Homeopatija, sta znate o tome?

Uporedjivali su je sa klasicnim lecenjem. Jednoj grupi su davali placebo lekove, drugoj homeopatske lekove i trecoj klasicne. Niko nije znao koja grupa sta dobije, dok istrazivanje nije zavrseno i koverte otvorene. A onda su uporedili statisticke podatke i homeopatija i placebo su imali isti ucinak. To istrazivanje je uradjeno u engleskoj pre jedno 10 god. Novije istrazivanje,pre 2 godine, je uradjeno u USA i isti rezultati su dobijeni. Hemijskim i bioloskim metodama je utvrdjeno da u toj vodi nema ni jednog molekula predjasne supstance(koja bi trebala da leci tu bolest). A jos jedno istrazivanje je dokazalo da voda nema pamcenje.....tako da....to je cista glupost. HOMEOPATIJA NE FUNKCIONISE--->NAUCNO DOKAZANO
 
a koji su to rezultati?koje lecenje.koja bolest?
to sto ti pises ne zvuci mnogo ubedljivo.ja nisam probala homeopatiju ali znam dosta zadovoljnih ljudi,a ako francuska hoce da zdravstveno osiguranje pokrije deo homeopatskog lecenja znaci da nije bas bezveze,zamislii kad bi pokrivalo vracare:lol:
ako ti je stalo da ti verujemo onda malo vise podataka(prilagodjenih nama laicima)
 
Kako radi homeopatija?
Krajem 18 ili 19 veka, kada su lekari uvideli da nema mnogo smisla leciti ljude pijavicama, pustanjem krvi, pasuljem i slicno, doslo je do pojave homeoptaije kao alternativnog resenja.
Kao i sto smo rekli, homeopatija je metod 'klin se klinom izbija'.
U pocetku se vodi i alkoholu dodaju male kolicine onih supstanci koje i izazivaju bolesti u odnosu 1/10...Ovaj rastvor se takodje rastvara u istom ili vecem odnosu, pa i taj novi, pa i onaj tamo i tako dalje...Verovalo se da se to moze da ide u nedogled, ALI problem nastaje kod pronalaska atoma. Pronalazanje atoma, naravno, pobija mogucnost beskonacnog rastvaranja jedne supstance. Normalno, alternativni lekari momentalno nalaze i alternativno resenje, i 'izdaju saopstenje' da se u stvari ne leci malim kolicinama zaraze, nego to voda pamti osobine izvornog rastvora....
Normalno, voda ne moze da pamti, tako da ovo sve pada u vodu....

Ti ljudi sto su leceni i bili zadovoljni (da li su bili izleceni?) su mozda bili zadovoljni da ne bi ispali blesavi u drustvu....ili sto je veca verovatnoca bili su toliko ubedjeni u pozitivan ishod, da su mnogo bolje reagovali na terapiju klasicnim lekovima.
 
vakcin ne radi na taj nacin...uloga vakcine je da stvori antitela koja ce boraviti u organizmu kao preventiva, a zasto francuska pokriva to u svom osiguranju mogu samo da nagadjam...

inace, sada sam malo gledao onaj sajt homeopatija.net i evo par zanimljivih recenica...u pitanju su homeopatski lekovi i opisivanje simptoma:

"Karakteristično je da u takvim situacijama osobe koje trebaju ovaj lek, kažu: “Sa mnom je sve u redu, nije mi ništa”, a da realno to nije tako. Ne vole da im se neko približava jer misle da će se njihov bol pojačati ako ih neko dodorne."

"Lice osobe koja treba ovaj lek je užasnuto. Ona je prestravljena, tresu joj se ruke, nema dovoljno vazduha misli da će svakog časa umreti."

"Ovo je odličan lek za akutnu tugu - posle smrti drage osobe, nakon ljubavnog razočarenja, u svakoj situaciji kada je tuga praćena uzdisanjem, knedlom u grlu ili stezanjem u grudima."

Vrlo strucno nema sta...
Inace, ako cemo da cepidlacimo, poznati su i slucajevi samoizlecenja od raka, pa cak i od side, bez koriscenja ikakvih lekova. To sto ti znas nekoliko ljudi koju se se mozda tako izlecili ne opisuje hp kao nesto validno. Koliko je ljudi koji se nisu izlecili, onih koji su koristili terapiju a nigde nisu dosli?

i da...pozdravi koleginicu koja ide samo kod homeopate...pa jos vodi decu kod njih...
Kod nas je poznat slucaj devojcice koja je umrla jer je pila neku vodicu, a zapostavila prave lekove, koje su savetovali lekari....
 
A ko je dokazao da je to bio pocetak raka materice? Jel sveznajuci homeopata? A znas li koliko osoba se javi lekarima koji vise nisu u mogucnosti da im pomognu zato sto su ih homeopate i ostali "melemari" predugo lecili pa je bolest previse uznapredovala. A drugo, voda nema pamcenje, a u toj vodi nema molekula predjasnje supstance.Ne ulazu se za dzabe bilioni u molekularnu biologiju, genetiku, infektologiju.... i sve ostale grane medicine. Samo te stvari daju vidljive rezultate koji mogu da se dokazu. Francuska vlada je to verovatno uradila pod pritiskom javnosti, a i drugo homeopatija je jeftinija, znaci manje izdataka za vladu a narod zadovoljan.
 
regularni ginekolog radio bris ili kako se to vec zove kad odseku parcence materice za analizu.isti taj gine utvrdio kasnije da vise nema kancerogenih celija...
ne verujem da ce vlada uraditi nesto samo pod pritiskom javnosti,na sta bi to licilo molim te,javnost takodje trazi da se vrate marame u skole i na posao ali zak sirak ne da...
bas cudno da ljudi u srbiji su toliko protiv homeopatije,ovde nema tolikog otpora...
 
mislila sam vise na kokijev post ;) mada si i ti bio na granici :p
ma razumem kad te nesto nervira da je tesko pricati hladno:lol:
ja sam mislila da idem kod homeopate da mi da neke kapi za skidanje sa slatkisa...
na kraju sam otisla kod nutricioniste(ovog "naseg" :lol: )i pitala da li postoji nesto ,rekla mi je "postoji ali su pokusni kunici imali cudne propratne pojave" :lol:
 
e svasta :)
inace kad smo kod alternativne medicine, ja bih pokusao sa meditacijom. Ozbiljno, mislim da je to od svih tih oblika lecenja raznih zavisnosti najbolja stvar. Jednostavno, da sebi u mozgu ogadis neke stvari, kao sto su cigare (moj slucaj) slatkisi i slicno...Samo problem je u tome sto takvo 'lecenje' traje jako dugo, a ne recimo mesec dana (onih mesec dana koje ne pusis)....
Naravno, kad su u pitanju ozbiljne bolesti i poremecaji uvek bih prvo izabrao zvanicnu medicinu, a kada ni to ne bi pomoglo obratio bih se alternativi, jer bi to sigurno pozitivno delovalo na moje psihicko stanje...
 

Back
Top