nije vaša stvar.
To je LIČNA i PRIVATNA stvar tih ljudi.

Ja imam fobiju od glupaka i budala...
Ima li ime za to? :D

A sta ako je moj izbor da idem ulicom i da drkam?
Nikoga ne ugrozavam, nikoga ne teram ni na sta... Jel to OK?
Egzibicionista koji razmišlja suprotno logici
i očekuje da se upecam na njegove besmislene, neodržive analogije?
U sledećem životu.
Možda.
:lol: :lol: :lol:
 
raindog:
vidi aleksej, ja te mogu pozvati u trojku, ali s obzirom na tvoje stavove i na moje seksualno opredeljenje, neshto ne vidim otkud takva naprasna zhelja da uchestvujesh u seksualnom chinu sa josh jednim mushkarcem :lol: :lol: :lol:

ali dobro je, napredujesh, napredujesh... evo shta je pomicanje granica tolerancije na delu :!: :lol:

Sto, pa to je bas slatko, ja i on mozemo i da se mazimo dok te trpamo, on u macu , a ja u guzu posto sam u stvari latentni... a za to vreme nam se jaja diraju, to je na samo slatko i lepo i ljubav, nego je i evropski, i 'in'!!!

Znas ti dobro na koju sam ja trojku mislio, sudeci po tvojim stavovima...
 
Aleksej_BASO:
@ bunshee: izbegavala si odgovor, zato zato sam i ja nastavio da te pitam...

Inace zabavljam se sa 1/2 hrvaticom, 1/2 ... i ne smeta, smetalo bi mi kad bi ona pocela da mi o natrljava na nos kao ne znam ni ja sta, a i pozanajem dobro jednog pedera tako da... gresis.

@ raindog: CMOK! Zoves me u trojku?

Zivite vi ljudi u svojim ubedjenjima, odnosno da kazem zene, i u svom svetu i tako... Uzivajte ali videcete kako ce biti u buducnosti.. Vreme ce pokazati da uzalud drvite jedno te isto, jer kod nas nece nikad biti sta je u npr. holandiji...
Sve u svemu:

Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu...

odgovorila sam odmah,jos u drugom redu poruke,nisi obratio paznju.
to sto se zabavljas za 1/2 hrvaticom nema nikakve veze,makar za mene jer i ja imam te krvi,a ja sam pricala o razlicitim rasama...a ne o razlikama medju srbima i hrvatima i njihovim religijama,posto ja vecu razliku ne vidim.
da li ce biti kod nas kao u holandiji ili ne,ne znam...
a da li ti mislis da je pozitivno sto nikad necemo biti kao holandija?mozda treba da se ugledamo na avganistan ili neku srodnu zemlju pa da sve razlike medju ljudima kaznjavamo npr. kamenovanjem...ili odsecanjem delova tela...
a kako ce biti u budicnosti?! :shock:
ne razumem bas sta hoces da kazes... :?
 
CaLiMeRo:
Egzibicionista koji razmišlja suprotno logici
i očekuje da se upecam na njegove besmislene, neodržive analogije?
U sledećem životu.
Možda.
:lol: :lol: :lol:

Vidi druze nisam ja 'budala' koja je rekla da je sve prihvatljivo sto nikog ne ugrozava.

Neke granice ipak postoje.

Doduse kad bih ja isao ulicom i dr..., ako bi me ti videla, to bi definitivno ugrozilo tvoje homo-feministicke stavove, i izdala bi principe :lol: :lol: :lol:
 
Aleks....Ej, pa nisam ja rekla da si ti budala.
Već da si egzibicionista slabe logike. :lol:
Ali ajde da se ne citiramo više.
Smara me. :roll:

P.S. ja nemam homofeminističke, već GSP stavove.
 
ti si Aleksej jedna sovinisticka svinja.TO je vorovatno jer danima nista ne j.bes osim sopstvenog mozga kklasicnim pitanjima ma da li sam ja idealan, savrsen i kako naci sto gluplju curkicu da to potvrdi.
a mozda si kako rece i latentni...verujem da si probao i sa muskarcem pa nije hteo da mu se digne na tebe.
da li su tada bili ugrozeni tvoji homo-shovinisticki stavovi pa si postao umesto toga to sto jesi sada?
 
Banshee:
to sto se zabavljas za 1/2 hrvaticom nema nikakve veze,makar za mene jer i ja imam te krvi,a ja sam pricala o razlicitim rasama...a ne o razlikama medju srbima i hrvatima i njihovim religijama,posto ja vecu razliku ne vidim.
da li ce biti kod nas kao u holandiji ili ne,ne znam...
a da li ti mislis da je pozitivno sto nikad necemo biti kao holandija?mozda treba da se ugledamo na avganistan ili neku srodnu zemlju pa da sve razlike medju ljudima kaznjavamo npr. kamenovanjem...ili odsecanjem delova tela...
a kako ce biti u budicnosti?! :shock:
ne razumem bas sta hoces da kazes... :?

Ne volim kad mi neko 'stavlja reci u usta', ja nisam rekao da treba da odemo u drugu krajnost, samo da ne treba da budemo povodljivi za necim sto nam se servira.

A sto se tice holandije mislim da je pozitivno sto nismo toliko liberalni, u smislu homosex. odnosa.

A mislim da nikad ni u buducnost necemo biti, o tome sam mislio kad sam spomenuo, buducnost, a videcemo kako ce biti, zivi bili pa videli.

Zato hocu da kazem da uzalud vodimo ovo raspravu nece se nista promeniti ovde. A kao sto rekoh i drago mi je, ako ikad kod nas bude normalno'to' o cemu pricamo ja odoh za australiju.

A rase.. ako jos citas, ja sam spomenuo ne samo rase nego i nacije i manjine, zato sam na kraju dosao i do hrvata. Spomenuo sam zato sto imam utisak da oni koji su najglasniji po pitanju 'ljudskih' prava bi prvi bili protiv kada bi im neko dete dovelo kuci ... da ne prozivam nikoga, ali npr. siptara, ili cigana (da predupredim ovo nisu uvredljivi nazivi!!!), eto to sam mislio, a neka me neko opovrgne, otvoren sam za noza saznanja.
 
CaLiMeRo:
Aleks....Ej, pa nisam ja rekla da si ti budala.
Već da si egzibicionista slabe logike. :lol:
Ali ajde da se ne citiramo više.
Smara me. :roll:

P.S. ja nemam homofeminističke, već GSP stavove.

Nisi rekla u postu, ali jesi u naslovu, nemoj da me radis!

Ako si nekulturna onda stani iza toga kao sto ja to uvek radim, evo pitaj onu drolju amfibiju!
 
Ma daj bre, taj naslov si pokupio citirajući moj prethodni post, pa ga onda ja pokupila citirajući tvoj post.

Nisam ti rekla da si budala.
Kada i ako ti to budem rekla, biće u sred posta.
 

Back
Top